Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja(nastavak teme)novi problem  (Posjeta: 1699 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
pozdrav molim pomoć
navedeni motor teško pali nakon stajanja,prije mjesec dana sam promjenio semeringe jer je vukao falš zrak,nakon promjene semeringa kad upali ide dobro ne guši ali nakon stajanja od pola sata,sat,ili vise teško pali treba dugo verglati kao da nema goriva,i prije promjene semeringa se znalo dešavati da nakon dužeg stajanja(5-10 )dana teško upali ili upali pa se ugasi pa treba dugo da ponovo upali,promjenjena je prirubnica,svijećica,lula,kabel,opran filter zraka,vakum pumpa je stavljena nova prije pola god.probao sam s drugim karburatorom,probao sam i drugu bobinu,frend mi je dao druge lamelice ne znam marku ali su nove stavio sam te lamelice i opet ista stvar.da li je moguće da još negdije vuče fals zrak ili je nešto treće??
inače skuter je serijala
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2024, 12:14:37 dady385 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja
« Odgovori #1 : 11 Studeni, 2023, 16:21:33 »
nista mu nije samo mu ishlapi gorivo iz fergazera pa je prvo paljenje malo zeznuto
zaverglaj ga na 2 skununde cekaj 5 sekndi pa zaverglaj opet na 2 sekundi i natocit ce se fegazer s gorivom i normalno ce palit

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja
« Odgovori #2 : 11 Studeni, 2023, 17:20:03 »
nista mu nije samo mu ishlapi gorivo iz fergazera pa je prvo paljenje malo zeznuto
zaverglaj ga na 2 skununde cekaj 5 sekndi pa zaverglaj opet na 2 sekundi i natocit ce se fegazer s gorivom i normalno ce palit
ok to ako ga ne vozim po nekoliko dana ali sad se dešava i kad dođem nakon sat vremena isto neće

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja
« Odgovori #3 : 11 Studeni, 2023, 19:42:16 »
Pregledaj dovod goriva, vakumventil, vakum slaufe.
Cok je isto izvor problema ili zacepljena ler dizna.

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja
« Odgovori #4 : 06 Siječanj, 2024, 22:04:39 »
pozdrav molim pomoć
navedeni motor teško pali nakon stajanja,prije mjesec dana sam promjenio semeringe jer je vukao falš zrak,nakon promjene semeringa kad upali ide dobro ne guši ali nakon stajanja od pola sata,sat,ili vise teško pali treba dugo verglati kao da nema goriva,i prije promjene semeringa se znalo dešavati da nakon dužeg stajanja(5-10 )dana teško upali ili upali pa se ugasi pa treba dugo da ponovo upali,promjenjena je prirubnica,svijećica,lula,kabel,opran filter zraka,vakum pumpa je stavljena nova prije pola god.probao sam s drugim karburatorom,probao sam i drugu bobinu,frend mi je dao druge lamelice ne znam marku ali su nove stavio sam te lamelice i opet ista stvar.da li je moguće da još negdije vuče fals zrak ili je nešto treće??
inače skuter je serijala
Pozdrav
evo da ne otvaram novu temu ovdje cu samo nastaviti pa bi molio pomoć.
navedeni problem je otklonjen,skuter sad pali na zub sad imam još par problemčića (ovaj problem je prisutan prije ovog navedenog)a to je:da u vožnji prilikom oduzimanja i ponovog dodavanja gasa skuter kasni s odazivom gasa znači na manjim okretajima ne primi odmah gas već se malo muči ili guši(voooo)i onda "odčepi"kao da mu u startu malo zafali goriva....ako gaostavim da malo radi na leru pa krenem to se rijeđe dešava, ne mogu točno ocijeniti da li je ovdje problem u karburatoru ili nešto s prijenosom ali probao sam i s drugoim karburatorom i isto se dešava pa mi ovo malo više lici na neki problem s prijenosom :dontknow: :dontknow: uglavnom karb.dellorto 17,5 očišćen,skuter ne vuče nigdje falš zrak(testirano)nove lamelice semerinzi i prirubnica,svijećica po boji izgleda ok,sto se tiče setupa,rolice su 4.3 grama(probao sam i druge ali mislim da mu ove najbolje leže)centralna je bijela malossi,žute polini opruge(starta na 6000)auspuh je sc08,dizna 64,iglica karb na sredini(na trećem zarezu)limić karburatora skinut,stavljna nova spuzva filtera(serijska) ide preko 80 km/h što mislim da je ok za mojih 100 kg.
problem br.2:je novi a to je nešto s karb.kad je hladan moram držati gas da se ne ugasi kao da ne radi čok.ali čok radi(provjereno)kad se zagrije radi normalno na oko 1500 okretaja i ako štelam gas na ler vijak ler bude pre velik taknem ga milimetar ler gas skoči na 2700 ovo je prepostavljam nešto s karb mogu jos malo pokušati štelati vijak za zrak..ili pokušati s drugim karb.i mislim da cu to popraviti ali me muči ovaj prvi problem...?? :dontknow: :dontknow:
i problem br.3 je da nekad ne rade okretaji ili blokiraju na 2000 rpm.pa kad stisnem kočnicu podnuna  0 i ne rade do slijedećeg palenja,pokušao sam pojačati masu,očisti i našpricati kontakt sprejem spojeve na instrument tabli ali ne pomaže...svi savijeti dobro došil zahvaljujem

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja(nastavak teme)novi problem
« Odgovori #5 : 08 Siječanj, 2024, 16:39:37 »
Stvar je ekstremno jednostavna.
1-2) Vrati prenos na serijski setup sa serijskim djelovima jer prenos tako ne radi niti ce raditi, na 100 kila stavis 6g rolice serijsku novu centralu i originalan remen i motor leti
3) dok je hladan motor ne radi kako treba jer lerzrak nije nastelan kako treba citaj na serijskij masini 1 1/2 do 2 1/4 kruga tu negdje ces ga nastelat da optimalno radi na leru i da pusta gaslijepo dolje. Lerzrak se stela nakon sta je motor vruc 15 minuta voznje.
4) to sa kazaljkom moze biti sve od krive svjecice krive lulice pa do kontakata na samom satu

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja(nastavak teme)novi problem
« Odgovori #6 : 09 Siječanj, 2024, 17:09:13 »
Stvar je ekstremno jednostavna.
1-2) Vrati prenos na serijski setup sa serijskim djelovima jer prenos tako ne radi niti ce raditi, na 100 kila stavis 6g rolice serijsku novu centralu i originalan remen i motor leti
3) dok je hladan motor ne radi kako treba jer lerzrak nije nastelan kako treba citaj na serijskij masini 1 1/2 do 2 1/4 kruga tu negdje ces ga nastelat da optimalno radi na leru i da pusta gaslijepo dolje. Lerzrak se stela nakon sta je motor vruc 15 minuta voznje.
4) to sa kazaljkom moze biti sve od krive svjecice krive lulice pa do kontakata na samom satu
hvala na odg,probat cu s novim rolicama,remen je 811x18.5 kupljen pod orginal u piaggio dućanu kao i centralna i do sad su prešli oko 500 km.svjećica je br9es i denso w27esr i s obadvije se to događa pa sam počeo sumljati na sam sat i instalaciju trazio sam po shemi pa mi je ostalo još jedino provjeriti zeleni kabel koji ide iz namotaja u bobinu iz bobine do kontakt brave i instrument table

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja(nastavak teme)novi problem
« Odgovori #7 : 09 Siječanj, 2024, 17:16:35 »
Sto je bio problem, ovo sa paljenjem?

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja(nastavak teme)novi problem
« Odgovori #8 : 10 Siječanj, 2024, 22:08:29 »
Sto je bio problem, ovo sa paljenjem?jedan semering iako je bio nov.vukao je falš pa sam to zamjenio i sve nanovo predihtao


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio Nrg mc3 neće pali nakon stajanja(nastavak teme)novi problem
« Odgovori #9 : 12 Siječanj, 2024, 07:58:13 »
izmjeri kompresiju sa instrumentom