Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teorije o remenju  (Posjeta: 740 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Teorije o remenju
« : 16 Siječanj, 2010, 01:56:39 »
E ovako, znači vrti se isti setup na dva remena.
Jedan duži jedan kraći.
Sa dužim remenom veća krajnja a sa kraćim manja krajnja.
ALI što kod remena utječe na ubrzanje. Na šta ja ciljam je remen koji će vrtit krajnju od kojh 85 realne a da je bolji za ubrzanje.Sad nisam objasnio dobro  :toothy3:
zanima me teoretski, sa istim setupom rolina/centralnog što se događa kad se stavi kraći ili duži remen ili širi ili uži, znači 4 situacije

malo komplikejted  :toothy3: :toothy11:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Teorije o remenju
« Odgovori #1 : 16 Siječanj, 2010, 03:56:45 »
Svi zaboravljaju najbitniju stvar - radi se o variabilnom prijenosu (CVT).
To znaci bukvalno slijedece:
razlika duljine remena (a bogami i getriba) se osjeti samo na startu i samo na krajnoj jer u oba slucaja se radi o fiksnom (a ne promjenjivom) prijenosu. Krace od polozaja u leru ne moze remen bit, pa je ovisno o njegovoj duljini prijenos kraci ili dulji. Isto i kod krajnje ako je remen dosao do kraja - tek tu dolazi do razlike medju ralicitim duljinama remena i/ili getribe.

Sve pod uvjetom da su okretaji kroz ubrzanje (dakle, u podrucju rada variomata dok remen mijenja prijenosni omjer) isti i za kraci remen i za dulji.
To je i razlog zasto skuter ima ista medjuubrzanja sa kracom i duljom getribom. Radi se o tome da variomat kompenzira razliku pa je tako u slucaju dulje getribe remen malo nize u variomatu sto u konacnici znaci isti prijenosni omjer pa zato razlike i nema sve dok remen ne dodje bilo u najkraci bilo u najdulji omjer.
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2010, 03:58:49 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Teorije o remenju
« Odgovori #2 : 16 Siječanj, 2010, 08:01:05 »
Hm. Čekaj da slow odgovori, on je probao sve žive remene koje su dosad zmislili  :drunken_smilie:

U svakom slučaju nije isto sa rolicama jer se svaki remen ponaša malo drukčije i potrebno je novo štelanje. Pričam iz iskustva na minarelliju. Makar ne kužim zašto kažu za top-ov remen da je kraći od ostalih. Piše mu dužina 738, kevlar je duži, serijski je 751 a svi su kraći naočigled od TOP-a. Tak da ti ne mogu toćno reć dal se duži tak i tak ponaša kad je sve to čudno. Čekaj slow-a  :binkybaby:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: