Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ? ... 3. str, novi problem ??  (Posjeta: 3492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #20 : 17 Travanj, 2009, 10:35:16 »
skini zupcanike paljenja sa radilice ako oces malo vise odaziva, trebat ces samo nabavit neki mini distanser da legne kako treba na osovinu radilice i da popuni nastalu praznocu, neznam tocno kolki je razmak al negdje sam procitao 2.7mm... ili u alternativu nabavi vario od overa, sa njim si siguran da ces morat skinut zupcanike  :)

ako netko hoce skinuti zupcanike od alnasera i njegov kuplung, moze staviti onu podlosku od 5mm sto se dobije uz multivar za minarelli. Ja sam to koristio za probu i osjeti se brze razvrtavanje. Inace bas precizna dimenzija te podloske je 4.8mm.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #21 : 17 Travanj, 2009, 10:37:37 »
Ma to kolko će se osjetit na mom setupu mislim da je zanemarivo, hoću reć da neću ni osjetit niš  :icon_thumright:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #22 : 17 Travanj, 2009, 12:02:07 »
aha, takvu podlosku sam ja dobio sa varijom od overa... al opet stavljajuci gore za probu vario od topa vidim da puno vise mjesta zaostaje.... zato me cudi onih 2,7mm mozda je 27, bo  :dontknow:

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #23 : 17 Travanj, 2009, 13:23:48 »
kad se npr stavlja na minareli,a skidaju se zupcanik i njegov kuplung,da li ide samo ta podloska ili i neki distancer?

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #24 : 17 Travanj, 2009, 17:29:05 »
Prvi doživljaji nakon duže vožnje otprilike 30 km.. Stalno brza i živčana vožnja i tiskanja do kraja :toothy10: Onak ne izgube se previše performanse, malo izgubi odaziv na gas u međuubrzanju al niš strašno, krajnja ostaje ista, ali start počinje zezat, onako krenem i cukne onda i dalje diže okretaje normalno.. Tu je problem u zvonu i kvačilu, ne hvata jednoliko i kad se ugrije slabije diže okretaje.. Idući tjedan će gore žuti federi pa ćemo vidjet  :)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #25 : 17 Travanj, 2009, 17:38:25 »
vjerojatno tvrdji federi trebaju, meni se to cukanje dogadja u gradskoj voznji kada sam stalno na 20-30 kmh i stalno je kuplungu.. to me nervira...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #26 : 17 Travanj, 2009, 18:30:49 »
To kaj cukne može biti zbog novog remena. Jer remen je širok dosta i motor je na startu u prevelikom prijenosnom omjeru i tu se izgube okretaji i produljuje se proklizivanje kuplunga  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #27 : 17 Travanj, 2009, 20:18:45 »
ovo super ide oko 10sec do 80km.pa moj sa kitom AC neide tako.a isto imam multivar sa bijeli centralnim i 5gr rolice
imam još ja jako puno posla oko štelovanja.
lovac u mutnom team

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #28 : 17 Travanj, 2009, 20:21:54 »
ovo super ide oko 10sec do 80km.pa moj sa kitom AC neide tako.a isto imam multivar sa bijeli centralnim i 5gr rolice
imam još ja jako puno posla oko štelovanja.

:D.. Hehe, još samo start sredim.. I imam te  :toothy9:
Ma imam ja puno više od multivara  :)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #29 : 17 Travanj, 2009, 20:30:25 »
tek sam razradio gus pa sad sljedi štelovanje pa onda kad sve napravim valjda če bit ok :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #30 : 17 Travanj, 2009, 20:34:07 »
tek sam razradio gus pa sad sljedi štelovanje pa onda kad sve napravim valjda če bit ok :icon_thumright:

Onda ćemo trke nabacit pa ćemo vidjet  :toothy9:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #31 : 17 Travanj, 2009, 20:35:20 »
onda bi se dalo dogovorit :jerk:
lovac u mutnom team

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ? ... 3. str, novi problem ??
« Odgovori #32 : 17 Svibanj, 2009, 19:58:47 »
Evo novih sranja...
Kako sam malo zezno navoj na osovini di dolazi kvačilo i zvono i maticu sam sj#bo,  dao sam ureznicom sredit navoj na osovini i napravit (istokarit) maticu novu.. Morao sam do majstora otić nekih 5 km motorom i to bez matice sam se vozio na zvonu i polako 50 max.. Sve super on sredio to i napravio, idem doma od njega i motor onak nikak da digne obrtaje i onaj šus više uopće nema, nikak nejde i jedva navuče 90 po satu.. Kao da su preteške rolice il premekan centralni, al nemoguće jer setup je isti ko i prije i išo je ko mutav, samo šta se u međuvremenu dogodilo ovo s maticom...
Ja sumnjam da nije do matice jer je duplo deblja i teža dosta nego serijska ona stara.. A i gledao sam centralni (bijeli) ima lufta između njega i one osovine po kojoj ide od polutke onak negdje 1mm.. To mi je isto malo čudno..

Al neznam, ima li tko kakav savjet kaj da mu radim jer neznam zaš nejde sad, jer niš nije mjenjano  :dontknow:

 :help:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ? ... 3. str, novi problem ??
« Odgovori #33 : 18 Svibanj, 2009, 16:41:04 »
Itko zna išta ? Svaki savjet je dobrodošao ;) :icon_thumright:

Offline Darko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: je bio Malaguti Phantom F12
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ? ... 3. str, novi problem ??
« Odgovori #34 : 17 Rujan, 2009, 14:13:57 »
jedino mozda otvoriti ponovno kvacilo i provjeriti dal ti se ona vida ispod zvona sto drzi kvacilo sa polutkama odvidala ako kazes da ima lufta
ili mozda da ti tokar nije do kraja istokario namotaj ali opet centralni ne drzi ta vida

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #35 : 17 Rujan, 2009, 15:24:58 »
pa ide super ak je na ravnom slikano  :toothy10:

Vjeruj mi, njemu treba pun tank da bi uopće došao do bilokakve uzbrdice veće od 2%  :laughing7: :laughing9:


Odlično si ga naštelao al brijem da bi malo lakše rolice trebalo  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #36 : 17 Rujan, 2009, 16:34:41 »
Odlično si ga naštelao al brijem da bi malo lakše rolice trebalo  :icon_thumright:

Ma sad je došlo do svakavih promjena u gramažama rolica nakon zvona novog i trebalo mu više obrtaja da se razvrti tak su stavljene lakše rolice.. Naručene su šajbice, rolice lakše i federi za kvačilo tak da se štela opet  :angry7:  :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #37 : 17 Rujan, 2009, 18:27:55 »
Ma sad je došlo do svakavih promjena u gramažama rolica nakon zvona novog i trebalo mu više obrtaja da se razvrti tak su stavljene lakše rolice.. Naručene su šajbice, rolice lakše i federi za kvačilo tak da se štela opet  :angry7:  :icon_thumright:

I taman će ti doć zima i onda ponovno štelanje. I onda se nebuš vozil više i kad dođe toplo vrijeme opet, motor ti pak nebu z mesta išel i opet štelanje. Živčan sam već na to fakin štelanje, odoh ja stavit serijski spuh  :icon_thumright: Vidimo se  :hello:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Prijenos naštelan ili ne ?
« Odgovori #38 : 17 Rujan, 2009, 18:41:07 »
I taman će ti doć zima i onda ponovno štelanje. I onda se nebuš vozil više i kad dođe toplo vrijeme opet, motor ti pak nebu z mesta išel i opet štelanje. Živčan sam već na to fakin štelanje, odoh ja stavit serijski spuh  :icon_thumright: Vidimo se  :hello:

Znam to jako dobro, sam se počne gušit i štucat sav, a to je ono 4 dana ga drži i onda je oke.. Neznam koji je razlog otme al mislim da je svjećica da na zimu treba toplinska vrijednost druga samo neznam veća il manja jer sad je ona Br8HS tak neš nisam siguran sto posto  :drunken_smilie:
A motor preko zime mi je jako bitan i posluži mi  :icon_thumright: