Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera vx 125 "ler gas problem"  (Posjeta: 782 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sh00ter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera vx 125
Gilera vx 125 "ler gas problem"
« : 18 Travanj, 2022, 16:18:42 »
Pozdrav

Imam gileru vx 125 2003 godiste karburator je walbro , na karburatoru  mi ler gas skroz pojacan i motor sam krece prema naprjed i vozi bez dodavanja gasac a to me zivcira  probao sam ler gas nastimati  dok je motor bija ugrijan toje ona vida gore na vrhu sa federom okricat il ljevo il desnovl al mu nije otpada ler gas i ja sam proba rucno dodati gasa motir bi digao okretaje pustim gas okretaji ostaju i penju se ugasim motor upalin tako nekoliko puta i nije kasnije tija upalit  pa nakraju skinia air box ocistija vratia ponovo upalia medutim ler gas i dalje visok sta bi to moglo biti i zasto mi nereagira ler gas ?   :dontknow: a motor

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera vx 125 "ler gas problem"
« Odgovori #1 : 18 Travanj, 2022, 16:42:12 »
Treba od nekud pocet.
Detaljno ciscenje karburatora i propuhivanje svih kanala u njemu.
Kontrola potrosnog materijala i zamjena po potrebi.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline trevmorr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Sonic
  • MojSpuh: akrapovic fake
Odg: Gilera vx 125 "ler gas problem"
« Odgovori #2 : 26 Travanj, 2022, 12:29:20 »
dobro matija84m kaze prvo od karburatora pa vidjeti dalje i jesi dirao saraf za mixturu mozda mu je velik dovod goriva?

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Gilera vx 125 "ler gas problem"
« Odgovori #3 : 26 Travanj, 2022, 12:55:58 »
Opet nebuloze , pregledaj da ti gas sajla negdje ne zapinje. Ima  li ti lufta rucica gasa ? Kakva ti je prirubnica ? Skini i nju provjeri. Ako nisi dirao serafic smjese , ne diraj ga i dalje.

Offline Fuzzwan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: VX125/180
  • Moja Kaciga: Nolan N60
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: kucelj hex
Odg: Gilera vx 125 "ler gas problem"
« Odgovori #4 : 04 Svibanj, 2022, 21:21:57 »
Pozdrav

Imam gileru vx 125 2003 godiste karburator je walbro , na karburatoru  mi ler gas skroz pojacan i motor sam krece prema naprjed i vozi bez dodavanja gasac a to me zivcira  probao sam ler gas nastimati  dok je motor bija ugrijan toje ona vida gore na vrhu sa federom okricat il ljevo il desnovl al mu nije otpada ler gas i ja sam proba rucno dodati gasa motir bi digao okretaje pustim gas okretaji ostaju i penju se ugasim motor upalin tako nekoliko puta i nije kasnije tija upalit  pa nakraju skinia air box ocistija vratia ponovo upalia medutim ler gas i dalje visok sta bi to moglo biti i zasto mi nereagira ler gas ?   :dontknow: a motor
ka prvo sta je denis reka pogledaj jel ti se vraca sajla gasa da ti zato nebizi u okretaje a onda imas saraf smjese na livoj strani karba uzmi ravnu kacavidu zavidaj skroz unutra pa odvidaj 2.5kruga lipo za pocetak i odvidaj skroz vidu za ler dok ti klackalicu nedira vise pa ga krug dva zavidaj i onda upali motor i slusaj kako se motor ponasa nakon 2-3min
ako ti ope bizi u okretaje skini karb propuvaj kompresoron sve di ga mos ispuvat da budes siguran
pogledaj membranu jel puknuta ili nije
ako ti i dalje bizi javi se negdi na fb ili nesto

Offline zip.sp.tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 350
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip sp
  • Moja Kaciga: agv
Odg: Gilera vx 125 "ler gas problem"
« Odgovori #5 : 08 Svibanj, 2022, 15:53:14 »
prekontroliraj također da su sve prirubnice dobro pričvršćene da ne bi slucajno motor svojim radom odnekuda vukao zrak (osim preko filtera) :icon_scratch: :icon_scratch: