Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rieju Toreo 50 4T  (Posjeta: 72197 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #60 : 30 Travanj, 2013, 00:09:30 »
ovde sam se poslužio nekim komadom mesing-a koji je tačno 24mm u prečniku da mogu da kontrolišem kako napredujem sa otvaranjem prirubnice






sa strane karburatora je i ok, ugrubo , ali fora je da ceo prolaz bude 24mm, sad koliko mogu sa ovom pravom osovinom fi 24mm da prekontrolišem, ostalo je već procena okom u samoj krivini...




ovde sam markerom obeležio koliko duboko ulazi, i proveravao sa druge strane.. itd..




a dobro je što mesing ostavlja lagane otiske u aluminijumu pa je lako uočljivo gde još treba doterati meru








i ovde sam završio posao, nastavljam dalje naredni dan..

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #61 : 30 Travanj, 2013, 00:10:57 »
pošto nisam našao da kupim fiber-zaptivku od 150cc 4T skutera , ne preostaje mi ništa drugo nego da pokušam da pobrusim i popravim ovu staru koja je već napukla po ivici...

u prvom naletu sam i nju doveo na meru 24mm tačno u prolaznoj kvoti usisne prirubnice prema usisu na cilindru... i kasnije sam zamešao nešto dvokomponentnog bison tečnog metala... nadam se da ću imati neki rezultat, u svakom slučaju vredi pokušati




nju ostavljam da se suši bar 24h, i prelazim na montažu cilindra... nešto ranije sam proverio radilicu i ležajeve, i deluju ispravni , ok... uljnu pumpu nisam skidao, nemam razloga, ona je funkcionisala ispravno... pa mogu polako da pripremam cilindar za montažu.. .ne gubim vreme više, krenulo je sunce, mlađi članovi porodice me već forsiraju kada će biti motor za vožnju itd...

evo naraku-90, lepo sam ga prekrstio.. vidimo da ima jednu hromiranu kariku koja ide prva, jednu crnu koja je samo okaljena i ona ide druga, kao ovu rebrastu uljnu kariku sa svoje dve tanke pomočne ivične karike, te tri se pakuju na treće mesto...




u literaturama se govori da nove karike treba proveriti, na zazoru, tako što ih uvrćemo u cilindar na tačnom rastojanju.. recimo 5mm od gornje ivice i poravnamo klipom da bude 100% podjednako...

zazor prve karike treba da bude dijametar klipa x 0,004 , dok zazor druge karike treba da bude dijametar klipa x 0,005, gde je u mom slučaju to

1-karika. = 52mm x 0,005 = 0.26mm
2-karika. = 52mm x 0,004 = 0,21mm

ukoliko je zazor manji preporučuje se brušenje ivica karika, pošto je kaljeni čelik turpija će vrlo slabo nositi ovaj materijal, ali zato brusni kamen hoće i treba biti pažljiv..  smatra se da će temperaturna dilatacija karika, koje mogu da puknu i oštete cilindar, biti kada je cilindar preoptećen bez adekvatne razrade...

ja ove zazore nisam dirao, i želim da cilindar razradim adekvatno, sa pravilnim temperaturnim oscilacijama.. te očekujem ove zazore posle pređenih 500 km razrade.. ovo je aluminijumski cilindar sa hilznom od gus-a, nema nikasila... takođe se nazire deblje honovanje, adekvatno gus-evima...






klip je vrlo interesantan, ima na sebi rupice za hlađenje, ima i fabrički ne deluje mi ništa posebno inovativno, ali zato ima grafitni sloj po sebi, pa je time poboljšano klizanje, hh kao da nema 5 karika na sebi... ovo je već tuning ...




pošto sam karike podesio da im sastavi budu na 120 stepeni jedno od druge, krenuo sam od prve kojoj je gore ostale su dole, rećićemo u mercedes znak ... sledi ubacivanje..

kupio sam ovaj alat, iako je cilindar sa donje strane konusan, dakle ne bi bilo problema i da ga nemam..


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #62 : 30 Travanj, 2013, 00:11:34 »
laganim kuckanjem preko drveta, sve ulazi na svoje mesto.. klip, karike kao i cilindar sam nauljio sa WD40 ..




sve ide polako... na redu je bolcna i segeri, koje pažljivo ubacujemo u kanale.. i proveravamo da li se okreću i da li su dovoljno stegnuti, jer može lako da se desi da se deformišu, ako malo silujemo ili ako su od slabije elastičnog materijala... ovde bih napomenuo još da je donja karika po samoj ivici cilindra kada se ubacuje bolcna i da lako može da ispadne is cilindra... konkretno meni se desilo 2 puta dok sam ciljao bolcnu kroz klipnjaču... veoma je blizu bolcne i treba paziti.. ali pošto je cilindar konusan na ustima, lagano može da se vrati natrag... opet wd40 radi posao....




idemo dalje, cilindar laganim pomeranjem na dole i blagim oscilacijama ide prema bloku, provlačim lanac i priprema zaptivač glave...




ovde ćemo obratiti pažnju gde dolaze one čaurice između cilindra i glave




opet laganim pokretom i oscilacijama nailazi i glava, opet treba obratiti pažnju da lanac provučemo kroz otvor




ovaj deo je završen


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #63 : 30 Travanj, 2013, 00:12:22 »
na red dolazi i nova bregasta, u ponudi sam imao touring i sport vrstu u BGM prodaji... negde imam u nekom katalogu i uporedne krive isporuke snage, na određenim cilindrima pa čim nahvatam taj katalog, skeniram i ubacujem sliku..

OVDE

evo i kako ona izgleda




sa oštrijom bregastom radimo takoreći portovanje kao i kod 2T motora.. pozicija i visina bregova utiče na to koliko će ventili biti otvoreni, pa je to vreme i dužina otvaranja usisa ili izduva, odnosno time+area parametar.. Iako ovde na ovoj glavi već imam Area (tj površinu povišenu) jer su ventili veći, a i kanali više prohodni, preostaje samo da se pobrinem oko vremena i dužine otvaranja..

pošto ovde nemam puno iskustva kupio sam najoštriju bregastu u prodaji, radi je BGM i Naraku , sa nekom razlikom u ceni od 35% u korist BGM-a, videćemo koliko će dugo i kvalitetno raditi...

evo uporednih slika... levo je stock, a desno sport, uočićemo da je kriva zatvaranja, ako se vrti u smeru kazaljke sata kako ih gledamo, nešto oštrija, dakle zatvaranje je brže...




sad da li je i otvaranje ranije, to mi je malo teže golim okom da procenim, evo uporednih slika pogledajte i uporedite..
levo je stock - desno je BGM sport




rešio sam da izmerim visinu bregova, šublerom je dovoljno precizno
vidimo da je stock visina desnog usisnog brega 25,8mm




ovde vidinmo da je BGM sport visina desnog usisnog brega oko 26,7 ili 26,8mm , što je za 0,9mm više




sledi uzubljavanje lanca na lančanik, prvo sam samo probao koliko zateže lanac i pripremio plastične vođice na svoja mesta




ovde treba obratiti pažnju, ovde idu one čaurice gde sam pokazao šrafcigerom, i naravno kod zatvaranja treba voditi računa da poklopac sa klackalicama bude okrenut tako da EX (Exhaust-Izduv) stoji na dole gde je inače izduv...




lanac deluje pritegnut dovoljno, nije labav a nije ni pretegnut... predpostavljam kada budem stegao glavu da će se malo opustiti, a i španer treba pomalo da pritegne na kraju montaže




rešio sam, kupio i izmenjao semeringe na radilici, ovaj na strani variomata je bio OK, dok je onaj kod paljenja bio malo sumnjiv... nije neka para, komplet kineskih semeringa za GY6 je nekih 300-400 din,, preostala dva za prenos ću menjati kad budem radio nešto oko prenosa... evo slike
evo novi kod variomata, i stari, vidi se da je radio 4-5k km...




ovaj se slabije vidi jer je dublje, slike starog imam negde gore ili na prethodnoj strani, taj mi je i bio pod znakom pitanja... ide gore paljenje i magnet...




sada mogu da namestim magnet na T spot, i uzubim lančanik bregaste kako dolikuje




evo i slika kako treba da stoji magnet i lančanik pravilno,, dakle reper sa oznakom T treba da je na ovoj pregradi bloka, a lančaniku ove tri rupe treba da budu u obliku slova T, dve rupe na ivici glave i treća prema vrhu glave.. ako nije ovako uzubljeno, NE VALJA, ide ostav pa ponovo, meni se desilo da mi je samo jedan zub otišao, a i magnet ume malo da se pomeri pa zavara...


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #64 : 30 Travanj, 2013, 00:14:23 »
slede maleni šrafovi sa strane koji pritežu glavu, stežem ih prvo tek rukom, pa polako glavu unakrsno, prvo na 0,8 kg, pa šrafove sa strane na 0,5 kg... kasnije glavu na 1,2kg i tako redom




nakon toga stežem šrafove sa strane one manje na 1 kg, i glavu na 2 kg isto unakrsno..




treba jako voditi računa, kilavi su ovi kineski šrafovi i matice, kao i navoji u bloku za ove momente zatezanja... u Kymco Agility knjizi se spominje stezanje glave od 1,8-2,2 Kg, u drugim knjigama za GY6 se spominje 2 Kg za poklopac bregaste, što je u principu glava.. pa hvala Black-u za informacije, radio je hot line... čisto da mu ne bude dosadno, sad kako je ogipsovan...




sledi podešavanje zazora, ali pre toga nauljivanje sa WD40.. i ispod klackalice kod bregova, a i kod kontakta klackalice sa ventilom...



gornji USISNI ventil sam podesio na 0,08 mm



donji IZDUVNI ventil sam podesio na 0,1 mm




dosta različitih tumačenja sam čitao, i usvojio ovaj...  videćemo kako će se ponašati.. na kraju planiram posle 1000km da pregledam te zazore, mada ovo bar može bilo kada da se izmenja.. špijunski listići mi blago zapinju o klackalicu i ventil u nauljenom stadijumu.. ovako ostavljam.. dotezanje kontra matice ide sa vilastim a ventil sam pridržao špic kleštima... nakon toga sam ponovo proverio zazore..




sledi španer, ili srpski doteznik lanca... ovde postoji patent kočnice koji kada opruga izgura više ne vraća natrag.. kočnicu treba otpustiti i španer vratiti u prvobitni najlabaviji položaj, pa će opruga ponovo dotegnuti lanac koliko bude potrebno za novu aplikaciju...






sledi kontrola zazora na svećici.. kod mene je NGK CR7HS toplotne vrednosti, i nju u prvom planu ne menjam, do nekih konkretnijih podešavanja... zazor na svećici pripremam na 0,7mm


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #65 : 30 Travanj, 2013, 00:15:06 »
u međuvremenu mi se već odlično osušila dvokomponentna plastika, tečni metal, koju sam naneo na fiber zaptivač, i grubo biax-om, a fino ručno brusnim papirom 600 gradacije sam je doveo u ovakvo stanje.. nadam se da će biti OK...






pošto kanala za gumicu više nemam, rešio sam da između fibera i cilindra stavim zaptivač.. konkretno tomos zaptivač auspuha odgovara uz minimalne prepravke, otvor je 24, a rupe za brezone su za po 1mm uže, te sam zaptivač šlicovao na tim otvorima.. i doterao da ipak ne štrči u otvoru ništa




ovakva je prohodnost...




sledi dalja montaža prirubnice i karburatora




za ovaj dan sam gotov, naredni dan je bilo još mnogo posla


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #66 : 30 Travanj, 2013, 00:16:03 »
idemo dalje

postavio sam variomat od Piti-nog Jet-a originalni, jer su mi svi GY6 bili razbijeni... jedino sam kalotu iskoristio jer Peugeot ima kalotu sa 12 rupom, ali zato malossi slideri odgovaraju...

neki dan sam pričao sa Aleksandrom (Super 8) i pazario svoj stari multivar od njega koji je za Kymco - nadam se identičan za GY6, pa kad stigne stavljam njega.. za sada mi je bitno da može da krene malo razrada..




novi silen blokovi su legli na svoje mesto.. metoda je ista sa šrafom i štek ključevima kao i kod skidanja.... ima ranije slika




i motor je na ramu...




sipao sam polusintetiku Ipone 10W40, nekoliko puta sam proveravao letvicu, stalo je oko 0,7dl




i ovde vidimo koliko je kratka sajla za ovaj karburator..




rešio sam da skratim bužir , koji je inače upertlovan u metalnu lulicu, pa radio je mali biax... slike sve govore, skratio  sam oko 25mm bužira
















evo je... u najopuštenijem stadijumu imam oko 3mm hoda na ručici, to ću pritegnuti gore kasnije... fino radi, opruga vraća ručicu, tama da šklocne kada se pusti...




evo i moje malenkosti u poslu sa tom sajlom...


