Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: drhtanje pri kretanju  (Posjeta: 180 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nadir

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • Moj Skuter: Yamaha XCity 250
drhtanje pri kretanju
« : 19 Svibanj, 2024, 00:57:37 »
Pozdrav svima, dakle imam Yamahu XCity 250 2009 (isti agretat, prijenos...itd kao xmax 250), moje pitanje je to zasto skuter pri kretanju drhti ali samo  do 20kmh, gdje valjda kvacilo spoji do kraja. (rijetko kad krecem naglo i 99posto vremena se vozi po gradu kreni-stani). Dakle nebitno da li je motor hladan ili vruc desava se isto. Puno vise drhti kad vozim jos nekoga. Poslije nekih 20kmh otprilike, motor ide kao po loju, ali do 20kmh imam osjecaj da ce se nesto raspasti. Hvala svima na odgovorima unaprijed i veliki pozdrav.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16922
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: drhtanje pri kretanju
« Odgovori #1 : 19 Svibanj, 2024, 07:41:52 »
Ili ti se nakupilo prasine na zvonu pa ti pakne "preskacu" po njemu ili ti je kolabiral feder koji drzi pakne.
Ili ti je zvono izvitopereno od pregrijavanja. To ti je 90% problema ostalih 10% je u ostatku prjenosa.

Potegni van prjenos ocisti sve i pogledaj jel zvono promjenilo boju ili je izvitopereno, isto tako pogledaj pakne na kuplungu, nebi smjelo biti ostakljenje na njima.
Provjeri stanje rolica klizaca, centralnog federa i remena. Servisni interval ti je svakih 20000km pa tako i sve zamijeni originalnim djelovima.
Izmjeri sirinu pogonskog remena, moze biti da je potrosen.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4125
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: drhtanje pri kretanju
« Odgovori #2 : 20 Svibanj, 2024, 02:40:08 »
rastavi prijenos, zvono ako je plave boje, znaci da se fest grijalo i moguce da je izvitopereno...

nitko ziv ne mjenja centrlani feder, feder kontrasta, koji sa godinama omekani i skuter se muci kod kretanja i ubrzanja jer remen propada u polutke pre rano..

federici kvacila isto omekane pa kvacilo hvata ranije nego sto treba dok skuter nema jos dovoljno snage

izmjeri pakne na kvacilu moraju biti bar 1mm debele i provjeri da li je kvacilo uredno... vidjet ces po paknama kvacila kojom povrisinom dodiruju zvono, trebalo bi biti ravnomjerno na svim paknama..

vidi dali unutar polutki (zadnje remenice) ima masti..

provjeri remen , rolice i klizace mjenjas u kompletu.. iskopaj si service manual na netu za svoj skuter i trazi koje su dopustene vrijednosti dijelova

mislim da taj skuter ima filter zraka za prijenos, mora biti cist ili kupi drugi ako je u losem stanju, jer ako nema cirkulacije zraka, novi djelovi ce otici prije nego treba zbog pregrijavanja

nemoj zaboraviti ni na zamjenu ulja, ako je verzija masine bez uljnog filtera, ulje se cesce mijenja...zatim imas ulje getribe, ulje u kocnicama, antifriz, svjecica...

I na kraju koje god dijelove mijenjas, gledaj da uzmes original jer su najdugotrajniji, ako bas ne mozes naci gledaj neke poznatije marke, nikako bezimene kineske gluposti..