Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Vivacity Sportline digitalni brzinomjer ne radi  (Posjeta: 1697 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trekker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • Moja Kaciga: Bieffe natikača
Draga ekipa !
Možda mi netko može pomoći. Prije par dana na Vivacity Sportline počeo mi je ludirati brzimnomjer.Kad dam kontakt na ključ kazaljka od brzinomjera ide do kraja preko 80km/h pa se vrati na 0km/h ,a u isto vrijeme se upali kompletna grafika na malom ekranu rezervoar goriva kao da je napunjen do vrha  te kilometri i sat.Nakon toga kazaljka od brzinomjera stoji na 0km/h ,a počnu divljati brojevi i sat blinda po jedan broj.Sa onim središnjim dugmićem u sredini ploče za podešenja može se podešavati ali nema nikakve logike;ustvari nemaš pojma što se uopće podešava. Također pokazivač goriva umjesto da pokazuje puni rezervoar goriva pokaže 2 duge crtice od rezerve pa ne gore druge dvije crtice nakon rezerve i onda gori jedna duga crtica.Kad krenem u vožnju kazaljka pokazuje koliko idem na sat ,ali ne pokazuje pređenu kilometražu ,sat  i potpunu razinu goriva.Zvao sam u Forticar i rekli su mi da novi brzinomjer dođe oko 1360kn ali da ga rastavim i vidim da li ima nekih vidljivih oštećenja.

Da li je netko imao ovakvih problema!

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Peugeot Vivacity Sportline digitalni brzinomjer ne radi
« Odgovori #1 : 17 Srpanj, 2009, 14:50:14 »
možda ti je ušlo vodeu njega jer digitalni satovi na skuterima su jako osjetljivi na vodu

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Vivacity Sportline digitalni brzinomjer ne radi
« Odgovori #2 : 17 Srpanj, 2009, 16:50:14 »
Bas se pogubio.. A ovo dobro kad das kontakt a on okrene kazaljku do 80 i vrati na 0, to kao na onom koso digitalu :D
Nego, meni se nekad znao pogubiti kad je jako hladno, valjda udje malo vlage unutra pa se izgubi... Probaj sa novim akumulatorom ili uzmi od nekog ciji znas da je ispravan pa prikljuci... Ako ni tako ne valjda kupi novi jbg ne preostaje ti nista drugo

Offline trekker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • Moja Kaciga: Bieffe natikača
Odg: Peugeot Vivacity Sportline digitalni brzinomjer ne radi
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2009, 11:21:52 »
 :icon_scratch:Otvorio sam ga i sve mi izgleda ok.Što se tiče vlage i kiše nije nikako moglo biti moguće jer mi je preko noći u garaži ,a preko dana je bilo konstantno sunce. Serviser u Rijeci mi je rekao da je najvjerojatnij usljed prevelike temperature došlo do pregaranja nekog procesora u samoj ploči ali nije vidljiva.
AHHhh!!! :-[. Nema drugee na e-bayu sam našao jedan polovni od sportline-a. Dobit ću ga vjerojatno dr. tjedan pa Vam javim da li je zasita bilo samo do brzinomjera.

 :toothy9:

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: Peugeot Vivacity Sportline digitalni brzinomjer ne radi
« Odgovori #4 : 20 Srpanj, 2009, 14:31:04 »
provjeri sigurac kraj akumulatora, meni pocele kazaljke raditi isto tako skoci do kraja pa se vrati pa ovo pa ono...

i ja stavio novi sad sve ok  :o

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Vivacity Sportline digitalni brzinomjer ne radi
« Odgovori #5 : 20 Srpanj, 2009, 16:57:32 »
Može biti i zbog svjećice... naime. u taj skuter ide NGK BR7HS koja u sebi ima rezistor.
Ako staviš neku drugu svjećicu može se dogoditi da ti elektronika "poludi" tj. ploča te zahebava.. Provjeri koju imaš svjećicu... :icon_thumright: