Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: rješenje prekratkog rada čoka i gašenja mašine dok je hladna  (Posjeta: 735 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli

malo sam danas experimentirao i došao do zaključka čok je prebrz.
u kojem smislu prebrz pa prebrzo se zagrije i isključi što rezultira gašenjem mašine dok je nezagrijana.

kako sam to uradio.ljepo upalio sam skuter dok je hladan ali prije toga isključio čok.

kod tako isključenog čoka mašina se zagrijala do nekih 1900/2000 o/min i onda sam uključio čok natrag dobio sam ono što sam i htio a to je pravilan rad mašine i zagrijavanje.

nije mi se mašina ugasila te stoga mogu reči da mi je pokus uspio.

sad to moram sprovesti u dijelo imam tri mogučnosti.

1- napraviti rupicu za prekidač i jednostavno uključivanjem tj isključivanjem regulirati rad čoka  - veoma jednostavno za sve ljude ali zajebano ako zaboravite uključiti prekidač i mašina radi pod čokom rezultat rad mašine pod turažom i mogućnost zagušenja mašine viškom benzina.

2-prije čoka spojiti tajmer koji če u određeno vrijeme nakon paljenja skutera uključiti čoku koji če onda odraditi svoj posao.

3-u seriju spojiti  regulator napona/ struje koja ide prema čoku te na taj način produljiti rad istoga(manja struja/napon dulje vrijeme zagrijavanja zavojnice i parafina te je to razlog duljeg vremena uključenosti čoka ili rada mašine pod istim)



sad bi bilo dobro da se tu nađe neki elektroničar koji bi mogao napraviti ovo pod 2 i 3 te to i ovdje postaviti za obrobit svih članova.

dakle trebam teoriju tj šemu sa elektronskim dijelovima.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rješenje prekratkog rada čoka i gašenja mašine dok je hladna
« Odgovori #1 : 23 Listopad, 2009, 16:28:14 »
to se vrlo lako može riješiti na sljedeči način,da na bilo koju žicu čoka stavimo bimetal koji kad se ugrije isključuje čok odnosno u našem slučaju uključuje čok ,postoje jako mali bimetali ,kao recimo ovaj od 5w





Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: rješenje prekratkog rada čoka i gašenja mašine dok je hladna
« Odgovori #2 : 23 Listopad, 2009, 16:31:12 »
ne jer se bimetal i čok griju zajedno i bimetal je prekidač a ne regulator.
Piaggio X9 250  Black Box