Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia sr 50 piaggio 2008 + Dr Evolution 70ccm + Sito plus sklapanje i savjeti  (Posjeta: 6510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Pozdrav svima!
Mislim da je vrijeme da otvorim temu, a ne da se šlepam po Blic pitanjima, nadam se da sam izabrao dobar podforum.
Kao što naslov kaže, idemo u slaganje, ponovno, dijelovi stigli, što treba biti u zamrzivaču tamo je već cijeli dan.

Tko je pratio u Blic pitanjima, zna tijek povijesti. Teško je sad sve što je bilo svrpati u ovu temu. Uz sve što imam, od bitnih stvari kupio sam Sito plus, Dr evolution 70ccm, Stage6 Pro replica radilicu, dizne imam Stage6 do 82, iglu sam kupio A7 (imam A22 OEM), imam ručni čok i sve ostalo orginal, rolice OEM od 6g, Jasil 6g i 5,5g nove i ove što su došle sa spuhom 5,7g i 5,3g te, opruge imam komplet od Polinija, neke crvene što su bile kad sam kupio (nez čije su) i ove što su došle sa auspuhom. Alat imam za semeringe (moj rad, po uzoru na Dariov video) i Zvonkecov alat za radilicu i ležajeve. Ležajevi su Koyo Japan i Corteco semerinzi. Prije 1000-1500km je stavljen novi OEM remen, klizači varia. Prije 450 nova OEM centralna opruga, nova OEM vodena sa plavim (što ste me savjetovali) semeringom. Sve ono drugo što sam stavio novo (u Blic pitanjima navedeno), otišlo je u vječna lovišta u 450km. Ispravan je Polini igličasti i nove OEM Pia karike. To mi sad ne igra. Pa molim savjete, za početni setup, dizna, dali da stavljam A7, koje rolice i koje opruge kvačila? Usis je OEM sa novom cijevi između karba i airboxa, komplet nova crijeva goriva, vakuuma i ulja, nova gumena manžetna ulja iza rezervara. U papirima od auspuha ne vidim da je naveden moj model skutera, a na SA je, hoće li to biti problem za homologirati? Ako da, što mogu napraviti, naveden je Pia NRG, Typhon.... Hvala!
« Zadnja izmjena: 17 Srpanj, 2023, 23:44:13 jony b. »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4122
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia sr 50 piaggio 2008 + Dr Evolution 70ccm + Sito plus
« Odgovori #1 : 17 Srpanj, 2023, 20:46:03 »
Najs, necu nis govorit za setup jer sam slagao minarelli, al uvjek mozes uspored svoj setup sa onom temom di svi pisu svoje setupe...

Reci cu ti sretno i polako, cim te pocne nervirati sjedni na hladno pivo i odmori  :icon_biggrin:   :headbang:

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Aprilia sr 50 piaggio 2008 + Dr Evolution 70ccm + Sito plus
« Odgovori #2 : 17 Srpanj, 2023, 23:07:22 »
Dans od 19,30h do 22,30h, uz zaljevanje vrta oko 20h, 20 min. E da u ponedjeljak mi palo rudo od prikolice na boso stopalo, noga mi je do jučer bila kao bundeva, danas na poslu ledio 2x i do sad na nogama. Ne mogu više.... Slobodan sam sutra i prekosutra, pa ću nadam se završiti....





I najbolje što sam dobio, bojim se jače lupati, da prijeđe više od 450km 🤫
https://youtube.com/shorts/9VR2aEmu-zM?feature=share4
Iskreno.... J*bački me strah!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4122
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
ma to ako se vrti bez otpora je super... jedino naulji klipnjacu, lezaje i cilindar prije sklapanja..

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Imam milijun pitanja, a svi na GO.... Hitno, ove brtve od Dr evo, diht masom priječi ili ne, između cilindra i blokova neka jaaaako tanka aluminijska.... Karike klipa, jedna crna, druga ne, koja ide bliže čelu klipa? A cilindar mi se čini jaaaako grub iznutra (jako grubo honovan), nisam još tako vidio.... Iiiii sva pitanja i nedoumice iz prvog posta još su aktualna....

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Setup igla a22 1.zub (od gore), dizna 82, lulicu makni iz airboxa(oko 19mm bi ulaz trebao biti, provjeri) Rolice najteže koje imaš 7.2-7.5gr u multivaru.Federi kvačila serijski ili najmekši iz bilo kojeg seta.

Radilica je dobro ugrađena i otkočena, čim dobiješ blagi luft na ležajima znaš da je dobro, jer nisu napeti.

Limene brtve obavezno mazati diht masom i obavezno provjeriti squish jer zna ispasti jako mali, oko 0.5mm. Honanje je okej, ja obično oštre rubove malo preletim bijaksom, ali to po vlastitoj želji.
Krom karika ide gore, pogledaj sjajniji je dio koji klizi po cilindru, to je ova sa crnim premazom.

Što se tiče igličastog, ja obično ne koristim taj što dode s radilicom, nego posebno uzimam Polini ili Malossi, ovisno o kitu. Tebi treba Polini radi širine klipa iznutra.


Jako mi je drago da ti je poslužio video, a i Zvonkecov alat koji uvelike olakšava sav taj posao. Malo smo s vremenom unaprijedili ovaj uvlakač, tako da je sad s njime milina raditi. :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2023, 06:21:11 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Danas....

Ovaj puta sam radio sa LOCTITE SI 5910, prošli puta sa LOCTITE MR 5972. Ovaj potonji je ostao nekako mljeckav, kao sirova guma i nakon 3 mjeseca kad sam rastavio, pa mi se to nije sviđalo i sad sam radio sa 5910, na rubovima vidim da ovaj bolje "suši". Ne nalazim nakon koliko vremena mogu ići rashladna, benzin i ulje, te paljenje.... @dario007 hvala za savjete. Trenutno nemam težih rolica od 6g, igrao sam se s oprugama kvačila, vješao kantu vode, i stavio one koje su se najviše razvukle, a to su Polini bezbojne.... Ako bude potrebe morat ću se baciti u nabavu težih.... Imam 2 kompleta brtvi za Dellorto, sad pol sata googlam za one male sitne kuda idu, te ona sa 2 kružne rupe. Moguće da su to za 12mm karb? Ili ove sitne idu nekako na vijak smjese, lera ili ispusta iz čašice, ili čoka?

Nije prošlo bez p*zdarija danas, polomio sam onaj pipac baypasa rashladne na plastičnoj luli (zadnji puta sam s*ebao onaj na OEM glavi), tako da opet neće biti baypasa i nekako mi um odbio staviti termostat, sad kako nema te cirkulacije, a i nekako ne vjerujem mu, a ne mogu skroz gledat u temp.....  Nove su obje matice a krakovima radilice, 3. sam negdje izgubio za zvono, pa sam stavio najbolju staru.... Igličasti je Polini, ne ovaj S6 što je došao s radilicom....
Sutra nastavak.... Logika mi govori da Sito plus u suradnji s ovim Dr evom ima momenta na niskim okretajima, i zato Dario gura teže rolice i mekše opruge kvačila.... Budemo vidjeli.... Da pumpu ulja pojačam malo sada i da dodam još 2% u rezervar i tako cca 300km prvih? Klipić karba, dali da brusim na 40 ili da ga ostavim na 30 OEM?


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Termostat ti ni ne treba, a ujedno ni cirkulacija kad si več slomio...

Nisam polovio jel imaš multivar ili nemaš, ako nemaš mislim da budu igrale serijske 6.4 rolice, a ako imaš onda oko 7.2-7.5gr sa ljubičastim federom.

Auspuh taj ti se ponaša jako slično kao ZX sa dugom granom, oko 9200rpm mu je največa snaga, kreče iz podruma kao vlak, zato nema potrebe stavljat tvrde federe kvačila.

Za karb u reparatur setu imaš gumicu poklopca,čašice i veliki i mali O ring za čok, ovo ostalo je za neke druge PHVA karbove.

Squish je dobar, meni je na prošlom kojeg sam slagao ispao dosta niskih 0.6mm, ali sam ipak ostavio tako.

Uljnu pumpu ti je dosta pojačati za 2mm, više od toga nema potrebe, pogotovo jer bude manje od serijale pio. Ja za razradu ne stavljam ibera ulja, iako mozes malo.

Klipić nema potrebe dirati, nikad meni nije troksao na malom gasu kad ga potrefiš sa diznom. PHVA je pjesmica za stelanje, točno po šerafu smjese znaš jesi bogat ili ne. Ako ti je šeraf smjese visoko smanjiš glavnu diznu, isto tako ako troksa na malom gasu. Iglu drzi na 1.zubu, nju ne diraj uopče.

« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2023, 08:30:05 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Sastavio sve osim plastika danas. Ulio sve što sam trebao, napravio početni setup kako ste rekli, uklonio ljevak u grani auspuha, cijev u airboxu, rupa je sad 19mm orginal bez preinaka, iz*ebao se dok sam postavio auspuh, samo 3mm od felge je, morat ću izmisliti još neki distancer da ga maknem bar 1cm. Spoji kablovima na auto i verglao, dosta jer nisam vakumom pustio goriva u karb, nije mi se kasnije dalo skidati crijevo da ne bi vuklo tamo falš. 3 svječice bacaju svuda, samo ne između 2 elektrode, stavio 4. i krene malo "kašljat" i sastavi.... Moram priznat da mi se sviđa zvuk "bačvice".... Stavio sam nešto preko deci ulja još u pun tank, pa sad dimi dobro dok se nije ugrijala.... Imam video, ali nemam energije to sad dizati.... Odradio 15min, pa sam ugasio i probao par puta upaliti, na pol okreta zvekne.... I onda pustio još 20min, stavio ventilator na hladnjak i pratio temp, nije prešla 60 na izlazu iz glave (KOSO), ler sam ostavio namjerno na 2000-2100 (KOSO) za sad, sutra ujutro je krenem još jednom na po ure, pa na posao.... Onda nemam dalje slobodno do iza nedjelje, pa će onda biti lagano cruzanje 300tinjak km. Začudilo me da Dr nema vijak za odzračivanje. Na koliko da okretaja da se điram u toj razradi? Brine me taj postupak upisa tog spuha u prometnu, jer od Aprilia jedino je Scarabeo u tim papirima, nema ni Runnera, samo NRG Extreme. Na početku se čulo lagano cviljenje iz predjela varia, ili remen (kompletno njega i dodirne točke detaljno sam odmastio brake cleanerom), ili ventilvar dira polumjesec kurble opet. Kako god prestalo je za 3-4 min, budemo sutra vidjeli. Moram dodati da užasno smrdi auspuh, tj. grana, vjerojatno dok ne sagori.... Eto toliko za večeras.... Pozdrav!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odma vozi normalno, samo izbjegavaj dugo pun gas drzat, ja to nikad nisam neš ekstra razrađivao.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Jutros upalio, bez čoka, na po okreta, odradio još pol sata lera na 2tomin, ohladio, i napravio prvu vožnju od cca 10km, prvo je štucao, troksao, onda je lijepo počeo, zadovoljan sam, baš fino iz niskih ide, vozio sam ga prosječno na 7tomin +/-, na 6800 je na 60km/h na ravnom, išao uz branu akumulacije držao ga na 7000, jedva da je 5km/h izgubio.... To su prvi dojmovi.... Zadovoljan za sad. Jedino što opet imam vibracije radilice, samo malo slabije nego sa MotoForce radilicom na OEM 49ccm. Ovo je slika stare svječice br9es sa možda 1/3 (možda manje) gasa na 6800 zadnjih 800m i gašenje na kill switch, kočenje i skretanje u dvorište.... Oko 1,5mm preko crte je uljna pumpa i ima 2% Motula još u tanku.... Iza nedjelje sastavljanje plastika i daljnje vozikanje, samo jednom sam ga stiso na 8000 i to pred kraj, od 50-70km/h, baš fino.... Doduše nisam ni vozio 70ccm još, jesam 125-1000ccm, ali ovo mi se sviđa za sad....



Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Upalio opet danas na po okreta, ostavio da radi 5min, u krenuo u centar, nakon 500m krene trokiranje nekih 400m, i prestane. Odvezem se 3km. Ugasim, kupim što treba, i natrag, kilometar prije kuće, probam sa 30kmh dat skoro puni, gas, krene trokirat i pff, pff, pff iz auspuha, pustim gasa bolje je, probam ponovno i isto.... Predpostavljam da trebam manju glavnu diznu, Stage6 komplet dizni imam, 82 je sad gore.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Ja bi prije rekao da trebaš novu svječicu...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
4 kupio unatrag 2mj. Kupim i 5. onda.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4122
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
to pucanje ti je od dodatne 2% mjesavine  :toothy9:

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
A uzet ću ja još jednu svječicu, i poslije ovog rezervara smanjit na 1%, pa onda bez, pa ćemo vidjet.... Znam da je vic, a neka 😁

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4122
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
ja sam isto tako na runneru 70 htio dodat ulja pa sam mrvu natego uljnu, to je pocelo pucat u roku odma i reko svjecka je, stavim drugu opet ubrzo, onda sam vratio ulje i ko bog, a ti si jos na to stavio 2% u tank.. pa ti vozis na 5-6%  :icon_biggrin:

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Aaaa kad sam se usro onih brazdi od honanja cilindra, nikad takve nisam vidio, ne jednolike i pod prstima se osjete, izgledalo mi ko da se djeca igrala, a ne kao kvalitetna roba. Uz to proveo sam puno googlajuči o toj razradi, pa sam, što sam više čitao, ostao više u nedoumici. Jedni ne stavljaju ništa ulja dodatno, drugi ovako kao što sam napravio ja, Dario isto ništa, neki razrađuju u leru 2x 30min i gas, neki čak 500km ne idu preko 6000omin.... Mislio sam da može samo koristiti, nisam razmišljao da može škoditi svječici. Znam da škodi auspuhu, al kontam izgirit će kad ga krenem pržit.... Lagano je masan na rupi već.... Šta ja znam mogu izvadit pa doliti čistog benzina....

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7017
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Ne treba previše komplicirat oko toga, kako bi razradio Sport pro ili Racing cilindar koji nemreš ni voziti ispod 10trpm??

Bitno je samo da nije siromah, jer ce jedino u tom slučaju zaribati, čak i sa 6% mješavinom.

Ja to ostavim 10-15 min da radi, provozam 5km normalno i več lagano krečem u štelanje di ima i punog gasa i dosad nikad nije bilo problema.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!