Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot SF2  (Posjeta: 567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LukaSokol

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: Suzuki GSX-S 1000
  • Moja Kaciga: HJC RPHA11
  • MojSpuh: Sc Project
Peugeot SF2
« : 25 Srpanj, 2022, 18:09:57 »
Pozdrav!
Evo nakon 6 godina uzeo sam si ponovo skuter "za po doma" da nemoram za svako palit motor..
E ovako, u pitanju je Peugeot SF2, 2004 godina, vodeno hlađenje, od prvog vlasnika, skuter je full serijala (skinute blokade normalno) i ima 15k km.
Skuter ide sasvim normalno, po ravnici 80 po satu, ugl super
Pošto nikad nije ništa dirano oko prijenosa itd, cak nisam ni ja deklu još skidao, htio bih preventivno zamjenit sljedece: pogonski remen i remen od uljne pumpe obavezno, onda vec kad poklopac skidam odma da stavim nove rolice, klizace variomata, sad ako je i potrebno one fedrice na kvacilu, filter zraka itd.
I da, čuje se lager zadnjeg kotača da "šumi" (ulja u getribi ima)
Ako ima tko volje da mi napiše dimenzije orginal remena, remena od uljne, gramažu i dimenzije rolica, koje federe na kvačilo, da li je uopče potrebno mjenjat federe na kvačilu i centralni feder (ponavljam skuter krece normalno i ide normalno, bez ikakvih "rupa" u ubrzanju itd)
I zanima me gdje kupit elektronsku blokadu i staklo od zadnje lampe, to je jedino napuknuto na skuteru pa da to zamjenim da je tip-top
Hvala i lp!
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2022, 18:11:34 LukaSokol »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4118
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Peugeot SF2
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2022, 20:50:02 »


Remen bi trebao ici Bando 755 18 30 (S17-001), al kad skines deklo, vidi koji je sad.

Pezo nema remen uljne, ide preko zupcanika uljna..

Rolice najbolje vagni koliko imaju, mislim da su isle 8.5g (16x13). Uzmi neke skuplje, jer ove no name oko 50kn su kockaste vec nakon 100km.. Malossi, Dr Pulley klasicne, Top Performances ...

Ako nije mjenjano vjerojatno je u variomatu stara skorena mast skupa sa rolicama, to dobro sve ocisti, ne moras stavljati novu mast...

Federe kvacila i centralni se ne mijenja ako bas ne pokazuje neke defektnosti... ali kontroliras pakne kvacila, min 1mm debljine i zvono da ne plese osmice. Pakne nemoj brusiti, namocis papir brake cleanerom i prebrises ih, kvacilo mozes pobrusiti malo i isto brake cleanerom oprat.

Filter zraka pazi da kupis takav kakav imas, jer neki zamjenski filteri su od puno rijedje i tanje spuzve i automatski ces mu dati previse zraka, sto znaci da ces morati na novo setup karburatora raditi.

Lezaj kotaca skini i nosi sobom u trgovinu lagerima, vidi ako je i semering, pa nosi i njega. Ako ces skidati poklopac getribe, kupi odma i dihtungu da nebi ova propisala ili se pokidala kod skidanja...

Offline Mlos55

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: BOX(HJC) BX-1
Odg: Peugeot SF2
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2022, 20:52:59 »
Pitanje je koju verziju imas. Ako je sa samog pocetka 2004 onda je idalje Euro1, inace je Euro2. U oba slucaja nemas pogonski remen uljne pumpe. U slucaju Euro1 masine uljna pumpa se nalazi odmah ispod pocetka izduvne grane i pogoni je radilica, u slucaju Euro2 masine uljna pumpa je elektricna, a na mjestu gdje je bila na Euro1 masini nalazi se kompresor vazduha koji je spojen na auspuh, on daje dodatan vazduh katalizatoru kako bi postizao Euro2 normu i samocistio se. Pogonski remen i rolnice opet zavise od verzije. Za Euro1 je isao remen 755x18x30 i 9g rolnice. Za Euro2 bi trebalo da je 765x17.5x30 i 8/8.5g rolnice. U oba slucaja dimenzija rolnica je 16x13. Ja ne bih mijenjao federe na kvacilu niti centralni feder, ako sve normalno radi drzao bih se fabrike, jer 15k km nije mnogo. Filter vazduha provjeri da li se kruni, ako se vidi starost na njemu zamijeni ga.
Sto se tice verzije imas par nacina da provjeris. Euro1 ce ti imati uljnu na mjestu gdje sam maloprije opisao i bice na nju povezana sajla od gasa, vidi se sa desne strane preko vodene pumpe, ima deltoidni lonac auspuha i ako skines deklo vidjeces zvono kvacila sa 4 rupe. Euro2 ima duguljast cilindrican lonac i zvono sa 6 rupa.