Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia area 51  (Posjeta: 44697 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #140 : 07 Veljača, 2010, 16:17:21 »
Da se i ja malo javim vamo, ipak se tu neradi na bilo kakvom skuteru :) Bit će pila area, meni je žao što nemam vremena da svoju malo dotjeram u red da malo prodiše.


Što se tiče setupa, strava samo neznam jesi razmišljao da ćeš imat problema s pregrijavanjem i morat ćeš vjerojatno još negdje ugurat mali hladnjak ili nešto smislit! Ili se uvijek vozat nekom optimalnom brzinom i nestajat na semaforu  :toothy12:

@Roby Kad stavljaš slike sa Imagesforme, kopiraj si linkove koji ti stoje pokraj "FORUM KOD SA LINKOM" (to su one male sličice pa kad klikneš na njih otvori se velika) jer će ti tako postovi sa slikama bit uredniji!

@Kure Teško da Areu može due bacat na zadnji jer je preteška naprijed, i rezervar i kiler je naprijed + ima preko 100 kila skuter!

@Doritos Kad stiže bočna nogara? I kad ti planiraš počet radit na svojoj i stavit neki projekat? :)

@ostali Ajde nemojte toliko spamat, sad sam malo očistio al pevaljke i slične stvari neću više tolerirat u projektima i garaži!



ej pupo...sta mislis oce biti dovoljno ako samo uzmem svoj hladnjak i stavim ga naprijed tamo iznad svjetla i izrezem masku... :icon_scratch:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #141 : 07 Veljača, 2010, 19:44:48 »
kupi stage6 pumpu piše 40% bolje hlađenje ja je imam i nemam problema sa pregrijavanjem, iako nebi reko da 40% bolje hladi, al oversize je onaj propeler za vodu kao i rupe na vodenoj. Ukoliko i tad budeš imo problema a ne vjerujem, onda još jedan hladnjak ćeš morat
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #142 : 07 Veljača, 2010, 19:51:51 »
e vidis nisma se toga ni sjetio...al sve jedno cu stavit tamo naprijed hladnjak puno bolje ce hladit kad zrak ide direkt u njega nek kad je tamo dole u negdje u pm...

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #143 : 07 Veljača, 2010, 20:17:57 »
e vidis nisma se toga ni sjetio...al sve jedno cu stavit tamo naprijed hladnjak puno bolje ce hladit kad zrak ide direkt u njega nek kad je tamo dole u negdje u pm...

Mislim da nije problem u protoku već u malom hladnjaku jer možeš ti stavit tri pumpe da teraju al đabe ako stalno vrte vruću vodu u krug. Uglavnom Roby, probaj prije neg što budeš počeo rezat po skuteru, probaj vozit sa standardnim hladnjakom (samo pazi kad budeš stavljo antifriz da nenapraviš pregusto jer sam bio tako ja pa mi se i serijala grijala :D) a onda ako nebude išlo, nepreostaje ti ništa nego stavit još jedan hladnjak ili taj odozdola gore u masku!

Inače, vidio sam na netu, lik je nabavio masku s bubrezima od SR-a i iz nje je izrezao te bubrebe il tange kak igor.sb kaže i ugradio na areu u onu prozirnu masku naprijed, pokito i solidno izgleda!

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #144 : 07 Veljača, 2010, 21:12:02 »
Mislim da nije problem u protoku već u malom hladnjaku jer možeš ti stavit tri pumpe da teraju al đabe ako stalno vrte vruću vodu u krug. Uglavnom Roby, probaj prije neg što budeš počeo rezat po skuteru, probaj vozit sa standardnim hladnjakom (samo pazi kad budeš stavljo antifriz da nenapraviš pregusto jer sam bio tako ja pa mi se i serijala grijala :D) a onda ako nebude išlo, nepreostaje ti ništa nego stavit još jedan hladnjak ili taj odozdola gore u masku!

Inače, vidio sam na netu, lik je nabavio masku s bubrezima od SR-a i iz nje je izrezao te bubrebe il tange kak igor.sb kaže i ugradio na areu u onu prozirnu masku naprijed, pokito i solidno izgleda!

pa da to i ja mislim...nekak preradit masku prednju...i onda tamo gore kod te maske stavt svoj seriski hladnjak...prvo cu probat sa seriskim tak kak je...pa ak neide onda cu izrezat prednju masku i stavit ga tako gore...pa ak opet nebude onda cu uzet neki veci hladnjak i stavit...

e to da stavim 2 hladnjaka kako to izvest ?

mislim kako napraviti crjeva za dva hladnjaka ?

ajd ak znas di je ta area sto kazes s prednom maskom od srke posalji mi link ili nesto da vidim....

Offline driv€r

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 200vxr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala ;)
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #145 : 07 Veljača, 2010, 21:44:50 »
roby jbt. pa lako je s dva hladnjaka napravit sam treba imat jedan nastavak koji se dijeli na tri dijela pokazat ću ti kad dođeš do mene to ja mogu nabaviti nikakav problem nije..

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #146 : 07 Veljača, 2010, 21:49:06 »
roby jbt. pa lako je s dva hladnjaka napravit sam treba imat jedan nastavak koji se dijeli na tri dijela pokazat ću ti kad dođeš do mene to ja mogu nabaviti nikakav problem nije..

ma znam nisam se sjetio odmah toga... :toothy9:

ma nece to ni trebat jednostavno prebacim svoj naprijed i to ce biti dosta...

eo sad sam bas gledo jedan projekt decko slaze zipa za PH  i stavio je hladnjak iste velicine kao moj na isto mjesto di bi i ja i nema nikakvih problema...a on ima duplo jaci set up od mene tak da ce ovo meni biti sigurno dobro... :icon_thumright:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #147 : 07 Veljača, 2010, 22:44:05 »
pa da to i ja mislim...nekak preradit masku prednju...i onda tamo gore kod te maske stavt svoj seriski hladnjak...prvo cu probat sa seriskim tak kak je...pa ak neide onda cu izrezat prednju masku i stavit ga tako gore...pa ak opet nebude onda cu uzet neki veci hladnjak i stavit...

e to da stavim 2 hladnjaka kako to izvest ?

mislim kako napraviti crjeva za dva hladnjaka ?

ajd ak znas di je ta area sto kazes s prednom maskom od srke posalji mi link ili nesto da vidim....

99% da sam na bikepicsu vidio, potraži malo. Je da će ti trebat malo vremena dok prekopaš sve al mislim da ćeš naći :)

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #148 : 07 Veljača, 2010, 22:51:22 »
jeste razmisljali kud cete crijeva povuc?? kad to rijesite pokazite meni , jer i ja imam u planu jos jean kiler ugraditi posto ce se moj vrtit na 12-13000rpm, mozda i vise kasnije kad roknem polini evo2...šabane zmjeni sad dok mozes selen jer kesnije ces morat opet rasopat cijeli skut i jebat se s time, bolje sad dok je raskopan u dijelovima...neces se moc voziti od tolko kolko se trese i vibrira a tek zavoji, uzas... :icon_thumright:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #149 : 07 Veljača, 2010, 22:54:28 »
dajte kupite kiler od spa il vxa sa ventilatorom na prekidac i nema pregrijavanja

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #150 : 07 Veljača, 2010, 23:02:39 »
kaj mislis da ga nisam imao od sp180 kiler u rukama , posudio od mislava perkusica al kad ga neam di smijestiti, znas kako malo mjesta ima ispod, premalo i protok zraka je slaaab.

   ja sam planirao da prepravim to sve, kiler kak je u svojoj plastici sta je s tim usarafljeno u ramu cu od ispod rezati da ima protok zraka, mrezica tamo ide, i kako je vlica pa dodje ona plastika ispred tanka kao zastita tanka cu maknuti tu ogromnu plastiku i staviti prozracnu mrezu. i na jos dost mjesta plastiku malo rezati i ljepo mrezu staviti tek tolko da ima strujanje zraka...bit ce dobro valjda...al sad isto imam sansu popikati nosace i staviti kiler napre al neznam kud provuc creva u pm....

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #151 : 07 Veljača, 2010, 23:14:52 »
...pupo za tvoju info, area bez beda ide na zadnji, sport malossi 70,, 7.5gr role spustena glava, prosiren spuh, zuti federi kuplunga, piaggio bijeli centr plastika torsion isto od piaggio ili pežo, base spuh ko onaj sta sam ti ga prodao al je taj spuh slozen da daje jeben šus , moment i da si vidio kak je to na zadnji islo, pa na arei sam naucio malo na zadnji haha :icon_thumright:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #152 : 07 Veljača, 2010, 23:28:39 »
Znam da na prednji ide, to sam probao i ide al zadnji baš i ne. A vidjet ćemo kakav će imat šus kad ju složim prije ljeta.

Inače, jel ima tko zadnju felgu da mu netreba za areu?

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #153 : 08 Veljača, 2010, 01:28:58 »
Znam da na prednji ide, to sam probao i ide al zadnji baš i ne. A vidjet ćemo kakav će imat šus kad ju složim prije ljeta.

Inače, jel ima tko zadnju felgu da mu netreba za areu?
...al pazi na prednji, od tezine kako sam svako malo isao na prednji su mi otisli lageri pa sam morao mjenjati , a znas kolko posla ...koma...sa serijalom tesko na zadnji jer treba snage dost...

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #154 : 08 Veljača, 2010, 01:31:58 »
...al pazi na prednji, od tezine kako sam svako malo isao na prednji su mi otisli lageri pa sam morao mjenjati , a znas kolko posla ...koma...sa serijalom tesko na zadnji jer treba snage dost...

Samo sam probao par puta, i jednom se skoro prebacio naprijed :) Inače neprakticiram takve stvari, bolje se vozam. Odem malo na brdo pa se puštam, tamo sam nizbrdo najbrži  :icon_biggrin:

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #155 : 08 Veljača, 2010, 11:46:51 »
jeste razmisljali kud cete crijeva povuc?? kad to rijesite pokazite meni , jer i ja imam u planu jos jean kiler ugraditi posto ce se moj vrtit na 12-13000rpm, mozda i vise kasnije kad roknem polini evo2...šabane zmjeni sad dok mozes selen jer kesnije ces morat opet rasopat cijeli skut i jebat se s time, bolje sad dok je raskopan u dijelovima...neces se moc voziti od tolko kolko se trese i vibrira a tek zavoji, uzas... :icon_thumright:

ma zamjenit cu selen sada cim budem dobio neke novce... :toothy9:

a neznam vidjet cu kuda cu s crjevima....ja mislim samo svoj orginalni kiler prebacit naprijed i izrezat nesto na maski i stavit mrezicu...mislim da ce to biti dosta za moj set up...

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #156 : 13 Veljača, 2010, 15:34:20 »
eo nekih novosti...

napravio sam oblik na papiru kakav lik cu odprilike izrezat na masci i stavljean je topova radilica i novi skf lezajevi i semerinzi...

eo nekih slika:




i jedan umjetnicka...  :toothy9:


Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #157 : 13 Veljača, 2010, 15:41:05 »
Prvo si složi mašinu i vidi da li ti može ovaj dole hladnjak ohladit dobro i istek onda ako vidiš da nemože reži masku jer koliko god to dobro izrezao i pokitao, neće biti lijepo kao original!

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #158 : 13 Veljača, 2010, 15:43:18 »
Prvo si složi mašinu i vidi da li ti može ovaj dole hladnjak ohladit dobro i istek onda ako vidiš da nemože reži masku jer koliko god to dobro izrezao i pokitao, neće biti lijepo kao original!

da znam...i hocu prvo slozit vak pa ak nebude onda cu radit...to mio ovih dana bilo dosadno pa sam tak kemijo nesto na papiru...pa mi se ovo svidlo...na foru speedfihtera...

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: aprilia area 51
« Odgovori #159 : 13 Veljača, 2010, 17:50:45 »
isuse bas gledam kako imamotor slabu tanku ramu mislim motda mi se samo cinni al od sfa npr je mnogo deblja :dontknow: