Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: najduze ture?  (Posjeta: 19584 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #20 : 28 Srpanj, 2006, 13:09:43 »
a izgleda da je krajnje vrijeme da si ju priustim... onda cu svukud... i u ri i u zd, u gs svakako, to smo vec fakticki dogovorili!
:icon_thumright: :hello:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: najduze ture?
« Odgovori #21 : 01 Kolovoz, 2006, 08:50:16 »
e sad mi je dosta mastanja... idem kupit oglasnik!  :toothy10:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #22 : 01 Kolovoz, 2006, 10:26:08 »
A što si do sada čekao? Možda rashlađenu limunadicu??? :laughing7: :hello:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: najduze ture?
« Odgovori #23 : 03 Kolovoz, 2006, 06:34:14 »
za sada mogu i tako samo gustat, dok ne skupim neku konkretnu lovicu....
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline corky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: KLE
Odg: najduze ture?
« Odgovori #24 : 15 Kolovoz, 2006, 10:52:20 »
u vrijeme mladosti i ludosti sa automatikom (zikom) iz splita za grobnik na trke  :drunken_smilie: :angry9:i to dvaput prvi put vratili se brodom drugi put sa cestom.  :drunken_smilie: :glasses9:
max brzina 60 km/ h nizbrdo  :sad3: još se vozim.


kak se to nije raspalo?    :toothy12:

hoces rec da se vozis s TIM automaticom ???

jao jao Lijepo napisano "u vrijeme  mladosti" što znaći prije oko 25 godina ,, Automatik je još živ u šupi ali nije u voznom stanju :sad3:

Koliko me sjećanje prati znam da smo imali problema sa pregrijavanjem mašina to smo riješavali sa više ulja i vošnjom od 3/4 gasa svakako odmore smo radili  svako 50-70 km ovisno o terenu ( uzbrdicama)
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2006, 10:57:48 corky »

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #25 : 15 Kolovoz, 2006, 20:24:00 »
To je morala biti opaka avantura :icon_thumright:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline SandmanRI

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • akvarij.net
Odg: najduze ture?
« Odgovori #26 : 15 Kolovoz, 2006, 22:02:21 »
Da li bi jedan TGB E 125 (četverotaktaš, zrakom hlađen) izdržao od Rijeke do ZG starom cestom? Kako bi ga trebao tjerati da ga ne ubijem? Svako koliko bi mu godila pauzica? Kako da prepoznam da se pregrijava?

uzmite u obzir da sam pozamašan (115 kg žive vage)?
Rijeka
previše ljudi premalo misli

Offline corky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: KLE
Odg: najduze ture?
« Odgovori #27 : 15 Kolovoz, 2006, 23:04:24 »
a zašto nebi izdrža  :dontknow: :glasses2: 3/4 gasa ne preko toga i naoružaj se strpljenjem  dvi do tri pauze na pumpama

Offline SandmanRI

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • akvarij.net
Odg: najduze ture?
« Odgovori #28 : 16 Kolovoz, 2006, 12:32:03 »
ma nikud mi se ne zuri... to bi bilo turističko putovanje, s razgledavanjem usput... jer uvijek se nekud zurim, a sad bi baš išao od mjesta do mjesta i razgledavao... zapisivao neke detalje, fotkao i snimao, i onda napravio nekakvu putopisnu reportažu...
Rijeka
previše ljudi premalo misli

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: najduze ture?
« Odgovori #29 : 30 Kolovoz, 2006, 22:46:17 »
Attn. SandmanRi: ako ćemo kilaľu usporedit sa "kubikaľom", onda si u nesumnjivoj prednosti  :)  tvojih 115 Kg na 125 ccm... ili mojih 90 Kg na 50 ccm...
Na skuteru  50 ccm bez blokade  sam stigao u Karlovac za 2:35 h + 1 h do Zagreba... SVE stara cesta... Ja (ali ni ti) ne mogu na autoput.. za tamo treba (ispravite me ako grijeąim) motocikl min. 250 ccm (i 150 ccm za cestu rezerviranu za promet motornih vozila)... dakle, izbora i nema (osim kupiti neąto od 250 ili viąe)
I joą sam bio krajnje paľljiv kroz naselja, jer ako me "uhvate" da vozim preko 50... mogu se sagnut i spustit hlače...
Inače, nizbrdo (pokazuje ) do 85 a uzbrdo "drľi" 45 (npr. od Dolnje Dobre prema Moravicama) samo je "no fucken' good"
ako dostignem kamion koji ide 35-40... nemam ga snage preteć ,a ubija mi i to malo brzine koju odrľavam uzbrdo..
Nakon Karlovca (prema Zg) i nakon Delnica (prema Ri - noćna voľnja, niľa vanjska temp.) mi se počeo guąit... temperatura rashl. tekućine nije pokazivala grijanje, ali bi me zaguąio, pa spustim do pola gasa da uhvati, i onda mogu dignut na 3/4... dok se malo ne rastereti (odvozim nizbrdo ili ravno)... onda opet mogu full do uzbrdice...
I tako 2 x ovo proljeće,  + jedan Pag (identično vrijeme k'o s autom !! 1:50 h Ri - Prizna), jedan Rovinj ( isto loko ceste, 2 h)... i tako... sve 4 relacije noćni povratak...
Negativna strana skutera: Svjetlo na ukrasnoj masci (a ne na vilici/upravljaču)  "kasni" u zavoj, ulazi se u zavoj "na blef", tj. gubi se dragocjene sekunde ako bi bila potrebna reakcija zbog "prepreke" na cesti...
Live to ride, ride to live

Offline Lovre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: se po blatu i šumi
Odg: najduze ture?
« Odgovori #30 : 10 Rujan, 2006, 15:44:40 »
Attn. SandmanRi: ako ćemo kilaľu usporedit sa "kubikaľom", onda si u nesumnjivoj prednosti  :)  tvojih 115 Kg na 125 ccm... ili mojih 90 Kg na 50 ccm...
Na skuteru  50 ccm bez blokade  sam stigao u Karlovac za 2:35 h + 1 h do Zagreba... SVE stara cesta... Ja (ali ni ti) ne mogu na autoput.. za tamo treba (ispravite me ako grijeąim) motocikl min. 250 ccm (i 150 ccm za cestu rezerviranu za promet motornih vozila)... dakle, izbora i nema (osim kupiti neąto od 250 ili viąe)
I joą sam bio krajnje paľljiv kroz naselja, jer ako me "uhvate" da vozim preko 50... mogu se sagnut i spustit hlače...
Inače, nizbrdo (pokazuje ) do 85 a uzbrdo "drľi" 45 (npr. od Dolnje Dobre prema Moravicama) samo je "no fucken' good"
ako dostignem kamion koji ide 35-40... nemam ga snage preteć ,a ubija mi i to malo brzine koju odrľavam uzbrdo..
Nakon Karlovca (prema Zg) i nakon Delnica (prema Ri - noćna voľnja, niľa vanjska temp.) mi se počeo guąit... temperatura rashl. tekućine nije pokazivala grijanje, ali bi me zaguąio, pa spustim do pola gasa da uhvati, i onda mogu dignut na 3/4... dok se malo ne rastereti (odvozim nizbrdo ili ravno)... onda opet mogu full do uzbrdice...
I tako 2 x ovo proljeće,  + jedan Pag (identično vrijeme k'o s autom !! 1:50 h Ri - Prizna), jedan Rovinj ( isto loko ceste, 2 h)... i tako... sve 4 relacije noćni povratak...
Negativna strana skutera: Svjetlo na ukrasnoj masci (a ne na vilici/upravljaču)  "kasni" u zavoj, ulazi se u zavoj "na blef", tj. gubi se dragocjene sekunde ako bi bila potrebna reakcija zbog "prepreke" na cesti...

Samo 50 ccm nesmiju na autoput. Nemogu te snimit radarom na motoru zato jer je tabla iza, a ne naprid ko u autu ! :headbang:
-KTM 625 SMC
-YAMAHA YZF 450

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: najduze ture?
« Odgovori #31 : 11 Rujan, 2006, 23:28:19 »
Ne smijem niti na "cestu rezerviranu za promet motornih vozila" ! ...
Tamo se ne smije sa motociklom ispod 150 ccm. Čak sam čitao da je za neke skutere stavljan motor sa 151 ccm (i takve detalje, Tu je i P. Skipper 150) da se upravo ta obaveza ispuni, da mogu na te ceste...
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #32 : 12 Rujan, 2006, 09:35:54 »
moja vespa ima 151 ccm  :icon_biggrin: :icon_biggrin:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #33 : 12 Rujan, 2006, 11:53:56 »
moja vespa ima 151 ccm  :icon_biggrin: :icon_biggrin:

a moj kinez 152 ccm  :prvi: :sign020:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #34 : 12 Rujan, 2006, 12:00:52 »
moja vespa ima 151 ccm  :icon_biggrin: :icon_biggrin:

a moj kinez 152 ccm  :prvi: :sign020:
moja vespa zato ima sito plus  :icon_tongue:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: najduze ture?
« Odgovori #35 : 12 Rujan, 2006, 18:17:02 »
E !!!  To je to... nisam ni gledao vaše motore, najedanput ste mi  dvojica dali primjer  :icon_thumright:
Live to ride, ride to live

Offline fjaka

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: gilera stalker 50
Odg: najduze ture?
« Odgovori #36 : 26 Rujan, 2006, 20:26:44 »
za sada samo 503km
Dubrovnik-Žabljak-Dubrovnik
-

slike sa puta
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,23894.0.html

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: najduze ture?
« Odgovori #37 : 27 Rujan, 2006, 16:50:47 »
fjaka, to ja zovem dobar djir   :odlicno:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: najduze ture?
« Odgovori #38 : 29 Rujan, 2006, 00:03:37 »
I ja ću tako..
Kad narastem (čitaj: kupim si nešto preko 50 ccm), krenut ću malo po Hrvatskoj.. tako bi rado do Osijeka... nikad nisam bio tamo... pa se "spustit" u Dubrovnik, ali ne kroz Bosnu, okolo, unutar naših granica... ne da se bojim strane države, nego želim vidjet što više RH...
Najduža sa 50 ccm mi je Zgb i natrag (oko 370 Km, + loco Zg) i Pag i nazad (isti dan, naravno), 300 Km... Rovinj 200 Km...
Live to ride, ride to live

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: najduze ture?
« Odgovori #39 : 08 Studeni, 2006, 02:42:37 »
Mopedom (s malim tbl) ne smije se na ceste rezervirane za promet motornim vozilima + popuautoceste + autoceste. Motocikl  (s velikom tbl) smije na sve ceste, s time da na autoceste smije ako na ravnom razvija brzinu veću od 60 km/h. Dakle sa piaggiom zip 100 smije se i na autocestu!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT