Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ulje + nekakav zvuk  (Posjeta: 3050 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #20 : 21 Kolovoz, 2009, 02:21:42 »
Pa svijećica je nova. Stara je 500km i svi su ju preporučili.

Također skužio sam i da mi se skuter svaki put zgasi na istom mjestu i to u bakačevoj na kockama (to je tamo kod bonite iza trga) dok se spuštam dole i drma se.
Nakon svakog takvog gašenja tokom vožnje moram držati kočnicu i gumb nekih 5sek da bi skuter upalio i to najčešće sa dodavanjem gasa, dok npr. kad je hladan i palim ga nesmijem davati gasa.

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #21 : 21 Kolovoz, 2009, 04:36:52 »
uf jbt puno problema kao i kod mene kad mi je pukla karika zbog falš zraka

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #22 : 24 Kolovoz, 2009, 13:30:17 »
Kako se na minarelli 19 phbg karbu pojacava ler (sad mi je dok je skuter zagrijan na oko 1000 rpm, a ja bi htio da bude oko 2000)?

Što se tiče trokiranja i toga da se ne čuje rad motora dok skuter ide bez gasa neznam što da sad napravim po pitanju te smjese.
dhorvat je zaključio da to što se ne čuje rad motora je zbog presiromašne smjese, a Alfa da je prebogata smjesa zbog trokiranja. Što da sad napravim i kako se ta smjesa nariktava na minarelli-u?
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2009, 13:33:18 Antares »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #23 : 24 Kolovoz, 2009, 13:47:29 »
pa najveci saraf sa federom iza sebe bi trebao biti za ler gas na svim karbovima... normalan ler na 2t ugrijan je mislim 1800 rpma... zato ti se vjerojatno i gasi jer je jako nizak , i mozda slabje pali..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #24 : 24 Kolovoz, 2009, 13:48:36 »
Kako se na minarelli 19 phbg karbu pojacava ler (sad mi je dok je skuter zagrijan na oko 1000 rpm, a ja bi htio da bude oko 2000)?

Što se tiče trokiranja i toga da se ne čuje rad motora dok skuter ide bez gasa neznam što da sad napravim po pitanju te smjese.
dhorvat je zaključio da to što se ne čuje rad motora je zbog presiromašne smjese, a Alfa da je prebogata smjesa zbog trokiranja. Što da sad napravim i kako se ta smjesa nariktava na minarelli-u?

Na rasplinjaču marke Dell'Orto, modela PHBG 19, ler-gas pojačava se na način da se ovisno o potrebi okreće vijak (zaokružen crvenom kružnicom na slici ispod) ler-gasa u smjeru kazaljke na satu.
Ovaj proces trebalo bi obavljati tek kada je postignuta radna temperatura agregata.



 :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:


« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2009, 13:52:38 vktr »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #25 : 24 Kolovoz, 2009, 20:16:09 »
Znam da treba bit zagrijan. Radio sam to već na orginal delloru 17.5.
Hvala

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #26 : 24 Kolovoz, 2009, 22:59:30 »
e kad si vec puknuo sliku te devetnajstice, daj mi reci, ovaj drugi saraf, to je za kolicinu benze na leru? Kad zavrcem saraf, smanjujem benzu?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #27 : 24 Kolovoz, 2009, 23:08:52 »
e kad si vec puknuo sliku te devetnajstice, daj mi reci, ovaj drugi saraf, to je za kolicinu benze na leru? Kad zavrcem saraf, smanjujem benzu?

da