Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ne reagira šaraf smjese  (Posjeta: 3133 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4269
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #20 : 13 Ožujak, 2022, 20:35:35 »
ak kupis original piaggio filter zraka, on dodje nauljen, ja godinama sam vozio te filtere bez ulja, nisam imao nekih problema, jednostavno sam ih cesce prao... ulje od masine nije isto sto ulje za filter, jer to ulje za filter se ljepi i stoji di treba, ovo ce se samo ocjediti od sebe... u svakom slucaju ne vjerujem da je tolko esktremna situacija radi spuzve, skini sjecicu da vidimo kakva je, do tad nis ne prckaj vise...

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #21 : 13 Ožujak, 2022, 21:17:13 »
https://www.intercars.com/hr/eshop/vic-9185-vicma-filter-zraka-vicma-vic-9185

ovoga sam stavio, kupio novog, računam biće nauljen, ali ne...pa sam kao dodao malo i istisnuo sa rukom...
da, znam da se ocijedi s vremenom ovo motorno, izađe na odušak od air-boxa
skuter i sa ovako namještenom iglicom vozi normalno, malo možda teže vuče jer valjda ne prima dosta goriva...
jedni problem je ta povećana potrošnja goriva, svjećicu sam ispitao sa multimetrom nazad mjesec dana, bila je na 3,500om-a tad.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #22 : 14 Ožujak, 2022, 07:41:13 »
Ali frende, kako nije logicno da potrosen remen i valjcici stvaraju vecu potrosnju?

Je li auto kad vozis na 3000okr trosi vise nego na 2000okr?

Ako si digo iglu na gornji zub osiromasio si smjesu, u prijevodu to ne znaci da ce trositi manje.

Svijecicu moras slikati boju vrha kod elektrode, da mozemo procijeniti kakva ti je smjesa.

Isto tako koliko km ima skuter, ako ima recimo 40.000km a ventili nikad stelani, velika je vjerovatnost da je i tu mali dio problema.
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2022, 12:58:34 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4269
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #23 : 14 Ožujak, 2022, 12:21:23 »
stari, dok ne vidis svjecicu ne mozes znat kakva je smjesa ...

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #24 : 14 Ožujak, 2022, 15:35:12 »
https://ibb.co/FJfbsz1
https://ibb.co/KKPGChY

https://ibb.co/WgPGzxx

stavio sam sad drugu čistu sa ovako podešenim karburatorom.
Mislio sam i nalit danas jer mi je taman napravio 100km od zadnjeg točenja, ali gužve su prevelike na pumpama pa sam morao ići ;D

slažem se za remen da je to logično, samo kažem da se to dosad nije prikazivalo kad bi remen bio pri kraju...i imam namjeru skoro ga zamjenit, htio sam ga danas i pregledat/izmjerit ali nisam stigao.

skuter je napravio 100,000km, ventili su štelani na 70,000km u servisu.
Inače skuter ide skroz normalno i danas cijelo jutro, jedino kad stanem na pumpu onda me šokira malo, jel.... :laughing7:
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2022, 15:37:13 muzgavac »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #25 : 14 Ožujak, 2022, 18:50:01 »
Hvala na korisnim informacijama.

Stalanje ventila ide svakih 24.000km

Na 100.000km je vec upitna pohabanost cilindra, doktor svih 4T piaggio Steeef je negdje rekao da je vijek cilindra 75.000km i nebi bilo lose barem karike zamjeniti.

Drugim rijecima polugeneralka nije na odmet.

Takodjer karburatori sa membranom su manje vise ovisni o membrani, zato saraf za smjesu ne cini neku veliku razliku.

Po meni sa svime sto si rekao…. Na tu kilometrazu je to normalno. Ovo zove za polugeneralkom.


Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #26 : 14 Ožujak, 2022, 19:27:57 »
preskočio je sa potrošnje od 4 litre na 6 litara u 10 dana, zato što treba polugeneralku?

Nije na odmet, slažem se, ali da će riješit problem potrošnje, jesi siguran?

Mislim se da skinem karburator i sve dobro očistim, prije daljnjih koraka tipa generalki, što ipak traži ozbiljnije ulaganje za ovoliko star skuter....te je upitno da li se isplati toliki trošak....uostalom nemam simptome da su otišle karike....pri zadnjoj zamjeni ulja recimo, onoliko koliko je naliveno 1.1 litra, toliko sam i iscurio....
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2022, 20:22:29 muzgavac »

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4269
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #27 : 15 Ožujak, 2022, 12:35:04 »
daj pogledaj ovjde, buduci da mozte i od fotoaparata varirat boja

https://mgb.tips/2020/05/23/checking-spark-plugs-for-mixture/

al svakako bi bilo dobro napravit ciscenje karba i ak treba nekaj mjenjat u njemu mjenjat, imas doosta kilometara...

e, koji model svjecice je, ako si mjenjao toplinsku vrijednost moze uticati na boju....

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #28 : 15 Ožujak, 2022, 17:57:23 »
Najviše mi daje na najdesniju u trećem redu, što bi bilo ok...nadonji red i najgornji sigurno nije.

NGK 1275 CR8E Nickel Spark Plug, uvijek nju stavljam, imam ih 5-6 u boxu iskorištenih :),

Danas sam ga nalio, po mojoj računici sad je potrošio 5,15L/100km, varira mu ta potrošnja nakako čudno zadnjih cca 15 dana, 5 pa 5,5 pa 6...

Uglavnom sam skinuo filter zraka i stavio stari, kojeg sam dobro oprao i osušio, bez dodavanja ičega na njega, novi ću oprat od ulja i osušit.

Iglu klipića sam vratio na srednji zub jer se skuter ipak gasio kad bi mu pustio gas naglo, namjestio mu ler i sad ću vidjet kako će reagirat narednih 100km potrošnja...pa ću krenit na rastavljanje karba nakon toga..

Inače sad stvarno radi ok, ne gasi se u leru, vuče ok....da nije ove potrošnje mislio bi da je sve ok..
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2022, 18:36:39 muzgavac »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Ne reagira šaraf smjese
« Odgovori #29 : 17 Ožujak, 2022, 12:32:01 »
j#bote promijeni remen pa mi reci
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34