Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR172 by du_vlaho  (Posjeta: 7867 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Aprilia SR172 by du_vlaho
« : 29 Prosinac, 2022, 18:09:27 »
Evo povijest bolesti za one koji tek počinju pratiti ovu temu:

Prvi skuter SR50 Ditech - prodan
Drugi skuter SR150 - restauriran u temelj i prodan jer sam uzeo motor
Majesty 400 - nije na prodaju :toothy10:

Dobrodošli u temu gdje ću predstaviti svoju drugu SR150.

Već par mjeseci tražim kvalitetnu SR150 za kolekciju. Zvao sam par ljudi, bila je jedna SR172 iz Rijeke za 13k kn koju sam mislio uzeti i čovjek odustane. Uglavnom je postalo jako teško pronaći očuvan primjerak sa BB mašinom. Prije ove sam uzeo jednu kemiju gdje je netko na SR50 Ditech ubacivao SR150 i to se ne može vozit. Nešto nije pogođeno, mislim da je i udarana naprijed jer volan stoji dalje nego što bi trebao. Sve kemijano, sfušano al pali i ide. U nastavku priče će to biti donator :laughing7:

Ova mi je izašla na marketplaceu, vidio je 10min nakon objave, zovem vlasnika, šalje slike... reko dolazim. Brat je već uplatio Skippera, i tako smo se odmah po završenom pozivu uputili prema ZG-u gdje smo prespavali. Zanimljivo da prodavatelj nije bio optimističan što se tiče prodaje jer mi nakon par sati šalje poruku da se ne može obraniti od poziva i da tko prvi stigne - njegova djevojka. Tu sam malo pomračio jer sam već krenuo, pa sam ga nazvao i dogovorili smo se da je skida sa oglasa.

Sutradan smo išli u Koprivnicu po Skippera koji je ispao ljepši nego na slikama... nakon toga pravac Pula po SR-ku. Ne mogu reć da je bila ljubav na prvi pogled jer sam sa svojom restauriranom SR150 ljestvicu stavio poprilično visoko... ali je sasvim korektna što se tiče stanja. Sve je originalno. Prije svega bi pohvalio sve originalne šarafe. Od toga baš patim  :laughing7:

Pa evo par fotografija, Skipper i SR u kombiju :


Po dolasku doma, u 22:30 krećemo sa raskopavanjem. Popravak grla žarulje, demontaža mikroremena, demontaža spremnika ulja...


Evo donatora :


Danas sam još raskopavao. Promjenio ulje u getribi, ulickao plastike, stavio žmigavce s donatora jer su mi ljepši, naručio električni čok jer ne radi, prebacio brtvu kade ispod sica sa donatora:



Od hitnih stavki koje moram riješit su prednje pločice i promjeniti glicerinu. Ručka kočnice hvata odmah pri početku, ali koliko znam ona nema nikakvo podešavanje. Ne znam zašto je to tako, ali ako bude zezalo ide komplet transplatacija sa donatora.

Evo nek ovo bude za početak... pa ćemo vidjeti kamo će nas put dovesti  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 21 Ožujak, 2023, 20:28:44 du_vlaho »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #1 : 29 Prosinac, 2022, 18:45:23 »
Najs

Djeluje mi poznato sa crvenim ruckama i bijelim felgama,cak mislim da je u ZG bila i da je vlasnik Cvetko bio i tada je dovedena u red koliko toliko.Ako sam u pravu to je bilo prije 3g,ali to ce on znati bolje prepoznati...

Trenutno je jedna od boljih u Duga Resi,ali ta ni pod razno nije na prodaju i vlasnik je poceo mastati od 172,tako da ne bude jos dugo tip top kad krenu drkarit po njoj.

Ona moja bivša je još u ZG,stanje tip top kak je i bila,rijetko se vozi,ali bila je zelja tak da ni ta nije na prodaju koliko znam.





« Zadnja izmjena: 29 Prosinac, 2022, 18:51:38 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #2 : 29 Prosinac, 2022, 19:50:03 »
to je bila moja srka pa je osla u pulu ja sma stavil ovo crveno od sra minarelia umjesto narandastog u sat
« Zadnja izmjena: 29 Prosinac, 2022, 19:53:14 aprilija top »
0981674245

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #3 : 29 Prosinac, 2022, 22:41:47 »
A isuse kriste, ti si mi maznuo skippera pred nosom, znaci lik mi spusti pare i dog se kad da dođem, i srecom da mu se javim prije polaska - on meni da prodan, tako sam bijesan bio i još sam, pjenim se... Za taj skuter sam vec spremio set plastika i novo složenu mašinh, jer su kompletno povezane sa vezicama i sve kopče su popucane a da ne kažem da imaš posla masu sa tim skuterom xd

Mislim da sad nakon ovog neću dolazit na forum neko vrijeme...


Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #4 : 29 Prosinac, 2022, 23:06:58 »
to je bila moja srka pa je osla u pulu ja sma stavil ovo crveno od sra minarelia umjesto narandastog u sat

Kako sam ju usnimio,ha?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #5 : 29 Prosinac, 2022, 23:18:13 »
Pozzz burek troleru 😁 drqgo mi je da si se prikljucio
:yamaha:

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #6 : 30 Prosinac, 2022, 17:21:41 »
@dario007 ova plava je apoteka. Uglavnom može se ona kvalitetno uraditi ako je bude radio tko zna, ali to je kod nas rijetkost... ako je vlasnik želi prodat, tu sam  :laughing7:

@aprilija top prvo gledam o čemu crvenom pričaš, ali sam skontao kad sam pogledao tablu od donatora... ova svijetli crveno, da. Da li se sjećaš da li je imala kakvih boljki kad si je imao? Da li si skidao cilindar, kakva je unutra? Jer vidim da bali nešto oko cilindra, ali svjećica nije bila zavijena do kraja. Sve sam oprao brake cleanerom i sad gledam hoće li igdje pokazat. Također je puštalo sa spremnika ulja, ali taman je curilo po škarama, tako da su škare u mint stanju... podmazane. Da li imaš temu o njemu u garaži?

@challenbeen brat i ja smo vrištali od smijeha čitajući tvoj post i PM... uglavnom na Skipperu su plastike u vrlo dobrom stanju. Ništa nije slomljeno, nego ima dvije vezice desno što povezuju prednju i unutarnju plastiku. Netko zabušio i stavio vezice jer nije imao šarafe. Također vlasnik je rekao da ne može proći tehnički zbog lufta natrag - a problem je bio u odvijenom zadnjem kotaču, odvijenim nosačima motora... i kao šećer na kraju sinoć se u vožnji odvije i nosač auspuha. Tako da smo sinoć nakon vožnje preventivno provjerili sve šarafe na Skipperu i SR-u da nas nešto ne iznenadi. Uglavnom ako budeš prodavao mašinu ili nešto zanimljivo - javi. Kombi je prazan :toothy10:

@PchelaUbica iiiii pozdrav tuberu! :toothy9:

Evo slika sa vožnje i par slika Skippera :




Ako netko od vas ima veliki poklopac dekla za SR150 ili kapicu što ide preko dekla kad je matica van - ja sam kupac  :icon_thumright:

Također me zanimaju čepovi što idu preko šarafa od retrovizora... znam da to neću lako nać, ali eto da probam

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #7 : 30 Prosinac, 2022, 18:48:22 »
Daj kad stavljas slike stisni direktan link za forume,tak da se ne mora svaka slika otvarati posebno...

Mene koliko sjecanje sluzi vozio sam tog tvog SRa i prilicno dobro je isao,koliko me sjecanje sluzi Cvetko je SP180 getribu stavljao i novu termogrupu,al to ti on bude detaljnije rekao...
Inace je normalno da svaka bali malo na glavi jer ide aluminij na aluminij.Zato smo kod spustanja glave kod Zvonkeca frezali kanal u koji je isla gumica od 172 termice(od 172 jer je to najjeftiniji set za BB-a koji ima za kupiti)

Za spremnik ulja ti treba vjerovarno ovaj komad

AP8102223

Ovo je komad za spoj ako ne uspijes svoj spasiti

AP8101944

Original crijevo,dimenzija je 5x9mm ako ces stavljati nesto zamjensko,posto je dosta paprena cijena za komad šlaufa.

AP8220402

Poklopac dekla oem je out of production,tako da racunaj ili nesto rabljeno ili ako ti ne smeta od Runnera novo koje je malo drugacije,ali paše gore.





Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #8 : 30 Prosinac, 2022, 19:10:29 »
Da nutra je sp getriba matica van cilindar je bio top topova al eto 3-4g nije kod mene., uljna je bila navinuta na ful motorcek je bio top estetski i mehanicki u getribi kad sam stavljo duzu svi lezaji su mjenjanji i valjski na deklu al prije 4g je to bilo.nadam se da je bar u ok stanju nadam se da ga je odrzavao covjek.
0981674245

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #9 : 30 Prosinac, 2022, 21:30:55 »
@dario007 mislim da je bolje da stavljam thumbnaile jer će u protivnom na mobitelu velika slika razvući širinu foruma. Sam ću raditi mješavinu, izbacio sam spremnik ulja. Ja ne vjerujem u to. Uradit ću kao na prošlom SR-u što sam imao. Bočica od acetona sa dvotaktolom pod sic.

@aprilija top vlasnik u Puli je samo vozio do plaže i možda malo po lokalu. Čovjek je baš neka faca... vila, novi audi, neka motorina u garaži... sumnjam da je radio išta po ovome, osim što je platio nekom da mu uradi servis - novi remen, remen uljne i tako.

Znači ako sam shvatio glava je frezana i stavljena brtva? Ja sam to brtvljenje riješio na prošloj sa brtvilom za visoke temperature i nikad nisam imao problema sa baljenjem.

Prodana je u Pulu sa SP180 prijenosom? Znači duža getriba je na njoj? Inače bratov Skipper je malo jači u ubrzanju, no konačna nam je ista...

Ako je stvarno duža getriba, isplatilo bi mi se ići na 172... joj ostvarujem snove od prije 8g  :laughing7:

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #10 : 30 Prosinac, 2022, 21:43:40 »
Seriski je cilindar nista dirano seriski dihtung nikakve kemije .,samo duza getriba .,bile su 12g malossi role kad je otiso od mene znam doso je s novim q7 po njega s prikolicim ak su stavili oem 13g onda je los start
0981674245

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #11 : 31 Prosinac, 2022, 01:02:22 »
Cemu izbacivati spremnik ulja?Vise nije problematican zupcanik uljne jer sad po novom ima za kupiti sa lezajem i to je onda vjecno.Stave se nova crijeva,onaj nastavak gumeni sto sam ti slao i taj novi zupcanik sa mikroremenom i miran si 5g sa time.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #12 : 31 Prosinac, 2022, 11:27:20 »
Bio je novi zupcanik gore s iglicastim to sam kupil kod plese kad i micro remen.kolko vidim sad kma 25 hiljki a prodo sam ga s 22 ja sam ga kupio s 11 na satu napravio 10 hiljki u 8mj navzo sam se dosta a ovaj nis nije napravio kilometri.
« Zadnja izmjena: 31 Prosinac, 2022, 11:30:03 aprilija top »
0981674245

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #13 : 31 Prosinac, 2022, 17:25:41 »
Evo danas išli u đir od cca 150km. Bez greške :icon_thumright:

Skipper je i dalje mrvicu brži u ubrzanju i konačnoj. Vjerojatno jer mi ne radi čok, vidjeti ću što će biti kad to riješim. Napravio sam mjesto za bočicu dvotaktola na mjestu spremnika ulja, po uzoru na staru SR150. Probao prebaciti auspuh sa donatora jer je na ovom nešto kemijano... no i dalje bruji ko đavo. Tako da kad već bruji sve su šanse da će ići gljiva + veća dizna + kratki blatobran. Također po uzoru na staru SR150 :laughing7:

Tražim :
- Inox zaštita auspuha od SP-a, ona na 4 šarafa. Sa šarafima i šajbama po mogućnosti. Može i komplet auspuh ako je po prijateljskoj cijeni :icon_scratch:

Koja je sad stranica "in" za kupovinu dijelova? Trebam gljivu, prednje pločice, veču diznu za Mikuni... možda i čok jer ovaj sa ebaya neće do sredine prvog mj...  :sad1:








Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #14 : 31 Prosinac, 2022, 17:33:49 »
Nezz koliko si upoznat,lim od auspuha je 100e,ako ga nađeš i auspusi korektno stanje su 1000-1500kn,naravno bez lima.
Alternativa je Skipper auspuh,tih a nesto jaci od ovog kaj je gore.

Za BB dijelove Scooter center,scooter attack(nesto slabiji izbor)easyparts ako ces oem i dalje po tome sta i gdje nađeš.

Svakako nebi ti preporucio da ides tim putem gljiva,kracenje blatobrana,micanje tanka i ostalo.Gledaj da je cim slicnije originalu uz pokoji tuning dio,onda je najpouzdanija,najljepse ide i nije bucna.

Dizne M6 sa dellorta pasu seriska je ekvivalent 78 dizni od della.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #15 : 31 Prosinac, 2022, 17:49:05 »
Upoznat sam bio da se prije 8g mogao uzet komplet za 400-500kn. Bolje da sam ulagao u to nego u kripto.

Auspuh koji je bio na njemu je otvaran i vjerojatno su vađene pregrade? Probao sam staviti auspuh sa donatora i jednako bruji.

Na bratovom Skipperu je to puno tiše, a fizički isti auspuh. Zato sam mislio da su ovi moji propuhali, ali izgleda da su ipak ok. Za te novce ću sam savit komad inoxa, dok mi ne uleti nešto bolje

Blatobran mi je na donoru već skraćen pa ću ga prebaciti, tank ulja sam već maknuo i stavio sastrane. Imam već 3 tanka ulja u šteku, pa ako kome treba... a što se tiče gljive, ići će jer mi je ovaj originalan filter estetski koma.

Mislim da ću morat prebacit komplet deklo i ventilvar sa donora jer je na ovom neki belaj sa kurblom. Ventilvar cijeli izgreban od unutarnju lamu dekla što poklapa mehanizam kurble. Nigdje veze  :dontknow:

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #16 : 31 Prosinac, 2022, 18:25:57 »
Ja sam izvadio kat jel se raspo al nije brujao ni nis bio je dobar komplet ispuh bez pikice s oem rezanim limom na 3 sarafa.da filter je bio farban i to lose takav je doso kod mene al je bio cijeli nigdje puknut ni nista.zadnji blatobran je bio citav farban ko i filter.
« Zadnja izmjena: 31 Prosinac, 2022, 18:29:05 aprilija top »
0981674245

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #17 : 01 Siječanj, 2023, 19:43:47 »
Danas cijeli dan u garaži oko skutera... uradio sam sljedeće :

- skinuo auspuh, gumu, provjerio pakne, očistio sve... u redu su
- raskopao prijenos, izvagao rolice - 13g su bile, stavio 12,5g turpijane i sad je puno bolje. Naručujem 12g
- prebacio pilani blatobran sa donora
- riješio kurblu. Bilo je tu nekih kemija, ali sam uspio riješiti. Sa donora prebačen polumjesec i zaštitni poklopac
- vratio sam original auspuh jer je drugi pukao i nije mi se dalo varit ga
- prebacio kvačilo sa donora jer ima više mesa i originalne opruge... na ovom su bile neke u boji. No sad je bolji start  :dontknow:

Naručo sam :
- set dizni za karburator, kod mene je Mikuni VM20 i mislio sam krenuti sa diznom 92,5cc/min tj. 83mm Delorto pošto će ići gljiva. Na prošlom setupu mi se to pokazalo idealno
- Polini gljivu
- Malossi opruge kvačila. Ići će mi plave jer sam našao da mi je stara SR-ka s njima imala najbolji start
- svječicu NGK 2T, BR8ES

Danas sam primjetio da nosač mašine igra na teflonu, tako da ću vjerojatno i s ovom imat jada oko toga... moram prvo nabaviti dijelove, pa kad budem skidao mašinu da usput i to riješim.

Odustao od Inox poklopca za auspuh, sad se traži poklopac za maticu od dekla i brat traži centralni nogar za skippera






Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #18 : 01 Siječanj, 2023, 22:03:05 »
Plave opruge ako pricamo o SP setu su enormno tvrde i to ce ti bit tu mač.Ja bi ti preporucio set federa za VXR pa ces tamo naci odgovarajuce,budu nijansu tvrđi od originala.

Jel ovaj poklopcic trazis?

https://www.scooter-center.com/en/variator-cover-piaggio-piaggio-tph/typhoon-x/xr-125-150-2-stroke-3330367?number=3330367

Matija84m je na malom airboxu od 50cc vozio oko 85 dell dizne,tak da ti za gljivu bude mozda trebalo i vece od toga...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR150 by du_vlaho
« Odgovori #19 : 02 Siječanj, 2023, 10:12:37 »
Previse buke sa gljivom da se nemres vozit i slusat to.
Ustelaj karb sa tim airboxom i uzivaj
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.