Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kazaljka u crveno  (Posjeta: 3221 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mate123

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: piaggio x9 180
kazaljka u crveno
« : 12 Svibanj, 2007, 15:34:08 »
Evo ovako,dakle kazaljka od pokazivača temperature rashladne tekućine motore ide u crveno i seta gore dole neprekidno, iako je razina rashladne tekućine uredna(ulivena je samo destilirana voda jeli u tome problem?).
P.S.X9 180 2002 godište četverotaktni.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2007, 16:02:16 »
mozda ti neradi vodena pumpa,skini cep rashladne tekucine,voda mi mora kolat kroz sistem,motor mora bit ugrijan i upaljen,kad to provjeris onda se opet javi :icon_thumright:

Offline mate123

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: piaggio x9 180
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2007, 16:08:42 »
ne razumijem te,što kad skinem čep?,ja kad skinem čep dok je motor jos ugrijan lagano šišti ispod njega pa treba lagano okretat jer je pod pritiskom,jel to u redu? aj javi.hvala.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2007, 16:17:13 »
treba ti voda brboljit,znaci kolutat po posudici,ako ti koluta nije do vodene pumpe

Offline mate123

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: piaggio x9 180
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2007, 16:51:39 »
Da kad je motor zagrijan i ja idem otvoriti čep voda počne brboljiti i hoće izaći vanka.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2007, 17:27:21 »
Da kad je motor zagrijan i ja idem otvoriti čep voda počne brboljiti i hoće izaći vanka.
onda ti nije problem u pumpi,da ti nije auspuh zastopan,meni je bio spuh s katalizatorom i temp, ni je bila uvijek do crvenog,sad sam stavio rezonantnog i temp. mi je normalna

Offline mate123

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: piaggio x9 180
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2007, 10:35:49 »
ej,speed jesi siguran da ako voda kuha i cep je pod pritiskom da nije pumpa?možda je termostat ali ne znam kako njega provjeriti ni gdje je,auspuh nije jer sam ga skinuo i opet ista stvar.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2007, 12:21:51 »
termostat ti je na glavi cilindra,kod svjecice najcesce,a vec sam ti rekao kad je pumpa sjebana voda ne cirkulira kroz kiler,mozda je tebi otisao termostat pa ti kasno ukljucuje pumpu,moze bit 100 problema,ako mozes kako snimit pa stavit na youtube da vidim o cemu je rijec,ovako neznam gdje bi mogao bit problem

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #8 : 13 Svibanj, 2007, 15:00:31 »
Motor ti mora raditi na leru... skines cep posude vode i lagano das gas, voda mora teci, onako kao slap... to znaci da ju vodena pumpa tjera, tj. da pumpa radi...

Ako ti kazaljka od temp skace onda pogledaj zicu na glavi cilindra, tamo imas osjetnik temperature koji šreko zice salje signal kazaljki... ako je ta zica labava onda spadne pa cim dodje u kontakt sa glavom cilindra onda kazaljka odmah ode u crveno a cim se makne kontakt onda padne na 0.
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #9 : 14 Svibanj, 2007, 18:08:37 »
jackove na volanu pregledaj..meni se isto desilo prije par dana,skakala gore dolje temperatura

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: kazaljka u crveno
« Odgovori #10 : 14 Svibanj, 2007, 21:36:51 »
najvjerojatnije termo indikator ^^

ako ti nije prokuva dok si vozia u crveno znaci da ladi i da krivo pokazuje.. to je meni otislo i fala bogu eto neradi misecima a dio narucen i nikako da stigne  :hmh:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com