Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ulje za vilice???  (Posjeta: 6027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
ulje za vilice???
« : 30 Lipanj, 2009, 13:12:45 »
di ima za kupit to ulje treba mi ono gradacije 15..jako mi je hitno...zagreb po mogucnosti ili samobor okolica

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #1 : 30 Lipanj, 2009, 13:20:00 »
Bencony moto...Sesvete...Silkolene

Ima i najvjerojantije u ZG u Piaggio centru ali to treba pitati...
Under construction...

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #2 : 30 Lipanj, 2009, 13:23:24 »
kolko muzike'??

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #3 : 30 Lipanj, 2009, 13:40:37 »
Kako neznas di ima ulja, pa ja sam i Zg-a, a znam gdje se moze kupiti Samoborsko ulje  :laughing7:

Silkolene, mislim da blize neces naci. (zna dottore, imas u njihovom skladistu i jednoj benziskoj 5km dalje)



BTW interesira me jedna stvar, sto se desava ako vilice imaju 50% manje hoda nakon repariranja  ???
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2009, 13:44:07 SlowRider »

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #4 : 30 Lipanj, 2009, 13:44:35 »
ooko 70 80 kn


Sta se desava...ak imaju manje hoda...onda bi posljedicap o nekoj logici bila ista ko i na autu kad ga pspustis..da ti je tvrda vilica i na jakim neravninama ce ti prenasati udarce na volan i ruke...
Under construction...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #5 : 30 Lipanj, 2009, 13:45:40 »
Ovo nije spusteno, vilica stoji normalno u pocetnom polozaju, ali ulazi nekih 40mm, a treba recimo 80mm.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #6 : 30 Lipanj, 2009, 13:50:18 »
skuzi sma da nije psusteno...

ali ti se desava ovo kak sam ti naveo...smanjen im je hod..isto tak je smanjen hod amortizeru na autu kad ga spustis...orginal je visok 80 kad ga spustis za 30-40 osta ne ti 40cm hoda...


Ak je prerijetko ulje i dobar hod vilica onda ti kod kocenja ili jacih neranvina vilica se  skuroz skupi odnosno utisne i dode do grnanicnika i onda lupi u njega i ak su jos dalje neranvine udarci ti se dirket prenasaju na volan ko i da nemas vilice nego fiksnu cijev..

Tak nekaj slicno bi si ja mogo zamisliti da ak im je smanjen orginal hod kaj ti velis...pitanje je zasto je smanjen...dan iej nes krivo okrneuto..ili je ulje tak gusto da ih jednostanvo nemres utisnuti jace ili je previse ulja...ak je previse onda postoji mogucnost izbijanaj semeringa i brisaca iz stapa i iscuri ulje...u vilice skutera uglanvom ide oko 0.9-1.3 deci ulja..ovisno o modelu...
Under construction...

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #7 : 30 Lipanj, 2009, 13:53:32 »
Kako neznas di ima ulja, pa ja sam i Zg-a, a znam gdje se moze kupiti Samoborsko ulje  :laughing7:

Silkolene, mislim da blize neces naci. (zna dottore, imas u njihovom skladistu i jednoj benziskoj 5km dalje)



BTW interesira me jedna stvar, sto se desava ako vilice imaju 50% manje hoda nakon repariranja  ???

znam da ima u samoboru,tj. domaslovcu sam kaj neznam di tam tocno jel na glavnoj..mislim nije to glavna mislim na onu cestu koja prolazi kroz domaslovec

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #8 : 30 Lipanj, 2009, 13:54:31 »
jel se moze provremeno u stapove natocit neko drugo ulje..sam da imam za par kilometara..necu sad kupovat novo kad moram semeringe mjjenjat al sam da se provozam danas malo!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #9 : 30 Lipanj, 2009, 13:57:21 »
Dok ima bar nes ulja unutra onda nemas brige jedino kaj ti budu propadali jako kod kocenja i lupali...pa to izbjegavaj..ali ak nemas nis ulja onda nemoj jel bi mogle zacvikati...

I nemres sipati nikakvo drugo ulje nego ovo za vilice kaj je bas...
Under construction...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #10 : 30 Lipanj, 2009, 13:57:59 »
20w40 natoci i teraj... :icon_biggrin:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #11 : 30 Lipanj, 2009, 13:59:00 »
skuzi sma da nije psusteno...

ali ti se desava ovo kak sam ti naveo...smanjen im je hod..isto tak je smanjen hod amortizeru na autu kad ga spustis...orginal je visok 80 kad ga spustis za 30-40 osta ne ti 40cm hoda...


Ak je prerijetko ulje i dobar hod vilica onda ti kod kocenja ili jacih neranvina vilica se  skuroz skupi odnosno utisne i dode do grnanicnika i onda lupi u njega i ak su jos dalje neranvine udarci ti se dirket prenasaju na volan ko i da nemas vilice nego fiksnu cijev..

Tak nekaj slicno bi si ja mogo zamisliti da ak im je smanjen orginal hod kaj ti velis...pitanje je zasto je smanjen...dan iej nes krivo okrneuto..ili je ulje tak gusto da ih jednostanvo nemres utisnuti jace ili je previse ulja...ak je previse onda postoji mogucnost izbijanaj semeringa i brisaca iz stapa i iscuri ulje...u vilice skutera uglanvom ide oko 0.9-1.3 deci ulja..ovisno o modelu...

nista, nek se javi vlasnik vilica ako hoce jer sam to primjetio na njegovom skuteru, nakon izmjene semeringa i ulja imaju duplo manji hod  :dontknow:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #12 : 30 Lipanj, 2009, 14:00:26 »
20w40 natoci i teraj... :icon_biggrin:

a j#bo majku imam samo 5w40 i 75w90 za getribe..jbt

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #13 : 30 Lipanj, 2009, 14:05:48 »
trpaj to za getribu...samo to vadi odmah van i cisti vilice od tog ulja..

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #14 : 30 Lipanj, 2009, 14:08:50 »
trpaj to za getribu...samo to vadi odmah van i cisti vilice od tog ulja..

ma ocu rac to tocit ko zna kad cu kupit semeringe hahahah

a valjda ima jos nekaj nutra scurelo mi je van iz stapa koji ne pusta mozda pol deci..valjda bu vozilo malo par km!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #15 : 30 Lipanj, 2009, 14:11:08 »
ti nisi normalan...jbt prosut ces se negdje po cesti..

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #16 : 30 Lipanj, 2009, 14:13:18 »
ti nisi normalan...jbt prosut ces se negdje po cesti..

ko ja am necu nema kod mene ceste hahahhahahah

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #17 : 30 Lipanj, 2009, 21:47:16 »
nista, nek se javi vlasnik vilica ako hoce jer sam to primjetio na njegovom skuteru, nakon izmjene semeringa i ulja imaju duplo manji hod  :dontknow:

Evo javlja se upravo  :icon_biggrin:

To je kod mene Slow primjetio. Ja sam se doduše vozio 4 godine sa premekanim vilicama (premalo ulja) i sada kada sam ih složio razlika je dan i noć  :icon_thumright:

A to zašto je kraći hod, neznam  :dontknow:

Dottoreov susjed ih je složio na stotine i sumnjam da je moje sfušo. Čovjek cijeli svoj život slaže motore, al ne ove plastične drkalice (skutere)  :laughing9: :laughing9:


...tak da bi to trebalo bit dobro. Jer motor se odlično ponaša  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: ulje za vilice???
« Odgovori #18 : 30 Lipanj, 2009, 22:03:49 »
jebt kakva motorna ulja u vilice..nisten ormalni...ulje za vilicu nemaju oznaku btw 10w40 i to...nek je samo 10w,15w...

20w je pregusto..to je za supermoto vilice vec valjda..ili cross...pise na bocici od silkolene koje je za kaj dobro...

Ja sam tocio u DNA vilice 15..i jos par ljudi u VXR isto tako...a orignal je 10 i ta razlika se osjeti jako...20 je po meni pretjerano tvrdo.


Neznam ja sam slagao od roxa jednog vilice i stastavili nazad s novim semerinzima i svim..novo ulje ...i vilice su normalno radile samo su bile tvrde radi novog ulja kaj je bilo unutra jel je staro izletilo...kad je semering frknuo..ali je normalno amortiziralo...i covijek se vozio na prvom i nisu se skupljale do kraja..bile su mu savrsene,..
Under construction...