Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pukla glava na cil(Luna vision)  (Posjeta: 13037 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #20 : 20 Svibanj, 2009, 22:55:31 »
ma kolko ti mateirjala treba za jedan klip...nis skoro..jako malo mateirjala...samo ga treba izljevat i obraditi malo....tak da izradan nije skupa...

A rms je isto kao dobio ime pa je naibo malo cijene....

jeftina radna snaga i jefitniji materijal i malo losiji ti daju tu cijenu...kinezi naprave sovj stroj za obradu klipova i to je onda jefitnije vec..

dok je radna snaa u italiji skuplja...i materijal malo bolji vjerojanto uzmu...i opremu treba kupiti koja je u nabavi skuplja nego u kini sigurno...
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #21 : 20 Svibanj, 2009, 23:01:34 »
ma kolko ti mateirjala treba za jedan klip...nis skoro..jako malo mateirjala...samo ga treba izljevat i obraditi malo....tak da izradan nije skupa...

A rms je isto kao dobio ime pa je naibo malo cijene....

jeftina radna snaga i jefitniji materijal i malo losiji ti daju tu cijenu...kinezi naprave sovj stroj za obradu klipova i to je onda jefitnije vec..

dok je radna snaa u italiji skuplja...i materijal malo bolji vjerojanto uzmu...i opremu treba kupiti koja je u nabavi skuplja nego u kini sigurno...
da da al rms je u italiji kad pitas nekog ili oces kupit za njih je to smece ja prvi put cuo na ovom forumu da svi govore za rms da je dobar svi kazu stavis mid race kit i radilicu rms tamo u italiji radilice od rms stavljaju na serijale a ne na nakitane sutere nama je tu poznat rms ali tamo je to cisto smece za njih ja sam zvao u jednu trgovinu tu u hr kad sam radio generalku za prirubnicu karba i pitao koliko kosta i onoi mi rekli da imaju od rms-a za 120kn i to je tu u okolici nj jeftinija trgovina ja sam iso u trst i kupio prirubnicu nije mi bilo vazno koja marka samo da je nova i tamo je bila naj jeftinija od rms-a i kostala je 5 eura tako da i trgovine si nabe malo vise provizije izgleda :toothy12:

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #22 : 20 Svibanj, 2009, 23:02:13 »
.
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #23 : 20 Svibanj, 2009, 23:11:14 »
pa dobro...nije niti rms avion..ali ono..dosta ljudi kupuje to..da ne kupuje nebi bio tako prisutan jako...

ja jedino kaj od rms jos kupujem su rolice..to jedin odrzi za sad..

spalio dvije bobine rms...i to je to..drugo nisma niti kupovao do sad...samo orginal ili aftermarket... stage.malossi...hebo...
Under construction...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #24 : 20 Svibanj, 2009, 23:14:02 »
pa dobro...nije niti rms avion..ali ono..dosta ljudi kupuje to..da ne kupuje nebi bio tako prisutan jako...

ja jedino kaj od rms jos kupujem su rolice..to jedin odrzi za sad..

spalio dvije bobine rms...i to je to..drugo nisma niti kupovao do sad...samo orginal ili aftermarket... stage.malossi...hebo...
pa da i to sta kazes da ga ljudi kupuju pa je zato skuplji
ali ti si se definitivno uvjerijo da bobine od rms-a ne valjaju

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #25 : 20 Svibanj, 2009, 23:19:45 »
pa rms meni nevalja a i nema nes kaj bi kupovao od njih..imaju vise manje stock robu...a to mi netreba..kupim rolice..jel mi to tak svejendo od kog je...

Under construction...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #26 : 21 Svibanj, 2009, 00:49:19 »
daj oćete sad reć da su yamaha piagio isto kineski djelovi s potpisom  :laughing6: jel ikad itko čuo da je nekom od ti marki pukla glava? izlači se do 15 ks iz seriskog kita a nisam opet čuo da glava pukla... eno samo airbox usporedi, onaj kineski pukne ako ti ispade iz ruke a ovaj od poznati moreš se igrat nogometa a neće puknit... ne mislim baš da se kinezi opravdaju cijenom ništa kinesko ne traje dugo nit ide dobro a za 8000 kn koliko odprilike novi kinez, nađeš aeroxa u savršenom stanju i opet mislim da ćeš se više na aeroxu navožat isto tako i da će ti zadovoljstvo bit 5 put veće... eno ti primjer 4t vxr 200 po 90000km ima ljudi koji nikad nisu kit skidali, jel može to kinez?
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2009, 01:36:01 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #27 : 21 Svibanj, 2009, 01:02:02 »
Rms rolice, pa ne znaju ih pravilno niti napraviti.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #28 : 21 Svibanj, 2009, 05:57:22 »
pojma nemam do sad su drzale...i nikad problema s njima bar kod mene...

btw malo offa...jel ima kod nas opce zakupiti kaj drugo osim oginral i rms...nisam nikad uzimao nis drugo osim rms jel mi jebenconi najblizi tu..pa neznam niti di ima i jel opce ima?
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2009, 05:59:13 Benjamin »
Under construction...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #29 : 21 Svibanj, 2009, 07:22:13 »
Kupio sam jednom RMS rolice i brzo se deformirale jer su neke mekane... od tada samo malossi ili orginal.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #30 : 21 Svibanj, 2009, 08:07:21 »
j****u miša, ljudi, pa dajte malo mućnite glavom!!!

Pa ako u kini mjesećna plaća radnika iznosi 30$ (150 kn), dok u italiji mjesečna plaća radnika iznosi 2000€ (15 000 kn), pa kako onda možete pitati tj izjaviti glupost poput:

"kad je tako jeftin, sigurno je loš..."

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #31 : 21 Svibanj, 2009, 08:11:36 »
*****u miša, ljudi, pa dajte malo mućnite glavom!!!

Pa ako u kini mjesećna plaća radnika iznosi 30$ (150 kn), dok u italiji mjesečna plaća radnika iznosi 2000€ (15 000 kn), pa kako onda možete pitati tj izjaviti glupost poput:

"kad je tako jeftin, sigurno je loš..."
dobro ajde nije loš,oni imaju najbolje djelove moze tako i nakraju pukne glava ma super :dontknow:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #32 : 21 Svibanj, 2009, 08:22:25 »
na stotine a možda i tisuće luna je do sada prodano. taj problem se do sada možda 15-20 puta javio. to je definitivno loša serija glava koje su dobili u longjiji.
koliko su puta europske marke zvale svoje aute nazad radi grešaka u elektronici ili motoru? što se auta tiče tu sam siguran da se to godišnje barem 4-5 puta desi. a to što naši skuteri dolaze iz kine pa ih je skoro nemoguće zvat nazad u tvornicu je druga stvar. zato servisirajte lune u ovlaštenim servisima tokom garancije i kad se tako nešto desi odite u beta moto i tražite novu glavu ili termogrupu.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #33 : 21 Svibanj, 2009, 08:32:51 »
dobro ajde nije loš,oni imaju najbolje djelove moze tako i nakraju pukne glava ma super :dontknow:
Pa da li ti razumiješ što ti ja pričam?

Kada bude situacija da se VW, BMW, Mercedes, Aprilija, Ducatti, Honda, Yamaha NE budu NIKADA kvarile, i da na 10 000 prodanih komada ne bude NITI 5 slučajeva kvarova, pucanja i zaaribavanja, ONDA imaš objektivno pravo reći da je tvoja tvrdnja točna.

U protivnom, jednostavno tvrdnja ti je neozbiljna... vrlo neozbiljna...

U redu, ne kažem da je kinez naj kvalitetniji, ne kažem da je kinez naj udobniji, da je naj brži, da je naj lijepši, ALI dok god bude kinez koštao 6 000 kn sa trošarinom, prekooceanskim transportom..., a neka Aprilija bez trošarina, prekoocenaskog transporta i sl. koštala 18 000 kn, a i dalje je 50 cc g#vn% koje prdi i nejde s mjesta), dotle je kinez CAR!
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2009, 08:45:30 gozz »

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #34 : 21 Svibanj, 2009, 09:00:20 »
Pa da li ti razumiješ što ti ja pričam?

Kada bude situacija da se VW, BMW, Mercedes, Aprilija, Ducatti, Honda, Yamaha NE budu NIKADA kvarile, i da na 10 000 prodanih komada ne bude NITI 5 slučajeva kvarova, pucanja i zaaribavanja, ONDA imaš objektivno pravo reći da je tvoja tvrdnja točna.

U protivnom, jednostavno tvrdnja ti je neozbiljna... vrlo neozbiljna...

U redu, ne kažem da je kinez naj kvalitetniji, ne kažem da je kinez naj udobniji, da je naj brži, da je naj lijepši, ALI dok god bude kinez koštao 6 000 kn sa trošarinom, prekooceanskim transportom..., a neka Aprilija bez trošarina, prekoocenaskog transporta i sl. koštala 18 000 kn, a i dalje je 50 cc g#vn% koje prdi i nejde s mjesta), dotle je kinez CAR!
pa normalno zato ja i nisam kupio novi skuter jer za mene su ti skuteri precjenjeni jer ja nemogu vjerovat da jedan skuter moze kostat 18 000 kn jer za te pare covijek kupi motor rabljeni od 600cc, sve je meni jasno sta ti pricas ali moram priznat da se vide razlike između cilindra i klipa minareli i od kineza jer kad je meni zaribao skut nisam bas bio pri parama i bilo mi je hitno ga slozit i stavio sam termo grupu od lune ali vidi se naprimjer od lune karike su uze nego minereli .....
ali ja moram priznati da je meni odrađivala dobro  posao i jos je imam u garazi i sigurno ce jos ic na skuter tako da jea nemam nekih losih iskustva sa kinezim,ajde ako gledam tako ja osobno ne mogu rec da je kinez los jer ga nisam imao a niti ga imam u planu kupit ali dodem kod frenda probusila mu se guma na bautianu i sad on skida dole felgu i lik za skinut dole felgu razbi dva para gedora,onda drugi frend kupi sportivu neku kinesku i rikne mu mjenjač nakon 6 000 km prđenih
i zato mi malo to izgleda ne kvalitetno jest da ta glava je mozda puknula jer nije bila dobro stegnuta ali sve u svemu cujem dosta negativnih iskustva o kinezima a u oar slucajeva mogao sam se i osobno uvjerit

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #35 : 21 Svibanj, 2009, 10:12:37 »
pa ljudi moji čemu se vi čudite na svim doslovno svim skuterima piaggio grupacije variomati su izrađeni u firmi TGB a svi znamo koja mje to firma i tako ako vam je skup piaggio variomat otiđite u TGB dučani tražite variomat za svoju makinu samo nemojte govorit koji motor več samo jačinu motora.

kod yamahe je ista igra samo je možda druga tvornica u što sumnjam.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #36 : 21 Svibanj, 2009, 10:30:53 »
lik sto pricas za uze karike...ja imam areu51 iz 2001. i kad sam skidao klip da zamjenim karike, odem u moto01 trazim karike za minarelli lc oni meni dali karike minarelli al deblje( modeli od 2003-ili2004 ,minarelli imaju deblje karike)  vratim te karike, odem u elodu+ yamaha i trazim karike za yamahu aerox 2001 i isto mi daju deblje karike...znaci minarelli iz 97 i do 200 ili 2001 imaju tanje karike a 2002 ili 2003 su deblje karike...razlika??

stariji minarelli 50ccm sa tanjim karikama su brzi u krajnjoj od ovih sa debljim karikama minarelli...

znate kako se kaze KOLKO PARA TOLKO MUZIKE i sam se par puta tako opekao, ode para bezveze i nikad vise...

 :icon_thumright:

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #37 : 21 Svibanj, 2009, 10:45:19 »
 :dontknow:
Loš materijal izgleda, kad se zagrijao cilindar onda kao da je kompresija bila prejaka za taj materijal pa je popucao.
Al nije to ništa, bitno da karike nisu pukle da raz*** citav cilindar.
To je samo gornja glava cilindra, kupit novo i to je to.
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #38 : 21 Svibanj, 2009, 10:47:41 »
ahahahahahahahahaha

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Pukla glava na cil(Luna vision)
« Odgovori #39 : 21 Svibanj, 2009, 10:48:28 »
 :laughing6: