Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malaguti F12 - padnu obrtaji  (Posjeta: 1513 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Malaguti F12 - padnu obrtaji
« : 12 Ožujak, 2009, 10:37:24 »
Htio bih pitat zašto se to dešava. Radio sam sa puno Minarelli mašina, od vertikalne do LC horizontalne i nikad takav problem nisam vidio.

Dakle, prebrzo remen padne u polutke. Istina da malaguti ima onaj širi variomat, i naravno širu radilicu za 4 mm, ali stavio sam distancer od 4 mm i svoj serijski vario sa aeroxa i popravio se start i sve, ali na 50 km/h jednostavno opet remen padne u polutke u maksimalni prijenosni omjer, i motor dok postepeno ne digne okretaje do početka powerband-a nejde k#rcu (do cca 60 kmh).

Polutke sam gledao, one su odlične i nemaju nikakvog lufta, šire se odlično...  :dontknow:

Mašina i spuh i sve ostalo je serijsko, rolice su 5,6 grama, remen Bando 738 16.5 28 (ista dimenzija kao moj TP) i izvadio sam serijski centralni i stavio ŽUTI malossi i rješio se problem djelomično. Ali ipak još uvijek padnu okretaji za 20%. Motor sad ide dosta dobro, ali naravno, mogao bi i bolje  :toothy3:

Probat ću sa svojim Multivarom još, ali na mojoj serijskoj mašini se to nikad nije dešavalo, taj pad okretaja  :nono:

Kaj bi to moglo bit?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pajs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: orij (split)
  • Moj Skuter: aeroxx
  • MojSetup: tp trophy 70
  • MojSpuh: ARROW
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2009, 12:39:47 »
i meni se to isto desava. ali i kada vozin i pustin gas i padne brzina ispod 50 i ponovo dan gas tada mi drzi na 6500 okretaja i onda triba dugo cekat da opet dignje do 70 km/h i onda mi je odziv na gas predobar. i kad krecen s mista mi napuni đire do 9000 pa mi opet na 50 padnu na 6500 i opet isto sranje
...odaziva se na gas ko beskucnici na besplatni rucak...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2009, 12:44:29 »
moras se igrat oprugama... ja kad sam bio stavio novi remen isto je bilo tako, do 80 ide i onda izgubi okretaje i onda sam promjenio 100 centralnih i rijesio problem... nista nisam dirao osim centralnog...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #3 : 12 Ožujak, 2009, 12:57:29 »
i meni se to isto desava. ali i kada vozin i pustin gas i padne brzina ispod 50 i ponovo dan gas tada mi drzi na 6500 okretaja i onda triba dugo cekat da opet dignje do 70 km/h i onda mi je odziv na gas predobar. i kad krecen s mista mi napuni đire do 9000 pa mi opet na 50 padnu na 6500 i opet isto sranje

Kažeš tebi je na roxu tako? Ali kolko vidim ti imaš arrow, a ovo je sve serijala  :icon_scratch:

Znači na serijski setup ja sam trebao stavit žuti centralni da bi radio kolko-tolko dobro. Kaj nije to malo čudno. I sa 5.6 grama rolicama? To su 95% serijske rolice  ::)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #4 : 12 Ožujak, 2009, 13:03:58 »
a da probas stavit novi seriski centralni?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #5 : 12 Ožujak, 2009, 13:09:10 »
a da probas stavit novi seriski centralni?

Slušaj, taj serijski centralni je skoro ko novi na pritisak. Ali pričamo o tome da sa lakšim rolicama (serijske za Roxa) i sa žutim centralnim taj motor još uvijek nema okretaje koje treba za čistu serijalu  :o :o

Nebi stavio temu bez veze na forum da je jednostavna situacija  :icon_thumright:

A da nebi netko mislio da mašina ne valja pa nemre dić okretaje, jer kad prijenos odradi svoje i okretaji porastu od 65kmh na više, motor je taj čas na 85 jer počne naglo ubrzavati. Približno te okretaje treba imati kroz ubrzanje od 15 na dalje a on ih samo do 50 kmh ima i iznad 70.  :icon_scratch:

Vjerujem da premjestim multivara i svoje polutke da bi to rješilo problem, ali s čim ću se ja vozit onda  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #6 : 12 Ožujak, 2009, 13:10:51 »
brijem da je nes oko masina..cim padaju okretaji... skini dekl..stavi deltu i multivar..... malossi sport,kevlar,zx........... i trebo bi ic dobro  :icon_scratch:  :happy3: :happy3: :happy3: :happy3:
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #7 : 12 Ožujak, 2009, 13:17:31 »
ja bi vratio seriski vario i ostavio taj zuti centralni i mozda rolice 5.5...nije mi jasno zasto tako gubi okretaje a sve je serijala...mislim da je stvar u nekom dijelu koji inace dobro odraduje posao a sad je ocito istrosen i zato se dogada ovo sa okretajima...ne vidim drugi razlog...imas druge dijelove na roxu pa tako mijenjaj jedan po jedan dio i doci ces do rijesenja... :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #8 : 12 Ožujak, 2009, 13:34:47 »
ja bi vratio seriski vario i ostavio taj zuti centralni i mozda rolice 5.5...nije mi jasno zasto tako gubi okretaje a sve je serijala...mislim da je stvar u nekom dijelu koji inace dobro odraduje posao a sad je ocito istrosen i zato se dogada ovo sa okretajima...ne vidim drugi razlog...imas druge dijelove na roxu pa tako mijenjaj jedan po jedan dio i doci ces do rijesenja... :icon_biggrin:

fala, puno si mi pomogao  :angry5:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #9 : 12 Ožujak, 2009, 13:38:41 »
bilo mi je zadovoljstvo... :toothy12: :toothy12: :toothy12:

ne ozbiljno mislim da bi se to dalo rijesit s nekim centralnim...ako ne daj joj multivar a ti se vozi na seriskom variu...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #10 : 12 Ožujak, 2009, 13:45:04 »
ako ne daj joj multivar a ti se vozi na seriskom variu...

Od kud tebi da se radi o ženskoj osobi?  :angry7:

Ne dajem ja bilo kome multivara kojeg sam dobio u zamjenu za TOP vario  :nono:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #11 : 12 Ožujak, 2009, 13:57:50 »
a jbg vidio sam da pise malaguti pa sam mislio da se radi o kristininom skutu...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #12 : 12 Ožujak, 2009, 15:00:24 »
Dakle, prebrzo remen padne u polutke. Istina da malaguti ima onaj širi variomat, i naravno širu radilicu za 4 mm, ali stavio sam distancer od 4 mm i svoj serijski vario sa aeroxa i popravio se start i sve, ali na 50 km/h jednostavno opet remen padne u polutke u maksimalni prijenosni omjer, i motor dok postepeno ne digne okretaje do početka powerband-a nejde k#rcu (do cca 60 kmh).

Mašina i spuh i sve ostalo je serijsko, rolice su 5,6 grama, remen Bando 738 16.5 28 (ista dimenzija kao moj TP) i izvadio sam serijski centralni i stavio ŽUTI malossi i rješio se problem djelomično. Ali ipak još uvijek padnu okretaji za 20%. Motor sad ide dosta dobro, ali naravno, mogao bi i bolje  :toothy3:

Cek te rolice su od tvog skuta ili ?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malaguti F12 - padnu obrtaji
« Odgovori #13 : 12 Ožujak, 2009, 15:33:56 »
Cek te rolice su od tvog skuta ili ?


Original su 5.5, al sam ja stavio kombinaciju koju sam imal da bude približno  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: