Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 70: kako posti%u0107i maksimum?  (Posjeta: 3156 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner 70: kako posti%u0107i maksimum?
« Odgovori #20 : 24 Prosinac, 2023, 19:50:28 »
Vratio sam se s nekim ažuriranjima

Dakle, pokušao sam staviti fr4 CVT varijator, ali osim ako negdje ne curi gorivo, motor troši puno više.
Također se bori da postigne maksimalnu brzinu (96 km/h na brzinomjeru), ali s druge strane uvijek ima spreman odziv na gas i gotovo je eliminirao kočenje motorom tipično za purejet

Probao sam i MHR team varijator, s raznim postavkama (sada ima 7.2 valjke i zelenu oprugu), ali čini se da motor ne radi bolje nego što je radio s normalnim multivarom od 2000.

Nažalost, shvaćam da je purejet motor koji se, bez obzira na modifikaciju, uopće ne primjećuje ili u svakom slučaju vrlo malo, a na kraju krajeva, ako ga želite razviti bez gubitka ubrzanja i maksimalne brzine jedino što trebate odgovara 70cc, ZX auspuh i multivar 2000, ostalo je samo gubitak novca i vremena
Uzbuđivanje kada dobijete dodatnih 1 km/h na brzinomjeru nije u redu jer 9 puta od 10 ovisi o vjetru ili temperaturi zraka.

Sretni blagdani svima!

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner 70: kako posti%u0107i maksimum?
« Odgovori #21 : 24 Prosinac, 2023, 19:52:25 »
još nešto, jesmo li sigurni da su izvorni zip omjeri 14/46 i 15/48? jer sam do sada našao samo original Piaggio Zip sp 14/46 i 14/48

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner 70: kako posti%u0107i maksimum?
« Odgovori #22 : 28 Prosinac, 2023, 16:56:57 »
Ažuriraj.
Montirao sam Shot V4 bez ikakvih drugih preinaka i motor je radio lošije nego kad sam montirao ZX (nije dosegao ni 90km/h na brzinomjeru dok je prije bio maksimalno 96km/h, originalni mjenjač, ​​br. 7 % ili bilo što drugo).
Zatim sam montirao i Polini šalicu sa sve 3 debljine kita i sad je skuter bomba! Ima vrlo snažno ubrzanje i doseže 102km/h na brzinomjeru!!
Problem je što se sada čuje kako se pumpa za gorivo okreće (nisam siguran da li se okreće brže jer ima manji pritisak u krugu).
Želio bih riješiti ovaj problem jer je buka neugodna i zabrinjavajuća.

Hoćeš reći da sa Shot V4 mogu ugraditi duži mjenjač (čak 20%) ili se auspuh previše prazni pa bih gubio na ubrzanju na usponima?
Hvala vam

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner 70: kako posti%u0107i maksimum?
« Odgovori #23 : 28 Prosinac, 2023, 22:41:50 »
vratio s novog testa.
Motor je doista vrlo brz, od 80 pa do maksimuma ubrzava jednako brzo kao npr. od 30 do 70, odziv na gas je uvijek spreman i daje fini potisak; to je sasvim drugi motor! WOW!
Problem, jer uvijek ima problema je što motor kad je hladan ne dobiva gas, pršti i ne miče se (nekad se ugasi i ako sve ubrzaš). Međutim, nakon što se zagrije, motor radi vrlo dobro, čak i kada kreće iz mirovanja.
Može li se to riješiti?

Što se tiče buke pumpe za gorivo, želim je isprobati i vidjeti što će se dogoditi. Do danas je ta pumpa prešla gotovo 20.000 km, otvorena je samo da bi se očistila nakon godina neaktivnosti.

Hvala vam