Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: fino ugađanje karburatora  (Posjeta: 19286 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
fino ugađanje karburatora
« : 18 Lipanj, 2009, 13:04:00 »
uglavnom objasnit ću u tančine pa će biti malo duži post :-[

htio bi riješiti problem sa gušenjem skutera kogd 1/2 i 3/4 otvora gasa-koliko znam to se riješava sa položajem igle....

1.prijenos nije..iako u mom mjestu 2 dečka(majstora) koja se bave sa skuterima odma govore da je prijenos,prijenos je poštelan i gotovo je sve novo unutra...

2.problem se javio nakon što sam očistio weber 12(dizna 75) koji sam imao i koji je odjednom poludio tako da mu se niti ler niti smjesa nije dala poštelat..pokušavao sam 2 dana i jedan od ovih majstora je probavao i nije uspio...

3.stavio sam doma svoj stari dellorto 17,5 mislim da je phva oznaka(dizna 56) ali na kojem igla nije imala onaj osigurač pa sam stavio od webera iglu te diznu 75(možda je u njoj problem /prevelika?) i tako se do sada vozio nekih 700 km...weberova igla je bila podešena sa osiguračem na srednjem utoru od njih 5...sve je bilo ok sa startom i sa ubrzavanjem kad je gas ful odvrnut ali na polovici gasa ili na 3/4 se gušio,ler je bio ok,smjesa je bila dobra samo dok sam se vozio bez doziranja gasa-znači ful odvrnut...kad sam se vozi duže na pol gasa crna svječica....

4.jučer sam nabavio za dellortovu iglu osigurač i igrao se s njim poslije podne...naj#bo sam se ko bik za ništ...uglavnom:
-stavim ga na 2 položaj odozgora i skuter se guši na bilo kakav gas oko 40 kmh//i sa gljivom i sa airboxom
-stavim ga na skroz gornji položaj ista stvar kao sa 2 odozgora osim što sam ponekad uspio sa gljivom provozat se ali čim bi pustio gas odma bi se gušio(šaravić za smjesu je u ovom slučaju morao biti skroz zašarafljen dakle zrak smanjen)-upravo mi je to nelogično zašto se onda gušio na airbox???
-nakon toga sam ga prebacio na 2 odozdola od 5 utora,nisam probavao gljivom nego samo airbox i ide ok samo što nema ler gasa,šarafić za smjesu je na 1,45 puta odvinut,guši se također na manjim otvorima gasa osim na full gasu
-boja svječice je ok...


e sad dali da se vraćam na weberovu iglu pa da se s njom igram ili da probam još ova dva utora na dellortovoj???,što se mene tiče mogu se ja i ovako vozit ali kako da si pojačam ler gas??? i kolika će mi potrošnja bit kad toliko dignem iglu???

ajde iskusnjare pomažite sa savjetima...
i di nabavit manje dizne,,,moda mi čak treba ler dizna za ove manje otvore gasa???nemam blage dođe mi da ga šiknem u jamu i zapalim kad nigdje nemoš ništ nabavit i složit kak Bog zapovjeda...
razguliiii

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2009, 13:32:25 »
ako je crna svječica do pola gasa onda se ne guši nego ga zalijeva..
znači previše benzina..
koji frgić štelaš? 17.5 dellorto?  onda ovak..
rupa na airboxu mora biti sa lulicom unutra ona je oko 15 mm to je ok..
dizna ako je sve serijsko oko 60-64, iglu digni za jedan zub a zrak odvrni za 2 kruga..
uvijet je i potpuno čist airbox, sa opranom ili novom spužvom..

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2009, 13:39:37 »
ako je crna svječica do pola gasa onda se ne guši nego ga zalijeva..
znači previše benzina..
koji frgić štelaš? 17.5 dellorto?  onda ovak..
rupa na airboxu mora biti sa lulicom unutra ona je oko 15 mm to je ok..
dizna ako je sve serijsko oko 60-64, iglu digni za jedan zub a zrak odvrni za 2 kruga..
uvijet je i potpuno čist airbox, sa opranom ili novom spužvom..

hvala ti na savjetu...lulice nemam u airboxu,da točno to zaljeva..i skuter samo uspori uz zvuk makine kao muuuu,štelam dellorto...
na koji zub da dignem iglu na srednji???
di diznu nabavit????
razguliiii

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2009, 13:43:50 »
pa dizne ima svaki piaggio servis..
M6 br 60-64..
al mi je čudno da ti bez lulice zalijeva sa manjom diznom..
možda je plovak neispravan pa ima previsok nivo benzina, makar su to plastični plovci pa se nedaju baš štelati..
ispitaj i iglu plovka dal zatvara kako treba..
sa iglom klipića se igraj, ja sam ju imao za jedan zub dignutu sa yasunijem i serijskim cilindrom... bilo je sve ok..

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2009, 13:52:25 »
pa dizne ima svaki piaggio servis..
M6 br 60-64..
al mi je čudno da ti bez lulice zalijeva sa manjom diznom..
možda je plovak neispravan pa ima previsok nivo benzina, makar su to plastični plovci pa se nedaju baš štelati..
ispitaj i iglu plovka dal zatvara kako treba..
sa iglom klipića se igraj, ja sam ju imao za jedan zub dignutu sa yasunijem i serijskim cilindrom... bilo je sve ok..

dizna je već a ne manja,bila je 50 i nešt..ja sam 75 stavio...e sad zovem piaggio servis i naručujem hvala ti...a plovak hmm kod čišćenja mi je ona osovina što plovak drži na mjestu ispala-vratio sam ju nazad...
razguliiii

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2009, 13:53:17 »
dizna 75 na serijali definitivno preveliko.. max 64..

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2009, 14:42:08 »
predpostavljam da se svaki puta sa gljivom gusio.. kada nju stavis, trebas minimalno 6 brojeva vecu diznu od idealne sa airboxom.. i jedan zub dole na igli ( bogatija smjesa) .. tako sam ja radio.. e sad ovisi koliko veca dizna ide tebi jer ima 100 tipova gljiva

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2009, 15:08:52 »


ma gljiva mi nije bitna..gušio se isto tako s airboxom....trebalo je njemu više goriva jer kad sam stavio na drugi zub odozdola ide ali nema ler/gasi se i zaljeva kod srednjih otvora gasa..to bi trebala manja dizna riješit -nadam se...
problem je u tome što nema nigdje nabavit 64-70 dizne zvao sve trgovine u zg  i niti jedna nema pfff....
u dellortu je bila 56 dizna i bila je premala nikako se nije dalo uštelat...sad sam otišao baš pogledat koji je broj bila...
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2009, 15:10:28 nostra »
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #8 : 24 Lipanj, 2009, 22:43:30 »
-evo ovako sredio sam problem sa zaljevanjem na srednjim i manjim otvorima gasa sa manjom diznom br 70(imam i 66 ako treba nju ću stavit) i sad runner odlično prima gas na svim otvorima samo mi se recimo nakon cca 2 km punog gasa kad dođem na neko raskrižje kod kretanja zna zagušit/zalit pa ne krene odmah nego kao da ima teret na sebi od 500 kg...
-igla je na 2 utoru odozdo a ono što je zanimljivo kad sam maknuo onaj limić sa vrha venturijeve cijevi skuter se gušio već na srednjem otvoru gasa a kad sam ga vratio i ostavio ostalo sve isto ide odlično...
-zanima me radi čega se događalo to kad nije imao limić,čemu služi taj limić-meni izgleda kao da mu smanjuje dovod zraka...
-smjesa je dobra boja malo tamnija od bijele kave...šarafić na mrvu više otvoren od 1,5 okretaja
-glavni problem je ler gas nemogu ga dobit nikako nakon cca 8-9 sec se ugasi suter ako je bez gasa-kako da pojačam ler

-sutra dok će bit toplije ću dodatno poštelat karb jer sam ga sređivo oko 21h tak da baš i nije toplo bilo...

hvala na savjetima unaprijed  :notworthy:


još nešto me zanima nabavio sam za  nrg-a dellorta 12 manualni čok oznake phbn i totalno sam pogubljen u onim cijevčicama pošto sam imao samo phva...
na cijevčicu kod venturijeve ide benga to znam...a na cijevčicu koja ide u prirubnicu bi trebalo ići ulje jeli ili sam se pogubio lagano??i šta sa onim cijevčicama sastrane  :help: ???
sanjat ću te cijevčice...u njega planiram stavit 75 diznu jer sam tako na weberu 12 imao na runneru i bilo je ok,,ili da ipak stavim 66 jer nemam red sponge na nrg-u???
« Zadnja izmjena: 24 Lipanj, 2009, 22:45:07 nostra »
razguliiii

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #9 : 24 Lipanj, 2009, 23:24:27 »
Ti pipci sa strane su ti za grejanje karba.. Za start sto ti slabi posle par km je do opruga kvacila-trebaju ti tvrdje...
A limic ti sluzi tome kao sto si vec rekao da ogranici dovod vazduha i samim skidanjem tog limica obavezno se stavlja veca dizna ( 64-65 ako nije preradjen airbox)

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #10 : 24 Lipanj, 2009, 23:39:12 »
Ti pipci sa strane su ti za grejanje karba.. Za start sto ti slabi posle par km je do opruga kvacila-trebaju ti tvrdje...
A limic ti sluzi tome kao sto si vec rekao da ogranici dovod vazduha i samim skidanjem tog limica obavezno se stavlja veca dizna ( 64-65 ako nije preradjen airbox)

hvala za savjet o phbn,,ali to za gijanje da nekako zatvorim ili šta????
-opruge kvačila su u odličnom stanju-žute boje...(skuter ne radi to stalno nego ponekad kao da zalije...te pusti mukli zvuk....)da je do opruga onda bi ukenjan start bio stalno....
bila je veća dizna 75 pa je zaljevo na srednjim i manjim otvorima gasa(sa limićem)
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #11 : 25 Lipanj, 2009, 09:42:45 »
ajmo ljudi buđenje... trebam pomoć...

1.dakle kako da na runneru pojačam ler gas-dellorto 17,5 phva ?
2.to što ponekad nakon duže vožnje na ful gasu ima skenjan start kako riješit,dali još manja dizna?

dellorto 12 phbn
1.dali sam dobro skužio na njemu di ide ulje?
2.znači na bočnoj strani su 3 ulaza i svi su za vakum(valjda je neki od njih za grijanje karba)??-kako da ih riješim da ih ostavim otvorene ili ?
razguliiii

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #12 : 25 Lipanj, 2009, 11:14:26 »
Dellorto phva 17,5...


Start te verovatno zeza jer su mekani federi kvacila, a moze biti i do nepostelovanosti karburatora..
Vakum ti je uglavnom na prirubnici.. Prati donje crevo sa vakum ventila

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #13 : 25 Lipanj, 2009, 11:57:36 »
radomire hvala ti ,ali nisi pročitao šta me zanima...imam phva 17,5 i njega znam gotovo sve od a do ž..zanima me phbn-njega nisam nikad imao i pogubljen sam u svim onim pipcima što vire van ima 2 pipka više nego ja na phva..ali skuio sam sad međusobno ih treba spojit...hvala ti
razguliiii

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #14 : 25 Lipanj, 2009, 14:00:35 »
Sve je to slicno, a i vidis po debljini creva... Onaj mali pipak je za ulje i on se uvek nalazi ispred klipica. Gorivo je uglavnom gore i veci je prikljucak nego ovaj za ulje.. Nemam trenutno sliku ni jednog phbn al snaces se... :)

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #15 : 25 Lipanj, 2009, 16:20:49 »
skužio sve karb je na nrg-u ali me ubija u pojam ler gas na runneru(17,5 phva)...kad osigurač stavim na gornji utor(spustim iglu) ler je odličan ali motor se guši nenormalno...sad sam osigurač stavio na zadnji doljnji utor(podigao iglu) i nema ler uopće...ali zato nema gušenja niti malo ide na svim otvorima gasa kak treba...
hebeni ler gas...jel mi može tko ovo pojasnit..(vijak za ler gas mi ničem nesluži jer njime niš nemrem dobit)... ???
razguliiii

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #16 : 25 Lipanj, 2009, 20:15:50 »
igla ne služi za štelanje lera, podiže se za štelanje međugasa..
meni je radilo ok na drugom zubu odozgo..

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #17 : 25 Lipanj, 2009, 21:27:49 »
igla ne služi za štelanje lera, podiže se za štelanje međugasa..
meni je radilo ok na drugom zubu odozgo..

znam da nije igla za ler ,,ali očito dok je osigurač od igle na višljim pozicijama skuter ima dovoljno "zraka"(neznam kako to drugačije tumačiti) za rad u leru ali se guši i nije za vozit ..jedino za one koji nevoze preko 40 kmh  :toothy12:
kad je na najnižoj poziciji osigurač onda skut ide pre dobro bez gušenja ali nema lera...

uglavnom prezadovoljan sam performansama jedino me ler malo muči....
razguliiii

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #18 : 25 Lipanj, 2009, 21:58:57 »
Kada podignes iglu maximalno odredjena kolicina goriva ulazi u motor i bez ler dizne tako da sad imas preveliku kolicinu goriva i motor ne moze da radi na leru i gasi se,pokusaj vijak za stelovanje lera zavrnuti do maximuma da potpuno prekines dotogk goriva kroz ler diznu pa da vidis hoces li dobiti rad na leru.Ukoliko tako bude radio onda iglu spusti za jedan zub i malo odvrni vijak ler gasa dok ne dobijes odgovarajuci ler.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: fino ugađanje karburatora
« Odgovori #19 : 25 Lipanj, 2009, 22:22:58 »
Kada podignes iglu maximalno odredjena kolicina goriva ulazi u motor i bez ler dizne tako da sad imas preveliku kolicinu goriva i motor ne moze da radi na leru i gasi se,pokusaj vijak za stelovanje lera zavrnuti do maximuma da potpuno prekines dotogk goriva kroz ler diznu pa da vidis hoces li dobiti rad na leru.Ukoliko tako bude radio onda iglu spusti za jedan zub i malo odvrni vijak ler gasa dok ne dobijes odgovarajuci ler.


hvala ti na objašnjenju ..probao sam ali ipak ne do kraja zategnuti vijak za ler,bila je i na drugom utoru odozdo par dana igla i imao sam problem sa "gušenjem" kod srednjih otvora gasa(morao sam se stalno voziti sa ful otvorenim gasom)...to ću sutra jer sam strgan lagano ..slagao runnerasa nrg-om tortura oko plastika,karba i ostalih sitnica... :skuter11: mi je za danas prek glave....

-još imam slouciju da izvadim ovu 70 diznu i probam sa 66 veličinom ako neće upalit ovo sa zatezanjem vijka za ler...(dok je čok upaljen radi na leru,ali dok je vani vruće i dok je motor ugrijan poslije vožnje na leru radi cca 8-9 sec i ugasi se)...
razguliiii