Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen  (Posjeta: 4216 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« : 29 Ožujak, 2024, 19:10:36 »
Predstavljam svoj novi projekt NRG Power četvrti po redu!























Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #1 : 29 Ožujak, 2024, 19:12:01 »



















Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #2 : 29 Ožujak, 2024, 19:26:52 »
Inače ovome je priča baš zanimljiva.
Kontaktirala me jedna poznanica da joj treba servis, i da ga nitko ne želi uzeti do sezone da ga riješi, novci naravno nisu upitni. (cca 20 dana prije). Ja pristanem čim sam vidio da je Piaggio 2t grupacija i dogovorimo se za četvrtak prošli. Kako sam imao dosta posla, zamolim je da mi se javi u ovaj ponedjeljak. Naravno da nije nego se javila u srijedu sa porukom, hoćeš uzeti ovaj skuter za dijelove, i odredila cijenu. Za malo sam istog trena poletio prema njoj kao tigar na svoj plijen, ali skulira sam se, i dogovorio za sutradana (jučer). Navečer kad sam se javio posli posla, javila je da ne more tad, nego sutra (danas). oko 10h me zvala ujutro da dođem, i u 12:30h sam već bio nazad.
U 13:30 sam ga iskrcao (posli ručka) i krenuo gledati zašto neće upali. Krenuo sam od akumulatora i osigurača. akumulator davno kaput, osigurač izvađen (wtf) ... promjenim osigurač i stavim nov aku, i krenem verglati, nikako da upali... idem provjeriti svjećicu... lulica od svijećice skinuta... hahah uopće nije nataknuto.. (wtf2) izvadim svijećicu, prljava ajme meni, iskurblam bez nje, stavim novu, 3 put zakurblam, skuter upali (wtf3)... prima gas, ali sporo, kao da se malo guši... ništa, ugasim, krenem skidati plastike, skidam prijenos, dalje nisam ni fotkao previše. Otkrijem luft na kotaču iza (ležaj ubijen, luft u ležaju u deklu (ubijen), luft na radilici na strani variomata, kad sam posli rastavio, kompletno ubijen, i semering na strani magneta gotov, naravno, i prirubnica je ispucala kompletno, airbox je krpan, i naravno prastara spužvica unutra... inače baš izmrcvaren skuter, kojem treba dosta ljubavi. naravno, zaboravio sam reći da plastike nisu najbajnije 4/10 i naravno opiturane su sprejem. 3 komada trebam obavezno nove, i ako ovo itko pročitao, spreman sam kupiti cijeli set plastika, u jako dobrom ili odličnom stanju za naravno, razumne novce.
Auspuh je ZX i prvi puta se susrećem sa njime. Nastojat ću ga odnijet na pjeskarenje...

Dobio je udarac dole sa desne strane kukom (dok je netko išao u rikverc) i to sam uspješno izravnao čekićem (čak sam impresioniran kako sam uspio).
Još što sam vidio, ulja u prijenosu nije bilo i netko je krivo okrenuo semering, netko je mijenjao hladnjak, skuter je baš loše održavan i svaki dio na njemu je bio dotrajao pogotovo od potrošnog materijala. Nekim čudom ima oba retrovizora, i falilo mu je gotovo 70% šarafa, i bilo je dosta povezano vezicama.

Dobio sam ga za male novce i vjerujem da će ispast odličan poslije!
Registriran je do 01.09.2024g.
Dosta sitnica od njega imam doma, ali sigurno će se potrošiti na novu radilicu, remen, mikroremen, filter zraka, i set plastika ali samo ako nađem pristojni set, pa makar bez naljepnica... igrom sreće imam jedan set naljepnica za NRG Powera u šteku ... haha

Nastavljamo iza Uskrsa
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2024, 14:37:23 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6731
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #3 : 29 Ožujak, 2024, 21:25:54 »
Ala imas volje svaka ti cast
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #4 : 01 Travanj, 2024, 17:54:16 »





















Ukratko, prije Uskrsa, ubacio sam vodenu pumpu, 2 ležaja radilice, ležaj kola semering, zatvorio getribu, očistio kemijski karburator, presložio ga, ubacio diznu 66, ručni novi čok, i podmazao ručke kočnica da ne škripuću.

Pošto imam leovice ZX, pitam vas koja dizna je najbolja za serijski cilindar? ostajem na 64 ili? I koje rolice da gađam? 5,3 ili da idem na lakše?
Hvalaaaa
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #5 : 01 Travanj, 2024, 22:58:09 »
Zeger vodene si naopako smontirao...

Ovisno jel imaš dugi ili kratki ZX, za dugi 4.8-5gr za kratki 4.3-4.7gr
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #6 : 02 Travanj, 2024, 12:31:41 »
A da, jesam, i to mislim da sam ga tako montirao jer drugačije nije mogao stati hahah ...
E da, imam dugi ZX, hvala što si mi to napomenuo!

Danas samo radim čišćenje i čišćenje... a i zamjenu potrošenog materijala i razvaljenih navoja pa smo mećali helicoil na retrovizorima...
Znači odrađena je zamjena vilica, iz šteka sam izvukao u jako solidnom stanju iste vilice sa mog 3. NRG, stavio sam nove ležajeve volana, podmazao ih sa crvenom mašću, pobrusio sam disk prednje felge, zatim i zadnji disk, promijenio gumicu od uljne posude, te očistio sito, počistio deklo i podmazao mehanizam, kako je zapekao klipić na zadnjoj čeljusti, onda sam rastavio komplet čeljusti i sve očistio i podmazao, te složio i očistio disk pločice.
























Trebam izvlakač ležaja sa radilice ... nikako da to nabavim
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #7 : 03 Travanj, 2024, 16:23:38 »
Ispolirao sam prednji far, prvo sa 400 pa 800 pa 1200 i onda sa grubom spužvom... Zadovoljan sam kako je bilo, svakako bolje nego prije. Rastavio sam ZX, treba mu čišćenje, priprema za pjeskarenje je odrađena, i kasnije detaljno čiščenje. Prednju masku sam odlučio da ću spasiti, umjesto da odmah dam 180e za novu. Polovne je jako teško naći i još nisam našao podnicu. Član Rox iz Makarske poslao mi je par plastika koje falu, tako da čekam da stignu (poklopac akumulatora, prednji trokut, desna podnica). Naručio sam novi žmigavac OEM koji fali, prirubnicu, remen, mikroremen, akumulator 5ah i filter zraka. Ostalo imam sve u šteku i nadam se da sam sve pokrio... Eventualno je ostalo to da boju uzmem neku ako ne iskoristim ovu koju imam u šteku.
















Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #8 : 08 Travanj, 2024, 19:45:59 »
Aktivno tražim plastike te ih i naručujem (hvala krle), ali projekt je stao sa radom do daljnjeg dok ne riješim SR150 prvo... E i da, promijenio sam i novu vunu (RMS) u topu



« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2024, 19:47:59 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #9 : 10 Travanj, 2024, 19:34:19 »







Prinova. Za podnicu su mi tražili po 100e, ali srećom kod Pleše je nov košta daleko ispod te cijene. Usput je došla nova i radilica...  :icon_thumright:
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #10 : 14 Travanj, 2024, 08:42:28 »
Složeni blokovi, uopće mi se nije dalo fotkati, tek sam prid kraj ovo poslikao što se vidi! Sve je stavljeno po PS, kako bi trebalo ići, čak sam uspio i zadnju čeljust montirati nazad i ozračiti!
Zaboravio sam naručiti neke sitnice, a jedna od njih je ventilator na variomatu! Starog sam bacio, jer je bio onaj bijeli zamjenski ... sa puuuno lufta ...







Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #11 : 15 Travanj, 2024, 15:22:50 »
Iznanervirao sam se brušeći glavnu masku, kao sve ostale. one koje sam uspio riješiti, odmah sam bacio u špric kit, pa ću sve zajedno kasnije brusiti na vodu... ostalo ih je tako puno za poskidati ovaj shit od boje iz spreja...









Ne znam više što ću, nadam se dobrim i pametnim rezultatima bez da mi otpadnu ruke i da to što prije sredim!
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #12 : 17 Travanj, 2024, 13:52:23 »
Ako je farbano sprejem uzmeš 5L benzina, i u nekoj kanti većoj peri sve sa kistom, lakše ti je od šmirglanja svakako...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #13 : 17 Travanj, 2024, 21:45:31 »
Ako je farbano sprejem uzmeš 5L benzina, i u nekoj kanti većoj peri sve sa kistom, lakše ti je od šmirglanja svakako...

Tako je, to sam pokušao napraviti, i uspio sam skinuti samo zelenu boju.. ispod zelene boje bila je ova kompletna siva što je na svima... užaaas!

Na kraju sam zvao dečka koji mi pjeskari, i unatoč što nema više dobru diznu za plastike, svejedno sam ga nagovorio da mi proleti plastike, što je danas i napravio. uspio je više manje sve skinuti osim na rešetkama. Ja sam zadovoljan. Uspio sam danas prije noćne nešto i odraditi posla, te sam Bumper sprejeve dobro upregnuo da izgleda sve OEM!
Uspio sam spasiti koliko toliko vizir, ispolirao sam ga na brzinu i izgleda pristojno! Auspuh sam prefarbao u crnu, stvarno mi se neda polirati, a prije toga sam sitnice povario i pobrusio da izgleda dobro!

Pošpricao sam sve plastike za farbanje u špric kit, i ako uhvatim vremena, sutra krećem sa brušenjem! Ispalo je više manje sve ok, neke sitnice će se trebati pokitati ali sam zadovoljan uloženo-dobivenim. Ne znam kako nisam sve pofotkao, žurio sam ahahah













Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #14 : 19 Travanj, 2024, 21:38:59 »
Danas bilo veselo, stigle Malossi 4,8gr rolice, ventilator ventilvara, sve montirano, i onda se bacio na paljenje skutera. Na kraju sam skuzio dole kad sam ulio gorivo da curi, pogotovo kad vergla. Sva crijeva bila su kao kamen, stavio sam nova 5mm silikonska crijeva iz Tokića, i uspješno ga upalio!

Najgore što mi je puklo malo crijevo od uljne pumpe, tako da moram i to promjenuti  :help:
Naručene su još neke male plastike, a ostale plastike u špric kitu nastojat ću rješavati kroz koji dan kad uhvatim volje za to, prioritet je mehanika!


















« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2024, 22:44:18 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #15 : 20 Travanj, 2024, 21:01:01 »





















Danas kad sam išao kopati po NRG, otkrio sam da je i ova crna plastika slomljena, pa sam je išao zavariti. Zatim, išao sam testirati uljnu pumpu, i naravno nije radila. Iz šteka sam izvadio novu zajedno sa 3mm i 5mm silikonskim crijevima i nanovo sam sve provukao. Testirao sam uljnu i odlično je bacala ulje. Nafilao sam ulje kroz cijelo crijevo i sklopio sve nazad. Ulio sam 75w140 ulje u prijenos, te sam pofarbao na novo ovu glavnu plastiku u sredini. Mogla je ispast i bolje, ali ja sam zadovoljan. Upalio sam odmah skuter, te sam montirao sjedalo i napravio sam 2-3 km. Sve uredno radi i vuče, baš sam jako zadovoljan. Malo je grub gas, ali ništa što nebi trebalo malo WD40 popraviti.
Instalirao sam i nosač zadnjeg blatobrana, kojeg sam uzeo novog, samo sad moram naći  gdje sam stavio nosač i sam blatobran ahaha
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #16 : 21 Travanj, 2024, 05:54:35 »
Bome je taj Power veliki zalogaj, ubijen i uništen je maksimalno.

Dobra je ova siva boja, a vidio sam uzivo jednog Powera u BMW takvoj sivoj boji sa crvenim felgama i skuter je izgledao perverzija.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #17 : 21 Travanj, 2024, 11:43:46 »
tako je rade, skuter je baš bija i zapušten i ubijen ... falilo mu je jako puno ljubavi, što je sada, valjda, nadam se, i dobio. Siva boja je Piaggio 121 (cenere met opaco) ali sa sjajnim a ne matt lakom. nisam htio u crnu boju, da se napravi neki kontrast. Razmišljao čak i jesam o cenere met opaco originalnoj boji u matt izvedbi za cijeli skuter... ima još vremena za odlučiti svakako hahah ... i da, felge bi trebalo obnoviti isto, ali ne znam jel bi ih išao raditi ... možda da ih prvo dobro operem. Sviđa mi se kombinacija crvene felge i crni skuter sa crvenkastim detaljima... to sam krenuo na istom poweru 2007 raditi ali nisam stigao felge opiturati i prodao ga tako. Možda da se učini isto? khm khm


Evo stanje trenutno plastika koje nisu na skuteru, jučer sam kitao i brusio plastike, te ih upicikatio da budu dobro pobrušeni. Sad odmaraju do sutra di bi trebao baciti još jedan sloj špric kita pa pobrusiti na vodu sa 600 finim papirom.







Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #18 : 21 Travanj, 2024, 17:19:15 »









Kako je ovo restauracija na buđetu, i kako bi bilo dobro uštediti što više love, a ne upucat jako puno jer je na prodaju, a kako je lijevi žmigavac bio slomljen i opet se slomio nakon lijepljenja, išao sam pogledati što imam u šteku i naletio od SR150 žmigavce koji savršeno pašu! Od originalnih žmigavaca ostalo je samo ožičenje koji savršeno pašu na SR žmigavce. Montirani, zavidani i eto, super radu. Možda bi bilo bolje da ima prozirne poklopce ali otom potom.. za sad sam i ovako zadovoljan!
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2024, 17:22:11 challenbeen »
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2882
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen
« Odgovori #19 : 22 Travanj, 2024, 21:53:10 »





Kako sam ga složio, idem ga provozati. Nakon 5 km, samo mi se u vožnji uguši i crkne. Pokušavam ga upaliti i nikako, tek nekako jedvite pod punim gasom a radi kao na leru... ja lud... mislio da je zacvikao... luuuud!
I dobro, odem plastike oprat, prebrišem sa antisilikonom, ispušem sve kompresorom, i bacam 2 ruku tankog špric kita. I naravno, prednji blatobran se otkotrlja u zemlju. DIVOTA.
Bijesan idem skidat auspuh da vidim jel zacvikao, i zatečem stanje kakvom sam ga i složio - jako dobrim. Vratim nazad, idem pregledat karb, kad u karbu nešto šuška pri skidanju... otvorim poklopac donji kad ono dizna se ošarafila... wtf haha zavidam nazad 68 diznu, vratim sve kako je bilo, upalim skuter, radi normalno - najnormalnije kao i do sad. nemoreš belivit.
Posli odem pobrusiti plastike kad se sve osušilo, sve sam preletio sa 400 na suho, da skinem najprvi tanki sloj, i sutra idem na 800 na vodu. Nadam se da će ispasti dobro i će bit sređeno za farbanje.
Glavna maska je jedino ostala za dodatno kitanje, ostale su mi neke sitne rupice i pukotine koje moram sanirati da izgleda po PS, tako da možda bacim još jednu ruku špric kita preko maske, pa onda i preko blatobrana....
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007
Gilera Runner VXR 180/200 4t 2002