Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: honovanje?  (Posjeta: 12380 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: honovanje?
« Odgovori #20 : 30 Siječanj, 2009, 19:38:28 »
usporedba:
i dijamant je najtvrdji materijal na svijetu, pa se svejedno moze oblikovati

Ako ces turpijom nesto meksom od materijala kojeg turpijas puno puta proci po njemu, vidjet ces na njemu promjene od turpijanja unatoc tome sto je tvrdji

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: honovanje?
« Odgovori #21 : 31 Siječanj, 2009, 17:33:56 »
Alfa:
"Karike su tvrdje od cilindra. Zato se honanje i treba obnavljati (na gus cilindrima) jer karike zaglade cilindar iznutra (u najvecoj mjeri). I to je dobro, jer onda sve dihta i kompresija je odlicna"

A sta je sa alu cilindrima,.... Kakva je povrsina na novom alu cilindru ...ovo za razradu sto se tice kvalitete ulja to mi je poznato , ali ako npr ide u razradi mineralno onda kada u voznji se prelati na sintetiku treba cititi spremnik itd ako je punpa ukljucena ako ne onda nista  :icon_scratch: jos jedna prednost rucnog mjesanja....

Alfa sve si super objasnio samo imam sljedeci slucaj ....cilindar je alu sa piksnom a klip je sa karikama za alu cilindar ,a karike za alu cilindar i gus nisu jednake ,pa jel onda u tom slucaju bolje polirati.

Sada da nema naknadnih pitanja i komentara cilindar je takakv kakav je i nemoze bolje jer mi je orginal negdje nestao ,nema para da kupujem novi a polovnih nema jer je ta izvedba jako rijetka i ne odgovara mi od niti jednog drugog motora za koji mogu naci.
Sam sam radio zavrsno obradjivanje kanala jer nisam bio zadovoljan kako je bilo napravito ...kanali i ostalo se poklapaju sa orginalom maksinalno moguce.



Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: honovanje?
« Odgovori #22 : 31 Siječanj, 2009, 17:37:41 »
Nisam siguran, ali mislim da karike za alu kiteve (nikasil) nisu dobre za gus jer su pretvrde.
Mislim da bi hac mogao o tome reci vise.


A sta je sa alu cilindrima,.... Kakva je povrsina na novom alu cilindru ...

I on ima riseve koji razradjuju kariku(e)

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: honovanje?
« Odgovori #23 : 31 Siječanj, 2009, 17:44:19 »
Nisam siguran, ali mislim da karike za alu kiteve (nikasil) nisu dobre za gus jer su pretvrde.
Mislim da bi hac mogao o tome reci vise.


A sta je sa alu cilindrima,.... Kakva je povrsina na novom alu cilindru ...

I on ima riseve koji razradjuju kariku(e)


Da karike nisu dobre za gus jer su pretvrde to sam provjerio ali ne postoje karike za taj klip koje su za gus...

Ok...thanks

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: honovanje?
« Odgovori #24 : 01 Veljača, 2009, 07:45:52 »
nije idealno koristit nikasil karike na gus cilindu,ali ni nema nekih problema......ja sam testirao  klip sa jednom nikas karikom u gus cilindru i ponaša normalno,ne radi nikakve probleme......vjerovatno i zbog toga što su na tim racing klipovima karike tanke,obično 0,8 mm........najbitnije je kod takvih stvari da je sve u zadanim tolerancijama,cilindar uredno pohonan,karika dovedena na mjeru........
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: honovanje?
« Odgovori #25 : 01 Veljača, 2009, 17:40:00 »
3alfa3 ,hac

 ,..hvala pomogli ste mi da rijesim neke nedoumice prije nego sastavim masinu  ;D

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: honovanje?
« Odgovori #26 : 31 Ožujak, 2013, 14:54:59 »
znam da je tema prastara, slučajno sam naletio na nju i imam pitanje u vezi honanja pa eto... da ne otvaram novu temu  :toothy3:

Kolko honanje skida materijala sa cilindra (mjereno u 1/100 mm)?
Npr ako hoću mjenjat klip i karike, bilo bi poželjno honati cilindar malo. Dal je proširivanje cilindra honanjem zanemarivo u tom pogledu ili ima nekog utjecaja kasnije? (npr na to koliko puta se neki cilindar smije honati zbog zamjene karika prije neg postane "preširok" i treba bušenje na specijalu?)
Konkretno, zanima me za gus cilindar al bilo kakva informacija je poželjna :D
Forumska Sirotinja R/T

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: honovanje?
« Odgovori #27 : 31 Ožujak, 2013, 18:01:07 »
Ovisno koliko ti je cilindar potrošen i ima riseva te o tome kakvih klipova možeš nabaviti. Najčešće imaju oznake A, B i C, ovisno o stupnju honovanja
primjer: A-38,20mm, b38,25mm, c 38,30mm
Izmjeriš prije svega cilindar, znaš mu mjere, zatim nađeš klip ako ga možeš naći, ako ne, ide na veću specijalu.
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr