Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pljuje iz auspuha ,ide očajno ,guši se na punom gasu,pali iz 30-te  (Posjeta: 7192 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
semering 100%
dajem mali prst sa lijeve ruke!!!
moze li se semeringe provjerit bez rastavljacine?moze li se lamelice,i njihovo dihtanje provjerit bez rastavljacine?za lamelice,skinit karb,i naslonit ruku i vidit jel samo vuce ili i puse nazad,pri kurblanju?moze li se vidit to tako?za semeringe mi je palo na pamet vratit klip u donju mrtvu tocku,nabit komad gume na izlaz od auspuha,i kroz gumu puhnit kroz masinu..a gumu na koju se stavi karb drzat rukom zacepljenu..moze li se semeringe tako ispitat?  ???

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
ja mislim da je gorivo moj jedan frend je napravio generalku i sve oke par dana jednom stao nece upalit onda je mjenjo karb svj. paljene i tako te glup dok mu ja reko ajd probaj natankat drugo gorivo .. nalije omv 100 peugeot onaj neki 2 radi dan danas vec tri god napravio je 3000 i sve pet ali kaze da nece vise sipat na ini da mu neko plati ..

Offline zolla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Leovince ZX
da velika mogućnost da je do goriva ..jer inače sam sipao na omv-u i tifonu i nikakvih problema nije bilo ..al sam preko ljeta bio kod staraca i tu ima lokalna benzinska ,nije ni ina ,nego privatna za koju je već opće poznato da ima loše gorivo ..vidiš ja sam sve živo probao što ste me svi savjetovali bez učinka ..jedini problem sad je što mi je skut kod majstora već 2 tjedna ..al sam mu rekao ono kad bude imao vremena da mi pogleda ..još nije  :icon_scratch: ..i drugi bed što sam mu ga dovezao pola rastavljenog ...al prvom prilikom idem do njega probat ulit 100-tku pa ćemo vidjet  :icon_thumright:
šta god vozio lampica od rezerve uvijek je upaljena

Offline minarelli

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 145
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GOLF IV
  • MojSetup: ma neki jadni
  • MojSpuh: TOP nardo Replica
moze li se semeringe provjerit bez rastavljacine?moze li se lamelice,i njihovo dihtanje provjerit bez rastavljacine?za lamelice,skinit karb,i naslonit ruku i vidit jel samo vuce ili i puse nazad,pri kurblanju?moze li se vidit to tako?za semeringe mi je palo na pamet vratit klip u donju mrtvu tocku,nabit komad gume na izlaz od auspuha,i kroz gumu puhnit kroz masinu..a gumu na koju se stavi karb drzat rukom zacepljenu..moze li se semeringe tako ispitat?  ???
skini deklo i pogledaj ako ti curi mjesavina kod variomata
najbolje je variomat skinut
pa ces vidjet!
da skuteri valjaju poštari bi ih imali :P

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
aha da, cudan je taj morini  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

 :frajer:

bit ce bolje sutra, kao nov  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2009, 02:24:08 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline zolla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Leovince ZX
dobio sam majstorsku dijagnozu ...otišle karike i to one koje sam stavio NOVE prije 400km  :sad3: ..haha to se zove razradit poslje generalke ..dobro da nije ko zadnji put ..kad mi je jedna karika doslovno nestala ..kroz auspuh pa u atmosferi završila ..klip je bio otkinut na rubu i cijeli cilindar izderan ..al što je najjače tad je palio iz prve  :icon_biggrin: ..kako mrzim tu razradu ..kao 300km nesmješ ga razvlačit i vozit prek 50 ..da mi je znat tko je to izmislio  :toothy12:
šta god vozio lampica od rezerve uvijek je upaljena

