Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: "raspolovljen" novi runner - hitno  (Posjeta: 3857 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #40 : 09 Listopad, 2009, 20:37:16 »
Imam to dogovoreno već sa chupsy-em, sutra ako će skuter biti u voeznom stanju. Jel veliki bad ak vozim samo sa prednjom kočnicom? Vozit ću lagano i po brdima da izbjegnem aute.
tak sam i ja vozio kroz grad sa prednjom samo kad sam prvi put skido makinu, na nijedan semafor nisam mogao stat, pre iritantno kad se naviknes na obje.
al nece mu nista bit.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #41 : 09 Listopad, 2009, 20:40:46 »
Imam to dogovoreno već sa chupsy-em, sutra ako će skuter biti u voeznom stanju. Jel veliki bad ak vozim samo sa prednjom kočnicom? Vozit ću lagano i po brdima da izbjegnem aute.

Problem je ak se spucas u nekog, inace nije  ;D

Ovak, ko da je snijeg i led, lagano do njega i gledaj 200 metara ispred sebe i bit ce OK

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #42 : 10 Listopad, 2009, 02:47:19 »
Ništa teže od vožnje na biciklu :D.
Vozio danas bicikl prvi put nakon valjda 1god+. 100m od kuće gledam kod volana da bi vidio okretaje. Prvo skretanje skoro stisnuo mjenač brzine da upalim žmigavac, vrhunac, uletim ispred tramvaja i gledam onak malo lijevo koso u nepostojeći retrovizor hehe.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #43 : 10 Listopad, 2009, 11:23:05 »
Ak se skida blok s nosaca motora onda je potrenbo auspuh skidati..a ak se skida blok skupa s nosacem motora s rame onda nije potrebno..

nadale treba odpojiti
-amortizer
-uljnu pumpu izvaditi ili odpojiti crijevo s rezervara i frge kaj je teze i masniji posao
-frgu skinuti s prirubnice ili odpojiti crijeva i sajlu gasa s nje onda moze ostati na prirubnici
-odpojiti struju
-odpojiti kabel s releja od anlasera
-skinuti celjust
-odpojiti crijeva od hladenja
-odpojiti senzor temperature

Mislim da sam sve naveo...
Under construction...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #44 : 10 Listopad, 2009, 12:22:01 »
Vjerojatno.

Ovo na struju se odnosi na onaj deblji kabl koji se spaja s desne strane di i crijevo od antifriza koji ide u blok motora, jel?
S lijeve strane ima 2 kabla čiji je spoj nekakava bijela plastika. Što je to? Jol to taj kabl za alnaser?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #45 : 10 Listopad, 2009, 12:30:03 »
ovo prvo da a ovo drugo neznam sta ima tamo na ljevoj strani  :icon_biggrin:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #46 : 10 Listopad, 2009, 12:47:46 »
Ima tamo takav kakav sam opisao. A ima i još jedan kabl kojeg nisam niti iskopčavao (sve druge navedene jesam osim sajle za pumpu) koji ide dole iz bloka, a ispod cilindra i neznam gdje završava.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #47 : 10 Listopad, 2009, 12:52:42 »
a sve sta smeta iskopcaj pa ces kasnije lako pokopcat..sajla od ulja je spojena sa sajlom od gasa...iz rucke ide jedna sajla i onda imas razdjeljnikna kojem su jos dvije sajle..jedna od gasa jedna od uljne..znaci kad das gas jedna sajla poteze istovremeno i ravnomjerno i sajlu od gasa i sajlu od uljne..i tako onda kolko ti das gasa toliko i uljnu otvoris..vise gasa, jaca mjesavina.. :)

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #48 : 10 Listopad, 2009, 12:59:25 »
Aha kužim. Al na kraju ne raspolavljam skuter. Složeno je već sve, samo trebam spojit kablove od karba i sredit termostat.

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #49 : 10 Listopad, 2009, 13:13:47 »
Problem je ak se spucas u nekog, inace nije  ;D

Ovak, ko da je snijeg i led, lagano do njega i gledaj 200 metara ispred sebe i bit ce OK

hehe, @Antares, pazi s tom prednjom kocnicom po pijesku i sliskoj cesti, ne zelis naucit na tezi nacin...  :icon_biggrin:

kad sam ja kupio svoj skuter od jednog tipa, prednje plocice su bile nove (doslovno), a zadnje spremne za zamjenu.

mislim nebitno, ali ne kuzim kako netko moze pored prednje i zadnje kocnice koristit samo jednu, pa na svim vozilima cca 75% sile apsorbiraju prednje kocnice, zato se kod auta zadnje plocice rjedje mijenjaju od prednjih...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #50 : 10 Listopad, 2009, 13:22:51 »
pa na svim vozilima cca 75% sile apsorbiraju prednje kocnice, zato se kod auta zadnje plocice rjedje mijenjaju od prednjih...

Mislim da za bicikl to ne vrijedi.

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: "raspolovljen" novi runner - hitno
« Odgovori #51 : 10 Listopad, 2009, 13:48:53 »
Mislim da za bicikl to ne vrijedi.

vrijedi, vrijedi ali moras dobro sjedit na sicu da ne bi prizemljio na celo... :laughing9:

samo taj efekt je veci sto brze ides.