Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije  (Posjeta: 1058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije
« : 29 Prosinac, 2021, 13:46:00 »
Neki dan kupio skuterce sa kopijom minarelli ac masine za neku sicu. Konkretno se radi o Engage Voyager 50 2T. Skuter pali i vozi, ali troka i zeli krepati nakon par stotina metara na full gasu.
Prilikom ubrzanja ne dajem puni gas jer hoce krepati, vec 2/3, prvo malo zagusi, onda trokira i onda potegne jako...cak i na ovaj nacin potegne do 70 po vuri, ali ubrzo nakon toga kao da se ugasi, ja mu pustim gas, on po inerciji jos ide ali kao da se gasi, i onda primi na pola gasa i opet se moze voziti, ubrza opet do full gasa i kao krepa i opet isto...pali dok je topao na kurblu iz prve.
Raskopao sam malo da vidim i naisao na sljedece:
Svjecica je Bosna super F75 sto vjerujem  nije za njega.
Sa desne strane kod paljenja je sve zasrano od ulja i ulje kapa dok mmotor radi.
Ostalo se sve cini ok ovako koliko mogu vidjeti motor izvana.
E da, svjecica je po rubu crna, a obje elektrode bijele.
Frgu moram skinuti i ocistiti iako mozda ne bi bilo lose kupiti novi i bok.

Pitanje za iskusnije...
Koja svjecica ide original, recimo ngk ili nesto.
Da li je normalno da ta masina bude zasrana sa strane paljenja, jer tu je mjesalica, ili je semering.
Ako je semering, moze li se promijeniti ovako sa strane paljenja, bez otvaranja motora.
Da li je netko imao slican problem i kako ga je rijesio.
Sto bi bilo dobro pogledati kod ovakve masine

Unaprijed hvala, oprostite na pravopisu pisem sa mobitela.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16952
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije
« Odgovori #1 : 29 Prosinac, 2021, 19:45:49 »
Originalna svjecica je BR6HS za blokirani motor i BR8HS dok je motor odblokiran, ako ti se masti mozes i sa 7icom probat.

Sta se tice tog motora nema veze sa minarellijem jer je sastavljen od raznih djelova, ali je sam motor izuzetno robustan.
Problematika koju ti imas je na jednu stranu hrda u tanku koja postopa ventil goriva i fergazer, sve treba dobro isprati.
Sta se tice kapanja ulja promjeni sve lajtunge novim, i osiguraj ih metalnom zicom da ne skliznu dolje.
Provjeri i dali je sajla uljne pumpe cijela jer je kvaliteta sajli slaba tocka tog motora (dok pukne cvika masina) naravnot reba i nastelati sajlu na pumpi i fergazeru.

Operi sve u ivasolu ili odmascivacu, masina mora biti suha ko barut.

Ostale slabe tocke im je los prenos koji nije da krepava ali motor nikud nikamo nejde, to se rjesava promjenim variomata za sportski i auspuh koji se da zamjeniti sa bilokojim drugim (najbolje od piaggia uzet i prevarit na original granu).

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije
« Odgovori #2 : 29 Prosinac, 2021, 21:12:38 »
Bosna F75 a obje elektrode bijele?

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije
« Odgovori #3 : 29 Prosinac, 2021, 22:26:43 »
Ok, za pocetak cu probati sa svjecicom, jer mi ova  bosna super nikako ne lezi, podsjetila me na davna vremena kad smo bili klinci i sarafili po tomosima, obavezno je bilo mijenjanje svjecica, cekanje da se svjecica ohladi nakon 10 min voznje i takve gluparije...ugl vozili smo se jako malo a sarafili jako puno :toothy9:.
Sto se tice zauljenosti, to sam ocistio, stegnuo cjevcicu koja ide iz uljnog rezervoara u mjesalicu dodatnim vezicama pa cemo vidjeti. Upalio ga na zub danas hladnoga na kurblu par puta, odmah krese i kad se ugrije cak koliko se kuzim po zvuku lijepo na leru radi. Sto se tice prijenosa nisam otvarao, a mozda ni necu jer ovaj i uz ovakvo trokanje poteze isto kao i moj baotian 72+A9 i to me zadovoljava, samo da rijesim to trokanje i gasenje i super(do nekog trenutka). Pustio sam ga danas da malo radi na leru, skinuo svjecicu crna i masna.
Rezervoar nije hrdjav ni malo to sam prvo gledao kad sam kupovao skut., jer je cijelo vrijeme bio garaziran, hrdje nema nigdje.
E sad sto se tice ove sajle na mjesalici ulja, nisam skuzio di je to? Kaj tocno bi tu trebalo pogledati ? Vidim da ide i neka cjevcica iz masine gdje je mjesalica u fergazer, kaj je to? Kada bih se recimo odlucio maknuti mjesalicu kaj trebam otpojiti ili zastopati..iako vidim da mjesalica radi kad dimi plavkasto motor pogotovo kad se jos nije ugrijao i smrducka dvotaktol naravno. Skuter ima i neku lampicu na vuricama kao crvena ledica koja blinkne jedno kad se da kontakt i zna se u voznji upaliti i svijetliti recimo minutu a oznacena je nekim simbolom kao mobitel sa antenom ili daljinac neki, kaj bi to bilo? 
Hvala!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16952
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije
« Odgovori #4 : 29 Prosinac, 2021, 22:35:15 »
Sustav podmazivanja ti je kratak
Tank ulja > crijevo na pumpu > pumpa s potenciometrom na sajlu > crijevo do fergazera > mjesanje u fergazeru

Sajla gasa je  trodjelna, odnosno dok dajes gas ona se racva na dio koji ide na fergazer i dio koji ide na pumpu ulja.

Sustav je generalno jako pouzdan i veca je sansa da ti zeznes mjesavinu nego da on zezne, bitno je vidjeti sto si kupio i da sve bude ispravno, najcesce sve slini jer su crijeva nekvalitetna i trula dok izlaze iz tvornice.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Kineski minarelli 2T pitanja za iskusnije
« Odgovori #5 : 30 Prosinac, 2021, 16:38:33 »
Rijeseno...stavio novu ngk svjecicu i vakum pumpicu usput kupio ladvsam vec isao u ducan. Skuter radi, pali iz prve, napravio dns 20km voznje po kvartu, full gas normalno sve...dobro ide..serijski je sve, ulje ne curi to je rijeseno vezicama. Prijenos je los kao sto si rekao, osjetio sam to sada, ali buduci da ide u prodaju kao sto i je, cista serijala dobar je. Hvala JogfromYamaha na savjetima :hello: