Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning  (Posjeta: 1267 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« : 08 Svibanj, 2024, 15:37:40 »
Pozdrav svima,  :headbang:

Da i ja pokrenem jedan post a ne samo slinim po tuđima...

Imam SF3 već neko vrijeme i skuter mi je, pa eto, tako tako...  ???

Neki dan sam bio skidao usis (iznad dekla) jer sam primijetio da nije dobro sjeo na cijev koja ide na karburator.



Naravno nisam ga dobro vratio jer niš nije bilo složeno kak se spada, tako da sam to odgodio i sve sklopio nazad kako je i bilo (ne dobro).
Odlučio otići do prijatelja da to posložimo kak se spada (šelna umjesto vezica i slično), eh sad, ja se otpeljam nekih 3 km (a motor i prije toga vožnju jednu nije išao najbolje sa 76km/h pao na max 65km/h i kao da se malo gušio na punom gasu, misleći taj air box me zeza), nakon otpeljanih 3 km stanem kad ono...



Također sam negdje u manualu na internetu pročitao da kad ode senzor temperature antifriza da onda na instrument tabli na volanu se pale lampice od temperature jedna za drugom a tako mi je bilo u vožnji... (pa sam odmah i uzeo drugi senzor).

E sad kreće rastavljanje itd...

Nemam sliku, ali stari poklopac termostata se rastopio i ispao sa glave cilindra, ostali šarafi zašarafljeni, a on onako na pola viri, tu je voda iscurila po motoru i zato se zapario.
Stavio sam odmah novi termostat i novi poklopac termostata (naknadno shvatio da i gumena brtva sa starog termostata mora ići na novi jer je curila voda ispod poklopca).



Pa onda dalje.. kako sam kupovao termostat i poklopac termostata ( 30+15 EUR ) shvatio sam da je taman i plaća sjela pa se pružio po šanku i uzeo Leovince TT, Polini speed control vario, i Polini Speed Clutch 3G Evolution kvačilo.




nastavak...

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #1 : 08 Svibanj, 2024, 15:39:29 »
...nastavak...
I sve to lijepo ja sklopim, shvatim da mi ne paše baš nosač za auspuh (ako tko može pomoći pomagajte, jednostavno kad bi sve zašarafio kako je zamišljeno u paketu auspuh bi se jako napeo), kao što se vidi na slici uspio sam samo gornji nosač staviti...



No da nastavim, ja to sve sklopim i palim skuter a on slabo pali, pa se sjetim i doliti antifriz, i on lagano upali radi ali mi baca vodu van na posudu od antifriza, i to jako, pa nakon 5 sekundi rada motora krene dimit gore iz posude vode, i skontam ja *FACE PALM* pa meni kompresija bježi ko nepalci u Hrvatsku....

Skinem glavu i cilindar i u dosluhu sa kompićem shvatimo da je sve okej samo je brtva probila pa je probijala kompresija.
Po njegovome, a ipak je stručnjak, zazori na karikama okej, cilindar i klip okej.










....nastavak....

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #2 : 08 Svibanj, 2024, 15:40:26 »

Eh sad moja pitanja su...
1. kak da pripašem auspuh na taj nosač koji je došao s njime, ta druga ručica je preduga i nemogu nikako zašarafiti u donju rupu, kao na slici označeno dole..


2. osim malo šmirglanja glave, novi dihtung glave i cilindra, trebam li išta više raditi?

3. Bio je crveni antifriz unutra, može li ići plavi.

4. Jesam li uopće kupio dobar vario i kvačilo, a i auspuh? Kako sam istraživao trebalo bi biti okej...

5. U kompletu varia nisam dobio onu drugu polutku, moram li i nju mijenjati?

6. Oprugu kvačila nisam mislio mijenjati ali ako preporučate koju da stavim.. da ne kupujem sad baš 5 komada za probu.

7. One male 3 oprugice kvačila sam dobio u rezervi uz auspuh i uz kvačilo, koju boju da stavim (plava je orig gore)

8. Rolice, dobio sam 8.8 i 7.7 gramske, a uz auspuh 6.35 ak se ne varam, koje staviti?
😊
Hvala svima na vremenu, ako vas kaj bude zanimalo uvijek mogu sve dalje sliakti i uploadati jer je sad plan komplet rastaviti skuter oprati, počistiti, posložiti plastike kak se spada i slično.



Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #3 : 09 Svibanj, 2024, 10:52:48 »
UPDATE

Evo nakon brušenja dosjeda glave i cilindra na brtvu, slike niže, zamijenjena je i svjećica te novi senzor temperature, ispada da stari senzor radi samo je otišao u *overtemp*, no nema veze od viška glava ne boli. Sve je sklopljeno nazad (za prvi put uz upute od kompića, klip ušao iz prve :headbang: ). Natočen antifriz, ozračen, skuter upalio kao nikada do sad na prvi kres.

Sad ostaje skidanje svih ostalih dijelova plastika, centralne nogare, kompletno čišćenje pa sklapanje nazad.

Također mi ostaje za promijeniti kvačilo no to sam mislio nakon što se malo provozam da ipak budem siguran da vario i remen dobro odrađuju pa onda budem i kvačilo zamijenio.
Nisam siguran trebam li i zvono čistiti, šmirglati ili ne. Negdje sam vidio da se i novo kvačilo odnosno nj pakne malo pošmirglaju..























Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #4 : 10 Svibanj, 2024, 08:23:10 »
UPDATE

Nakon što sam sve sastavio sklopio itd, primijetio sam da se jako brzo zagrije skuter, misleći da je negdje zrak ostao malo sam se igrao ozračivanjem, provjeravanjem itd, da bi na kraju kompić predložio da skinem pumpu vode sa tri šarafa kaj ju drže, kad sam skinuo imao sam kaj vidjeti, kinesko smeće se raspalo, kolo u koji ulaze 3 pina sa radilice se razvrtilo sa metalnih matica u koje je uprešano, pumpa nije ni vrtila  :angry9:

Izgleda da je to možda uzročnik svega kaj se događalo od početka, pumpa kao pumpa radi, no to kolo koje ide na pumpu i na motor se jednostavno razvrtilo jer je jako jeftino i loše (ne popravljivo) napravljeno.

Svakako mislim da bih išao na Bosch električnu vodenu pumpu 12V, relej koji bi spojio npr. na prednje svijetlo ili na kontakt 12V kako bi dobio da pumpa radi non stop dok je kontakt upaljen.

Također mogu zaključiti da će pumpa prije otići ukoliko radilica ima lufta pa to sve skupa vibrira i slično, i pri visokim okretajima (iznad 7500rpm).

Niže na slici se može vidjeti kako je kolo uprešano nekih 5mm na maticu 17mm čini mi se.



« Zadnja izmjena: 10 Svibanj, 2024, 08:31:26 MarinM11 »

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #5 : 10 Svibanj, 2024, 08:30:23 »
Da sam odgovorim na neka svoja pitanja:
1. kak da pripašem auspuh na taj nosač koji je došao s njime, ta druga ručica je preduga i nemogu nikako zašarafiti u donju rupu, kao na slici označeno dole..
Pripasao sam tako da sam drugoj ručici nosača prošlicao rupu, kako bi pasalo.

2. osim malo šmirglanja glave, novi dihtung glave i cilindra, trebam li išta više raditi? To je to za sada.

3. Bio je crveni antifriz unutra, može li ići plavi. Stavio plavi :D

4. Jesam li uopće kupio dobar vario i kvačilo, a i auspuh? Kako sam istraživao trebalo bi biti okej...

5. U kompletu varia nisam dobio onu drugu polutku, moram li i nju mijenjati?

6. Oprugu kvačila nisam mislio mijenjati ali ako preporučate koju da stavim.. da ne kupujem sad baš 5 komada za probu.

7. One male 3 oprugice kvačila sam dobio u rezervi uz auspuh i uz kvačilo, koju boju da stavim (plava je orig gore).

8. Rolice, dobio sam 8.8 i 7.7 gramske, a uz auspuh 6.35 ak se ne varam, koje staviti? Stavio 7.7 pa vidim kak se budu  ponašale.

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #6 : 10 Svibanj, 2024, 22:37:56 »
Ajmo dalje,

Dok sam isprobavao setup, prije no što sam shvatio da je pumpa u banani, čuo sam roštanje iz dekla, pretpostavio da sam nekaj krivo napravio, i jesam. Rolice nisam sve okrenuo jednako (imaju onu stranu di je plastika malo dublje prema osi rolice), no također kad sam otvorio dekl, odmah sam shvatio čim sam skužio...  :toothy12:  ??? da i polutka kaj dolazi zadnja na dekl ima lufta, pa eto možda je i to uzrokovalo da se pumpa raspadne, ali motor nije vožen, već je radio na mjestu no svejedno moguće je... no uglavnom to je zbog toga što je bolcna od POLINI seta kraća 2mm i kad sam stavio polini set ona krajnja matica se stegne do kraja ali svejedno zadnja polutka ima jako malo lufta.



To ću riješiti tako da još jednu podlošku korektne debljine dodam na osovinu prije nego stavim polini vario kako bih ga odmakao još malo od radilice i motora, te time uklonio taj luft do zadnje matice i sigurnosne podloške.

Nadalje.... pumpa vode, evo niže par slika kak se to raspalo, i moje riješenje jer nedam 80 eura za još jedno kinesko g#vn% (fyi ova pumpa je stara 1 god) ili 100 i nekaj eura za original.










Riješenje u nastavku..




Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #7 : 10 Svibanj, 2024, 22:45:26 »
E sad, popizdih na te kineske pumpe, reko ma mora bit neko drugo riješenje, i bome ima, električna vodena pumpa... sve mi je padalo na pamet, no na ovu ideju sam uspio naći da to ekipa radi pod normalno ??? a i svi profi race setupi kao to imaju jer eto skida teret s radilice, pumpa se ne uništi na 10000 rpm itd.

I danas sam uspio kupiti pumpu, na otpadima ih ima puno, al traže 40 - 100 eura, što je puno za rabljeno, a u tokiću sam uzeo pumpu BOSCH 0 392 023 004 koja ima protok od 900l/h, nazivni napon 12V, i jako je mala, a ustvari bi trebala biti ako ništa jednako dobra kao ova koju vrti zamajac. Slike niže, shema je jako jednostavna, ubacit ću i relej 4 pinski 12V 30A, to bi trebalo biti dovoljno da ju se upogoni, pumpa bi trebala radi u slučaju da dam kontakt ili ako uspijem pobudu za relej uzeti preko npr. prednjeg svijetla jer ono radi samo kad radi i motor.





Javljam dalje kako ide konverzija... i rezultate naravno.  :dontknow:

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #8 : 11 Svibanj, 2024, 06:23:15 »
Izgleda ok ali me brine taj protok od 900l/h, čini mi se previše,, voda prebrzo projuri kroz kiler i ne ohladi se...

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #9 : 11 Svibanj, 2024, 08:12:51 »
Protok bude reguliran otvaranjem zatvaranjem termostata. Dok je termostat zatvoren protok 0, dok je otvoren skroz, sigurno protok nije taj, od 900l po satu, to je za idealno slučaj gdje pumpa nemora dizat vodu povlačit preko termostata i slično.  Nadamo se dobrim rezultatima.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 734
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #10 : 11 Svibanj, 2024, 22:01:05 »
Koliko vidim ovo sve si dobro posložio.
Za antifriz se ne moraš previše misliti, bit će "plavi" dobar.

S obzirom da si stavio rezonantni auspuh trebao bi si poštelat karb da smjesa bude odgovarajuća ako već nisi.

Kad se igraš s tim distancama ispred ili iza variomata bilo bi dobro da provjeriš stoji li ti remen ravno između variomata i zadnjih polutki.


Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #11 : 12 Svibanj, 2024, 01:38:15 »
Hvala na savjetima, nisam siguran još kako se igrati s karbom, ali kad skuter bude u voznom stanju budem. Na kraju sam vratio vario u ducan i narucio drugi, uvalili mi set za drugi skuter kojemu je bolcna manja za 1.5mm.. primjetio sam da je i remen u banani, pa sam uzeo komplet vario polini, ali baš za taj skuter sa dva centralna federa, no to tek stiže za preko tjedan dana, dotle budem vodu riješio.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #12 : 12 Svibanj, 2024, 01:42:25 »
taj plasticni disk od vodene kojeg vrti radilica, tu di sjeda na tu mesinganu maticu, jel se ta matica lagano vrti pod prstima?

Jel se uopce moze rastaviti taj dio?

Bas su rijetke teme o SF3 na forumu, pa mi je drago za projekt :)  :headbang:

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #13 : 12 Svibanj, 2024, 09:16:44 »
Mogu je koretati s dva prsta, može i makita bez problema.. malo se osjeti otpor, al da ti budem iskren ne znam kako to mora biti. Ma ova pumpa je zakon za skuter do 7500 okretaja i 50na sat. Ali bilo kaj drugo, ili propiša, ili se radpadne ak je zamjenska..

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #14 : 13 Svibanj, 2024, 21:19:07 »
Odgovor na pitanje Poggiali-ju, da se odšarafiti pa možda i rastaviti budem probao.

Nastavak, pumpa je spojena preko prekidača na akumulator, voda natočena u sustav, ozračen sustav, (stavljen stari termostat potpuno otvoren kako bi ispitao protok pumpe), motor upaljen i zagrijan na 2 crtice na ekranu. Čim je upaljena pumpa temperatura je pala na 0. Ovako mogu zaključiti da pumpa  ima super protok i da jako brzo sve ohladi. Naravno treba ispitati i u vožnji, no to ću napraviti krajem tjedna kad ju smjestim kako treba.

Prilikom smještanja skinuo sam crijevo sa ulaza u glavu, te je okrenuo tako da mi koljeno paše da je bliže samoj glavi.

Slike u nastavku!

također bitno je napomenuti da je danas glavni alat bio Loctite 406, jer spašava sve odvratno loše kineske plastične dijelove :D
Kako su popucale samo neke kopče plastike pod nogama, kupio sam one klasične šarafe i podloške koje se koriste svuda po ovom motoru pa ću izbušiti ovaj crni plastični dio di se noge stavljaju i ušarafiti u te brze matice na bijeloj plastici.





« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2024, 21:20:48 MarinM11 »

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #15 : 14 Svibanj, 2024, 23:11:43 »
Evo malo slika kako sam uglavio za probnu vožnju, u palnu je kupiti neko odgovarajuće crijevo (ako tko zna gdje ima za kupiti slobodno neka javi u odgovor! Hvala  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: )

Rezultati su super, ubačen je novi termostat ozračen sustav, pa sam upalio pumpu na prekidač te onda skuter, odvozao se malo, temperatura se ni jednom nije popela preko dvije crtice, kiler uvijek fino topli. Za sada jako zadovoljan svime, ostaje mi ju prepozicionirati tako da nije baš blizu auspuhu, kojega ću ionako zamotati termo trakom za auspuhe, pa ne bi trebalo imati utjecaja na pumpu nikako. Trenutno čekam VARIO kit jer sam onaj prvi vratio (kriva bolcna) pa sam na kraju uzeo radi dotrajalosti i kit sa remenom i vario i dva centralna federa.

Također je veliki problem ove konektore naći, no našao sam blizu sebe nekoga tko radi sa auto dijelovima i uspio iskopati dva komada. oznaka konektora: 1-967412-2





image uploader

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #16 : 15 Svibanj, 2024, 04:28:35 »
Aj super ako ti radi ova pumpa.. nego nisam ukapirao najbolje, ova sto se razletila je original ili zamjenska?  Uglavnom zamjenske su zivi otpad, i moze vec isti dan pravit probleme,  OEM je oko 180€, mada na samu trajnost dosta utice i da li je u sistemu prastara voda ili se redovno stavlja antifriz... Ne znam kako je sa SF3, ali na SF2 je oem vodena trajala godinama...

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #17 : 15 Svibanj, 2024, 06:58:48 »
Zamjenska, stara god dana, originalna je bila prije nje procurila, kod SF2 se pumpa dala rastaviti zamjeniti impeler lezaj i što ja znam, ovdje ne... ovdje je sve kao iz komada napravljeno.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #18 : 15 Svibanj, 2024, 17:02:07 »
dobro, ako je original izdrzala 10 godina, onda je opet bolja od zamjenske koja godinu dana izdrzi, a nije toliko jeftinija..

Offline MarinM11

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Moj Skuter: SF3 50 2T LC IB
Odg: Peugeot Speedfight 3 50cc 2T LC Ice Blade - Base tuning
« Odgovori #19 : 15 Svibanj, 2024, 19:01:11 »
Svakako, istina, no 180 eura ili više za original, s time da idem na polini prijenos komplet i rez auspuh, više okretaja samim time, te ni original pumpe ne vole visoke okretaje i trešnju disbalans i luft lagera radilice, smatram da je 50 eura za elektro pumpu, đabe..