Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy  (Posjeta: 14935 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #20 : 23 Lipanj, 2007, 10:58:30 »
Nisam niti mislio ništa sam dirati dok je pod garancijom.Namjeravam kupiti onu blokadu za 50 kn.koju poštom šalje
jedan član s ovog foruma,samo moram prvo ispitati kako će na to reagirati ljudi u servisu.
Koristim ovu priliku da još nešto pitam; blokada se spaja između " cdi-a i mase motora". "Cdi",jel to cin špula ili je to
nešto drugo u pitanju?? Ako dobijem odobrenje od strane servisa nadam se da ću s blokadom dobiti nekakvo uputstvo
i shemu za montažu.

  Pozdrav.
Nema šanse da će ti dati da staviš ovu 'home-made' blokadu a da ti garancija i dalje vrijediti (ko će onda kupovati ove skupe), uputstva ti takoreći ne trebaju, a shema nije isto problem (nacrta se za par sekundi)  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #21 : 28 Lipanj, 2007, 15:26:52 »
Jučer je obavljen prvi servis na 500km. na Aerox-u,skinute su blokade na variomatu i auspuhu.Probao sam se
dogovoriti u servisu za ugradnju jeftinije elektr.blokade o kojoj sam prije pisao,ali su me odbili s obrazloženjem da u
tom slučaju gubim garanciju.Pošto sam očekivao takav odgovor odlučio sam se za kupnju blokade "limitron" za koju
su oni ovlašteni za montažu.Nakon ugradnje blokade Aerox povuče malo preko 80 km/h ali mu se i brzina s uključenom
el.blokadom povečala za 3-4 km/h.Pošto na sebi ima stepenasti trimer,za pretpostaviti je da se mu krajnja brzina još može povečati ali i time krajnja brzina s uključenom blokadom.Za sad sam zadovoljan postojećim.
Stvar funkcionira tako da kad se Aerox upali,blokada je aktivirana,a kratkotrajnim pritiskom na skriveno tipkalo blokada
se deaktivira.( takva je preporuka proizvođača blokade,iako su postojale i druga rješenja,bolje mi je da samo ja znam
gdje je tipkalo ).Cijena ove igre je 700 kn. s montažom i s godinu dana garancije.Dosta skupo ali ću i to preživjeti.

  Pozdrav.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #22 : 28 Lipanj, 2007, 17:11:23 »
Za ovu običnu el blokadu sam ti rekao da neće dati, a ne možeš dobiti nikako na krajnjoj sa blokadom - ona služi da blokira, a ne dodaje  :nono:
Who's looking for punishment ??

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #23 : 28 Lipanj, 2007, 18:14:20 »
Malo mi je čudno što je skuter prije skidanja blokada s variomata i auspuha išao po njegovom mjeraču brzine oko
52 km/h a sada s aktiviranom elektronskom blokadom "limitronred" ide po istom mjeraču brzine za tih 4 km/h više.
Dečko iz servisa tvrdi da bi se još nešto moglo dobiti na krajnjoj brzini. Ponavljam,meni nije potrebno da ide više,
nego sam to onako usput spomenuo samo za usporedbu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #24 : 29 Lipanj, 2007, 09:19:34 »
Malo mi je čudno što je skuter prije skidanja blokada s variomata i auspuha išao po njegovom mjeraču brzine oko
52 km/h a sada s aktiviranom elektronskom blokadom "limitronred" ide po istom mjeraču brzine za tih 4 km/h više.
Dečko iz servisa tvrdi da bi se još nešto moglo dobiti na krajnjoj brzini. Ponavljam,meni nije potrebno da ide više,
nego sam to onako usput spomenuo samo za usporedbu.


Skuter ti nema blokade (tvornicke) i sa el. blokadom ide malo vise sto je normalno.

Kazes da u Medjimurju stalno odvode ljude na izvanredne tehnicke preglede zbog prevelike brzine?

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #25 : 29 Lipanj, 2007, 19:25:04 »
Da Slow Rider,u pravu si što se tiče blokade,Aerox definitivno s ugrađenom elektronskom blokadom ide nešto malo više
nego s originalnima ( na auspuhu i na variomatu ).A što se tiče kontrola od strane policije, učestalo se kontroliraju
brzine i to od strane policije na motorima koji te onda,ako nešto posumnjaju,lijepo "otprate" do stanice za tehnički,
pa na valjke za mjerenje brzine.Navodno su kazne 3000 kn. tako se priča.Neznam kako je drugdje u Hrvatskoj ali
ovdje je to tako nekako.

  Pozdrav.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #26 : 30 Lipanj, 2007, 12:39:04 »
Jos nisam cuo za zrtvu prevelike brzine u ZG-u

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #27 : 30 Lipanj, 2007, 12:45:41 »
Cijena ove igre je 700 kn. s montažom i s godinu dana garancije.Dosta skupo ali ću i to preživjeti.

jesi ti kupio ovo, crni za karbove

sta ja to nisam link stavio...ups

http://www.limitron.inferno.hr/?language=hr
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2007, 14:30:19 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #28 : 01 Srpanj, 2007, 19:12:28 »
Ne crni,nego u crvenom kučištu ( limitron red ).

