Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: leo vinche ZX vs Polini4race 2  (Posjeta: 2236 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #20 : 27 Kolovoz, 2009, 09:00:31 »
Razlika između okretaja na maximalnoj snazi ZX-a i Yasuni R-a je manja od 500. Na mojim čukicama to izgleda sa ZX-om 8000, a sa Yasunijem 8300. S tim da bi na ostalim čukicama bilo 1000 okretaja više jer su moje drukčije  :toothy11:

ZX po mojim čukicama dobi šus na 7000 i drži do 8500 poslije prevrtava, dok Yasuni počne lovit već od 6500, najbolje razvrti na 7000, a drži do 9000 bez problema. I jako teške rolice kad stavim, čim dođe na 6500 skoče okretaji barem na 7500 u trenutku  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #21 : 27 Kolovoz, 2009, 09:26:56 »
Stage6 street razvija na trophyu veću snagu od zx i od rr-a, kada ovo vide svi će kupovati taj spuh za serijalu :toothy12:
« Zadnja izmjena: 27 Kolovoz, 2009, 09:29:02 dino gp1 »

Offline Ensiferum

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner SP
  • Moja Kaciga: Klapalossi Šljem
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Malossi Mhr Replica
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #22 : 27 Kolovoz, 2009, 10:30:06 »
lol replica na trohpyu daje malcice manje ks od yasunia na stage6 sportu  :icon_tongue:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #23 : 27 Kolovoz, 2009, 11:08:16 »
"Otkrio" sam formulu koja je vrlo precizna sto se okretaja tice koji su prikazani u tablicama.
Sve brojke treba pomnoziti sa 1,2 (znaci, povecati za 20%) i onda se dobe realni okretaji.
Tu ne govorim o kompletnoj krivulji nego samo o podatku gdje je najveca snaga.

Ocito se radi o tome da se dobiju druge vrijednosti ukoliko prijenos postane fiksan jer na testovima blokiraju variomat i onda razvrtavaju mashine.



Na primjer, Yasuni R na STAGE6PRO kitu je po Scooter Attackovom mjerenju (bez blokiranog variomata) imao najvecu snagu na 10141, a sa blokiranim variom na 8484 okretaja. RAzlika je malo vise od 19,5%.



Inace, meni yasuni R na mhr replici radi najbolje na 10300 (po satu, a on mi na tim okretajima pokazuje 100tinjak okretaja vise nego mjerenjem sa STAGE6 digitalnim obrtomjerom).

Isto tako mi je nardo davao najvise na 11300 (realnih 11150-11200), a po SA mjerenjima je to na 9407 okretaja i to na STAGE6 R cilindru. Kad se to mjerenje pomnozi sa 1,2 dobije se 11288 (opet vrlo blizu mojem stelanju u vrijeme kad sam ga imao)
« Zadnja izmjena: 27 Kolovoz, 2009, 11:17:17 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #24 : 27 Kolovoz, 2009, 11:32:23 »
"Otkrio" sam formulu...

Hoćeš reći da ipak serijski obrtomjeri ne lažu?  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #25 : 27 Kolovoz, 2009, 11:35:18 »
Hoćeš reći da ipak serijski obrtomjeri ne lažu?  :icon_scratch:

Kad sam na svoj skut spojio stage6 digitalni (njemu vjerujem jer nema analognu skalu) do nekih 10000 mi je bilo sve tu negdje, a onda do 12000 su se razisli u nekih 100-200 okretaja (serijski je vise pokazivao).

Ne kazem da je to slucaj cak ni sa nrgom koji je bio na traci u tvornici odmah ispred ili iza mog.

Ali svojoj obrtaljci u principu vjerujem.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #26 : 27 Kolovoz, 2009, 11:40:50 »
Kad sam na svoj skut spojio stage6 digitalni (njemu vjerujem jer nema analognu skalu) do nekih 10000 mi je bilo sve tu negdje, a onda do 12000 su se razisli u nekih 100-200 okretaja (serijski je vise pokazivao).

Ne kazem da je to slucaj cak ni sa nrgom koji je bio na traci u tvornici odmah ispred ili iza mog.

Ali svojoj obrtaljci u principu vjerujem.

Odlično. Onda ću ponovno "nacrtati" moj serijski obrtomjer pa ću opet uživat u okretajima do 10000  :laughing7:

Mogo bi i neki mini projekt napravit  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: leo vinche ZX vs Polini4race 2
« Odgovori #27 : 27 Kolovoz, 2009, 12:32:43 »
Ali svojoj obrtaljci u principu vjerujem.

potpis

kod mene scoot vrti do 10000 redovito u spici, plafon 10200, s obzirom na setup i vise nego realno.

jedna usporedba, potpuno serijski skuter sa katalizatorom vrti do nekih 9000rpm, malossi sport sa yasuni r city do 10 000rpm, odnosno ovo gore navedeno.