Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speed fight 2 Tunned  (Posjeta: 24983 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #100 : 06 Listopad, 2009, 00:43:40 »
nemoj mi bjezati iz teme sada. taj cep umjesto zupcanika uljne, koliko da ga duboko napravim da ulazi prema radilici..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #101 : 06 Listopad, 2009, 01:00:14 »

Ako je takav mehanizam na toj uljnoj na sajlu, a mislim da je... ;)

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #102 : 06 Listopad, 2009, 01:02:04 »
Hm što nije trebao biti nekakav gilera projekt?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #103 : 06 Listopad, 2009, 01:08:28 »
antares, biti  ce oba projekta...
a radomire, puno ti hvala, slicno je sve ali je u mene malo drugacije, ovdje je zupcanik sa osovinom, cijelim putem iste debljine, u mene je tanja sredina upola, samo je zupcanik ovoliki otprilike i malo je drugacijeg izgleda, ali mi nije bitan izgled, samo mi je bilo bitno da znam koliko se smije upustiti taj cep duboko u blokove...
malo cu se baciti u portiranje seriskoga cyl ad, pa ako imas ili si negdje vidio portmapu, jako bi mi koristila.... jer sam imao prije ali su mi crkli windovsi, tako da vise nemam..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #104 : 06 Listopad, 2009, 01:58:00 »
Pa onda napravi taj umetak iste duzine kao serijski zupcanik od ulje, samo kraci za te zupce koji su u sprezi sa radilicom! Time popunjavas kompresioni prostor, a radilica je rasterecena i to je ono sto ti i trazis ;)
Portmapu stvarno nemam, ali i dok se pre na PST-u pricalo o tome, Hac je rekao da se ne treba bas drzati tih mapa sa neta..
Kontaktiraj njega pa vidi da li bi ti on mogao dati neku od njegovih mapa.. Secam se samo da je pricao sa moze doterati serijski cilindar preko 10 ks tako da bude jaci i od dobrog base kita, samo je potrebno malo cesce menjati klip i karike...
Neces sigurno pogresiti ako malo dignes timinga kanala, 1mm mu ne bi trebao praviti problem..
Izduv znaci dogni za mm, u stranu isto tako za pola mm-1mm u obe strane i onda treba izracunati kompletan precnik izduva jer ne sme biti vise od mislim 63% od kompletnog precnika klipa...  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #105 : 06 Listopad, 2009, 02:06:11 »
uh matematika, nikada je volio nisam... uglavnom mislio sam samo dignuti ispuh za mm, ispolirati ga, a usis spustiti jos za mm, tako da traje duze faza ispuha i usisa.. sve kanale bih ispolirao ....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #106 : 06 Listopad, 2009, 02:07:44 »
To bi trebalo biti sasvim dovoljno za neke malo bolje performanse, a da ni trajnost ne zeznes ;)

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7053
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #107 : 07 Listopad, 2009, 14:49:10 »
malo si se zeznuo,jel on nema usis u cilindru da buš ga ti dizo i spušto...heehe
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #108 : 07 Listopad, 2009, 14:53:48 »
Pa misli se na kanale u cilindru, ne na sam usis na masini ili sta si ti vec mislio  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #109 : 07 Listopad, 2009, 15:08:33 »
radomire, ovako, vidis na zupcaniku koji si stavio ovaj mesingani gore valjak, a pa napraviti cu od mesinga ja cep, i samo da ima malu toleranciju, jer ako je metalno ovdje sve, a tu na tome dijelu nisu neke ogromne temp. nece se moci siriti..i na koji ono se moze fi prosiriti rupe na bloku za deklo, mislim da mi je na bivsem bilo m8 ali se nemogu sjetiti..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #110 : 07 Listopad, 2009, 15:36:32 »
e Drnda, sori sto ulijecem ovako na temu s pitanjima al da ne otvaram novu... vidio sam na drugoj stranici undertail na drugoj slici, jesi to sam radio, to je bez modificiranih rezervoara, je tako?

napisao si da ces stavit ravni undertail, jesi rezao rezervoar ulja ili samo premjestio?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #111 : 07 Listopad, 2009, 15:40:09 »
rezervar ulja na nijednome mome skuteru/motoru ne postoji, ja to odmah vadim, za ovaj rep koji sam sam radio, sam premjestio bobinu, malo pilao nesto po rami, i tako te ga onda radio, iako ga nisam dovrsio sa kitanjem pa je malo hrapav bio..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #112 : 07 Listopad, 2009, 15:48:20 »
rezervar ulja na nijednome mome skuteru/motoru ne postoji, ja to odmah vadim, za ovaj rep koji sam sam radio, sam premjestio bobinu, malo pilao nesto po rami, i tako te ga onda radio, iako ga nisam dovrsio sa kitanjem pa je malo hrapav bio..

e jbg, sad takve zahvate mi se ne da radit :icon_biggrin:, radit sam mjesavinu i to, osim toga zao mi je pilat nesto po skuteru iz kucne radinosti kad svi koji vide moj skuter kazu da izgleda ko da sam ga jucer kupio (a ima 15 600), gledam da ne radim neki fus tuning, radije bih kupio original dio pa da to lici na nesto, al ne znam sta s tim rezervarom.

da li bih mogao stavit ovaj od benzina ispod sica, a ovaj od ulja na mjesto ovog nekako, pitam tebe, jer ti to pilas, rastavljas, sastavljas i vidim imas motora ko carapa... :icon_biggrin:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #113 : 07 Listopad, 2009, 16:22:34 »
Ako negde uspes nabaviti srafove i ureznice M7 to bi bilo bolje, ako ne onda M8, samo sto ce ostati malo mesa al jbg, samo neka drzi :)
A za uljnu, u pravu si, nisu tu bas toliko prevelike temperatura i ta plastika bi trebala obavljati posao.. Ili da se ne mucis previse, ako vise ne mislis vracati uljnu u funkciju, odseci ovde zupcanik i to je to :D

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #114 : 07 Listopad, 2009, 16:31:18 »
evo prije koju min, bio u tokara, rekao je da ce mi sutra sve napraviti, rekao sam mu 3 komada da mi napravi , umjesto toga za uljnu...
sarafe za deklo m8 ce ici, nekakav je unutra umetak tako da prvo mora busiti na potrebne dimenzije i deklo i blok  pa onda urezati navoj.. znaci sa tim sam sutra miran... sada homemade rep raditi, vec je napola gotov, samo ga treba na potrebnu dimenziju ispilati, spojiti sa plastikom repa i pokitat, ali jako malo jer je dosta ravno ispalo...tako da opet imam posla sa smolom i vlaknima, pa raditi neke zmige odmah ...iako zmige ne volim ali jbg. mislim ga ipak regati hehe
a ti sf-1, nije to fus, samo treba znati, rezervar original benge ne ide ispod sica, trebas neki drugi, pokusaj od ulja pod sic... ali on voli sliniti ulje negdje, a ja to mrzim....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #115 : 07 Listopad, 2009, 16:37:34 »
a ti sf-1, nije to fus, samo treba znati, rezervar original benge ne ide ispod sica, trebas neki drugi, pokusaj od ulja pod sic... ali on voli sliniti ulje negdje, a ja to mrzim....

inace je sf-2 al nebitno...

bez uvrede, nisam mislio da si ti sfusario nesto, tvoj skuter izgleda super, mislio sam kad bih ja to radio ispalo bi fus tuning jer nikad nisam radio s kitom, smolom, plastikom i takvim stvarima.

svejedno...hvala na savjetu, otvorit cu sutra malo pa vidjet sta se da iskombinirat.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #116 : 07 Listopad, 2009, 16:45:45 »
slucajno sam stavio 1 umjesto 2  :toothy3: ma nije bitno zna se na koga sam mislio...
uglavnom pa sve se da nauciti, ja do prije 2 god nisam znao svjecicu odviti  :laughing7:
sada mehanicare nekada znam ispraviti  :happy6:
ako neznas,, plako na nekoj gluposti radis dok ne skuzis....
a ako mislis pod sic od ulja rez. staviti, necim ga okruzi jer negdje slini ulje.. meni je to dizalo tlak i zbog toga sam skinuo najvise. jer operem skut poslije vidim tragove ulja ...
eh da ti znas koliko je fusa na ovome sfu bilo  :toothy12: :toothy12:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #117 : 08 Listopad, 2009, 03:24:30 »
samo da rece ako kome bude trebalo ovih cepova umjesto zupcanika uljne neka mi se javi.. poceti cu ih raditi  :laughing7:
inace na svakom sfu pucaju nosaci od plastika i to me strasno iritira... stukao bi ih.. sada trenutno sam u procesu nabavke repa za sf2 koji je kako slican mome bivsem, tako da sebi smanjim broj sijedih dok ga budem radio  :toothy12:
plastiku prednju cu nekako morati preraditi jer ce uskoro nadam se začeti hladnjak u trbuhu  :icon_biggrin:
nezz jos hocu li moci sa seriskim kuplungom i zvonom imati odgovarajuci start ili bi bilo bolje da uzmem rmsov komplet... ako bude srece opet ce sve ici u mat crnu i jos neku boju, morati cu zatvoriti zmige naprijed i staviti neke male ugradbene...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #118 : 08 Listopad, 2009, 15:12:44 »
samo da rece ako kome bude trebalo ovih cepova umjesto zupcanika uljne neka mi se javi.. poceti cu ih raditi  :laughing7:
inace na svakom sfu pucaju nosaci od plastika i to me strasno iritira... stukao bi ih.. sada trenutno sam u procesu nabavke repa za sf2 koji je kako slican mome bivsem, tako da sebi smanjim broj sijedih dok ga budem radio  :toothy12:
plastiku prednju cu nekako morati preraditi jer ce uskoro nadam se začeti hladnjak u trbuhu  :icon_biggrin:
nezz jos hocu li moci sa seriskim kuplungom i zvonom imati odgovarajuci start ili bi bilo bolje da uzmem rmsov komplet... ako bude srece opet ce sve ici u mat crnu i jos neku boju, morati cu zatvoriti zmige naprijed i staviti neke male ugradbene...

istina, pretanki su obruci na dijelovima karoserije, meni su neki popucali, al sam uzeo i napravio nosac od komadica lima, obradio ga, probusio, obojao u crno i uhvatio nitnama i jos su bolji i jaci nego original i samo zasrafio kako je bilo za sasiju ili gdje treba...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Speed fight 2 Tunned
« Odgovori #119 : 09 Listopad, 2009, 00:12:27 »
aj molim te poslikaj to svoje rijesenje za nosace da vidim hocu li tako raditi,
JURCI sam poslao pm i uzeti cu u njega rep za sf-a ali od sf 2, a svoga cu od jedinice isto preraditi hehe, moram naci mjesto za bobinu, nezz bi li ispod rezervara jer ipak se radi o bobini a tu ima uvijek benge proliveno...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta