Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Svijetla i pozicija  (Posjeta: 1993 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline piaggiori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Pilaaaa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG DD 70
Svijetla i pozicija
« : 23 Svibanj, 2007, 08:22:00 »
Ovo je cudno hehe..
Jucer sam upalio neonku i vozim se...i odjednom mi instrument ploca ne radi vise...ali kad mi se skuter zavrti na 10 000 -12 000 okretaja svijetla prorade jedva...a tako i instrument ploca... ::)
i onda kasnije vise ni to...ja na kraju ugasim neonku....i opet ista stvar...
Pogledam osigurac sve ok....zice ok...
NIsam ispitao akumulator jer mi zmigavci i neonka radi bez problema...i skuter ide normalno...a da je akumulator prazan nebi se bas vrtio ...
Se nekom to vec desilo ?

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #1 : 23 Svibanj, 2007, 09:42:30 »
Ovo je cudno hehe..
Jucer sam upalio neonku i vozim se...i odjednom mi instrument ploca ne radi vise...ali kad mi se skuter zavrti na 10 000 -12 000 okretaja svijetla prorade jedva...a tako i instrument ploca... ::)
i onda kasnije vise ni to...ja na kraju ugasim neonku....i opet ista stvar...
Pogledam osigurac sve ok....zice ok...
NIsam ispitao akumulator jer mi zmigavci i neonka radi bez problema...i skuter ide normalno...a da je akumulator prazan nebi se bas vrtio ...
Se nekom to vec desilo ?

Kada se na 12 000 zavrti ... Pa dokle se tebi motor vrti, do 20 000. Ko forumla...

To ti je ko dinamo, sto se vise vrti daje vise struje :D

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #2 : 23 Svibanj, 2007, 11:33:31 »
opet se ti pravis pametan.. j#bo ga pas ako nemas sta za rec onda suti i ne seri.

2 piaggiori...

svitla i ploca moraju radit i bez baterije.negdi gubi struju. neonka ti se pretpostavljam napaja direkt iz baterije i zato radi.

pogledaj kako ti zmigavci rade.. jel rade isprekidano ili skroz normalno.. ako gubi struju negdi .. onda bi trebali radit ko srce s aritmijom..

moguce da se 2 zice dodiruju i sl. al pricekaj mr J-a i ekipu sta se razume u elektriku  :icon_biggrin:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #3 : 23 Svibanj, 2007, 16:09:22 »
negdje je slus i ne fila struju,ispitivac i ajmo redom,nema druge

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #4 : 23 Svibanj, 2007, 16:27:03 »
Nikon i Sugar su ti dobro rekli, pregledaj ožičenje i spojeve, ili je negdje gotovo odspojeno pa tu i tamo da lagani kontakt ili ti negdje gubi struju...

Poskidaj sve plastike i dobro pogledaj vodove i stanje žica...
Who's looking for punishment ??

Offline piaggiori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Pilaaaa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG DD 70
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #5 : 23 Svibanj, 2007, 18:36:06 »
Kada se na 12 000 zavrti ... Pa dokle se tebi motor vrti, do 20 000. Ko forumla...
[/quote]

Vrti se do 12 000  :toothy10:  i hvala bogu jos nemam kvarova  :happy6:

Offline piaggiori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Pilaaaa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG DD 70
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #6 : 23 Svibanj, 2007, 18:41:15 »
Evo decki danas nakon 2 sata smo rjesili problem  :headbang:

Evo pa da ubuduce ako se nekom desi nesto tako..da zna u cemu je stvar a ne da se jebe ko ja  :sad1:

Poskidali smo prednje plastike i zadnje...
1. Relej za starter je radio ali anlaser je u kur*u (novi je 640kn !!!  :hmh:)
2. Neonka nema veze s time....  :icon_scratch:
3. NAkon ispitiavanja svega i svacega shvatili smo da mi je otisla ona jedinica koja regulira struju...neznam tocno kako se zove...na lijevom boku ispod plastike...u biti to je kompjuter (mislim)... ti je vrisnulo...

Kako smo rjesili problem svijetla?

Napravili smo prekidac na 0 1 2 i spojili farove na bravu tako da kad dam kontakt palim 0 1 2 svijetla...

Pod broj 2 palim oba farova, pod 1 samo desni :D  fora...sad izgleda ko R1 heheheh


p.s na kraju smo napravili fora stvar a da sam isao kupovat novi dio za ono sta mi je otislo pitaj boga koliko bi pljuno  :icon_scratch:  :icon_thumright:

Offline piaggiori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Pilaaaa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG DD 70
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #7 : 28 Svibanj, 2007, 21:08:19 »
ups....

losa vijest za mene...ono sta smo spojili na bravu mi je isporaznilo akumulator...jer svijetla mi nisu vise titrala kao inace na skuteru..i onda kad das gas manje titraju...e,meni se to vise nije dogadjalo kad sam farove spojio na kontakt bravu....tako da mi je to praznilo bateriju dok bi vozio jer posto nisu spojena na regler (KOJI JE RIKNUO) on nije mogao regulirat struju za svjetla  :sad1:

tako da...ako vam se desi slicno nesto kao i meni KUPITE NOVI REGLEEER!!!

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #8 : 29 Svibanj, 2007, 12:44:47 »
ti si reka da ti je anlaser u qurcu.. regler i anlaser nisu ista stvar  :toothy11:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline piaggiori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Pilaaaa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG DD 70
Odg: Svijetla i pozicija
« Odgovori #9 : 29 Svibanj, 2007, 13:54:45 »
ti si reka da ti je anlaser u qurcu.. regler i anlaser nisu ista stvar  :toothy11:

 :happy6:

anlaser i regler...(da je bar samo anlaser  :sad3: ) Sad mi je dao mehanicar regler da ga montiram....

skace mi indikator od benziina nije ispravan...tako i od temperature...a osigurac je dobar...
Kad psigurac nije bio dobar onda mi nije radio kontagiri,ni lampice...a kazaljke su radile po svome hehe....
kad sam ga promijenio(osigurac),sve je ok...i onda se opet alo zablesira svako toliko....jedino sta ostaje je regler...(koji me jebao u pocetku sa svijetlima ,pozicijom i kontrol tablom)