Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: FXR180 - problemčići  (Posjeta: 1925 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
FXR180 - problemčići
« : 11 Prosinac, 2008, 23:05:30 »
Imam na FXR-u 180 fergazer mikuni VM20 i kad ga izmjerim na ulazu u prirubnicu nije 20 nego je 23 pa me sad zanima jel kod jos nekog isto tako.

I jos jedno pitanje u vezi istog fergazera.Od kojeg drugog fergazera jos pase ili automatski ili rucni cok na ovaj mikuni.   
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 19:46:22 2TDottore »

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #1 : 11 Prosinac, 2008, 23:09:51 »
pase ti sa mikuni keihin i sa kopija tih karbova...sa delorta mislim da nepase
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #2 : 11 Prosinac, 2008, 23:21:44 »
pase ti sa mikuni keihin i sa kopija tih karbova...sa delorta mislim da nepase

znaci sa svih mikunija i keihina.jesi iguran da ne trazim bezveze.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #3 : 11 Prosinac, 2008, 23:41:29 »
Imam na SP-u 180 fergazer mikuni VM20 i kad ga izmjerim na ulazu u prirubnicu nije 20 nego je 23 pa me sad zanima jel kod jos nekog isto tako.

I jos jedno pitanje u vezi istog fergazera.Od kojeg drugog fergazera jos pase ili automatski ili rucni cok na ovaj mikuni.   

Mjeri se najuzi dio, a to ne mora biti kod ulaza u prirubnicu.
Pogledaj kroz fergazer (bez klipica) pa ces (vjerojatno) vidjeti da je negdje uzi od tog dijela. Ako nije, onda se radi o 23mm fergazeru.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #4 : 12 Prosinac, 2008, 00:00:49 »
nije nigdje uzi jer bi se na oko vidjelo tih 3mm.Mislim da je ipak 23 a na njemu pise 20.  :dontknow:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #5 : 12 Prosinac, 2008, 00:02:56 »
jedino ako je neko prosirivao, ali nebi bila takva zavrsna obrada... ???

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #6 : 12 Prosinac, 2008, 00:06:48 »
jedino ako je neko prosirivao, ali nebi bila takva zavrsna obrada... ???

ma moze se to fino sredit da se ne kuzi al ni ja ne vjerujem da je neko to prosirivao.  :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #7 : 12 Prosinac, 2008, 00:09:00 »
Ajmo drugo pitanje da ne otvaram novu temu.  :icon_thumright:

Radi se o termostatu isto na sp-u 180.na njemu su dvije klemice a ja imam samo jednu zicu.Znaci pitanje je dal je mozda taj termostat od nekog drugog motora ili stvarno idu dvije zice na njega i jel zna neko ak idu dvije koje su boje zica.
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2008, 11:45:44 2TDottore »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #8 : 12 Prosinac, 2008, 00:09:28 »
moze, ali cisto sumnjam da se neko toliko potrudio da napravi takvu zavrsnu obradu jer se na tom karbu ne kuti da je prosirivan...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #9 : 12 Prosinac, 2008, 12:22:03 »
nemrem vjerovat da niko nezna nista o mikuniju ili o termostatu a tolko sp-a na forumu.  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2008, 11:46:01 2TDottore »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: SP180 - fergazer
« Odgovori #10 : 12 Prosinac, 2008, 13:06:49 »
 :toothy12: :toothy12: :toothy12: ja sam i ocekivao takav odaziv tako da se nisam ni iznenadio... :toothy9: :toothy9:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP180 - fergazer i termostat
« Odgovori #11 : 16 Prosinac, 2008, 11:48:35 »
ajmo driveri sp-a180.Dajte se zagledajte malo kod termostata i recite kolko klemica imate na termostatu na glavi i kolko zica se spaja sa instalacije na njega.Nemogu to nigdje nac.  :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #12 : 07 Siječanj, 2009, 19:44:53 »
danas sam bio dobre volje  :icon_biggrin: i napokon sam odlucio promjenit selen na fxru.Raskopam cijeli motor izbijem selen bez problema van i imam sta za vidjet.Selen koji sam kupio u piaggiu je manji od ovog mog.Jel zna ko u cem je caka pa da ga odem zamjenit.



I jos jedna stvar.Reko mi je ovaj u piaggiu da uzmem uz selen i neke pikse pa sam i to uzeo reko kad vec mjenjam da i to promjenim i nemrem nikak skuzit kam te pikse dolaze.Jel mi moze ko objasnit kam to ide jer sam ocito glup ili corav.  ;D



 

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #13 : 07 Siječanj, 2009, 20:26:37 »
piše ti na pakovanju za ove plastične "selene" to ti ide na onim kao škarama na nosaču mašine

što se tiče karba vm20 ,promjer je 23 na djelu prema usisu ali to je 20 mm karb.....evo baš sam rastavio jednog  ;D
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #14 : 07 Siječanj, 2009, 20:32:05 »
piše ti na pakovanju za ove plastične "selene" to ti ide na onim kao škarama na nosaču mašine

što se tiče karba vm20 ,promjer je 23 na djelu prema usisu ali to je 20 mm karb.....evo baš sam rastavio jednog  ;D

onda kaj se tice karba sve mi je jasno a za ove pikse cu pogledat sutra kad nastavljam s poslom.A daj mi reci jel imas bar kakvu ideju zasto je ovaj novi selen manji od mog starog a pise na vrecici da je za fxra-a  :dontknow: 

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #15 : 07 Siječanj, 2009, 20:39:44 »
koliko ja znam ne bi trebalo bit razlike,moguče da ti je ova stara guma razgužena,vidjet češ kad montiraš ...mora ova nova tijesno iči unutra
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #16 : 07 Siječanj, 2009, 20:49:22 »
koliko ja znam ne bi trebalo bit razlike,moguče da ti je ova stara guma razgužena,vidjet češ kad montiraš ...mora ova nova tijesno iči unutra

istina.guma kod starog selena je totalno u banani ali mu je kuciste dobro.al novi ima u rupi lufta 1cm i to nemre bit dobro nikak.morat cu onda sutra do piaggia da vidim kaj oni kazu na to.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #17 : 07 Siječanj, 2009, 20:52:00 »
onda odi provjerit,samo fxr/sp imaju takav selen....ne znam kakav je na 4T makinama,moguče da su nešto pomješali jer vjerovatno pakuju iz rinfuze djelove
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: FXR180 - problemčići
« Odgovori #18 : 07 Siječanj, 2009, 20:56:14 »
onda odi provjerit,samo fxr/sp imaju takav selen....ne znam kakav je na 4T makinama,moguče da su nešto pomješali jer vjerovatno pakuju iz rinfuze djelove

nema mi druge nego otic zamjenit.evo sad bas gledam i na original talijanskoj deklaraciji pise godina proizvodnje 2006 al ne pise za koji je motor.