Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: izbaciva vodu na čep posude  (Posjeta: 2128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
izbaciva vodu na čep posude
« : 13 Svibanj, 2021, 14:03:06 »
x9 200evolution, izbacuje vodu na čep od posude  i diže se temperatura, to jest ide prema crvenom ukoliko ga ne ugasim, u 9.mjesec prošle godine sam stavio novu pumpu vode?? da li je moguće da je već zaribala ili je nešto drugo u pitanju? čini mi se da sam u vožnji čuo kao da je nešto puklo i skuter je zastao lagano, nakon toga je počela izlazit voda.
da li je moguće da je termostat u pitanju i stvara problem kod protoka vode i da li je jednostavno za zamjenit?
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2021, 14:10:21 muzgavac »

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2021, 15:50:31 »
Jesi ga vozio nekome da ti mjenja ili si sam mjenjao? Jel vodena reparirana ili stavljena rabljena? Možeš probat maknut termostat pa probat, jednostavno je za maknut ga.
4t u srcu <3

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2021, 17:11:28 »
x9 200evolution, izbacuje vodu na čep od posude  i diže se temperatura, to jest ide prema crvenom ukoliko ga ne ugasim, u 9.mjesec prošle godine sam stavio novu pumpu vode?? da li je moguće da je već zaribala ili je nešto drugo u pitanju? čini mi se da sam u vožnji čuo kao da je nešto puklo i skuter je zastao lagano, nakon toga je počela izlazit voda.
da li je moguće da je termostat u pitanju i stvara problem kod protoka vode i da li je jednostavno za zamjenit?

Mislim, da si si sam odgovorijo na pitanje. Da je termostat prestao radit, to se nebi desilo. :sad1:
Purejet racing :aprilia:

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2021, 19:20:08 »
montirao je serviser....što je moglo puknut propeler pumpe vode ili nešto drugo? stavrno nevjerovatno, pa pumpa je bila nova nekorištena....

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2021, 22:25:04 »
Imaš antifriz ili vodu u sistemu? Za proverit propeler ili temostat moraš pustit vodu. Za vodenu ako mislim na pravu mašinu imaš samo 3 šrafa, da dodješ do propelera. Ako je vizualno OK. Zaverglaj, da vidiš dal vrti. Ako vrti nije vodena. Onda kad imaš sistem bez vode idi do termoststa. Izvadi ga i ugrij ga fenom, da vidiš ako radi.

« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2021, 22:26:49 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #5 : 15 Svibanj, 2021, 23:07:59 »
evo reparirana je pumpa u servisu.
Napravio je cca 60km nakon servisa bez problema sa normalnom radnom temperaturom, odjednom ponovno je ušao u crveno i počne izacivat vodu, ugasim ga i upali se ventilator i vrati na normalnu radnu temperaturu....nakon toga sam ga provozao namjerno cca 10km da vidim hoće li opet i ništa, vozi skroz normalno uz normalnu radnu temperaturu voda očito cirkulira bez problema...

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #6 : 15 Svibanj, 2021, 23:31:27 »
evo reparirana je pumpa u servisu.
Napravio je cca 60km nakon servisa bez problema sa normalnom radnom temperaturom, odjednom ponovno je ušao u crveno i počne izacivat vodu, ugasim ga i upali se ventilator i vrati na normalnu radnu temperaturu....nakon toga sam ga provozao namjerno cca 10km da vidim hoće li opet i ništa, vozi skroz normalno uz normalnu radnu temperaturu voda očito cirkulira bez problema...

Očeš da kažeš, da je opet otišla vodena, koja je bila u 9. mesecu prošle godine promjenjena nova. A garancija na to?
Purejet racing :aprilia:

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #7 : 15 Svibanj, 2021, 23:43:32 »
vodena pumpa je kupljena u 9.mjesec od vlasnika propalog piaggio servisa , uzeo sam je u pola cijene 400kn umjesto 850kn u dućanu, djelovala mi je ok, vidjelo se da nije korištena......odnio sam je u servis i tamo je montirana, tako da nema govora o garanciji, jer je kupljena na crno, da li je bila kako treba ili ne ne znam....

Meni nije jasno, prije nego sam ga odveo u servis temperatura se dizala momentalno u crveno, upalim ga vozim i za dvije minute je u crveno.... sad je u servisu popravljena(navodno nije vrtio impeler) i skuter nakon toga vozi na normalnoj temperaturi i odjednom ode u crveno i opet poizbaciva vodu? sreća se ventilator upalio, nakon toga opet vozi normalno sa normalnom temperaturom????? napravio sam cca 10km

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #8 : 16 Svibanj, 2021, 00:10:04 »
da li je moguće da je nešto drugo uzrokovalo kvar pumpe i ustvari nije otklonjeno opet te će je opet pokvarit potencijalno?

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #9 : 16 Svibanj, 2021, 00:38:48 »
da li je moguće da je nešto drugo uzrokovalo kvar pumpe i ustvari nije otklonjeno opet te će je opet pokvarit potencijalno?

Temostat u sistemu prekasno, premalo odtvori ili je zešteko negde izmedju zatvorenog i odvorenog. Mjenjaj i to.
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2021, 00:42:02 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #10 : 26 Svibanj, 2021, 21:24:52 »
evo nisam stigao prije ništa radit....da li bi se stvorio nekakav sporedni problem ukoliko bi vozio skuter bez termostata par dana da vidim kako će se ponašat?

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1158
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #11 : 26 Svibanj, 2021, 22:03:06 »
nece biti problem, tj. bit ce stalno otvoren i trebat ce mu duze da se ugrije
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #12 : 27 Svibanj, 2021, 17:01:48 »
skinuo sam termostat i trenutno je skuter bez njega, samo ga nisam još uspio razvozat da vidim reakciju bez termostata, što sam vidio dodatno je da mi je tekućina poprilično tamna-crna...
termostat sam odnio kući i stavio ga u posudu sa vodom da provrije, opruge stoje identično vruće ili hladno, dakle voda je bila kipuća i ništa se nije mijenjalo na njemu....

https://postimg.cc/yDJbDxkZ

https://i.postimg.cc/VsbwL69k/hladan.jpg

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #13 : 27 Svibanj, 2021, 19:18:59 »
Ako ne otvara u vrucoj vodi znaci da nije ispravan.
Isto tako bi u hladnoj vodi trebal zatvorit
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #14 : 27 Svibanj, 2021, 20:30:54 »
da, očito da nije ispravan, sad se temperatura jako lagano diže, pokušao sam vozit no stvorio mi se drugi problem nakon skidanja termostata, kako nisam vratio digtung nazad ispod poklopca termostata tekućina mi je izašla koju sam nadoljevao i smočila svjećicu i lulicu vjerovatno poprilično i još ko zna šta, skuter nije htilo upalit nego sam morao zamjenit svjećicu i pričekat jedno dva tri sata, poslije toga skuter je upalio i radi u leru normalno ali gasi se pri jačem dodavanju gasa....držao sam ga u leru jedno sigurno 20minuta miseleći da će temperatura spalit ako je nešto vlažno ali ne.....upalim ga i radi u leru normalno ali kad dodam gas i naglo pustim ugasi se.....
koliko je mogla tekućina smočit i naštetit nečemu?? lulica? kabel od bobine? dok stavim treču, četvrtu svjećicu, uvijek bolje upali i onda opet isto, kad je skinem crna je i kao vlažna

nikavih problema sa gašenjem nisam imao prije nego sam se uhvatio skidanja termostata

što se tiče temperature skutere ona je ok dok je ovako radio i diže se poprilično sporije nego inače...kazaljka je došla do polovice i ne diže se iznad
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2021, 20:37:50 muzgavac »

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #15 : 27 Svibanj, 2021, 20:39:28 »
našao sam zamjenski termostat motoforce, jeftinije je 70kuna od originala, ako netko zna isplati li ga se uzet ili da idem na origi za 70kuna više.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #16 : 27 Svibanj, 2021, 21:11:54 »
Uzmi org termostat jer taj ce podurat.

Bus vidio oce skuter radit kad se osusi. Iako je upitno kakve posljedice su nastale zbog pregrijavanja.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #17 : 27 Svibanj, 2021, 21:19:48 »
pregrijavanje? jednom se upalio samo ventilator i spustio mu temperaturu za dvije crtice, nakon toga je skuter vozio bez problema dobrih 200km, nikakvog ozbiljnijeg pregrijavanja nije bilo...nije mi jasno sad zašto se gasi toga uopće nije bilo dok nisam skinuo termostat...nisam spomenuo da mi na spoju usisne grane i auspuha izbacuje bijeli dim onako lagano....

ne znam i kako se nije osušilo sve šta je bilo vlažno pošto je skuter u leru radio sigurno 20 min i još sam ga razvozao na laganom gasu
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2021, 21:21:20 muzgavac »

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #18 : 27 Svibanj, 2021, 23:13:35 »
možda je problem što mu nedostaje termostat ??? ??? ??? ???

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: izbaciva vodu na čep posude
« Odgovori #19 : 28 Svibanj, 2021, 10:04:14 »
pregrijavanje? jednom se upalio samo ventilator i spustio mu temperaturu za dvije crtice, nakon toga je skuter vozio bez problema dobrih 200km, nikakvog ozbiljnijeg pregrijavanja nije bilo...nije mi jasno sad zašto se gasi toga uopće nije bilo dok nisam skinuo termostat...nisam spomenuo da mi na spoju usisne grane i auspuha izbacuje bijeli dim onako lagano....

ne znam i kako se nije osušilo sve šta je bilo vlažno pošto je skuter u leru radio sigurno 20 min i još sam ga razvozao na laganom gasu

Ako je falilo rashladne tekućine pokazivač temperature nije morao dobro pokazivati.

Ako je termostat sjeban isto nije pokazivač relevantan za pregrijavanje.

Ako je rashladna tekućina prljava nije dobro može ukazivati na puknuće glave.



Dijagnostika..... prvo dobro dobro isprati crijeva pumpu i kanale i hladnjak vodom i deterđentima razblaženim dimerom.

Kad je sve koliko toliko oprano naliti novi antifriz, može i bez termostata, pa vidjeti dali motor radi i kako dali maže antifriz, ako ne diže gas vjerojatno je prdeknuo dihtung glave.