Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?  (Posjeta: 29454 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #20 : 19 Svibanj, 2009, 23:31:59 »
recimo ovaj tomosaki seriski ima samo ljevi..
http://www.bikez.com/pictures/tomos/2007/25830_0_1_2_sm%20125%20replica%20cup_Image%20credits%20-%20Tomos.jpg
tako da mislim da je samo ljevi obavezan..
Potpis

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #21 : 20 Svibanj, 2009, 02:10:30 »
ja ih skinuo i boli me taki za kazne...ja sam naucio bez njih...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline smmania

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • ?ovik sa Škoja
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://bikepics.com/members/dino0706/
  • Mjesto: Baška-Rijeka
  • Moj Skuter: RR -bike patike
  • MojSpuh: YOSHIMURA TRC
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #22 : 20 Svibanj, 2009, 14:06:17 »
350 kuna je kazna za retrovizore dobio je tu decko prico bas snjim neki dan
ja danas se vracam doma i murija na stanici bila,izade mi pandur na cestu i pocne mahat(a nema palicu),a ja iz kulture poceo njemu mahat i secer na kraj prodem pokraj njega i potrubim iz postovanja

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #23 : 20 Svibanj, 2009, 14:23:50 »
350 kuna je kazna za retrovizore dobio je tu decko prico bas snjim neki dan

jbt nije 350 neg je 700......ja sam dobio prije mjesec i pol 700kn  :redface:

Članak 236 kaznenog zakona o sigurnosti prometa na cestama

(1) Vozila u prometu na cesti moraju udovoljavati propisanim uvjetima glede dimenzija, najveće dopuštene mase, osovinskog opterećenja i zaštite okoliša te imati ispravne propisane uređaje i opremu.
(2) Vozila koja ne udovoljavaju propisanim uvjetima glede dimenzija, odnosno čija ukupna masa i osovinsko opterećenje premašuje propisanu najveću dopuštenu masu i dozvoljena osovinska opterećenja mogu sudjelovati u prometu na javnoj cesti, odnosno gradskoj ulici ako imaju posebnu dozvolu za taj prijevoz.
(3) Operativne poslove mjerenja, odnosno kontrolu osovinskog opterećenja, ukupne mase i dimenzija vozila u prometu na cestama obavljaju stručno osposobljeni zaposlenici Hrvatskih cesta, policijski službenici, odnosno ovlašteni carinski službenici u sklopu obavljanja poslova carinskog nadzora na graničnim prijelazima.
(4) Ovlašćuje se ministar nadležan za poslove prometa da u suglasnosti s ministrom nadležnim za unutarnje poslove donese propise o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koje moraju imati vozila i o uvjetima kojima moraju udovoljavati uređaji i oprema vozila u prometu na cestama.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbama stavka 1. i 2. ovoga članka.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj iz ovoga članka i odgovorna osoba u pravnoj osobi, u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje ne ispunjava propisane uvjete glede dimenzija, ukupne mase ili osovinskog opterećenja, ili nema ispravne propisane uređaje za upravljanje, uređaje za zaustavljanje, uređaje za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa ili nadzornog uređaja i gume.
8)  Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje nema ispravne propisane uređaje, osim uređaja navedenih u stavku 7. ovoga članka.

« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2009, 14:27:34 2TDottore »

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #24 : 20 Svibanj, 2009, 14:37:23 »
jbt nije 350 neg je 700......ja sam dobio prije mjesec i pol 700kn  :redface:

