Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pia makina na pezoa  (Posjeta: 7453 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #40 : 12 Siječanj, 2010, 23:15:06 »
ja nevjerujem.i ti si bezveze nove lezajeve unistio joooj ajde bar ces sljedeci put znat kako sta  :)
ne, to su pohabani ležajevi koji su već vađeni, probo sam ih vratit da probam naučit kak se to radi, ali na FUŠ i EXPRES način i nije uspjelo, drugi put će bit bolje kad budu novi ležajevi

Kak misliš I TI, znači i tebi se to dogodilo, samo za razliku od mene sa novim ležajevima

haha , na greskama se uci hehe
a vidjeti cemo , gepek mi je potreban, a nebih bas htio pilati i variti po nosacu, ali sada me jako brine ovakav polozaj amortizera... nebih volio ostati bez njega...  :laughing7: :laughing7:
@ neer daj vise salji ono, nemogu regati skut, od ljeta je nepokretan, ti nikako da posaljes dijelove....
Onda možeš preraditi malo gepek, deformirati(ono kaj je jandro radio), i uz to  nosač preradit da pomakneš mašinu iza malo
Gle nisam ti siguran kolko smeta, budm ovih dana probao sklopit blokove, ugurat kak se spada u nosač, stavit sic i onda ću probat izmjerit kolko smeta sic , odnosno glava, još pogotovo kad sjedne poklopac glave sa crjevima, 100% smeta sic i to dosta
« Zadnja izmjena: 12 Siječanj, 2010, 23:20:57 vktr »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #41 : 12 Siječanj, 2010, 23:21:29 »
a ja ocekivam makinu ovih dana pa cu vidjeti kako i sta, jos je u mene ac pa je malo vece jer ima plastiku oko termo grupe....
ma jedino me mort jebe...
ostavio bih origigi od pezoa paioli uz distancer, ali je previse polozen koliko znam, to nije pametno....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #42 : 29 Siječanj, 2010, 18:28:23 »
napola je povaren nosac.. da su tri high enda izdrzao bi.. toliko o snazi... trebam sutra skinuti makinu pa jos to obraditi i pofarbati lijepo..
distancer cu sutra vjerojatno u tokara otici da mi ga izgrize iz nekakvoga metala  :laughing7:
nije toliko nagnut amortizer ali me iznenadio koliko je sada meksi..., dulji je medjuosovinski razmak, sigurnih 10 cm...
spuh ce biti na knap , mozda cu morati malo obraditi oko nosaca neke gluposti da to nebi strugalo nigdje...
kupio novu prirubnicu i nemoze mi karb 19 nikako na nju....  :angry9:
e sada i pitanje... gdje da spojim vakuum, karb je 19 phbg za pezo, onaj as, na pugu je vakum bio na prirubnici, a ovdje nemam gdje....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #43 : 29 Siječanj, 2010, 18:31:12 »
napola je povaren nosac.. da su tri high enda izdrzao bi.. toliko o snazi... trebam sutra skinuti makinu pa jos to obraditi i pofarbati lijepo..
distancer cu sutra vjerojatno u tokara otici da mi ga izgrize iz nekakvoga metala  :laughing7:
nije toliko nagnut amortizer ali me iznenadio koliko je sada meksi..., dulji je medjuosovinski razmak, sigurnih 10 cm...
spuh ce biti na knap , mozda cu morati malo obraditi oko nosaca neke gluposti da to nebi strugalo nigdje...
kupio novu prirubnicu i nemoze mi karb 19 nikako na nju....  :angry9:
e sada i pitanje... gdje da spojim vakuum, karb je 19 phbg za pezo, onaj as, na pugu je vakum bio na prirubnici, a ovdje nemam gdje....
daj malo slika šta si to uzo kako to sve izgleda, taj nosač i to

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #44 : 29 Siječanj, 2010, 18:36:43 »
kada sklopim i upalim to onda otvaram temu u projektima pa cu sve slikama potkrijepiti...
nosac je masivan, ima mislim 6 ili vise mm debela stijenka nosaca... nema sanse da ga nista slomi...
sada me brinu gluposti oko struje kako to upaliti..
na kitu ima 500 km napravljeno, ali sam skuzio da ima riseva na klipu..kroz ispuh se vidi...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #45 : 29 Siječanj, 2010, 18:48:26 »
kada sklopim i upalim to onda otvaram temu u projektima pa cu sve slikama potkrijepiti...
nosac je masivan, ima mislim 6 ili vise mm debela stijenka nosaca... nema sanse da ga nista slomi...
sada me brinu gluposti oko struje kako to upaliti..
na kitu ima 500 km napravljeno, ali sam skuzio da ima riseva na klipu..kroz ispuh se vidi...
daj metni koju sliku baš sam znatiželjan, nećeš ti to tak skoro sklepat sve a ja nestrpljiv

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #46 : 29 Siječanj, 2010, 18:52:53 »
nije mi n95 tu, a sa njom sam slikavao.. uglavnom sa seriskoga nosaca idu 2 sipke debele, sa unutarnje strane je vareno ( blokovi i nosac su vanka, sipke koje spajaju unutra)ako si me skuzio, i distanceri koje drze fixno su pune cijevi fi 26 koje su razbusene na 10.2 mm da proje saraf nosaca makine.. i 2 podloske od 2.5cm koji drze distancu izmedju nosaca i sipki plosnatih..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #47 : 30 Siječanj, 2010, 19:14:12 »
PITANJE :
kako iskombinirati vakum.. skut mi radi koliko ima u casici benge jer nemam gdje spojiti vakuum.... karb je dell 19 phbg as, verzija za peugeot i on nema vakum na sebi, a nema ni pipak na prirubnici kao sto to ima na pugu....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #48 : 30 Siječanj, 2010, 19:24:59 »
PITANJE :
kako iskombinirati vakum.. skut mi radi koliko ima u casici benge jer nemam gdje spojiti vakuum.... karb je dell 19 phbg as, verzija za peugeot i on nema vakum na sebi, a nema ni pipak na prirubnici kao sto to ima na pugu....
3 opcije:
- Nabavit fergazer s vakumom
- Ubušit pipak za vakum u prirubnicu ili skombinirat drugu prirubnicu, ili ubušit u fergazer rupu za pipak
- Otkopčat cjev za ulje s pipka i tamo nataknut vakum,
- možeš i razvodnik stavit s jednog pipka u 2 i spojit ga u rupu za pipak za ulje i na taj razvodnik spojit i ulje i vakum

(ovo je pneumatski razvodnik ali samo da znaš šta oću reć, na tu fintu)
u biti ima još opcija al ovo su neka od jednostavnijih rješenja


kad malo razmislim nisam ti siguran jel bi ovaj razvodnik funkcionirao, to sam sad došo na ideju samo, probaj pa javi  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 30 Siječanj, 2010, 19:28:50 vktr »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #49 : 30 Siječanj, 2010, 20:24:19 »
kako mozes spojit vakum i ulje na isto? kad vakum/karb povuce ulje stvori se "zatvoreni" krug i tu bi onda vakum od rezervara ili radio stalno ili nebi uopce.. nema jednostavnijeg od toga da izbusis vanjski dio venturija na karbu i nabijes pipak i tu spojis vakum

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #50 : 30 Siječanj, 2010, 20:41:46 »
PITANJE :
kako iskombinirati vakum.. skut mi radi koliko ima u casici benge jer nemam gdje spojiti vakuum.... karb je dell 19 phbg as, verzija za peugeot i on nema vakum na sebi, a nema ni pipak na prirubnici kao sto to ima na pugu....
http://slike.hr/slike/img0175_4f7ef.jpg.html ovako sam ja to napravio, i bilo mi je bolje nego da bušim prirubnicu
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #51 : 30 Siječanj, 2010, 20:46:50 »
nezz kako da tako precizno izbusim rupu na karbu kako bih stavio pipak, a i odakle da nabavim pipak uopce...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #52 : 30 Siječanj, 2010, 21:13:56 »
nemaš šta fulat, stavis ga u skripac, to je aluminij buši se kao sir  :toothy11: iskoristi s nekog starog karba, npr mozes iskoristiti pipak sa uljne pumpe :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #53 : 30 Siječanj, 2010, 21:15:23 »
busilicom i kapnes malo loktajta i to je to..a za pipak iskemijas nesto ili skines s nekog drugog karba..uostalom pia masina ima vakum na blokovima..zasto njega ne iskoristis?

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #54 : 30 Siječanj, 2010, 21:25:47 »
ac nema, on ima ac
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #55 : 30 Siječanj, 2010, 21:28:11 »
kakve veze ima ac/lc? uostalom ako bas oces to su blokovi s lc masine  :icon_tongue:

Offline BlitzMan

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Gorica
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #56 : 30 Siječanj, 2010, 21:36:22 »
Dogodit ce ti se 3 iduce stvari....


1. Puknut ce ti pia blok po pola.
2. Puknut ce ti amortizer.
3. Otic ce ti vakum pumpa u rezervoaru.

Nedaj boze ako se budes vozio i da ti se to desi....

Ja ću vam reć iz iskustva da nije tako jednostavno prilagodit mašinu gore....Nešto od navdenog će ti se desit.
Mozda ne odmah al kroz neko vrijeme dugo ili kratno nebih znao....Ne drzis se fizike frend ;)


Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #57 : 30 Siječanj, 2010, 21:38:11 »
kakve veze ima ac/lc? uostalom ako bas oces to su blokovi s lc masine  :icon_tongue:
ja sam onda krivo procitao. al znam 100% da ac masina nema vakum u bloku kao lc, to je od pumpe benzina ako se ne varam, a ac je nema!
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #58 : 30 Siječanj, 2010, 21:44:12 »
nisi krivo procitao, ac je masina al nekad davno je bila lc  :) a sto se tice vakuma, nije stvar lc/ac jer nrg je lc pa nema vakum u bloku odnosno vakum u bloku ima runner...ali opet svi blokovi imaju rupu s kuglicom koja se lako izbije a runner ima vec montiran pipak

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Pia makina na pezoa
« Odgovori #59 : 30 Siječanj, 2010, 21:50:25 »
ja sam mislio na runner blokove, jer znam da on jedini ima taj pipak. pa nek on sam odluci nije mu neki problem. veci mu je problem polozaj amortizera
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak