Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem-gašenje->piaggio  (Posjeta: 1361 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
problem-gašenje->piaggio
« : 20 Siječanj, 2010, 18:50:34 »
piaggio liberty, serijala....
upalim ga i kad mu stalno držim gas sve je u redu, ali ako padne na ler ugasi se odmah (iako nije pomjeran šarfić lera), a ako mu iza toga dodam gas samo se zvuk stiša kao da se uguši i jenostavno se ugasi
helpppp
 :help: :help:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #1 : 20 Siječanj, 2010, 18:58:58 »
jesi nesto prčkao po njemu, ili ti se to odjednom događa. u 99% slucajeva je da nesto diras i ne radi vise kako treba. pogledaj filter zraka da nije prljav a u krajnjem slucaju povecaj ler gas.
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #2 : 20 Siječanj, 2010, 19:14:05 »
Prvo pogledaj da ti nije svjećica odšerafljena  :toothy12: (to radim još od kad mi je prvi i drugi put "zacvikala mašina" a zapravo mi je lulica otpala ili se svjećica odšerafila  :toothy3:)

Pogledaj filter zraka kako su ti napisali već, možda je zmazan, blatnjav, zaprašen... Operi ga u benzinu, osuši i lagano naulji.

Ali ovo mi ipak više smrdi na zaštopanu glavnu diznu ili možda čak i ler diznu  :icon_thumright: Izvadi karb, raskopaj ga, ispuši sve sa kompresorom, izvadi dizne i propuši ih, operi cijeli fergazer sa benzinom i opet sve propuši. Može biti i da ti iz rezervara dolazi smeće, ali probaj prvo ovo  :icon_thumright:



Ako to ne urodi plodom onda je možda auspuh zaštopan ili je termogrupa izgubila snagu zbog nečega (nema kompresije dovoljno jake ili tako nešto), al o tom po tom  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #3 : 20 Siječanj, 2010, 21:07:38 »
Prvo pogledaj da ti nije svjećica odšerafljena  :toothy12: (to radim još od kad mi je prvi i drugi put "zacvikala mašina" a zapravo mi je lulica otpala ili se svjećica odšerafila  :toothy3:)

Pogledaj filter zraka kako su ti napisali već, možda je zmazan, blatnjav, zaprašen... Operi ga u benzinu, osuši i lagano naulji.

Ali ovo mi ipak više smrdi na zaštopanu glavnu diznu ili možda čak i ler diznu  :icon_thumright: Izvadi karb, raskopaj ga, ispuši sve sa kompresorom, izvadi dizne i propuši ih, operi cijeli fergazer sa benzinom i opet sve propuši. Može biti i da ti iz rezervara dolazi smeće, ali probaj prvo ovo  :icon_thumright:


svjećica ok, filter zraka skoro pa nov ( ni 300 km), karb :sad1: :dontknow: :dontknow:
Ako to ne urodi plodom onda je možda auspuh zaštopan ili je termogrupa izgubila snagu zbog nečega (nema kompresije dovoljno jake ili tako nešto), al o tom po tom  :icon_thumright:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #4 : 20 Siječanj, 2010, 21:08:36 »
jesi nesto prčkao po njemu, ili ti se to odjednom događa. u 99% slucajeva je da nesto diras i ne radi vise kako treba. pogledaj filter zraka da nije prljav a u krajnjem slucaju povecaj ler gas.
kad povećam ler zrak ostaje potpun isto, čak je i učestalije i više se guši..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #5 : 20 Siječanj, 2010, 22:40:42 »
nema ler zrak, ovako imas mali vijak s federom to je za stimanje ler gasa,pored njega je vida za smjesu, ona mora biti 2 kruga ili 2.5 na originalu
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #6 : 21 Siječanj, 2010, 09:03:24 »
nema ler zrak, ovako imas mali vijak s federom to je za stimanje ler gasa,pored njega je vida za smjesu, ona mora biti 2 kruga ili 2.5 na originalu

Na sredini karba je šerafić koji diže i spušta klipić i on ti regulira ler gas. Obično je na federu. Onaj drugi šerafić ti regulira dotok zraka na leru i na manjim otvorima gasa. Znači ler šerafić probaj negdje na sredinu staviti, a onaj za smjesu prvo zašerafi skroz i onda odvrni dva puna okretaja. Najbolje da to napraviš na način da mjeriš po pola okretaja šerafa jer se ljudi znaju zabuniti oko toga.

Ako ni to ne pomogne, onda neš ne valja  :nono:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #7 : 21 Siječanj, 2010, 14:37:44 »
nema ler zrak, ovako imas mali vijak s federom to je za stimanje ler gasa,pored njega je vida za smjesu, ona mora biti 2 kruga ili 2.5 na originalu
krivo sam napiso...ma znam sve o štelanju i tim stvarim ali sve je savršeno poštelano....što se tiče smjese boja svjećice je skroz kako treba a i ler--....
može li ovo imati veze s vakuum pumpom, tj mogu li ovo biti poslijedice ako ona ode?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #8 : 21 Siječanj, 2010, 14:42:44 »
moze biti ako ti tesko pali, nju je najjednostavnije provjeriti dal kaplje...
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #9 : 21 Siječanj, 2010, 14:45:57 »
moze biti ako ti tesko pali, nju je najjednostavnije provjeriti dal kaplje...
znaci ovako...ispod rezervoara je onaj metalni dio iz njega idu 2 crijeva....crijevo od vakuuma trebam samo dignut sa karba i vidit curi li? jeli se tako radi?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #10 : 21 Siječanj, 2010, 14:55:26 »
znaci ovako...ispod rezervoara je onaj metalni dio iz njega idu 2 crijeva....crijevo od vakuuma trebam samo dignut sa karba i vidit curi li? jeli se tako radi?

Neznam kako funkcionira na piaggiu, vjerojatno isto kao i na minarelliju, znači na vakum povučeš zrak ustima i ako curi benzin na onu drugu cijev sa pumpe koja opskrbljuje fergazer benzinom (ona deblja) onda radi normalno!  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: problem-gašenje->piaggio
« Odgovori #11 : 21 Siječanj, 2010, 15:13:08 »
znaci ovako...ispod rezervoara je onaj metalni dio iz njega idu 2 crijeva....crijevo od vakuuma trebam samo dignut sa karba i vidit curi li? jeli se tako radi?
ne nego odspojis crijevo sa karburatora od benzine, i ako konstantno curi, nakon sto iscuri to malo iz cijevi nevalja vakum pumpa(naravo skut je ugasen)
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak