Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MAXI tuning  (Posjeta: 13432 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #40 : 27 Travanj, 2009, 13:26:30 »
samo sa bregastom niš ali veči klip pa veča rupa za klip plus bregasta bi8 ti več dalo nešto konja.

nemoj se uvredit ali od svega toga što ti tražiš za jeftine pare neče ič, nepitaj zašto , odgovor ti je gore.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #41 : 27 Travanj, 2009, 17:07:21 »
Care kit za njega nepostoji tako da mi preostaje samo bregasta variomat spuh i delta
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2009, 20:29:40 speoon »

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #42 : 02 Svibanj, 2009, 21:14:26 »
samo sa bregastom niš ali veči klip pa veča rupa za klip plus bregasta bi8 ti več dalo nešto konja.

nemoj se uvredit ali od svega toga što ti tražiš za jeftine pare neče ič, nepitaj zašto , odgovor ti je gore.

prijatelju....

vec neko vrijeme citam ove tehnicke dijelove foruma al nis nepisem jer nemam vremena itd al sam primjetio da si sklon lupetanju stvarno netocnih i glupih stvari...

nevezano za ovo sve ...da odgovorim decku

@speon - kako si rekao kit ne postoji za njega. Mozes uzeti bregastu i federe ventila  ( jer jedno bez drugog nema svrhe ) i nakon tog mozes racunati na dobitku performansi. Bilo bi zgodno ako vec nisi da si nabavis sportski vario ( bilo malosi ili polini ) , mozda kevlar remen cisto da si miran sto se tice rastezanja i pregrijavanja . Torq ovisi...hoces ili ne. Ali bregasta i federi bi po meni bili zadnji na popisu a ovo ostalo sto sam napisao bi trebalo biti prvo...

Eto ... Neznam da li imas fergazer ili ubrizgavanje ali jako zanimljive stvarčice se daju napraviti ukoliko imas ubrizgavanje  :glasses9:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #43 : 02 Svibanj, 2009, 22:16:52 »
209 daj mi pojasni bregasta koju funkciju ona ima .

kako samo sa bregastom dobiti barem jednog konja viška na serijali.

uz bregastu mora on dokupiti dost toga da bi nešto ušičario od mašine što povečava troškove i može dovesti do velikih problema.

što misliš zašto si sa 200 uz hrpu izmjena mogao dobiti samo 209 a ne 250 pa stoga da nebi došlo do havarije mašine tj. do uništenja iste što onda donosi ugradnju nove jer ova više nije za popravak.
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2009, 22:19:45 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #44 : 02 Svibanj, 2009, 22:39:36 »
209 daj mi pojasni bregasta koju funkciju ona ima .

kako samo sa bregastom dobiti barem jednog konja viška na serijali.

uz bregastu mora on dokupiti dost toga da bi nešto ušičario od mašine što povečava troškove i može dovesti do velikih problema.

što misliš zašto si sa 200 uz hrpu izmjena mogao dobiti samo 209 a ne 250 pa stoga da nebi došlo do havarije mašine tj. do uništenja iste što onda donosi ugradnju nove jer ova više nije za popravak.


Samo sa bregastom kao sto sam i u gornjem postu spomenuo nemoze dobiti ama bas nista. Iz tog razloga sam spomenuo da prvo ugradi određene sportske komponente prijenosa a onda krene raditi stvari oko glave motora. Pritom na mislim bregastu u kombinaciji sa federima ventila jer bez njih sama bregasta nema apsolutno nikakve svrhe.

Nazalost imas krivu predođbu samog tuninga ili ti friziranja tj povecanja snage. Jer povecanje snage ujedno i neznaci velike probleme i unistenje masine i to AKO i samo AKO je sve pravilo ugrađeno i ako je odrazvanje masine sukladno s ugrađenim komponentama!

Povecanje sa 200 na ''samo'' 209 ...

He...pa evo da ti objasnim. To kako kazes ''samo na 209'' i nije samo a to bi ti bilo jasno da se malo bolje razumiješ u ono što govoriš tj pišeš. Da nebi bilo samo na rjecima evo objasnit cu:

Dakle 200ccm je produkt 72mm klipa i hoda radilice 48.6 ! Ako se radi o gus cilindru i umjesto njega se ugradi 209 dobitak je osjetan.

Gus vs Alu = alu se lakse hladi dok se gus vise grije sto ne pogoduje performansama

209 ima promjer klipa 74

209 ima laksi klip od 72  ( dakle motor se lakse zavrti, lakse ide u okretaje, vozniji je i uglađeniji )

Evo ovo su ukratko bile same razlike tj neki podaci o dobitku sa 209 naspram 200



A sad cu ti objasniti zasto je sa 200 moguce dobiti kako ti kazes '' samo 209 a ne 250 ''

Pa razlog tomu je vrlo jednostavan. Dakle da bi povecao obujam moras ili povecati promjer klipa ( cilindra ) ili povecati hod radilice. To u slucaju Leader/Quasar masine neide jedno s drugim naspram recimo drugih agregata nego se samo radi na povecanju klipa ( cilindra ) . Znasci hod radilice ostaje isti a ostaje ti samo povecati klip. E sad povecanje klipa ovisi o tome koliko mozes izborati postojeci cilindar tj koliko ima mesa da se stavi najveci moguci klip. Tu ti cilindar igra presudnu ulogu jer zbog svoj ekonstrukcije ne dopusta uglavljivanje klipa veceg od 75-6mm ( u 209 cilindar ) a i to je vec na li-la ..

Dalje...sto veci klip makar bio i od aluminija znaci da je i tezi. Znaci opterecenje na radilicu je vece.  ti i da mozes stavit klip 94 u teoriji i s njime dobit obujam od ''280ccm'' radilica bi u kratkom roku prosvirala i onda nisi dobio nista

Posto za leader ne postoji radilica s duljim hodom ( osim ako se ugrađuje ona od 250ccm modela ) ti najvise sto mozes je staviti veci klip u cilindar.

I ajde sada malo matematike...ako bi stavio klip primjerice 75 na serijsku radilicu to bi ti u konacnici iznosilo 215 kubika.

Ako imalo povezes konce nakon svega ovog zakljucujes da ti za dodatno povecanje kubikaze treba radilica sa duljim hodom klipnjace koja ne postoji.

Eto to je razlog zasto nemozes sa serijskog 200 skočiti na 250 ugranjom bilo kojeg kita i kurca i neznam cega


I taj 209 nije nimalo zak**ra* i za baciti kako ga ti dozivljavas jer je povecanje od 9 kubika bezvrijedno..



To bi bilo sve za sad


Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #45 : 02 Svibanj, 2009, 22:43:56 »
Samo sa bregastom kao sto sam i u gornjem postu spomenuo nemoze dobiti ama bas nista. Iz tog razloga sam spomenuo da prvo ugradi određene sportske komponente prijenosa a onda krene raditi stvari oko glave motora. Pritom na mislim bregastu u kombinaciji sa federima ventila jer bez njih sama bregasta nema apsolutno nikakve svrhe.

Nazalost imas krivu predođbu samog tuninga ili ti friziranja tj povecanja snage. Jer povecanje snage ujedno i neznaci velike probleme i unistenje masine i to AKO i samo AKO je sve pravilo ugrađeno i ako je odrazvanje masine sukladno s ugrađenim komponentama! Nakon ove tvoje izjave jedina stvar koja mi prolazi kroz glavu je da iskustva imaš samo stečenog na internetu, knjigama, newsima itd a u praksi malo ili ništa od navedenog. Nekazem da sam u pravu ali ovakvu izjavu nemoze dati netko kroz cije ruke su prosli svi ti dijelovi i motori i tko je nesto ikada sam napravio i na svojoj kozi naucio neke stvari

Povecanje sa 200 na ''samo'' 209 ...

He...pa evo da ti objasnim. To kako kazes ''samo na 209'' i nije samo a to bi ti bilo jasno da se malo bolje razumiješ u ono što govoriš tj pišeš. Da nebi bilo samo na rjecima evo objasnit cu:

Dakle 200ccm je produkt 72mm klipa i hoda radilice 48.6 ! Ako se radi o gus cilindru i umjesto njega se ugradi 209 dobitak je osjetan.

Gus vs Alu = alu se lakse hladi dok se gus vise grije sto ne pogoduje performansama

209 ima promjer klipa 74

209 ima laksi klip od 72  ( dakle motor se lakse zavrti, lakse ide u okretaje, vozniji je i uglađeniji )

Evo ovo su ukratko bile same razlike tj neki podaci o dobitku sa 209 naspram 200



A sad cu ti objasniti zasto je sa 200 moguce dobiti kako ti kazes '' samo 209 a ne 250 ''

Pa razlog tomu je vrlo jednostavan. Dakle da bi povecao obujam moras ili povecati promjer klipa ( cilindra ) ili povecati hod radilice. To u slucaju Leader/Quasar masine neide jedno s drugim naspram recimo drugih agregata nego se samo radi na povecanju klipa ( cilindra ) . Znasci hod radilice ostaje isti a ostaje ti samo povecati klip. E sad povecanje klipa ovisi o tome koliko mozes izborati postojeci cilindar tj koliko ima mesa da se stavi najveci moguci klip. Tu ti cilindar igra presudnu ulogu jer zbog svoj ekonstrukcije ne dopusta uglavljivanje klipa veceg od 75-6mm ( u 209 cilindar ) a i to je vec na li-la ..

Dalje...sto veci klip makar bio i od aluminija znaci da je i tezi. Znaci opterecenje na radilicu je vece.  ti i da mozes stavit klip 94 u teoriji i s njime dobit obujam od ''280ccm'' radilica bi u kratkom roku prosvirala i onda nisi dobio nista

Posto za leader ne postoji radilica s duljim hodom ( osim ako se ugrađuje ona od 250ccm modela ) ti najvise sto mozes je staviti veci klip u cilindar.

I ajde sada malo matematike...ako bi stavio klip primjerice 75 na serijsku radilicu to bi ti u konacnici iznosilo 215 kubika.

Ako imalo povezes konce nakon svega ovog zakljucujes da ti za dodatno povecanje kubikaze treba radilica sa duljim hodom klipnjace koja ne postoji.

Eto to je razlog zasto nemozes sa serijskog 200 skočiti na 250 ugranjom bilo kojeg kita i kurca i neznam cega


I taj 209 nije nimalo zak**ra* i za baciti kako ga ti dozivljavas jer je povecanje od 9 kubika bezvrijedno..



To bi bilo sve za sad


« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2009, 22:45:58 209 »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #46 : 02 Svibanj, 2009, 22:55:04 »
čuj ja nisam rastavljao ništa i neču ništa niti raditi u tom smislu jer kako kažu kad neznaš ne prčkaj da nešto ne usereš.

rolne,remen,ulje,kuplung,zvono to mi je u dosegu ali da prtljam oko mašine i nešto sj**** HVALA NE za to ima servis neka zarade.

to znam da povečanjem klipa i promjera rupe u mašini dolazi do veče kubikaže ali tom prilikom treba  doči i veča kompresija jer je to ipak veča škulja za koju treba bolja tj. jača kompresija. veča kompresija dovodi do večeg zagrijavanja dakle treba srediti i to. ja sam mu u startu rekao da se toga ostavi i da si kupi novi jači skuter ali ne. vidjet češ da bu bilo pomagajte zapelo je.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #47 : 02 Svibanj, 2009, 23:03:55 »
čuj ja nisam rastavljao ništa i neču ništa niti raditi u tom smislu jer kako kažu kad neznaš ne prčkaj da nešto ne usereš.

rolne,remen,ulje,kuplung,zvono to mi je u dosegu ali da prtljam oko mašine i nešto s***** HVALA NE za to ima servis neka zarade.

to znam da povečanjem klipa i promjera rupe u mašini dolazi do veče kubikaže ali tom prilikom treba  doči i veča kompresija jer je to ipak veča škulja za koju treba bolja tj. jača kompresija. veča kompresija dovodi do večeg zagrijavanja dakle treba srediti i to. ja sam mu u startu rekao da se toga ostavi i da si kupi novi jači skuter ali ne. vidjet češ da bu bilo pomagajte zapelo je.

Postujem to sto kazes da ne prckas ono u sto se nerazumijes i ostavljas to drugima da rade.

Ali isto tako onda bi po mom misljenju trebao biti malo ''tisi'' sa dijeljenjem nekih tu savjeta ( ovo boldano )

U pravu si kada kazes da je sa ugradnjom konkretno 209 povecana kompresija pogotovo jos ako stavis najtanji dihtung koji dolazi u paketu. Ali ta povecana kompresija te nebi uopce trebala zabrinjavati iz razloga sto je ona veca od serijske ali jos uvijek u granicama normale i ponajprije sigurnosti samog takvog setupa. Znaci zbog povecane kompresije koja je dosla zbog ugradnje 209 tebi skuter nece riknut nakon 20-30 tisuca km i raspast se.

Jedina je razlika u debljini karika kod 209 jer su dosta tanje od onih na serijskom cilindru pa ih treba cesce mijenjati. Ali tu na scenu nastupa ono pravilo odrzavanje koje sam nedavno spomenuo u postu iznda. Dakle motor sa takvim komponentama zahtjeva cescu promjenu ulja, cescu provjeru razine ulja ( zbog moguceg trosenja ulja ) ako se motor na hladno stisce jer je puno osjetljiviji onda...

Vezano za grijanje. Gledajuci teoriju točno je da veca kompresija sobom nosi i vece temperature ali u praksi ugradnja 209 na serijski 200 nece rezultirati nikakvim zagrijavanjem koje je nenormalno ili koje bi trebalo potaknut brigu od strane samog vlasnika.

Iz osobnog iskustva govorim da nisam nikakvih problema imao na skuteru vozeci ga kroz guzve po zg-u dok ej vani bilo 30 stupnjeva i voznja je bila stani kreni pa stani na semaforu 3 min, a na motoru je bio i 209 i bregasta i ajkula i drakula i ninđa kornjača i svasta... ako je rashladni sistem dobro odzračen i hladnjak bez ostecenja i u dobrom stanju ventilator se nebi trebao prečesto paliti i temp nebi treala dosezati crveno polje.


Ajmo dalje... pucaj



Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #48 : 02 Svibanj, 2009, 23:12:19 »
bum bum bum dobro dreči a.

da zato sam rekao samo 209 jer daljnji prepravci mašine dovode do onog što sam rekao moguče havarije ipak je to jedna glava koja nije projektirana da radi na 220 ili 230 ccm več na 200.

zato piaggio je imao dvije mašine leder i quasar koja je proizašla iz ledera povečanjem kubikaže, kompresije ali i promjenom termo grupe koja je možda veča a možde i nije veča od termo grupe leder mašina ali je sigurno doživjela veče preinake nego kad ti iz 200 prerađuješ u 209.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #49 : 02 Svibanj, 2009, 23:24:49 »
bum bum bum dobro dreči a.

da zato sam rekao samo 209 jer daljnji prepravci mašine dovode do onog što sam rekao moguče havarije ipak je to jedna glava koja nije projektirana da radi na 220 ili 230 ccm več na 200.

zato piaggio je imao dvije mašine leder i quasar koja je proizašla iz ledera povečanjem kubikaže, kompresije ali i promjenom termo grupe koja je možda veča a možde i nije veča od termo grupe leder mašina ali je sigurno doživjela veče preinake nego kad ti iz 200 prerađuješ u 209.

Naravno da uz 209 sljedeca stepenica je skidanje glave i ugradnja sportske bregaste, sportskih federa ventila i mozda vecih ventila po potrebi. Neznam koji temelj imaš da konstantno spominješ neke havarije i ekološke katastrofe kada se spomene ugrandja nekog tuning dijela ( vezano za glavu ili cilindar ) ?!

Ponovit cu jos ako treba, da ako se bilo koji tuning dio u ovom slucaj uza skuter ugradi kako treba i ako je on predviđen za taj skuter PROBLEMA NECE BITI !
 
Moguca havarija nakon ugradnje malossi bregaste? Molim te ne pricaj gluposti !

Ako je Malossi firma koja radi tuning dijelove za piaggio leader masine pa ocito su prije same izrade tih tuningi dijelova morali dobro promotriti i analizirati za što uopce idu raditi te dijelove. Dakle da radilica nemoze podnjeti taj 209 nebi ga vjerovatno niti radili. Da glava nemoze durati sa vecim ventilima nebi ih ni radili. Da klackalice i federi ventila nemogu raditi sa malossi bregastom nebi ju vjerovatno također proizvodili ?!

Sve to je napravljeno uz tolerancije i u nekim granicama. Dakle ako zelimo trajnost najveci cilindar sto moze biti je 209. Ako zelimo trajnost uzet cemo malossi bregastu a ne neku racing bregastu od nekog sportskog KTM-a itd...

Vezano za ovo boldano:

Pa cekaj daj mi reci jel znas kako je ''nastala'' 250ccm Quasar ili neznas? Jer vidim da ti je sve ''mozda je'' a '' mozda nije'' a ''mozda bi moglo ili nebi'' .

Pa ili znas ili neznas. Ako znas pises, ako neznas citas , trazis, ucis , slušaš ali ne pises ono za sto neznas!

200ccm = 72 klip + 48,6 hod radilice

250ccm = 72 klip + 60,00  hod radilice


Tu su i jos neke sitne preinake vezane za fazni lanac, omjeri zupcanika getribe itd ali oni nemaju veze sa samom kubikazom pa ih necu spominjati.

Dakle jedina preinaka vezana za skok sa 200>250 je dulji hod radilice. Mmmmmmmm velike li preinake ...




Next please  :glasses9:

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #50 : 03 Svibanj, 2009, 14:16:00 »
ZA :209     imam ubrizgavanje ne karb  :toothy9:  znači kad bi stavio vario opruge ventila i bregu koliko bi onda dobio sa tim komponentama sobzirom da sad ide oko 140km/h dali bi dobio još na brzini ili samo ubrzanje


imam još jedno ludo pitanje a to je dali bi se mogao izbrusiti cilindar i staviti klp recimo od nexusa 300 koliko bi bilo pametno .............!!!

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #51 : 03 Svibanj, 2009, 16:14:37 »
ZA :209     imam ubrizgavanje ne karb  :toothy9:  znači kad bi stavio vario opruge ventila i bregu koliko bi onda dobio sa tim komponentama sobzirom da sad ide oko 140km/h dali bi dobio još na brzini ili samo ubrzanje


imam još jedno ludo pitanje a to je dali bi se mogao izbrusiti cilindar i staviti klp recimo od nexusa 300 koliko bi bilo pametno .............!!!

nije samo provrt drugačiji nego je razlika i u hodu klipa
Ja isto mislio kupiti cilindar za 300tku al gledal malo na netu nisu ni radilice iste od 250 i 300 tak da je to neisplativo naspram malo večeg momenta koji dobiješ


Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #52 : 03 Svibanj, 2009, 18:38:30 »
ZA :209     imam ubrizgavanje ne karb  :toothy9:  znači kad bi stavio vario opruge ventila i bregu koliko bi onda dobio sa tim komponentama sobzirom da sad ide oko 140km/h dali bi dobio još na brzini ili samo ubrzanje


imam još jedno ludo pitanje a to je dali bi se mogao izbrusiti cilindar i staviti klp recimo od nexusa 300 koliko bi bilo pametno .............!!!

Za prelazak na 300 treba ti radilica i cilindar od 300..zapravo to je 275 ili 280 ccm nisam sada racunao tocno ali nije punih 300.

Trebaju ti sarafi za glavu i tako neke sitnice...nebih na tovm mjestu otvarao relativno novu masinu


Sa bregastom i oprugama ventila bi dobio dosta snage. Osjetno vise momenta i snage na međuubrzanju. Na krajnjoj nebi dobio nista pretezito..


Ako imas ubrizgavanje ima za kupiti powercomander za tvoju masinu ili ti drugi kompjuter koji motoru promjeni kompletnu mapu . kosta 300€ i kupis jos auspuh za 300€ i s tim dvoje imas 3 konja deklariranih na dyno testu. plus bregasta i opruge koje sam spomenuo prije...ajoj to je cirkus samo takav  :headbang:

Offline zaczgb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: tgb Xmotion 250efi
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #53 : 27 Svibanj, 2009, 11:02:58 »
 BOK 
 ima ko kakvu ideju za tgb 250 Xmotion,to je kopija jamahe xmax,a i naravno iskustva me zanimaju

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #54 : 05 Lipanj, 2009, 15:20:08 »
BOK 
 ima ko kakvu ideju za tgb 250 Xmotion,to je kopija jamahe xmax,a i naravno iskustva me zanimaju

Ideju za sta ? Kako je najlakse zaterat u savu ?  :toothy12: