Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR172 by du_vlaho  (Posjeta: 7868 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #40 : 22 Ožujak, 2023, 22:26:25 »
ako imas crvene malossi plocice, one cvile i ne koce nikako dok se ne ugriju, onda tek grizu... ja ih radi toga nisam volio jer rijetko kocim toliko da bi ih zagrijao...

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #41 : 23 Ožujak, 2023, 18:24:24 »
Ovo cu crvene malossi pločice... koma su, teška koma!

Evo update... udarajte, samo nemojte po glavi :
https://www.easyparts.com/Windscreen-FABBRI-SR50-R-Street-2003-2012-WWW-1997-2001-p27831622






Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #42 : 23 Ožujak, 2023, 19:19:07 »
Počeo kao tinejđer sa naljepnicama, zavrsio kao umirovljenik sa vizirom  :toothy12:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #43 : 23 Ožujak, 2023, 19:35:57 »
A šta reć, komfor prije svega :icon_biggrin:

Ozbiljno sad, svrha mi je da mi ovu sezonu ovo bude pravo radno prdekalo na kojeg ću nakrcat brdo alata i rezervnih dijelova za intervencije. Kako do grada imam 25km u jednom pravcu i isto toliko natrag - vizir mi je bio logičan izbor. Bar dok ne krene +30 u hladu, ali vjerujem da će i tad vizir nać svoju svrhu jer ću moći voziti sa open face kacigom. Te sitnice puno znače kad dođeš u neke godine :icon_biggrin:

U planu su mi i bočni kuferi, custom made rukohvati za suvozača koji će biti masivniji i visine sica suvozača da mogu na njih staviti i voziti pakete kad imam dostavu.

Nema labavo  :laughing7:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #44 : 23 Ožujak, 2023, 20:10:19 »
U planu su mi i bočni kuferi, custom made rukohvati za suvozača koji će biti masivniji i visine sica suvozača da mogu na njih staviti i voziti pakete kad imam dostavu.


Huhuhuhu... u tom smijeru bi i ja isao hahahaa... i ja sam gledao ovaj vizir na easy partsu, ali potrebniji mi je nosač kufera. Jel ti problem skinuti kufer i detaljno pofotkat nosač da vidim di se i kako kači da bi ga znao reproducirat i napravit po svome? Hvala ti :D
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #45 : 26 Ožujak, 2023, 19:00:16 »
Nemam volje skidati nosač zbog toga, no ako ga budem skidao radi kakvih upgrejdova slikam ti. Kači se kod suvozačevih nogu i na kvadratne rupe ispod sica. Poprilično zeznut dizajn, a ovaj nosač koji sam uzeo je navodno original od 150tke pa sam ga opet morao modificirati jer nisu odgovarale rupe na otvore ispod sica. Kad sam to sve uradio tad mi je nosač udarao u filter zraka pa sam uzeo jači zadnji amortizer... riješenje jednog problema vuče idući problem i tako u krug :laughing7:

Danas išao s bratom u đir... nakon što sam mu uštimao prijenos i nabacio kod sebe vizir, gotovo da smo identični u ubrzanju i konačnoj. Eto ako koga zanima više se isplati glavu spustit nego kupit multivar i staviti 172ccm  :-X

I tako smo se vozili... crkla SR-ka jer je ostala bez goriva cca 100m od pumpe. Nalio sam 7,6L, prešao sa tankom 155km - potrošnja ispada 4,9L. Inače mi se dosad vrtila oko 5.27-5.33L.

Mislim da me zezao onaj čok na sajlu i nije zatvarao do kraja jer je izlaz bio prema gore i udarao je u kadu, jer sam prije zadnjeg tankanja stavio onaj mali čok - polugicu na karburator i potrošnja se spustila.

Kad se već hvalim, jučer išao u đir Majestyem u Split, 269km sa 10,5L - potrošnja 3,9L. Kad smo se vraćali iz Splita vozili smo puno življe (frend je sa Z1000) i potrošnja mi je bila 4,23L

Na oba skutera mogu potrošnju sigurno spustiti još pola litre da sam pažljiviji s gasom  :)
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2023, 19:06:26 du_vlaho »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #46 : 22 Svibanj, 2023, 05:48:24 »
Koliko ti SRka ide po satu/gpsu? Ako patiš da se SR još malo ubrza onda pravac k tokaru da se glava malo spusti i doradi. Kod mene je bio tanji dihtung nego u originalu i squish slozen na 0.5mm i osjetila se razlika. To je još Ditek slagao kad je sa turpijanog 150cc prešao na 172cc pa ostao razočaran dobitkom.

Buraz ima dellorto karb koliko vidim, ili krivo vidim?

Kad ce tema o tom ljutom Skipperu, da i njega malo vidimo?
Skipper ako ima 19x17 rolice i spustenu glavu u kombi sa sm06 bi trebao ići 107-113 gpsa uz 9000+ okretaja.
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2023, 05:51:40 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #47 : 22 Svibanj, 2023, 09:18:46 »
Veoma neobicna SRka, potpuno te razumijem da si je maksimalno opremio. Pretvorio si respektabilnu kilometrazu u uzitak, a ne tek puku monotonu rutinu jer vozis skuter koji volis. Inace ljudi odmah predju na auto cim im se promjeni zivotna rutina i tek tada odu u mirovinu, 99% zauvijek.
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2023, 09:22:53 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #48 : 27 Svibanj, 2023, 19:47:35 »
SR-ka mi ide sa vizirom uz blagu nizbrdicu 110km/h po GPS-u, što je mrvicu preko 135km/h po satu. Odustao sam od daljnjeg budženja mašine jer mi brže od ovog ne treba, ali da budem iskren očekivao sam bar 120-125km/h po GPS-u. Malo sam "smirio" SR-ku težim rolicama jer je dizala na zadnji u startu, sad je na 14 grama sa multivarom.

Brat ima Dellorto 20,5 karburator. Skipper je parkiran, ne vozi se baš jer je kod brata Tomos u igri :icon_biggrin:

Uglavnom primjetio sam da mi je Aprilia malo previše skučena za noge. Plus što ću u 90% vremena ispred držati kofer sa alatom, tako da će vjerojatno naprijed dobiti preklopne foot pegse. Ipak mi je malo tlaka uraditi na njoj dnevno 80tak km :laughing7:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #49 : 27 Svibanj, 2023, 22:24:23 »
Dosta je to slab rezultat, meni je sa 150 getribom išao 137 po satu,to je bilo 116-117 gpsa, sa 180 getribom 147-150 po satu, 124 gpsa je to bilo.

Kolko onda burazov Skipper ide?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #50 : 28 Svibanj, 2023, 07:41:33 »
Moras uzet u obzir da imam ogromnu sofersajbu ispred. Bez nje je SRka punila 140km/h po ravnom. Ja sam na SRki nijansu brzi u ubrzanju i konacnoj od Skippera. Tu moraš opet uzet u obzir mojih 110kg vs bratovih 70tak  :icon_biggrin:

Previše je tu drugih čimbenika koji nepovoljno utječu na konačnu brzinu, ali me to više ne dira čim sam brži :laughing7:

I da, vratio sam originalan filter zraka, airbox nije prepravljan. Sve su to sitnice gdje ima mjesta za napredak
« Zadnja izmjena: 28 Svibanj, 2023, 07:43:20 du_vlaho »

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #51 : 14 Listopad, 2023, 22:08:44 »
Prijašnji setup dizna 92, igla 1 zub odozgo, rolice 14gr. Punila je cca 135kmh po satu. Smjesa je bila savršena na svim otvorima gasa a temperatura cilindra je išla do 125°C na srednjem otvoru gasa i nekih 110°C na punom gasu.

U međuvremenu sam radio svakakve kemije i došao do zaključka da što su lakše rolice da mi slabije ide. Vjerujem da je tad falilo protoka zraka. To opravdava sadašnji setup koji sam ostavio jer mi se nije dalje dalo čačkati :

Dizna 94, igla 3 zub odozgo, rolice 15gr, probušena rupa na airboxu i puni 125kmh po satu. Nisam gledao smjesu, no pratim temperaturu i hladniji je nego što je bio prije, logično više goriva. Na srednjim otvorima ide do 110°C, pun gas 95°C

Kako termometar ima i brojač okretaja motora vidim da od 50 do maksimalne brzine koja se sad malo smanjila imam iste okretaje motora, 7400rpm +-200 okretaja. Vjerujem da su ovo previše niski okretaji i da ne gađam najjači moment. On bi sa sito plus ausuhom trebao biti na oko koliko? Pretpostavka na 8000rpm, no treba uzet u obzir i da mi je duža getriba.

Uglavnom u toku testiranja prije nego što sam probio airbox, kad bi stavio lakše rolice, tipa 12gr dogodi se da negdje po sredini gasa ima neku rupu, gdje cukne tokom dodavanja gasa... i gubim na konačnoj drastično, no opet ne razvrti do blokade, štoviše ne može preko 110-120km/h i iritantno je bilo tako vozit. Naravno to sam testirao prije nego što sam dodao još jednu rupu na airbox, nakon toga nisam opet rastavljao prijenos, ali sad i to dolazi na red  :frajer:

Evo dvije bzvz fotke tokom ugrađivanja brojača i raskopavanja prijenosa. Nakon toga sam lakirao felge u crno i zamijenio gume, no to nisam dokumentirao. Uglavnom svoj napredak ekskluzivno šaljem Jogu, ali fotkam preko whatsappa pa mi ne ide backup na google fotografije jer mi on zauzvrat puni galeriju glupostima. Pa eto JoŽe ako čitaš, okači felge  :laughing7:



« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2023, 22:16:59 du_vlaho »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR172 by du_vlaho
« Odgovori #52 : 16 Listopad, 2023, 01:23:41 »
Pa za okretaje ima dosta varijacija, ali uglavnom se to kreče od 7500-8200 rpm sa bačvicom. Inače Sito je slabiji od SM06 i traži niže okretaje, tako da ovo što imaš je i okej otprilike.

Setup karba nam dzabe pišeš kad nije potpun. Koja je ler dizna, skosenje klipa, koja igla itd?

Ja sam rupu na pola i 3/4 gasa imao kad je glavna dizna bila prevelika i to uglavnom kad sam sa punog gasa otpuštao prema pola.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!