Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vakum pumpa goriva - pitanje  (Posjeta: 1592 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Vakum pumpa goriva - pitanje
« : 24 Veljača, 2022, 10:28:49 »
Pozdrav imam pitanje vezano za vakum pumpu goriva. Radi se o prijateljovom motoru Malaguti X3M 125 4t. To je ista mašina kao u Xt 125. I uglavnom curi na tu vakum pumpu goriva pa je vjerovatno riknula. Pa sam jutros bio u intercarsa i pitao za pumpu. I našli smo jednu koja isto izgleda ali njima piše da je to za piaggio 50. Pa mi taj momak što prodaje govori da to neće odgovarati zbog protoka goriva jer je ovo za 50 kubika a meni treba za 125. Pa me zanima postoji li uopće razlika u protoku goriva između tih pumpi goriva ili je to sve isto ?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #1 : 24 Veljača, 2022, 11:04:27 »
Protoka imas i vise nego dovoljno jer ni jedna masina nemre tako puno trosit da nema dovoljno goriva zbog vakum ventila.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #2 : 24 Veljača, 2022, 13:13:06 »
Da to sam i ja prvo pomislio, ali eto htio sam pitati još nekog za mišljenje. Hvala.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #3 : 24 Veljača, 2022, 19:00:05 »
Nemas brige za protok jer rupa je cca 5mm i gorivo curi ko blesavo. Znaci mora bit dovoljno po svakoj logici.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16949
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #4 : 26 Veljača, 2022, 12:29:41 »
Ista pumpa goriva se nalazi i na odredenim kimko sym i daelim motorima i kvadovima od 250cc i nema brige oko kolicine goriva koje pumpa

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #5 : 26 Veljača, 2022, 12:59:36 »
50ccm skuteri troše nekad i više od 125ccm, nemaš brige s protokom.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #6 : 27 Veljača, 2022, 16:03:51 »
Bok ekipa evo jos jedno pitanje vezano za ovi motor. Mašina je Yamaha 125 4t. Motor ima 40000km. I ima sljedeci problem i da napomenem nije bio vožen više od godine dana. Znaci promijenjena je nova svjećica, vakum pumpa goriva, filter zraka, očišćen karburator. Karb je bio jako prljav kao i rezervar pa sam očistio oboje. I onda sam palio motor i upalio je ali radio je samo pod čokom ili kad se dodaje gas. Ali nikako nije htio raditi na leru. Primao je gas lijepo i išao je u obrtaje ali eto taj ler nije mogao. Jedino bi radio pod cokom a to je bilo na jedno 4000-5000 okretaja i cim se spusti čok ugasi se. Onda sam vidio da je ona prirubnica gumena ispucala i malo počeo traziti po internetu i zvao yamahu i saznao da taj dio više nema za uzeti. Pa sam uspio nekako zalijepiti ovu staru i namontirao na motor ali opet ista stvar. Onda sam skinuo filter zraka i upalio motor i dok je radio sam stavio ruku na usis da zacepim dovod zraka da vidim da slucajno ne pusta falši zrak ali čim bi začepio usis motor se odmah ugasi tako da mislim da mozda i nije do falseg zraka. Pa sad ne znam do cega jos moze biti. Ovo sto sam gledao na internetu svi govore da je zacepljena ler dizna ali ja sam svoju ocistio pa mislim da nije do nje. Jedino mogu probati jos jednom ocistiti karb pa vidjeti sto ima. Jos me zanima moze li biti kao u 2T motora da semerinzi radilice nisu dobri pa da tu puštaju ili to nema veze. Ili ako netko ima ideju sto jos da pogledam ?

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #7 : 13 Ožujak, 2022, 21:19:20 »
Rjesio sam problem s karburatorom. Zalijepio staru prirubnicu i nastelao karburator koliko sam mogao. Danas mi se dogodio novi problem. Vozio sam i presao preko jedne rupe i motor se samo ugasio. Kao da je izgubio struju. I onda sam ga odveo do doma i pogledao sto bi moglo biti. Uglavnom kad se ugasio izgubio je ekran od brzinomjera to jest prije je radio brzinomjer kad bi se dao kontakt a sad nije. I onda sam samo probao zakurblati i kad se zakurbla pojavi se svjetlo na brzinomjeru i pocne svjetliti. I motor upali i radi samo se onda znan nasumicno ugasiti bez nekog pravila. I onda kad se vozi i ugasi opet nema nista na displeju. Pogledao sam instalaciju koja nije skrivena i sve mi se cini ok. Ima li tko ideju sto i kako gledati sada ?

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #8 : 14 Ožujak, 2022, 21:19:21 »
Probaj ispitata bobinu, imaš na internetu kako se ispituje s multimetrom, ne sjećam se točnog postupka.
Može ti i kabel svječice biti loš.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #9 : 16 Ožujak, 2022, 12:53:32 »
Rjesio sam problem. Izgorio je osigurac ali je bio sakriven pa ga nisam vidio na prvu. Ali ima jos jedna stvar koja bih htio rjesiti jer me malo zivcira. Znaci saraf smjese je odvrnut 3 puna kruga. Ler i glavna dizna su serijske. Lijepo prima gas i vuče i lijepo spusta obrtaje. Radi se o Xt 125 4T. Medutim ne reagira na povlačenje čoka. Čok je ručni na sajlu. Znaci kad ga idem paliti hladnog nece da upali s dignutim čokom bez gasa. Jedino ako drzim malo gasa i kad upali moram ga gasat da se ne izgasi. Takoder hoce upaliti sa spustenim cokom bez gasa ali onda radi na niskim obrtajima par sekundi i ugasi se. Da napomenem kad se ugrije sve radi kako treba. A ako ga upalim i gasam malo da se ne ugasi kad mu dam cok on umjesto da digne obrtaje on ga samo ugasi. Znaci izgleda da cok ne funkcionira kako bi trebao. Je li to do nepostelanosti karba s obzirom da zagrijan sve lijepo radi ili moze biti jos nesto. Takoder da kazem sajlu coka sam ocisitio i podmazao i lijepo ide gore dolje. I jos jedna stvar ona saraf za smjesu se nalazi na strani karburatora blize cilindru i navodno koliko sam vidio to je saraf za stelanje kolicine goriva, a ne zraka kao i inace.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Vakum pumpa goriva - pitanje
« Odgovori #10 : 16 Ožujak, 2022, 15:31:49 »
Lijepo si naštelaj karburator kako spada pa onda probaj.