Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen  (Posjeta: 1177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« : 18 Lipanj, 2024, 21:55:32 »
Heheheh  ;D

Evo ga ljudi moji i u garaži!
Tražio sam ga 2 dana, dogovarao 2 dana, i dovozio sam ga 2 dana i evo NAS kući danas...

Honda ADV 330cc i 30ks, kupljen sa 18.601 km, crvena, model 2022g, jako očuvan, dovežen iz Italije, njegove rodne zemlje, prvi vlasnik ga vratio i uzeo AfricuTwin, te sam ga uzeo u Honda firmi (Talijani su jako zajebani po izvozu i odjavama)... tako da sam uz pomoć jednog frenda ga uspio dovest u HR, i riješiti papire u 24h (jučer posli kuplje sve poslikao, poslao papire u Hondu Routing, dobio uplatnicu brzo, uplatio 40e, i oni mi poslali COC papir - potvrda proizvođača, te poslao na carinu, i gdje sam poslao zahtjev sa prilozima na e-građani, i danas dobio uplatnicu koju sam riješio, te sad čekam da mi šibnu potvrdu da mogu na homologaciju, sve do dolaska do granice sam riješio) ... sve u svemu, skuter je odličan.
Napisati ću uskoro više čim mi se slegnu dojmovi. Zadnja fotka je kad je došao kući. Snimao sam i nešto videa, te se nadam da ću uspiti to brzo složiti i objaviti ...  :icon_thumright:





















« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2024, 21:59:11 challenbeen »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #1 : 20 Lipanj, 2024, 20:12:39 »











Evo ga, napravio sam 30 km sa njime samo po selu, zeznio sam jedan papir na carini gdje sam sve to tek danas riješio. Do tad sam zagrijao mašinu, stavio novi filter HiFlo 204 i Motul 7100 10w40 u mašinu. Filter je proizveden u EU, dok je OEM filter proizveden u Kini. he he...

Dobio je i prvih 10 litara benzina od mene, i to je zapravo to... više manje sjedi i čeka homologaciju ...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2024, 21:01:20 »


Naravno, tu je i videoblog...  :icon_biggrin:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4166
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #3 : 21 Lipanj, 2024, 00:24:24 »
ajd sretno, valjda ce ovaj ostati duze od godinu dana  :toothy9:

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2012
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #4 : 21 Lipanj, 2024, 11:53:48 »
ajmo kladionicu  :icon_biggrin:

po meni, nece ni do 10tog miseca

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #5 : 21 Lipanj, 2024, 16:38:19 »
Troškovnik:
Naknada za COC ili potvrda proizvođača - 40e
Carina/uvoz - 191e
Osiguranje vozila full za 2 osobe - 101,50e
Homologacija L3 - 55e
Tehnički pregled -17e
Upravne pristojbe + ostalo CVH - 195e

Zanimljivo je da sam očekivao barem 100e manje uvoz za točno -> Upravne pristojbe na stjecanje rabljenih vozila, gdje me ispalo 122e, što mi nema nikakvog smisla zašto sam taj PDV morao platiti, ali dobro ...
Napravio sam do sad 90 km, a i kad sam se vratio sa tehničkog, dok je bio zagrijan, odvrnuo sam sva tri šarafa za ispustiti ulje iz prijenosa i ulio novo sviježe 170 ml i to Mannol 75w140... Ulje je stvarno bilo protučeno, tako da je ipak bilo vrijeme za zamjenu. Svakako svima preporučam da se odradi zamjena svakih 10.000 km na prijenosu i 5.000 km na mašini.








Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6744
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #6 : 21 Lipanj, 2024, 22:37:22 »
ajmo kladionicu  :icon_biggrin:

po meni, nece ni do 10tog miseca
Ajde da nebudem pregrub, reci cu da ce do zime vec biti prodan 😆
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #7 : 21 Lipanj, 2024, 23:26:20 »
Dečki, po mojim planovima, nebi trebao biti dalje 15.07. kod mene, do tad već planiram uvesti drugog istog  :frajer:
Plan je pokušat ih uvoziti - samo sam se odmah zeznuo, nisam znao da je crvena ova najmanje tražena u HR...  :icon_scratch:

Svejedno sam ga želio predstaviti tu, jer želim da se i na forumu zna kakva je ovo mašina i da je vrijedna pažnje!
Da objasnim... ovaj skuter je fenonenalan. Ima prednju upside down vilicu, i naravno moto volan. Sa time, osjećaj vožnje je kao da vozite motocikl, a znaš da si na skuteru, što je stvarno nevjerovatan i čudan osjećaj dok se ne previkneš. Osjećaj i udobnost same vožnje napram Beverly 350, Xmax300, je vrhunski gdje čak dolazi po udobnosti sa X9 500. Količina mjesta ispod sjedala je ogrobna te ima otprilike isto ili više mjesta nego Xmax300, jedino gdje se na Xmaxu više otvaralo sjedalo prema gore pa je lakše dostupno.
Maksimalna brzina koju sam vozio ovaj ADV350 je 155 km/h i moram priznat da sam se iznenadio za moju težinu kako ide (sa kuferom)...
Ostaje još da ga istestiram, ali svakako sumljam da ima i sporski variomat, zašto ga i jedva čekam što prije prekontrolirati prijenos.
Mogućnost preko tipke paljenje, gašenje i prilagodba kontrole protiv proklizavanja je toooop. Volio bih da ima isto i za ABS, pa ipak je adventure skuter.
Ima na satu stvarno impresivnih postavaka, dok ima nekih čudnih. Uopće nema pokazavatelja temperature, nego ima kao lampicu kija se upali ako se "pregrije" ...
Keyless je puno bolje riješen nego kao Xmaxa, ali ima manu... ne može se otvoriti spremnik goriva, sjedalo ili kufer dok skuter radi, nego se mora ugasiti da bi im pristupio, jer na "ključu" koji fukncionira kao odabirač modova, jednostavno izbacuje iz rada i mora ić u svoj položaj da bi mogao otključati. Položaj zaključavanja volana je daleko jednostavniji nego na Yamahama.

Sve u svemu, vidim zašto je jaaaako popularan, osjeti se njegov dobar duh, laka okretljivost, odlična agilnost, spretne gume, i lagan manevar po gradu. Vozi se lagano kao Beverly, a osjećaj kao da ste na Tmaxu.
Položaj sjedenja je uspravan i meni bi svakako odgovaralo da je volan malo veći.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #8 : 22 Lipanj, 2024, 10:02:25 »
Sinoć sam bio na poslu, jutros sam sa njime došao doma, i dalje nakon 170 km, ne vjerujem kako se lagano vozi kao da vozim ST200 ...
Pala je sinoć pustinjska kiša, zahvatila je i Novalju... pa kad sam došao doma, ostavio sam ga da se ohladi... dok se hladio, odlučio sam skinuti deklo i pregledati sve. Na kraju je ispalo da je komplet sve original i ima 6x20gr rolice u OEM variomatu... stvarno ne znam što bi mislio hahaha... Komplet sam očistio prijenos, deklo, variomat, i vratio sve nazad.

Znam da sam bio već pisao o ADV350, ali ovaj je daleko osjetljiviji na gasu. Znači noviji model Beverly 350 sa 22 kw je gotovo isti na gasu kao ovaj ADV350 sa 22 kw... onaj stariji Beverly sa 24 kw je stvarno "jači" ... Tako ako se ikad budem vraćao na Beverly 350, tražio bi isključivo model sa 24kw.. nikako ne ovaj noviji. I to bi ubacio Malossi multivar u Beverly.

Na kraju, kad sam sve složio, odvukao sam ga na mjesto za pranje, natopio sam ga pjenom, prošao sa spužvicom, i onda isprao miniwashem... sad se sjaji... Tako da je zapravo tek sad palo i prvo pranje!
















Ako me ne bude išla sreća sa prodajom kroz 20-ak dana, i ako ostane u mene, idem na Tech Pulley rolice, te idem na neki spuh. Gledao sam već MIVV za njega, za 350e nov sa katalizatorom, mislim da je to dobar deal.

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #9 : 22 Lipanj, 2024, 10:30:11 »
Lijep skuter. Ako planiraš kupiti auspuh Mivv urban, imaj na umu da se ne može skidati db killer...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #10 : 22 Lipanj, 2024, 12:38:12 »
imaj na umu da se ne može skidati db killer...

Nema mi smisla voziti skuter bez DB Killera.. katalizator da se izbaci da, ali db killer nikako ne...

Offline G.B.S.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Na granici
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #11 : 23 Lipanj, 2024, 09:49:23 »
Stvarno lijep skuter...
Smije li se za neku orijentaciju pitat koliko je cijena takvog u Italiji?
hvala
Always Support Your Local Football Team

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4166
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #13 : 24 Lipanj, 2024, 12:11:40 »
pa otvoris oglasnik i pogledas  :icon_biggrin:

https://www.autoscout24.hr/lst-moto/honda/adv-350?atype=B&cy=D%2CA%2CB%2CE%2CF%2CI%2CL%2CNL&damaged_listing=exclude&desc=0&powertype=kw&search_id=1qxd4lzr6r5&sort=price&ustate=N%2CU

hahah sretno ti jako puno sa tima na oglasima. Tako sam i ja bio naivan, zvao tako sa takvih oglasnika, i osta suh. Taj prvi od 5000e ti je fake oglas koji će te unaprid tražiti keš. tek ono 5.700e su moždaaaa dobri, a problem u italiji i kupnja od privatnika je jaakoo jakoo zeznuta... Srećom sam naletio na frenda Tomislava iz Istre koji me uputio u sve pa mi pomogao. Iskreno Talijani i ako ne znaš talijanski je jako jako jako zeznuta kombinacija i samo čekaju da te nekako "prcaju"... pa makar bili legit i fer 100%

Što se tiče cijene, ispao me dovoljno da ako prodam ovoga i uopće se zapitam da li bi ikad više uvozio ijedan.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #14 : 28 Lipanj, 2024, 12:14:19 »





Vozam se ovih dana laganini, dosta je kiše padalo pa se i nije toliko vozilo. Okrenuo sam 400 km dok sam rekao keks, uopće ih na skuteru nisam osjetio. Skuter je divno čudo, a preporodio sam se od kad sam na volan montirao QuadLock (original) pa je sad to to, sve što ti treba za travel i bezbrižne vožnje. Stvarno ga minimalno fotkam jer sam stalno u nekom poslu, stalno je zabavno.

Kupci se javljaju, 90% zamjene, 10% fake javljanja bez odgovara... klasika ahahaha
E da, maksimalna brzina po ravnome 145 km/h, prosječna potrošnja 26,5 litara na 1 litru ili ti ga 3,8 litara na 100 km..! bez greške 300 kilometara na jednom rezervoaru (normalna vožnja, ne vađenje duše).

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #15 : Danas u 07:35:24 »

















I tako... zapravo falilo mi je prijevozno sredstvo koje ide, radi ko sat, troši 3,5 litara, ne kvari se, i samo gas gas hahah ... tako i ovo... baš mi je nekako sjeo skuter. Vozim ga svuda, na plaže, na pića, na posao najviše, a kilometri idu ko blesavi (užas). Došao mi je novi Quadlock nosač sa maskicom za ovaj zamjenski mobitel. Instalirao sam ga i moram reći da sam sa njime prezadovoljan.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2951
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 ie 2022g - By Challenbeen
« Odgovori #16 : Danas u 07:45:16 »

























Kako sam napisao u prethodnom postu, samo se nabijaju kilometri. Već sam sad (danas) na 19.990 km. Dobio je skuter podizače volana, i moram priznati za moju visinu ovo je za sad najjača i najbolja a najjeftinija investicija sa Aliexpressa ikad! 22,50e me ispao, i moram reć da sam zadovoljan cijenom. Pošto 3,7 cm podiže volan, volan se morao malo zatiltati (okrenuti) prema naprijed, odnosno da ručke propadnu prema dole da nema stresa i napetosti na kablove i crijeva koji su na volanu. Bojao sam se da će zapinjati od vizir, ali u najvećoj poziciji ispada kao da je Honda to već predvidjela i doslovno izgleda kao da je tvornički. Na Quadlocku sam morao maknuti koljeno jer je volan podignut pa mi je mobitel zaklanjao display. Sad je to to (zadnje fotke).

Mislim da mi je netko nešto ubacio u auspuh (sumljam na mali metalni šaraf) jer preko rupa i ležećih šuškao je metalno nešto, i nikako nisam mogao dijagnosticirati što se dešava. Krenuo sam kopati redom i došao sam do toga da je u auspuhu kad sam ga skinuo. Pokušao sam svašta raditi da izađe van, ali nikako. Postoji šansa da se nešto i raspalo unutar njega, ali stvarno sumljam... (dok se ne otvori, nećemo znati)... hahaha ... sad se mirnije vozim barem znajući što je.

Ako se vozite gospodski (normalno), potrošnja je oko 4 litara.
Ako se vozite divlje, potrošnja ide do maksimalnih 4,5/4,7 litara.
Ako se vozite penzionerski, potrošnja je čak na 3,0 do 3,3 litara.