Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia area 51  (Posjeta: 45129 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #160 : 13 Veljača, 2010, 18:27:32 »
isuse bas gledam kako imamotor slabu tanku ramu mislim motda mi se samo cinni al od sfa npr je mnogo deblja :dontknow:

Može biti, iako ima dio rame i ispod rezervara, nije samo jedna cijev na sredini. A ovo za rep ni netreba bit predebelo, i tako je skuter težak. Uspio sam naći par slika gole rame





Vidi kako je ovaj riješio rupe na plastici :D


Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #161 : 13 Veljača, 2010, 19:28:11 »
nije lose al i nije bas nesto...ja mislim da bi ovo moje bilo ljepse vak s mrezicom vec samo izbusit rupe...

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #162 : 13 Veljača, 2010, 21:27:48 »
Može biti, iako ima dio rame i ispod rezervara, nije samo jedna cijev na sredini. A ovo za rep ni netreba bit predebelo, i tako je skuter težak. Uspio sam naći par slika gole rame





Vidi kako je ovaj riješio rupe na plastici :D


slabo je to za tako jaki motor istina bio bi tezi al nedaj boze date neko pobere s skutom  kak je mog frenda na fxru  dok je stanto pa je ramu moro mjenjat jer se ova popigala koda je lim od 1mm debljine a udar bio od 10 20 na sat ono stantanje...

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #163 : 13 Veljača, 2010, 22:09:32 »
slabo je to za tako jaki motor istina bio bi tezi al nedaj boze date neko pobere s skutom  kak je mog frenda na fxru  dok je stanto pa je ramu moro mjenjat jer se ova popigala koda je lim od 1mm debljine a udar bio od 10 20 na sat ono stantanje...

Aprilia ima cijevast okvir koji je puno čvršći dok rAner ima smeće

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #164 : 14 Veljača, 2010, 11:52:24 »
da to je istina,,,, pitat cu ga za sliku s nesrece ima jednu dve pa cu stavit samo kasnije,,,,mislim strasno ...a kaj da padnes s 80 90 il 100 motor bi puko popola ono kinez ima bolju ramu baontian hahaha

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #165 : 15 Veljača, 2010, 09:36:25 »
to dal ce ti se motor dizat na gas ili ne ti odlucujes tiime kako ga nastelujes. npr, ja sam na svome stavio opruge kvacilo tvrđe vec sto bi trebale, imao deltu i jos ih natego do kraja.. nije davo nikakvih znakova da bi se propeo nit ista, samo iz mjesta ispali i kroz ubrzanje pegla, ne gubi nista okretaja... ako oces da ti se dize na zadnji stavis mekse opruge ovo ono, ali ti onda skut hvata na nizim okretajima i ako se trkas na drag kroz ubrzanje ti okretaji idu iz nizim prema visim(rastu) dok netko drugi kroz ubrzanje ima stalan broj okretaja i to ondje gdje auspuh ima najvecu snagu! a i ako ga postimas tako da izgleda življe opet postoji sansa da proklizuje ili se propne u startu,,

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #166 : 15 Veljača, 2010, 10:32:34 »
Može biti, iako ima dio rame i ispod rezervara, nije samo jedna cijev na sredini. A ovo za rep ni netreba bit predebelo, i tako je skuter težak. Uspio sam naći par slika gole rame





Vidi kako je ovaj riješio rupe na plastici :D


...ovako sam ja planirao sebi napred sloziti kiler, hladnjak i provuc creva i da imam bolje hladnjenje...i skinuti donji kiler i bok i nema pregrijavanja... :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #167 : 15 Veljača, 2010, 11:41:02 »
u pravu si, od sfa je deblja, barem je vec fi, mozda je stjenka dovoljno debela na arei, uglavnom vidim i ti imas to mc16 smece  :happy8:
ovo je prvi put da vidim areu ogoljenu, nekako mi tanji prednji amortizer nego kod pezoove mono vile, kako amortizira uopce natrag sa ovim sustavom, jel meksi skut,
a za stelanje, u mene krece  na niskim okretajima i zato derem sve skutove, jer krene dizati na zadnji, dok ovome kuplung uhvati ja sam vec na 60 kmh, tako da mi je postalo draze kada nize hvata nego kada je nategnut potpuno...jer treba ga grijati zimi pola sata da mogu startati kako bog zapovijeda...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #168 : 15 Veljača, 2010, 12:44:15 »
u pravu si, od sfa je deblja, barem je vec fi, mozda je stjenka dovoljno debela na arei, uglavnom vidim i ti imas to mc16 smece  :happy8:
ovo je prvi put da vidim areu ogoljenu, nekako mi tanji prednji amortizer nego kod pezoove mono vile, kako amortizira uopce natrag sa ovim sustavom, jel meksi skut,
a za stelanje, u mene krece  na niskim okretajima i zato derem sve skutove, jer krene dizati na zadnji, dok ovome kuplung uhvati ja sam vec na 60 kmh, tako da mi je postalo draze kada nize hvata nego kada je nategnut potpuno...jer treba ga grijati zimi pola sata da mogu startati kako bog zapovijeda...
nijelo los prednji amortizer, ko i svaki erijski prednji amortizer, ja sam si stavio i prednji i straznji BITUBO bas posebno pravljen za areu51 i kad nastelas ta tvrdje, motor lezi jako dobro i super! ko je to probao odusevio se, al fakat :icon_thumright:  centralni amortizer je jako dobro smjesten i zbilja dobro radi svoj posao, bas je skut totalno drukciji od drugih po izgledu koji i dan dans djeluje fantasticno i ispred drugih i takodjer i tehnicki je fora skroz...samo hladjenje je lose napeavljeno al to se sve da rijesiti :icon_thumright:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #169 : 15 Veljača, 2010, 14:04:11 »
nijelo los prednji amortizer, ko i svaki erijski prednji amortizer, ja sam si stavio i prednji i straznji BITUBO bas posebno pravljen za areu51 i kad nastelas ta tvrdje, motor lezi jako dobro i super! ko je to probao odusevio se, al fakat :icon_thumright:  centralni amortizer je jako dobro smjesten i zbilja dobro radi svoj posao, bas je skut totalno drukciji od drugih po izgledu koji i dan dans djeluje fantasticno i ispred drugih i takodjer i tehnicki je fora skroz...samo hladjenje je lose napeavljeno al to se sve da rijesiti :icon_thumright:

hlađenje je napravito dobro jer je predviđeno da hladi serisku masinu a ne za tuning... :icon_thumright:

a ja cu probat tako i ostavit a ako ne bude dobro onda cu ga stavit naprijed i nesto iskemijat s tim crjevima...

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #170 : 15 Veljača, 2010, 14:47:05 »
hlađenje je napravito dobro jer je predviđeno da hladi serisku masinu a ne za tuning... :icon_thumright:

a ja cu probat tako i ostavit a ako ne bude dobro onda cu ga stavit naprijed i nesto iskemijat s tim crjevima...
...ima dosta slucajeva da se ljudima i serijska termo grupa grijala malo vise jer je skoro vodoravno kiler dole i nema bas nekog ucinka...sigurno i provjereno...tebi ce se ziher grijati dost sa tim set-up-om...pripremi jos jean mali kiler za ugraditi :laughing7:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #171 : 15 Veljača, 2010, 15:27:02 »
neznam dal cu ubacitvat jos jedan ili cu samo svoj premjestit naprijed...

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #172 : 15 Veljača, 2010, 19:26:42 »
...ima dosta slucajeva da se ljudima i serijska termo grupa grijala malo vise jer je skoro vodoravno kiler dole i nema bas nekog ucinka...sigurno i provjereno...tebi ce se ziher grijati dost sa tim set-up-om...pripremi jos jean mali kiler za ugraditi :laughing7:

Ako je napravljen dobar omjer antifriza i vode il ak ljudi imaju vodu samo, nevjerujem da se grije ako nije neko groblje il ako sili u neko brdo veliko/dugačko. Meni kad se grijala, bio sam natočio sirup za pravit antifriz  :toothy9:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #173 : 16 Veljača, 2010, 16:40:59 »
eo sklopio sam jucer motor...nisam mogo vise cekat.. :toothy9:

necete vjerovat upalio je iz prve... :toothy12:

sve fino radi za sada...cim bude lijepse vrjeme pa cu napravit koji snimak kak ide... :icon_thumright:

sadasnji set up je: italkit alu 70ccm

                                  top performances nardo
 
                                           top performances radilica

                                                                  malossi multivar

                                                                               polini usis

                                                                                   dellorto 20,5

                                                                                            malossi e5
 
                                                                                                     skf lezajevi radilice

to je za sada...planiram si jos uzet: rms kvacilo, rms zvono, top performances remen,

i jos ovako sitnice koje mi trebaju su: selen masine, akumulator, i plocice za kocnicu zadnju

od posla je jeos ostalo: ispolirat deklo, spojit el. blokadu, ispolirat ruckice od kocnica

eo i neke slike nisu bas nesto al eto:










eo pupo naucio sam stavljat slike... :toothy9:

usput ako kome treba imam serisku radilicu usis i uljnu pumpu za prodat... :drunken_smilie:

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #174 : 17 Veljača, 2010, 12:44:20 »
kurbla s mog motora hahaha ljepo samo pod hitno snimaj bas me interesira

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #175 : 17 Veljača, 2010, 13:43:50 »
kurbla s mog motora hahaha ljepo samo pod hitno snimaj bas me interesira

da ja mjenoj s tonyem jos dok je bio kod njega... :toothy9:

sinimit cu cim bude prilike... :icon_thumright:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #176 : 17 Veljača, 2010, 14:17:04 »
A jesi deklo skratio, nisi trebao baš toliko, bolje da si na početku i na kraju malo zarezao nego ovoliko odozada!  :icon_biggrin:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #177 : 17 Veljača, 2010, 14:24:29 »
a jbg...al bas mi onak tunerski izgleda... :toothy9:

uzet cu si jos jedno citavo i sam ga onak izbusit da imam za svakodnevnu voznju...a ovo cu si vak samo za meet-ove i tak da mogu furat... :headbang:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #178 : 17 Veljača, 2010, 15:16:34 »
fora sam ovaj dekl, joj meni joj :icon_biggrin:...

i ono sto si farbao glavu, pumpicu vode, kurblu, to si mogao puno bolje da si htjeo al je ovak ispalo home made fuš ;D...daj to upali pa da vidimo kak ide malo i sound from power pipe heh :)

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #179 : 17 Veljača, 2010, 15:26:09 »
fora sam ovaj dekl, joj meni joj :icon_biggrin:...

i ono sto si farbao glavu, pumpicu vode, kurblu, to si mogao puno bolje da si htjeo al je ovak ispalo home made fuš ;D...daj to upali pa da vidimo kak ide malo i sound from power pipe heh :)

ocu kroz par dana ce biti snikem ako ne voznje onda makar kak radi...sad sam pretrpan s necim drugim...

a tak ja uvjek kad sebi radim onda sve sfusiram... :toothy3: