Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problemi s paljenjem - elektronika!  (Posjeta: 1899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dexter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Problemi s paljenjem - elektronika!
« : 21 Svibanj, 2007, 22:54:26 »
 
Imam Piaggio Sferu 94' god. i imam malih problema sa paljenjem.
1) alnaser i start relej su ispravni,
2) kad je pod kontaktom, samo radi: zmigavci, svirena, pozicija i instrument tabla. A svjetla i ostalo ne radi.
3) dok kad je skuter upaljen rade svjetla i instument tabla a ne rade zmigavci i svirena ( rade ali skroz slabo). To je tako sve dok su kontakti s akumulatora skinuti, kad ih vratim sve radi.
Al najvaznije bilo bi mi da moze paliti.
Pa ako tko ima kakvu ideju, sta bih moglo da bude, slobodno da komentarise.

Link sa shemom instalacija: 

Pozdrav
Hvala

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Problemi s paljenjem - elektronika!
« Odgovori #1 : 22 Svibanj, 2007, 00:30:08 »
pa jel su sve zice utaknute tam di bi trebale biti....ako jesu nije stvar do spojeva....stvar ti ej u jacini struje..imo sam takvih poblema...kad mu das kontakt i probas ga upaliti dali ti se cuje onaj zvuk ko kad se pali..ako da a ne pali se onda moras mijenjati tam dole nekaj neznam kak se zove neki magneti bobine anlasere i te điđe miđe pitaj nekog elktricara..ak ti se cuej koda se oce upaliti onda ti je definitivno to ono dole kaj struju proizvodi tam di su oni magneti...tj nemaš dosta jaku struju da ti se sam pokrene probaj se vozii jedno vrijeme bez svjetala meni je pomoglo dok mi se nije akumulator malo dopunio...nadam se da si nekaj skuzil ovo kaj sam ja izvaljo...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline dexter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi s paljenjem - elektronika!
« Odgovori #2 : 22 Svibanj, 2007, 00:55:32 »
Akumulator sam kupio nov. Alnaser je uredu, jer kad spojim direktno zice sa akumulatora na relej, on upali.
Na klemama od akumulatora ne dobijam nikakav napon, dok je skuter upaljen. A svjetla dobijaju struju.
 

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi s paljenjem - elektronika!
« Odgovori #3 : 22 Svibanj, 2007, 00:57:46 »
jesi pogledao osigurace?

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Problemi s paljenjem - elektronika!
« Odgovori #4 : 22 Svibanj, 2007, 09:59:59 »
cuj to mi djeluje kao poso sa elektricara nisu ih zabadava izmislili odi ti ljepo do nekoga elektricara da ti on to pogleda....mehanicki problemi su puno jedostavniji jer se svi kako tako razumijemo u to ali struja ti je zeznuta stvar..odi ti ljepo do nekoga si frenda kaj se kuzi u struju ..ak nemas reci pa budem ja pito svoje ima ih dosta....i platis si frendu pivu i to ti je to....
POPOVEC REJSING TEAM