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
sine moj.... 1 put mi se desilo da mi je karika pukla i razderala klip...
Ali 3 puta sam mjenjao karike, al na tomosu. Cim stavim nove karike ja ga pustim da radi 20 minuta u leru bez dodavanja gasa. Onda sjednem na njega i vozim(max pola gasa) se po 3km jer nemam vozaćku a i neam se vozit gdje 300km. 2-3 dana se vozim onak polakše...znaci max 9km pređem u 3 dana i oderem po gasu  :) ...nece biti nista, samo je bitno da se ulje dobro razbaca ;)

a najjace je kad stavis nove karike da vuce ko lud, dobije snaguuuu ;D
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
dobio sam majstorsku dijagnozu ...otišle karike i to one koje sam stavio NOVE prije 400km  :sad3: ..haha to se zove razradit poslje generalke ..dobro da nije ko zadnji put ..kad mi je jedna karika doslovno nestala ..kroz auspuh pa u atmosferi završila ..klip je bio otkinut na rubu i cijeli cilindar izderan ..al što je najjače tad je palio iz prve  :icon_biggrin: ..kako mrzim tu razradu ..kao 300km nesmješ ga razvlačit i vozit prek 50 ..da mi je znat tko je to izmislio  :toothy12:

cudne neke karike

nitko ne kaze da ti njega ne smijes preko 50, smijes samo ga ne stiskaj stalno

laganini 100-200km uz povremeno malo jace stiskanje, al samo ne drzat dugo u okretajima
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline munja

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: šljem.....
  • MojSetup: kita u billa 2 dio
  • MojSpuh: leovince (ZX)
semering 100%
dajem mali prst sa lijeve ruke!!!
LOOL....

Offline zolla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Leovince ZX
da ja sam ga pazio možda 5-10min vožnje i onda po plinu ..vozio ga 2 tjedna i eto ošle karike što je i realno kako sam ga vozio..al kao sto biker(ss) kaže kad staviš nove karike i još ga dugo nevidiš sav nabrijan sjedneš i onda onak krenes na milimetar gasa kao lagano ćeš vozit i onda iza prvog zavoja pun gas a on ide ko nikad do tad  :toothy9: ..al dobro sad sam se opekao ..više neću ..sad ću par dana samo điranje na minimalnom gasu i dok nestigne do famoznih 300km neću ga nimalo ganjat..ako mi i tad odu karike ..dignit ću skuter u zrak  :icon_thumright:
šta god vozio lampica od rezerve uvijek je upaljena

Offline bega

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihac
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijski
da ja sam ga pazio možda 5-10min vožnje i onda po plinu ..vozio ga 2 tjedna i eto ošle karike što je i realno kako sam ga vozio..al kao sto biker(ss) kaže kad staviš nove karike i još ga dugo nevidiš sav nabrijan sjedneš i onda onak krenes na milimetar gasa kao lagano ćeš vozit i onda iza prvog zavoja pun gas a on ide ko nikad do tad  :toothy9: ..al dobro sad sam se opekao ..više neću ..sad ću par dana samo điranje na minimalnom gasu i dok nestigne do famoznih 300km neću ga nimalo ganjat..ako mi i tad odu karike ..dignit ću skuter u zrak  :icon_thumright:

Da vjeruj mi koliko mu ta razrada znaci.

Kupio sam nov skuter prije pet godina,NRG mc3,prvih 1000 km nisam ga uopste vozio divljacki,nekada malo dodjem do 50,cijelo vrijeme onako laganice.Kad sam skinuo mu blokade,skuter je bukvalno letio.Nakon toga spuh i ostale stvari,niko mi nije vjerovao da je skuter 50 ccm,svi misle da je veci klip.

Evo skuter je sad kod prijatelja,njemu prodao,naravno skuter koji ima 30 000 km,mijenjao sam karike,lezajeve,uglavnom potrebne stvari,skuter ide kao kad je bio nov.Ali zato sam ga uvijek pazio i mazio :) filter redovno operem,karb ocistim,svjecica nova nakon 4000 km,a do tada povremeno je skinem i malo smirgl papira,da skinem s nje one od odgaranja stvari,sve tako reci sitne stvari koje mu ocito mnogo znace.Radi to i sigurno ce te posluziti.Nakon razrade ne pamtim kad sam s njim isao 50 km/h konstantno,tj. onako one penzic voznje,uvijek je bio full gas  ;D ali i dan danas masina je brutalna za serijski klip i cilindar.