Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SF2 loš start  (Posjeta: 1951 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SF2 loš start
« Odgovori #20 : 06 Veljača, 2022, 21:57:36 »
Hahahaah
Nejde u rikverc :nono:
Pa solidno starta, jos ako je uspon nemam kaj rec :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: SF2 loš start
« Odgovori #21 : 07 Veljača, 2022, 00:34:58 »
Start nije kakav bi trebao biti. Rolice moraju biti 8g u serijskom variomatu sa duljinom bolcne 39.1mm. Centralni feder nije bijeli malossi , niti ima ikakve bijele boje na sebi.
Serijski centralni federi na pezou su uglavnom pofarbani lagano sa crvenom bojom kao da je netko sa kistom polovicno pofarbao. Iz malossi pakiranja najbolje se pokazao ljubicasti ,a ukoliko on noje dovoljan dodatno se ubaci torsion control od malossia.
Federe kvacila nije potrebno dirati na serijskome kuplungu  koji ima oznaku na sebi HL , ali ako vec imas nove federe i zelis ih ugraditi onda ugradi malossi crne.
Tvoj skuter ima sat do 100km/h moguce da je to otvorena verzija. To ces prepoznati tako sto na predfilteru moras imati restrikciju plave boje sa ruprama od 12mm. Ta vezija skutera dolazila je sa diznom 72. Ukoliko su rupe 10mm i restrikcija bijele boje onda se u karburatoru mora nalaziti dizna 54.
Serijski remen je dimenzije 755x18x30 marke Bando
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2022, 00:39:00 Vragolasti Denis »

Offline Sf2.boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Gaass
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
Odg: SF2 loš start
« Odgovori #22 : 07 Veljača, 2022, 08:05:33 »
Dizna je trenutno od 60,a gore je bila od 50,svijecica je smeđe boje tako da smjesa je uredu,ako kazes da treba prijenos sredit jel imas koj savjet?

Offline Sf2.boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Gaass
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
Odg: SF2 loš start
« Odgovori #23 : 07 Veljača, 2022, 08:34:13 »
Moguce da je prijasnji vlasnik svasta kemirao pa evo sad trazim savjete da poboljsavanje...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF2 lo%u0161 start
« Odgovori #24 : 07 Veljača, 2022, 10:15:35 »
Peugeoti su jako osjetljivi na tezinu vozaca, i nikad neces dobiti onaj sus kao kod Minarelli masine ili kod Piaggia.
Vrlo iskusni Peugeot vozaci doskacu tome da si biraju najmanje i najlakse modele pa ih onda tjuniraju, sucuravajuci se na njima pod cijenu boljeg osjeta akceleracije. Uz sve to, oni gustaju u tvrdom drndanju prakticki bez amortizacije sto normalan covjek osjeti odmah na rucnim zglobovima, ali vjeruj mi da se ne isolati stiskat zube zbog toga. Dok ce im naplata za to stici vrlo vjerojatno vec desetak godina kasnije. I riskiraju pad zbog prrmale mase, pa ih neravnina na cesti lako odigne i izgube kontakt s podlogom, pa padnu sa takvog skutercica i ozlijede primjerice - rame. A oporavak ramena je dug i bolan, nikako se otarasit toga.
Sve se to izdesavalo kroz povijest, gdje su se neki borili svom silom da dokazu kako Peugeot ima potencijal, tu su se ulagale cijele place cijeli mjesec!
Ponavljam - place su se istresale u Peugeot skuter kako bi se dokazalo da ide bolje od Piaggia s auspuhom!

Na nama odgovornima je da to prenosimo i pokusamo utjecati na svijest buducih vozaca, kako im se takve gluposti i suicidalne budalastine ne bi desile.


Zakljucak je jedan i jedini kod Peugeota. Najbolje ide u tvornickom stanju i to se ne dira. Ti njega mozes dovesti u sto originalnije stanje, ali oprez ako se ide u tuning, radi se o nekoliko tisuca kuna uloga, a skuter ce i dalje ici slabije od Piaggia, ili eventualno podjednako. Ali ako uzmes u obzir da je Piaggio skuter tezi, to znaci da si dzabe utukao novce jer i dalje imas slabu masinu koja ne voli tuning. Da si te novce ulozio u neki drugi, izvukao bi 20 i 30% jace performanse.

Skuter ti ne ide lose, mozes to dotjerivati u nijansama.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Sf2.boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Gaass
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
Odg: SF2 loš start
« Odgovori #25 : 07 Veljača, 2022, 10:21:23 »
Dada znam,ima frend piagio 100 puta ide bolje i ubrzanje i krajnja, ali mene zanima dali ja mogu nesto napravit da mi skuter samo bolje starta, a ne u visokim okretajima i lagano krece, dali se moze napraviti da sa manjim okretajima vec krene, mene ne zanima tuning, skuter mi je tako ionako za ljetne dane