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #29 : 02 Srpanj, 2007, 22:39:09 »
Ne crni,nego u crvenom kučištu ( limitron red ).

za koji motor, koliko znam red ide za pjursitove i ditece

a vidim da ti vozis aeroxa
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #30 : 04 Srpanj, 2007, 07:18:20 »
Motor je Yamaha Aerox,a u uputstvu piše da limitron red ne može ići na motore s direktnim ubrigavanjem i na pure jet.
Nemam trenutno uputstvo kod sebe,ali mi se čini da sam tamo tako pročitao.Provjerit ću navečer kad dođem s posla.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #31 : 04 Srpanj, 2007, 13:01:03 »
Motor je Yamaha Aerox,a u uputstvu piše da limitron red ne može ići na motore s direktnim ubrigavanjem i na pure jet.
Nemam trenutno uputstvo kod sebe,ali mi se čini da sam tamo tako pročitao.Provjerit ću navečer kad dođem s posla.


stvar je u tome sto ti tvrdis da imas limitron red, a ja znam da je on za skutere sa elek. ubriz. kosta 500kn

http://www.limitron.inferno.hr/?page_id=4&language=hr

i isto tako znam da limitron black je za karbove, i koji kosta 350kn, ako uzmes ili narucis iz ove firme u osijeku, a ti kazes da si ga platio 700kn, ako se ne varam

http://www.limitron.inferno.hr/?page_id=8&language=hr

...u ostalom sve pise u ovim linkovima
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #32 : 04 Srpanj, 2007, 15:03:23 »
Da,slažem se u svemu s onim što si naveo.Međutim,sada mi nešto nije jasno! Kad sam se došao u servis od Yamahe
raspitivati o blokadi,serviser mi je pokazivao crvenu blokadu za koju smo se dogovorili da se namontira.U tom
momentu ja nisam uopće vodio računa o tome da ta crvena blokada nije za motore s karburatorom. Za pretpostaviti
je da je tu istu crvenu blokadu i ugradio jer ja nisam bio prisutan kod montaže.Na linku koji si naveo pod FAQ piše da
crvena blokada ne može raditi na motorima s karburatorom i obrnuto.Skuter pali normalno,vuče i ubrzava jako dobro,
jedino neznam da li može biti kakvih posljedica za CDI ili neki drugi dio na Aeroxu.
U uputstvu za blokadu između ostalog piše; "Limitron neće raditi na motorima koji nemaju induktivni senzor broja
okretaja ( Pickup ),npr.F.Morini,Suzuki,te na motorima s elektroničkim sustavom ubrizgavanja ( Ditech,Pure Jet )
kao i na četverotaktnim motorima".


Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #33 : 04 Srpanj, 2007, 15:28:18 »
U uputstvu za blokadu između ostalog piše; "Limitron neće raditi na motorima koji nemaju induktivni senzor broja
okretaja ( Pickup ),npr.F.Morini,Suzuki,te na motorima s elektroničkim sustavom ubrizgavanja ( Ditech,Pure Jet )
kao i na četverotaktnim motorima".

da to vazi za limitron red

mozda malo glupo pitanje, ali jesi ti siguran da ti imas crvenu kuticu, a ne crnu
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andrej

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Prelog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #34 : 04 Srpanj, 2007, 15:39:54 »
Razrješena je dilema vezana na limitron blokadu.Maloprije sam kontaktirao proizvođača u Osijek koji tvrdi da je
nemoguće da crvena blokada radi na motorima s karburatorom jer je drugačiji elektronski sklop.Znači da mi je
frajer u servisu pokazao crvenu na kojoj je bila cijena 700kn. a namontirao crnu koja je navodno jeftinija i koju
je uredno naplatio pod crvenu. Zamisli,kupiš skuter,kacigu i zaštitu za bubrege,ostaviš mu 17600,kn. a oni
te još imaju obzira zaj****i za 200-300 kn. na blokadi.To su tipična naša balkanska posla.Sada barem znam
s kim imam posla kod slijedećeg odlaska u Yamaha servis ČK.
Zahvaljujem forumašu "igor.sb" što se uključio u raspravu i što smo razrješili dvojbu oko Limitron blokada.

 Pozdrav.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #35 : 04 Srpanj, 2007, 15:53:11 »
ja se uopće ne cudim, toga ti ima svagdje

al jebi ga sad znas da ne mos vjerovati, vise nikom

zato ako sta trebas napraviti, kupiti, bolje pitaj vamo na forumu, nego da ides tim majmunima tamo u servis


It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Mario121

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #36 : 29 Lipanj, 2012, 00:32:14 »
Ej bok...imam Yamahau Spy i zanima me kako izgleda blokada na karburatoru...ako može neko slike stavit..hvala

Offline Cartman963

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner purejet
  • Moja Kaciga: kappa
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #37 : 05 Srpanj, 2012, 11:59:45 »
Ljudi, oprez!!! ne kupujte blokadu limitron red jer NE RADI!! to je čista prijevara, firma ne daje nikakve garancije na to!!

Offline Jambrek123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc oko skidanja blokada na yamahi spy
« Odgovori #38 : 16 Lipanj, 2013, 17:12:50 »
Ovako,imam Yamahu spy 50 i zelim poskidat blokade jer motor ide samo 50km/h blokadu na auspuhu nema...molim pomoc ???