Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem s novim NRG-em  (Posjeta: 3097 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MeSS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Problem s novim NRG-em
« : 17 Svibanj, 2007, 09:52:45 »
Imam prijeđenih 750 km.Vozim se određeno vrijeme, stanem, okrenem ključ da ga ugasim a on i dalje radi?! Ponovno okrenem ključ kao da ga palim, on se resetira, zasvijetli lampica od ulja, broj okretaja dođe na maksimum pa malo stoji, pa se opet vrati dolje. I onda probam iz drugog pokušaja i ugasi se. To se dešava od možda trećeg gašenja skutera otkad sam ga kupio. No, to nije sve. Nakon prijeđenih možda 200 km kad sam ga tek kupio sam se vozio nekih 10 minuta u komadu, stao, a on ne samo da se nije ugasio nego je počeo sam dodavati gas i penjati se u više okretaje kad sam ga stavio na nogare. O čemu je riječ? Blokadu sam već skinuo kod neovlaštenog servisera tako da ne znam da li mi vrijedi garancija.

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #1 : 17 Svibanj, 2007, 10:17:52 »
Skoro je sigurno da si popušio garanciju !   :(
A sad ćeš to morat saznat na teži način: platit ćeš popravak, koji si mogao riješit pod garantnim uvjetima.
Kontakt-brava mi prva pada na pamet (da motor ostane radit, i kad izvučeš ključ),  a(li) što se događa s elektronikom (da sam diže okretaje),   :icon_scratch:  to će bolje znat Mr. J. (i ostali)... tu ja nisam kompetentan...
Live to ride, ride to live

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #2 : 17 Svibanj, 2007, 10:21:56 »
ne kuzim na koji nacin on sam daje gas, al svakako je elektronika, vjerojatno CDI, ovi novi imaju sve u njemu.

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #3 : 17 Svibanj, 2007, 10:24:53 »
Pretpostavljam da se radi o mašini s karburatorom   :icon_scratch: (model "Pure Jet /s ubrizgavanjem goriva, se već neko vrijeme nije uopće uvozio) ...
Live to ride, ride to live

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #4 : 17 Svibanj, 2007, 10:32:31 »
Ako se ne gasi kad okreneš ključ 100% problem u bravi, a za okretaje do elektronike (najvjerojatnije CDI) pazi se da ti ne da pun gas u vožnji jer se nećeš dobro provesti - riješi to što prije radi svoje sigurnosti.
Who's looking for punishment ??

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #5 : 17 Svibanj, 2007, 10:50:38 »
Ne želim nikome tu kombinaciju: mašina (u vožnji) sama digne okretaje (znači: krene brže), a jedini način da "preuzmeš kontrolu",  je,  da  što možeš više,  prikočiš, i zatim gasiš motor (okreneš ključ)...
A ovaj se ne gasi okretom ključa !  :toothy3: :toothy3:
Aj' mi reci što tad slijedi...  :angry7:
Ne vozi se dok to ne riješiš, zginut ćeš negdje, napravit će ti gore opisano negdje pred rasdkrižje, na crveno svjetlo semafora, pa će te netko pokupit s boka...

Live to ride, ride to live

Offline MeSS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #6 : 17 Svibanj, 2007, 10:57:31 »
Ne želim nikome tu kombinaciju: mašina (u vožnji) sama digne okretaje (znači: krene brže), a jedini način da "preuzmeš kontrolu",  je,  da  što možeš više,  prikočiš, i zatim gasiš motor (okreneš ključ)...
A ovaj se ne gasi okretom ključa !  :toothy3: :toothy3:
Aj' mi reci što tad slijedi...  :angry7:
Ne vozi se dok to ne riješiš, zginut ćeš negdje, napravit će ti gore opisano negdje pred rasdkrižje, na crveno svjetlo semafora, pa će te netko pokupit s boka...



Ali nije da on doda gas kao da okreneš gas do kraja, nego okretaji polako krenu prema gore. Recimo, stanem na semaforu, a on umjesto na, ne znam, 1000 okretaja radi na 2000 okretaja, ali ne kreće. I onda dodam gas, zaturiram i on se spusti na normalan broj okretaja. Ne dodaje on gas divljački sam.

Offline MeSS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #7 : 17 Svibanj, 2007, 10:59:45 »
Skoro je sigurno da si popušio garanciju !   :(

E pa baš i nije, jer blokada nema veze s kvarom na elektronici. Sad sam zvao servis i vele da blokada skinuta u neovlaštenom servisu briše garanciju sa dijelova koji imaju veze s njom tipa variomata itd.

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #8 : 17 Svibanj, 2007, 11:16:28 »
TIM BOLJE  (za tebe) !!!...  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Onda dogovori servis, oni imaju aparat za elektronsku dijagnostiku, priključit će skut na njega, i riješit će ti  to njesra !
Inače, bio si malo previše nestrpljiv (za moj ukus), jer si mogao potrpit prvu 1000 Km, i/ili ostavit skut na njihovu brigu, dok je pod garancijom... Kad se dogode ovakvi "ispadi" pri radu "novog proizvoda", da ti nema tko što pilit, da si se neovlašteno prčkao...
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #9 : 17 Svibanj, 2007, 11:21:11 »
I to negašenje kad se izvuče ključ....
Baš, da sam platiš kontakt bravu, ako ju mogu promijeniti pod reklamaciju.....
Ako ju sam plaćaš, bolje da se voziš (platiš benzinu) 2 mjeseca, svuda uokolo...  :skuter:
Live to ride, ride to live

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #10 : 17 Svibanj, 2007, 11:41:36 »
skini plastike oko bravice i pogledaj jesu li zice na mjestu... dobro prekontroliraj spojeve jer se zna dogoditi da nisu dobro stavljeni pa zice gubi kontakt...

Sto se tice dizanja okretaja prilikom stavljanja na nozicu pitaj nrg50powera tako je bilo i kod njega... ocistiti karburator i filter zraka!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #11 : 17 Svibanj, 2007, 11:51:13 »
(Mogao sam i mislit'  ::)  ... da bi moglo bit' i nešto puno banalnije, nego "odmah" kvar, brave i elektronike) ...

Tko zna, zna...
Live to ride, ride to live

Offline MeSS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #12 : 17 Svibanj, 2007, 12:04:37 »
skini plastike oko bravice i pogledaj jesu li zice na mjestu... dobro prekontroliraj spojeve jer se zna dogoditi da nisu dobro stavljeni pa zice gubi kontakt...

Sto se tice dizanja okretaja prilikom stavljanja na nozicu pitaj nrg50powera tako je bilo i kod njega... ocistiti karburator i filter zraka!

Puno hvala!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #13 : 17 Svibanj, 2007, 15:25:01 »
skini plastike oko bravice i pogledaj jesu li zice na mjestu... dobro prekontroliraj spojeve jer se zna dogoditi da nisu dobro stavljeni pa zice gubi kontakt...

Sto se tice dizanja okretaja prilikom stavljanja na nozicu pitaj nrg50powera tako je bilo i kod njega... ocistiti karburator i filter zraka!

Puno hvala!

Zahvaljuj se tek ako to rijesi problem...

Ako nista nije rijeseno idemo onda korak dalje...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline MeSS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem s novim NRG-em
« Odgovori #14 : 17 Svibanj, 2007, 19:01:59 »
skini plastike oko bravice i pogledaj jesu li zice na mjestu... dobro prekontroliraj spojeve jer se zna dogoditi da nisu dobro stavljeni pa zice gubi kontakt...

Sto se tice dizanja okretaja prilikom stavljanja na nozicu pitaj nrg50powera tako je bilo i kod njega... ocistiti karburator i filter zraka!

Puno hvala!

Zahvaljuj se tek ako to rijesi problem...

Ako nista nije rijeseno idemo onda korak dalje...  :icon_thumright:

Zvao sam Piaggiov servis i rekao mi je lik da je to povećanje broja okretaja uzrokovano nekakvom plastikom koja smeta, nisam točno skužio čemu ali nije veliki kvar, a ovo s bravom je čisti kontakt. Idem sutra tamo i rekao je da ćemo nešto skemijat da ode pod reklamaciju.