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #67 : 30 Travanj, 2013, 00:16:38 »
pošto su usta karburatora 43mm, uspeo sam da namestim S6 filter, sa kolenom od 45 stepeni...




na mesto je došao i originalni auspuh..




a evo i karburatora.. dakle napajanje gorivom je na dva mesta, preko Y razdelnika koji dolazi sa njim u kompletu.. nisam 100% siguran za šta se vodi gore benzin preko nekog malenog ventila, deluje mi kao neko dodatno ubrizgavanje prema filteru... ako nije neka inovacija power jet-a na kineski način...




i usledilo je prvo paljenje  pokrenuo vakumsku slavinu ustima manuelno... da bi kasnije sve bilo ok..i pali ko mina... na snimku mi malo duva na grani, jer zaptivač nije dobro legao... pa je bilo naredni dan ostav....



mašina je odradila 2 x 20 min u mestu i od prošlog Petka se vozi lagano svaki dan... podesio sam pilotku da radi kako valja, ostalo nisam još testirao.. mašina je ugušena sa mekom centralnom i 6,7g rolnicama... u ovom stadijumu dođe do 75Kmh sa 3mm otklona ručice gasa.. Više od toga nisam ni hteo da probam ni da forsiram, vozimo ga malo ćera, malo ja.. trenutno imamo oko 60km u njemu, pa polako...

prvi utisci su da je vrlo jak, ima dosta obrtnog momenta i na nižim obrtajima, cenim da smo sada na međuubrzanju na oko 5000... Želim da upucamo jedno 200-250km razrade pre nego počnem malo ozbiljnije da se zabavaljam podešavanjem, ovo je cilindar sa hilznom dakle GUS... osećam da će ovaj prenos da pojede za doručak...

imao sam još nekih gimnastika., ispao mi je kineski ventil gume, pa sam njega morao da menjam na zadnjoj, a preti mi i prednji .. sve gumene spojke su na kinezu posle 5g popustile....

zadovoljan sam... eto javljam se kada budemo radili dalje..

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #68 : 01 Svibanj, 2013, 18:58:46 »
drugari.. ja nisam mislio da će ovo biti neki monolog...

slobodno komentarišite, mene zanimaju i pozitivni i negativni komentari..

meni je prvi put da radim 4T...

hvala
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2013, 19:00:48 mmario73 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #69 : 01 Svibanj, 2013, 19:28:15 »
Kritika nema,barem ne s moje strane, sve je odrađeno po ps-u,ko i svi tvoji projekti :icon_thumright:
Možda jedino uštelat ventile na 0,1 i 0,15, ali kako si i sam rekao(ako se ne varam), to se lako kasnije uradi.
Btw. zašto nisi uzeo neki sporcki variomat odma?
EDIT:
Sjetih se sad, da čekaš multivar  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2013, 19:52:25 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #70 : 01 Svibanj, 2013, 19:49:48 »
sry stari ali tišina je jer smo šokirani, barem ja. nov sam tu na forumu i krenuo čitati tvoje od početka i još ne vjerujem šta si mu sve sačinio.
volio bi imati djelić tvoje volje i znanja, samo naprijed, pozdrav iz pule
Pula Über Alles

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #71 : 01 Svibanj, 2013, 22:07:06 »
Odlican projekt :icon_thumright:

Dal su u planu i neke druge preinake na skuteru (kočnice, ovjes..) ili se radi samo na mašini?  :toothy11:
Forumska Sirotinja R/T

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #72 : 02 Svibanj, 2013, 08:21:48 »
hvala

@grale stigao multivar za kymco mašinu, i paše 1:1 , izlaznost je odlična imam i neke slike samo da prbacim, sa starim remenom je na 1mm od vrha...  za ventile nisam siguran razne teorije postoje.. bilo bi interesantno pronaći neku egzaktniju teoriju po tom pitanju,.   ( stock je bio na 0,04 ?? )

@veruda.. no pro, zato je forum da pregazimo neke nedoumice zajednički.. hvala

@infernus .. ne nije plan samo za mašinu, na kinezu je sve loše, prednje vilice su prazne, zadnji amort je već samo feder, kočnice sam uspeo da isperem od ulja koje se nalilo iz vilica, i izmenjao sam kočiono crevo na čelično olpleteno, kao i novo ulje... strašno je ovo i voziti.. imam za to slike pa ću postaviti za koji dan

sve u svemu još se bavim podešavanjima, nisam nešto preterano zadovoljan.. motor nema neku spektakularnu snagu, ajd ima u odnosu na stock 4T ali ja očeukujem nešto više.. readio sam na karburatoru i na prenosu.. ima nekih poboljšanja, ali još ništa..

krajnja je 85 po satu, a to je za 10-12 manje po GPS-u.. lagano dođe do 80 i posle nabere tih 5 još postepeno... juče sam doneo nove baterije za obrtomer pa stavljam i njega da se malo upoznam sa režimom rada....
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2013, 08:24:32 mmario73 »

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #73 : 02 Svibanj, 2013, 21:17:24 »
Obozavam pratit vase projekte,sve je popraceno kvalitetnim slikama i kvalitetno objasnjenim tekstom sta se radilo sto mi je odlicno  :headbang: svaka cast  :icon_thumright:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50-90 4T
« Odgovori #74 : 11 Svibanj, 2013, 11:25:04 »
narednih dana se malo radilo na sređivanju prednje kočnice koja nikako nije radila.... izmenjao sam ulje koje je već bilo penušavo, na DOT4 i kočiono crevo, na ovo čelično opleteno koje smo kupili pristiglo na test, Octane 101 brendirano... Najveći problem je osim tog ulja bilo, što su prozevali semerinzi na prednjim viljuškama te se slilo ulje na kočione pločice i dobro ih podmazalo... Dakle sve sam to oprao , nagrdio brusnim papirom, izmenjao crevo i nalio novo ulje, provetrio i sada je da kažemo OK...

onako kako ga je kinez i predvideo, nije loše ali može mnogo bolje, pa unapređivanje kočionog sistema će još da usledi...  sada ok koči, i velika je razlika na pritisku ručice prednje kočnice.. evo nekih slika




dakle crevo je predviđeno za ovu aplikaciju i sve štima... cena ovog creva je 23e,  malo manje od pola cene nekih brendiranih tipa Hebo ili Galfer




e sledi prednji ventil, njega sam predvideo u nekim ranijim postovima, na jednom testu 3km od kuće je samo rešio da izleti... i naravno ostavi me sa praznom gumom..  hahh znao sam da će biti tako.. kad kinez reši da guma popušta, onda svi gumeni delovi na motoru počinju da se raspadaju evo i timing 2007 je kupljen , prešao je oko 2500 km što nije ni neka eksploatacija.. rećićemo 5-6 godina i menjaj !!




dalje sam radio na podešavanju karburatora, u motoru sada ima nekih 400km pa počinjem polako da se bavim glavnom diznom, evo i svećke sa stock diznom koja je oko 102 večine u poređenju sa dellorto M5 diznama




bledunjavo mi je to... ali pošto su ove M5 dizne za 4T karburatore sa manjim glavama, tačno mi dodiruje dizna ivicu jednog zakrivljenja lončeta, pa nije baš zgodno klasične M5 dell dizne upotrebljavati, ali nemam druge...




proverio sam još jedan put, 105 je nešto veća od ove stock, i krećem sa testom 105 i 108 na kratkim relacijama




stigao sam do 110-ke , i preformanse su počele da opadaju značajno... evo i svećice, dakle ostajem na 108 dizni, šraf za pilotku radi besprekorno, pozicija je na nekih 45 min, i period gušenja od previše vazduha --prema-- previše goriva je nekih pola kruga , tako da mi to deluje korektno...


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #75 : 11 Svibanj, 2013, 11:25:51 »
Stigao je u Malossi multivar za Kymco mašine, da sreća bude veća, onaj moj sa devetke, pa da se zahvalim Aleksandru što ga je tako dobro sačuvao, bolcna idealno paše u variomatu, stubovi nisu oštećeni, na njemu su i novi slideri....

Na ovu ideju sam došao kada sam ugledao na jednom jednom Agility-ju KEB7 šifru na variomatu koja je identična variu sa 2T devetke.. nema mnogo filozofije osovina radilice je svakako 14mm bilo je samo pitanje širine i hoda...

evo kakva je izlaznost




kako stoji remen koji je malo potrošen u prvoj , nema podloški, skratio sam bolcnu za 0,4mm na strugu, pa kada naiđe novi remen imam šajbice sa 14mm otvorom




a evo kako sada stoji u zadnjoj remenici, fabrički 729 x 17,7 remen




sa 5,7g rolnicama mi je međuubrzanje na 8000 obrtaja, sa 6g je nešto niže, lomim se gde je najbolje, pa testiram dalje,... u ovakvom stadijumu obrtaji ne kreću da rastu do nekih 85 po satu, tako da toliko ima fabričkog prenosa.. pričam o međuubrzanju na 8000...

nisam još posebno zadovoljan karburatorom... prenos ostaje ovakav do daljnjeg imam još dosta posla... želim dovesti ovaj karburator u fazu kada se na svim otklonima javlja kako valja... a želim i osetiti punu snagu 24mm otvora difuzora,...

po meni ovo još nije dobro... čeka me još dosta posla.. ali evo razlika u odnosu na stock je značajna, reklo bi se da ima snage kao 2T 50cc za rezonantnim spuhom, oko 5KS-a ako uzmemo u obzir da sam ja na njemu sa 123Kg na ovom snimku...


« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2013, 11:29:01 mmario73 »

Offline Mad_Max

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: pobesneli max
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #76 : 12 Svibanj, 2013, 01:34:24 »
koja je oznaka te stock m4 dizne, (interesuje me veze izmedju oznaka razlicitih dizni) ako je utisnuto na dizni koja je velicina zapravo?
citao sam neke engleske forume i tamo ne preporucuju 24ku ovde da se koristi, i ja nisam osetio od nje skoro nikakvo poboljsanje. vracam se tuningu sa 18kom jer prica koju oni prodaju ima logike, da ce 18ka omoguciti brzi protok fluida i samim tim vise usisavanja smese u trenutcima zatvaranja ventila, slicno kao kod vatrogasaca sto imaju na onim velikim vodovodnim crevima suzenje metalno na kraju creva da bi mlaz dobio na ekspolozivnosti, tj brzini...
But it ain't about how hard ya hit...
It's about how hard you can get it and keep moving forward.
How much you can take and keep moving forward.
That's how winning is done!

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #77 : 12 Svibanj, 2013, 10:29:23 »
fabrička M4 je 75, a preporučuju za tuning 82 sa stock filterom...

ovo za vatrogasce i ubrzavanje je no comment...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #78 : 12 Svibanj, 2013, 12:47:42 »
to za preveliku sirinu na usisu i meni ima logike, sto je uza rupa, vecu brzinu bi trebalo razvijati ( opet ovisno o velicini, snazi termogrupe i ispuha), ali treba naci optimum.. recimo isto kao sirenje grane na BB masinama na 34mm pa su svi spusili na performansama....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Mad_Max

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: pobesneli max
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #79 : 12 Svibanj, 2013, 15:07:04 »
naravno da ima logike, pokusao sam to da spustim bas na elementarni nivo da bi neko razumeo sta hocu da kazem jer ne znam koje znanje iz kojih oblasti ko poseduje, ali verovatno tu mario nije razumeo sta sam hteo reci ali nije bitno. ne da ima logike nego je tako, kretanje fluida nije velika nauka ali verovatno ljudi ne ramisljaju o tome.
malopre sam ostavio bas veliki post ali mi je zakucao net pa nije ostao a mrzi me da ga opet kucam; ali uglavnom poenta price je da vece ne mora uvek da znaci vise. veci kanal kroz koji se krece fluid znaci sporije kretanje fluida. postoji gornja granica, donja granica i optimum. siguran sam da taj optimum za nase masine (gy6 4t sa kitom ili bez) nije 24mm difuzor.
drago mi je da neko shvata o cemu pricam  :toothy12:
But it ain't about how hard ya hit...
It's about how hard you can get it and keep moving forward.
How much you can take and keep moving forward.
That's how winning is done!