Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: OPRUGA KONTRASTA  (Posjeta: 3046 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
OPRUGA KONTRASTA
« : 03 Srpanj, 2007, 22:37:57 »
U cemu je fora kod tih opruga? Vidim da ih ima razlicitih tvrdoca i velicina. Sta se dobiva manjom/većom/tvrđom/mekšom oprugom? Htio sam danas kupiti bijelu Malossi oprugu ali mi je lik u trgovini rekao da mi to treba samo ako uzimam Multivar2000. Pa nisam kupio. Raskopavam masinu sutra pa sam htio i to promjeniti, ovako ce ostati stara opruga.

Jel zna ko kakvo tehnicko objasnjenje tih opruga?

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #1 : 03 Srpanj, 2007, 23:31:11 »
pa pruzaju veci otpor zatezanju remena kod brzi i jacih variomata..tak ja mislim
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #2 : 03 Srpanj, 2007, 23:39:33 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=1196.0 -> tu pogledaj!

Uglavnom, tvrdja opruga = jace stisce remen u polutkama -> potrebna veca sila da bi se remen spustio do kraja, da bi skuter isao max brzo
dobra stvar = nema proklizavanja remena u polutkama, bolja medjuubrzanja, bolje skuter vuce uz brijeg...

tvrdje opruge se stavljaju na nesto jace skutere (one koji imaju kit)

ako ces i dalje voziti serijalu stavi malossi bijelu oprugu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #3 : 04 Srpanj, 2007, 00:22:09 »
a koja tvrdoča bi bila bjela? o dali izgubim na ubrzanju ako stavim npr recimo najtvrđu oprugu na mog baotiasna  :toothy12:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #4 : 04 Srpanj, 2007, 00:46:41 »
a koja tvrdoča bi bila bjela? o dali izgubim na ubrzanju ako stavim npr recimo najtvrđu oprugu na mog baotiasna  :toothy12:

bijeli je i meksi i tvrđi od seriskog, zavisi za koju masinu

tvrđi centralni bolje međuubrzanje (pa jel ne vidis da je josip to vec napisao), znaci ne gubis na ubrzanju

btw..mani se corava posla na tom baotianu, sad bi ti stavljao najtvrđi centralni...el postoji izbor uopće za njih ????

i da ga stavis popusio bi i na onakoj jadnoj krajnoj, uz maksimalno trosenje remena
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2007, 00:57:35 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #5 : 04 Srpanj, 2007, 01:15:55 »
U cemu je fora kod tih opruga? Vidim da ih ima razlicitih tvrdoca i velicina. Sta se dobiva manjom/većom/tvrđom/mekšom oprugom? Htio sam danas kupiti bijelu Malossi oprugu ali mi je lik u trgovini rekao da mi to treba samo ako uzimam Multivar2000. Pa nisam kupio. Raskopavam masinu sutra pa sam htio i to promjeniti, ovako ce ostati stara opruga.

Jel zna ko kakvo tehnicko objasnjenje tih opruga?

Bjela, pa zuta pa crvena ja mislim da idu kod malosija po tvrdoci. Bjela je najmeksa. A dobijes da treba vise pritiska da se remenice (ono izmedju cega remen stoji kod kvacila) rasire, i propuste remen da padne dolje. Naravno, remen pada na remenicama kako se dize na variomatu i to rezultira povecanjem brzine. :D

E sada, ja ti neznam, ali mislim da,
ako ti je sve standardno da ce ti se motor vise vrtiti i polakse ce remen padati tj rasti sa tvrdjom sustom sto ce rezultirati mozda nekakvim ubrzanjem ali kasnije ce se jako vrtiti i jako sporo ubrzavati (tj, ni nece vise ubrzavati jer ce doci do kraja...) i
izgubiti ces na maksimalnoj brzini to je sigurno.
Mislim da bi trebalo vise snage koja pokrece variomat (znaci cilindar i sve to skupa :D) za jako tvrde suste, i naravno neki sportski variomat sa povecanim performansama nebi bio los.

Nisu mi jos skroz jasne te kombinacije rulina i velikih opruga, ali mislim da teze ruline brze sire variomat, naravno ako se on dovoljno brzo vrti sa tim rulinama. Ima stvarno puno kombinacija :D

Mislim da bolje performanse neces dobiti niti sa jednom sustom osim sa tom koju imas sada, sa standardnom. Ja sam jako puno vremena izgubio mjenjajuci sve te suste i na kraju k**ra*.
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2007, 01:19:18 Dungeon Keeper »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #6 : 04 Srpanj, 2007, 08:43:15 »
kad motor ima dosta više momenta od serijskog, stavlja se tvrđi feder da u drugom dijelu ubrzanja okretaji ne padaju u rupu, jer moment koji motor ima prebrzo širi variomat i okretaji idu dole..
odnosno, kad pustiš gas u vožnji i onda ga daš, da okretaji budu dovoljno visoki..
samo stavljanje lakših rolica doprinosi prevrtavanju u startu, ali ako ostaviš iste a feder tvrđi, neće se prevrtavati u startu, ali ni u međuubrzanju neće padati okretaji..
ja gus kit vozim na serijskom federu i nije loše, bolje od bijelog malossi..
 trebao bi zeleni vjerojatno, al za sad ide dobro i ovako..

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #7 : 04 Srpanj, 2007, 14:12:53 »
Tek mi je sad zbrka u glavi i sve nejasno!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #8 : 04 Srpanj, 2007, 14:20:02 »
prouči dobro ovaj stari igx-ov članak pa ćeš saznat princip rada variomata..

http://www.skborovje.20m.com/prijenos.html

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: OPRUGA KONTRASTA
« Odgovori #9 : 04 Srpanj, 2007, 16:17:50 »
prouči dobro ovaj stari igx-ov članak pa ćeš saznat princip rada variomata..

http://www.skborovje.20m.com/prijenos.html
Link dodaj u FAQ skupa sa MrJ-evom prezentacijom  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??