Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia sr 50 piaggio 2008 + Dr Evolution 70ccm + Sito plus sklapanje i savjeti  (Posjeta: 6337 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6053
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Pol sata na leru da radi skuter su gluposti
Ljudi moji :drunken_smilie: :binkybaby:
Zagrij ga 5-10 mi i vozi se lagano kasnije po gasu
Pa normalno da krepaju svjecice :hello: :headbang: :toothy9:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Aaaa kad sam se usro onih brazdi od honanja cilindra, nikad takve nisam vidio, ne jednolike i pod prstima se osjete, izgledalo mi ko da se djeca igrala, a ne kao kvalitetna roba. Uz to proveo sam puno googlajuči o toj razradi, pa sam, što sam više čitao, ostao više u nedoumici. Jedni ne stavljaju ništa ulja dodatno, drugi ovako kao što sam napravio ja, Dario isto ništa, neki razrađuju u leru 2x 30min i gas, neki čak 500km ne idu preko 6000omin.... Mislio sam da može samo koristiti, nisam razmišljao da može škoditi svječici. Znam da škodi auspuhu, al kontam izgirit će kad ga krenem pržit.... Lagano je masan na rupi već.... Šta ja znam mogu izvadit pa doliti čistog benzina....

ma sve to ok, kuzim da ti se neda opet sve rastavljati, ali ako je mjesavina ok slozena, nemas nekog straha, jbg, napravi nakon par kracih voznji provjeru, cisto jel si stego variomat dobro, kvacilo, jel radilica dobila lufta ako si nesto krivo sklopio, jel curi di na cilindru, to ce se brzo pokazati...   

Ti cilindri imaju nesto grublju obradu, vec ti je Dario reko, kanale liznuti malom turpijicom, cisto da ih zaoblis, ostalo nista ne smeta, ostajace malo vise ulja na stjenkama  :)

Razrada jedino da ga ne cepis pun gas u okretajima, dok digne malo temperaturu krenes, laganije, nije cak preporucljivo ni stalno iste okretaje imati... al kazem odes laganu voznjicu po nekom zaseoku di variraju brzine, a ne na neki pravac di ces se vozit pol sata punog gasa

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Danas nagurao 60km, varirao sam ga od 5000 do 7000, na pola ga ohladio 15min.... Jbt, znanstvene radove na temu razrade cvaje sam pročitao ovih dana....

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Ako si prešao 60km i drkario ga radom na leru to je razrađeno, tak da slobodno sad vozi normalno.

Ne kuzim kak uspijete pimplat sa gasom tak dugo...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Jbg, strah

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Ako si prešao 60km i drkario ga radom na leru to je razrađeno, tak da slobodno sad vozi normalno.

Ne kuzim kak uspijete pimplat sa gasom tak dugo...

ja se tak stalno vozim xD  tu i tam rastegnem 80-100, i ostalo sve oko 60 gpsa  :toothy9:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Ako si prešao 60km i drkario ga radom na leru to je razrađeno, tak da slobodno sad vozi normalno.

Ne kuzim kak uspijete pimplat sa gasom tak dugo...

ja se tak stalno vozim xD  tu i tam rastegnem 80-100, i ostalo sve oko 60 gpsa  :toothy9:

Ja jos sporije  :laughing3:, osim kad krene uzbrdo onda skoro ful gas.... Uostalom, tjedna ruta i nije predviđena za brze...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
dobro, al ja imam 250 i 400 xD

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Danas sam u rezervar nalio preko 3,5lit čistog goriva, da razrijedim onih preko 2% u njemu, bar na 1% i smanji malo na pumpi na pola milimetra. I stavio potpuno novu svječicu, sam nisam imao (do sutra) 9ku, nego sam potpuno novu 10ku stavio. Stroj čupa iz svih okretaja, leti.... Sutra kupujem i 9 i iridium 9 pa nek imam. Onda nakon neko vremena znat ću na čemu sam. U sred grada otpala mi matica s prihvata aupuha na cilindar, svi iz kafića su gledali u mene, okrenuo se prema doma, otpala i druga. Duge su bile, kao one što sam na glavu stavio. Došao doma kao da 300kubika dolazi. Stavio iste + feder platne, valjda će sad držati. Nije mi vrag dao mira, negdje ok 9000 zakuca na 80na satu, dalje ne ide, par sto metara još sam ga držao i došao je na 1080omin, mislim da je to previše, nisam mjerio gps tada. Vuče me na teže role od ovih 6g u OEM variu.... Vuče me Na Dariovi 7,2 u multivaru. Ima li tko tako nešto za prodat povoljno, može i trampa za nešto sto ja imam..... Ugl trenutno mi vuče osmjeha lice i izbija vozačku na koji mjesec....

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Pozdrav! U rezervaru je čisto gorivo. Prešao sam 250km, na 150 stavio novu BR9ES, i sve super do danas, upalim ga, obučem se, još nešto napravio, radio 4min u leru, krenem, sve normalno radi, vozim lagano na 6500 okretaja , nakon 200m, trokiranje, neće gas, jedva vozim i krepa najzad. Skinem svječicu mokra, crna. Stavim novu upali iz prve i gas. Dođem doma očistim onu crnu, drotčetkom, lagano šmirglom elektrode, prekontroliram zazor, stavim na 0,65mm, prešpricam brakecleanerom, vratim nazad, upalim radi.... Odem se provozat, opet na ISTOM mjestu, nakon 200m trokiranje, lagano ga tražim gasom, nakon jedno 600m probije i ideeeee, pali gasi ideeeee, čini mi se dok je vruća.... Nez nije mi jasno, prije kita i sad u sve skupa 1000km ubio sam 4-5 BR9ES, iridium kod mene košta blizu 30€ nisam htio dat, RN2C mi niti jedan auto shop u gradu ne može naručiti.... Dok ne budem bio u nekom većem gradu gdje mogu kupit CHAMPION i NGK BR9IEX za normalne novce, moram svako malo 6€ dat izgleda za BR9ES.... boja prekrasna bude na svim položajima gasa, nisam pametan što da radim....

Mješalica ulja je na pola mm jače od crte.... Nez, logika mi govori, veća zapremina cilindra i više okretaja, treba pojačati ulje još, a svječice i ovako izgaraju....
« Zadnja izmjena: 27 Srpanj, 2023, 12:15:16 jony b. »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Ne treba ništa pojačavati ulje jer to je base kit - s time ništa ne dobivaš. Ako ti zalije svjećicu a kasnije je sve normalno i boja je ok na svim otvorima gasa problem je u čoku odnosno čok ti drži predugo. Budući da je jučer i danas malo hladniji dan moj skuter je recimo i jučer i danas ujutro držao čok ali sam ja sebi podesio da se čok spušta nakon parsto metara a ne da mi drži 5 km.
P. S. Sad vidim da je radio 4 minute u leru što bi značilo da ti nije dobro podešena smjesa odnosno prebogata je na ler gasu pa si to poštelaj jer ćeš inače svaki dan mijenjati novu svjećicu.
« Zadnja izmjena: 27 Srpanj, 2023, 15:13:27 dr.mrgood »

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Čok je ručni, i na čoku uopće ne pali.... Znači šarafić smjese igra....

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Čok je ručni, i na čoku uopće ne pali.... Znači šarafić smjese igra....

Kako si štelao smjesu, na koji način?

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 733
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Bogatija smjesa ubije odmah te NGK BR9.
Nisi jedini sa tim problemom, a ja sam isto tako poput tebe razbijao glavu i spalio više komada NGK BR9.
Iz nekih razloga je ta BR9 jako osjetljiva svjećica i čim ju malo kreneš natapati smjesom ona crkne pogotovo kod base kiteva na vodeno hlađenim mašinama.
Vjerujem da bi sa BR8 taj problem spaljivanja svjećica nestao. Tako sam ja riješio problem izgaranja svjećica na jednom aeroxu.
Ili malo dodaj zraka na vijku smjese ako se može dodati bez da dobiješ simptome poput zadržavanja visokog lera prilikom puštanja gasa i slično.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
te stage 6 dizne, jel zna netko kakve su u odnosu na dellorto?

znam da su polini manje od dellorta...

ali opet, kaj nije malo previse 82 dizna, za bacvicu?

ja imam 80 na yasuni city c16 , samo kaj je kod mene minarelli AC, ne znam kolko igra ulogu piaggio minarelli i  ac lc

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Smjesa je štelana, po Darijevoj preporuci, glavna dizna 82, igla A22 na najniže (najgornji zub) (imam i novu A7), šaraf smjese na točno krug i pola.... Probao više puta 1/3, 2/3 i full gas, boja prekrasna, ono baš. Tako da smjesu više nisam dirao. Samo ler lagano spuštao.... Budem probao sa RN1C ćim dođe. Ako ne onda ova što je mic predložio....



Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6053
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Ta svjecica je pre bogata
Smanjit diznu
Spustit iglu da se osiromasi pa pregledat ponovo boju

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Ova svjecica bi mogla u polje pamuka  :icon_biggrin:

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Budem išao na 80, igla ne može niže....

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
NGK je smece od svjecice a kosta ko prava :sad3:
Uzmi champion ili denso ili super bosnu, ma sve je bolje od ngk.
Od NGK je ostalo samo ime i cjena :sad3:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.