Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jedno n00bovsko pitanje?  (Posjeta: 2872 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Jedno n00bovsko pitanje?
« : 04 Srpanj, 2007, 02:01:40 »
Kako se ispravno mjeri razina ulja u 4T skuterima? Znam kak se na motorima, ali skuteri su mi full novost. Pregledao sam nekoliko manuala za LEADER i slicne masine, i u svakom drugacije pise. Dali je ispravno:

Na "side standu"?

Na centralnom stenderu?

Na kotacima u apsolutnoj vagi?

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #1 : 04 Srpanj, 2007, 08:10:44 »
Odlično pitanje, mislim da još to nitko nije pitao :icon_thumright:

I mene zanima  :toothy3:
Who's looking for punishment ??

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #2 : 04 Srpanj, 2007, 08:22:20 »
Fakat dobro pitanje!
Prije sam imao automatike i apn-ce i nikad se nisam to pitao?!
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.

Offline maddex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • TubeYou RinKi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #3 : 04 Srpanj, 2007, 09:45:23 »
Mislim da ti je apsolutno svejedno. mozes probat na bočnom nogaru do maksimuma naliti, pa ga nakon toga stavis na centralni i vidis jel će biti kakve razlike (vjerojatno neke male). mislim da ne bi trebalo biti pošto su kutevi naginjanja mali. logično je da bi trebalo mjeriti razinu ulja u onom položaju u kojem mašina radi, dakle bez ikakvih nogara, samo na kotačima. a i po mojim saznanjima (isto kao i na autu) ne bi ulje trebalo sipati do maximuma, već do 2/3 ili malo više skale između min i max. ako sipas ulje do maximuma pri nekim nagibima može doći do udaranja radilice(njenih dijelova) o ulje što predstavlja visoka udarna opterećenja za nju.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #4 : 04 Srpanj, 2007, 10:55:36 »
evo sto se dogodi ako ima viska ulja, u vecini slucajeva izbije semering na radilici. bio slucaj sa zipom.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #5 : 04 Srpanj, 2007, 13:53:07 »
Visak ulja je jebeni problem, otprilike kao i manjak. Nepropisna kolicina ulja napravi stetu motoru, a na mom skuteru je razlika izmedju minimuma i maximuma ravno 1 dlc, pa ti vidi sad jel ima premalo ili previse. Ako mjerim na side standu onda ga ima pola stangice za mjerenje. Ravno izmedju min i max, a ako ga mjerim na centralnom stenderu i na kotacima, onda ga nema uopce!!! Sad vi meni pametne glave recite jel da dolijem 1-2 dcl ulja ili ne? Na KLR i na VFR sam imao stakleni prozorcic pri dnu masine pa sam lijepo mogao vidjeti koliko ima ili nema ulja, ovako.. sranje...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #6 : 04 Srpanj, 2007, 14:24:31 »
Visak ulja je jebeni problem, otprilike kao i manjak. Nepropisna kolicina ulja napravi stetu motoru, a na mom skuteru je razlika izmedju minimuma i maximuma ravno 1 dlc, pa ti vidi sad jel ima premalo ili previse. Ako mjerim na side standu onda ga ima pola stangice za mjerenje. Ravno izmedju min i max, a ako ga mjerim na centralnom stenderu i na kotacima, onda ga nema uopce!!! Sad vi meni pametne glave recite jel da dolijem 1-2 dcl ulja ili ne? Na KLR i na VFR sam imao stakleni prozorcic pri dnu masine pa sam lijepo mogao vidjeti koliko ima ili nema ulja, ovako.. sranje...

neka ti netko pridrzi skuter u normalnom polozaju, kao u voznji i ond pogledaj stanje ulja...

samo neka bude nesto iznad min i sve je u redu...

Tocno, ako ima previse ulja onda se stvara pritisak i povecava se trenje u ulju...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #7 : 04 Srpanj, 2007, 16:34:21 »
Mnogi vodu uljevaju preko max. na mjerici za rashladnu tekucinu. Nisam razmisljao je li to dobro, osim sto baca malo vani.

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #8 : 04 Srpanj, 2007, 18:47:52 »
Ja sam stavio previše ulja  :notworthy:  :toothy12: . Kad izvadim mjericu onako je debelo masno i preko mjerice za max je  :toothy3: . AL ja imam veliki ris na cilindru pa mi se ulje troši. Tako da s vremenom to ulje ode  :toothy12:

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #9 : 04 Srpanj, 2007, 22:51:55 »
ispustiš sve, naliješ kolko treba ić i nemaš šta razmišljat osim ako ti troši ulje!
inaće, ulje na skuteru se mjeri na centralnoj nogari zato šta tak je mjerač napravljen! meni ak je na bočnoj ulje curi van ak ćep maknem, kad je na kotačima ispod min je,a kad je na nogari taman ga ima
..::4T Powaa::..

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #10 : 05 Srpanj, 2007, 23:45:28 »
Demistificirao sam i tu misteriju. Ulje se mjeri na centralnom standu, na ravnoj podlozi. Tako da se cep mjeraca ulja zasarafi nazad do kraja, pa onda opet odvrne i provjeri razina. Ja sam uvijek samo odvrnuo cep i ulozio ga u masinu. Naravno da ga je vjecno bilo nedovoljno!  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #11 : 06 Srpanj, 2007, 00:38:52 »
nije istina

nista se ne zavidava nazad... samo ga stavis do glave koliko ide i pazljivo izvadis da se ne dira sastrane
skuter mora bit na centralnoj i ravno i tocno se prikaze...

 ... kupis novu bocu ulijes 7 deci i nes falit ostalo spremis i ulijes nakon 2000km kad se malo ulja potrosi i miran si...

ako ti prebrzo nestaje ulje znaci da ga negdi gubi i da nesto nije uredu  :icon_thumright:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #12 : 06 Srpanj, 2007, 13:58:26 »
Onda laze manual za Sportcity 125...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #13 : 06 Srpanj, 2007, 14:13:50 »
pa to moze bit za sport city jer mu je vrh prekratak al to je jedna od iznimki 90% skutera se miri da do glave gurnes... i vadis van ..

cinjenica je da i ako imas masinu od sport city.a neznaci da je cep ulja iste duzine... npr. moj skuter ima masinu od grand dinka pa su cepovi ulja drugaciji.

citaj manual za beverly 125 a ne za sport city  :toothy11: i ako tvoj manual od beverly-a kaze da tako radis onda tako radi...



« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2007, 14:15:25 Nikon »
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #14 : 06 Srpanj, 2007, 14:48:54 »
Da moze i to biti. Ali u mom manualu pise da se ulje mjeri na ravnoj podlogi. Ne pise kak mora motor stajati.

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Jedno n00bovsko pitanje?
« Odgovori #15 : 06 Srpanj, 2007, 15:06:27 »
a slusaj mozes na centralon mirit a mozes i na oba kola bitno da je ravno.. po meni je logicnije da se miri dok je na kolima al onda ti triba neko pridrzat skuter..

jer kad je na kolima tako je i u voznji ... na ravnom...  :icon_biggrin:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com