Članak 236 kaznenog zakona o sigurnosti prometa na cestama

(1) Vozila u prometu na cesti moraju udovoljavati propisanim uvjetima glede dimenzija, najveće dopuštene mase, osovinskog opterećenja i zaštite okoliša te imati ispravne propisane uređaje i opremu.
(2) Vozila koja ne udovoljavaju propisanim uvjetima glede dimenzija, odnosno čija ukupna masa i osovinsko opterećenje premašuje propisanu najveću dopuštenu masu i dozvoljena osovinska opterećenja mogu sudjelovati u prometu na javnoj cesti, odnosno gradskoj ulici ako imaju posebnu dozvolu za taj prijevoz.
(3) Operativne poslove mjerenja, odnosno kontrolu osovinskog opterećenja, ukupne mase i dimenzija vozila u prometu na cestama obavljaju stručno osposobljeni zaposlenici Hrvatskih cesta, policijski službenici, odnosno ovlašteni carinski službenici u sklopu obavljanja poslova carinskog nadzora na graničnim prijelazima.
(4) Ovlašćuje se ministar nadležan za poslove prometa da u suglasnosti s ministrom nadležnim za unutarnje poslove donese propise o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koje moraju imati vozila i o uvjetima kojima moraju udovoljavati uređaji i oprema vozila u prometu na cestama.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbama stavka 1. i 2. ovoga članka.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj iz ovoga članka i odgovorna osoba u pravnoj osobi, u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje ne ispunjava propisane uvjete glede dimenzija, ukupne mase ili osovinskog opterećenja, ili nema ispravne propisane uređaje za upravljanje, uređaje za zaustavljanje, uređaje za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa ili nadzornog uređaja i gume.
8)  Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje nema ispravne propisane uređaje, osim uređaja navedenih u stavku 7. ovoga članka.


A JESI PLATIO TU KAZNU?   JEL SE MOZE PISAT KAKA ZALBA NA KAZNU?DA SE ZNAM PRIREDIT NA TO?HEHE :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #25 : 20 Svibanj, 2009, 14:43:04 »
ako auto ima ugrađene sigurnosne pojaseve a ti ih ne koristiš plačaš kaznu i ti i suvozač.

ako na skuteru postoji nosač za lijevi i desni retrovizor onda moraš imati obadva a ne samo jedan.
ma sta ti pricas sad pricao sa murijakom posto mi je susjed i reko mi je da treba samo ljevi ja sam registrirao skut samo sa ljevim a imao sam navoj i na desnoj strani samo sta je neki cep plastivni jer kad kupis novi benelli ima samo lijevi a i frend ima phantoma dobro on nema niti jedan al kad ga ide regat ima samo ljevi jer desni nije ni dobijo sa skuterom,kako moja yamaha dt 125 nema uopste za stavit desni kako od frenda rx nema uopste za stavit desni i sta onda ja placam kaznu ako nemam desni :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #26 : 20 Svibanj, 2009, 15:26:06 »
A JESI PLATIO TU KAZNU?   JEL SE MOZE PISAT KAKA ZALBA NA KAZNU?DA SE ZNAM PRIREDIT NA TO?HEHE :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

ja ne placam kazne.......pisem samo zalbe.....

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #27 : 20 Svibanj, 2009, 20:43:12 »
lol kaj ima kazna za retrovizore.. :laughing3: :laughing3: :laughing3:

kad god me zaustaivo nikad nis rekao za to pilicajac nit pisao kaj....


btw moras imati smao jedan retrovizor i to lijevi onda je vozilo promento ispravno...tak tehnicki bar veli...
Under construction...

Offline tucepi_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #28 : 27 Svibanj, 2009, 16:02:06 »
sve ovisi na kakvog pandura naletis, ja na svom skuteru neman retrovizore i još me nisu zaustavljali neman još polozeno pa nebi ni sta  ;D , ali znan kad bi mi otac osa se provozat zaustavili su ga dosad sigurno 5 puta i nikad nista za retrovizore

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #29 : 28 Svibanj, 2009, 12:01:53 »
mario sta nestaviš onaj minijaturni retrovizor i sve ok... ?

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #30 : 28 Svibanj, 2009, 13:06:31 »
mario sta nestaviš onaj minijaturni retrovizor i sve ok... ?
cim dobijem prvu kaznu,odma cu metit onaj mali retrovizor,,,,a uskoro pocinjem novi pravit,malo bolj



samo da vam kazem kazna za retrovizore je 700kn,jucer mi kolega dobio i odma je morao vratit retrovizor i na vanredni tehnicki 
hehe
 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline VoRdA_NRG_MC3

  • Tržnica : (+16)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG mc3
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #31 : 28 Svibanj, 2009, 15:59:04 »
evo kad ste vec kod kazni da se pohvalim da sam danas dobio sudski ukor... :toothy9: :toothy9:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #32 : 28 Svibanj, 2009, 16:06:09 »
a kako ce mi skinut tablicu kad sam ja nju pričvrstio pop nintnama?heheh :laughing9: :laughing9:

To sam i ja mislio kad mi je na Roxu ludi policijac cijeli zadnji blatobran zajedno sa tablicom skinuo jer je bila zanitnana za blatobran  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #33 : 28 Svibanj, 2009, 16:50:03 »
to su lovci u mutnom, moped nemora imati ni žmigavce ni retrovizore...
npr, neki novi tomosi nemaju svi retrovizore a spadaju u istu skupinu vozila..
neki skuteri ko piaggio zip imaju samo lijevi...
mislim da nebi smjeli naplatiti kaznu ako moped nema retrovizore jer mu to nije obavezna oprema...




naravno, u našoj državi će za izmust lovu izmislit svašta al ja bi se posvadio sa murijom..

Offline Slaven89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: slavonski brod
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • MojSetup: neam jos nista
  • MojSpuh: polini evolution 2
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #34 : 28 Svibanj, 2009, 16:53:15 »
kazna bez retrovizora vam je 700kn + vandredni tehnicki + ako nemas blokade oko 300kn + sto ponoivo moras otc na tehnicki dat 100kn tak da te zbog hebenih retrovizora izadje jedan malo bolji polovni auspuh..pa ko voli nek izvoli..:P
>ajjj ramo,ramo ramo druze moj<

SLYN

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #35 : 28 Svibanj, 2009, 22:01:24 »
@ivanm

jel pise to gdje u zakonu sto si napisao da nemora imat ni zmigavce ni retrovizore ?? ak pise da odma skinem i ovaj lijevi  :toothy11:  narusava mi izgled skuta  :toothy9:

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #36 : 29 Svibanj, 2009, 00:40:11 »
evo kad ste vec kod kazni da se pohvalim da sam danas dobio sudski ukor... :toothy9: :toothy9:
zbog cega si dobio sudski ukor?? :icon_scratch:ja imam dva sudska ukora za vozacku....hehe

Offline VoRdA_NRG_MC3

  • Tržnica : (+16)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG mc3
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #37 : 29 Svibanj, 2009, 22:57:04 »
pa uhvatili me pajkani baz vozacke kacige nije reg skut jos nisam imao papire u sebe i svijetla nisam imao a tad se morao imat...tako da su mi bili dali kaznu 4000 kn i ja napisa zalbu, oni je prihvatili jel sam maloljetan i neam nikakva novcana primanja i dali mi sudski ukor...nek se jebu.. :toothy9: :toothy9:

Offline goci1990

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner FXR180
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #38 : 30 Svibanj, 2009, 00:26:47 »
sto se tice retrovizora, bas sam pitao jednog policajca u vezi njih i rekao mi je da ti policija nece nista ako ih nemas nego ce te samo zezati oni na tehnickom, sto je normalno. imao sam dosta kazni i sve su mi napisali samo mi retrovizore nisu. po tome ispada da nisu obavezni

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: kolika je kazna ako nemas retrovizore na scooteru?
« Odgovori #39 : 30 Svibanj, 2009, 00:35:57 »
sto se tice retrovizora, bas sam pitao jednog policajca u vezi njih i rekao mi je da ti policija nece nista ako ih nemas nego ce te samo zezati oni na tehnickom, sto je normalno. imao sam dosta kazni i sve su mi napisali samo mi retrovizore nisu. po tome ispada da nisu obavezni
da je barem tako,,,,,,
ali ako nemas retrovizor tehnicki si neispravan u prometu ,????