Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Zenith, dizanje remena pomoc!  (Posjeta: 2146 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Peugeot Zenith, dizanje remena pomoc!
« Odgovori #20 : 18 Lipanj, 2022, 16:32:10 »
Zao mi je sto ovo cujem , probaj jos ovo samo. Znaci odserafi poklopac prijenisa , izvadi bendiks i svr zaserafi nazada ali samo na 2 serafa. Zakurblaj ga i dok radi masina skini poklopac. Stavi ga na centralnu nogaru i razvrti. Tada ces vidjeti najbolje kaj se desava u prijenosu i dokle remen ide. Zasto se to desava  , mozda skuter bema snage da ga vislje digne , ba nogari mozda budu drugaciji rezultati.
Bolcna mora biti duljine 38,5 sa podloskom iza variomata ili 39 bez podloske ali to je mjera za Lc speedfight.
Izmjeri okretaje zvona u odnos na zvono. AC ima skoro 14 , LC 11,5 tako da jako je kratka Ac getriba. Zapravo ona koci rad prijenosa pogotovo na sportskim variomatima. Zato i je kraca bolcna na Ac da se dobije vise momenta i da rolice izguraju variomat do kraja. Ali cim se stavi Multivar recimo masina nema dovoljno snage da se suprostavi kratkoj getribi i da izgura bez obzira na sve remen do kraja. I tako na multivaru na serijskoj Ac masini imas luft do vrha 5mm.
Mozda ti imas jos kracu getribu.
Probaj staviti standardni remen od pezoa , znaci bando 755/18/30. Remen je deklariran pod sirinu 18 , a zapravo je 17,8 i brzo se stanji na 17,5 i tu ostane.
Sa tim remenom moras imati popunhene polutke iza do kraja.

Offline bezdanas

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Samo polahko...
  • YearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Peugeot Zenith 50cc
  • Moja Kaciga: Da!
  • MojSetup: serijski
  • MojSpuh: hrdjavi
Odg: Peugeot Zenith, dizanje remena pomoc!
« Odgovori #21 : 18 Lipanj, 2022, 23:32:08 »
Zao mi je sto ovo cujem , probaj jos ovo samo. Znaci odserafi poklopac prijenisa , izvadi bendiks i svr zaserafi nazada ali samo na 2 serafa. Zakurblaj ga i dok radi masina skini poklopac. Stavi ga na centralnu nogaru i razvrti. Tada ces vidjeti najbolje kaj se desava u prijenosu i dokle remen ide. Zasto se to desava  , mozda skuter bema snage da ga vislje digne , ba nogari mozda budu drugaciji rezultati.
Bolcna mora biti duljine 38,5 sa podloskom iza variomata ili 39 bez podloske ali to je mjera za Lc speedfight.
Izmjeri okretaje zvona u odnos na zvono. AC ima skoro 14 , LC 11,5 tako da jako je kratka Ac getriba. Zapravo ona koci rad prijenosa pogotovo na sportskim variomatima. Zato i je kraca bolcna na Ac da se dobije vise momenta i da rolice izguraju variomat do kraja. Ali cim se stavi Multivar recimo masina nema dovoljno snage da se suprostavi kratkoj getribi i da izgura bez obzira na sve remen do kraja. I tako na multivaru na serijskoj Ac masini imas luft do vrha 5mm.
Mozda ti imas jos kracu getribu.
Probaj staviti standardni remen od pezoa , znaci bando 755/18/30. Remen je deklariran pod sirinu 18 , a zapravo je 17,8 i brzo se stanji na 17,5 i tu ostane.
Sa tim remenom moras imati popunhene polutke iza do kraja.
Duze sa skuterom.na nogarama ne uspijevam podici remen do kraja. Probao sam remen 729x1.7x30 i cak ta velicina udara od deklo. Probao sam ga samo dva minuta i vec se sa gornje strane remena ocrtala linija gdje je zakacao o deklo.
Nema spasa bez nekog boljeg kvacila u kojem ce remen uleci do kraja polutki i samim time se dizati na vrh variomata jer u ovom serija kvacilu ne moze duboko da sidje... bilo kako bilo privremeno odustajem od veceg hemijanja pa cu se nekad kasnije baciti na to. Danas sam obisao 20ak kilometara pred vecer i skuter po ravnom vozi po satu 60km/h uz brdo 25-30km/h. Medjutim kad sam se vracao nazad i kako je bilo pred vecer iznenadio sam se da skuter vozi 70km/h po ravnom ali zato ide 50-55kmh uzbrdo i puno bolje prima gas. Dali je to zbog hladnog zraka ili?
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2022, 23:38:51 bezdanas »

Offline bezdanas

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Samo polahko...
  • YearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Peugeot Zenith 50cc
  • Moja Kaciga: Da!
  • MojSetup: serijski
  • MojSpuh: hrdjavi
Odg: Peugeot Zenith, dizanje remena pomoc!
« Odgovori #22 : 18 Lipanj, 2022, 23:37:16 »
nemas beda, jbg takav je peza zracnjak, nije nesto jako brz, al zato je meni trosio do 3 litre  :toothy11:
Dobis dosta sa auspuhom i vecim karbom ak budes htio u te vode :)

Testirao sam potrosnju, kako sam ja ustanovio na 130km sam potrosio 4.5l i ostao zapanjen jel moguce da ovako malo trosi? Vjerovatno ove sezone necu ulagati u njega obzirom da sam ga kupio za 200e. Planiram ga na proljece prodati po slicnoj cijeni pa kupiti nesto novije jer je ipak skut star i prilicno neisplativ za ulaganje. Ako postoji nesto sto mogu uraditi za minimum uloga vrlo rado cu pristati jer ce mu znatno podici cijenu al za neki veci tuning nema potrebe.
Hvala ti jos jednom od srca na svakom savjetu. Zivio.