Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peža vivakiti razni problemi  (Posjeta: 816 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeonViva

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSpuh: LeoVince TT
Peža vivakiti razni problemi
« : 12 Svibanj, 2021, 20:26:19 »
Pozdrav skuteraši, ima mana ovaj moj Pežo Viva Silversport, 2007 god.
Rego ga prošli tjedan, radi on ko sat samo ima "estetskih" greškica i ponekih mehaničkih haha.

Ako može savjet / pomoć bio bi prezahvalan...
Popis:
1. provrtili navoji i deklo stoji na 4 šarafa (kako sam čuo valjd može to tokar riješit)
2. kada dam kontakt sat napravi "needle sweep" i onda zakuca par puta u 80 i vrati se nazad haha
3. ne pokazuje gorivo, budu 3 velike crte i onda se izmjenjuju, je li to do plovka ili instrument ploče?
4. kada je upaljen upalim dugo svjetlo pokazuje na instrument ploči da je upaljen tj gori plavo, a kad dajem žmigavce ono ne gori tj ne treperi
5. ne mogu zaključati volan, okrenem ga skroz lijevo i ključ također ono ga "zaključa" ali ne mogu izvući ključ
6. prednji far stoji ko babin zub od padanja, popucali nosaci sa njih. Jel se to može kako pokrpat tj napravit kopče ili treba uzimat nove plastike
7. dosta su plastike izguljene, jel se to može zagitat i prefarbat. Ako može netko poslat link ukoliko ima topic o ovom !
8. preporučujete li postavljanje stage6 MK2 intake kit i da na njega roknem Dellorto 17.5mm jer ima ovaj mrtvi Gurtner
9. poboljšavam li onda kakve performanse sa tim "upgradeom" iako ima serijalu motor, od sfa primar i sekundar, rolice polini, tt auspuh, malossi remen, oprugice žute 
10. mogu li staviti kakve halogene žarulje na njega, imam one žute odvratne... Kao npr. ove: https://www.scooter-attack.com/en/product/str8-halogen-bulb-extra-white-xenon-ba20d-12v-35-35w-31738?vctype_id=13

Što se tiče instrument ploče, ako je nešto kritično onda nemam računa popravljat, a polovno nemoš nać nigdje...
Znam ovo je Pežo zračnjak, većina ga mrzi zbog kvarluka i ulaganja.
Početnik sam oko skutera ako šta govorim krivo ili nerazumno ispravite me jbg, ali znam da prijenos nije još usklađen itd. Ne ide on na neki tune ali da me bar može povuć kad treba. :)
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2021, 20:28:56 LeonViva »

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1157
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peža vivakiti razni problemi
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2021, 10:18:05 »
Naravno da tokar bez problema rijesi navoj tj. bilo tko ko ima ureznicu
I meni miri da je tebi taj sat totalno otisao
ako su ti ostale kopce za far to je jos dobro mozes zalemit vezicu dije puklo
Ovako se boja skuter:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,569.0.html
Nemas potrebe za MK2 usisom kupi samo dellorto karb i okruglu gumu prirubnicu i odresi usi kroz koje vijak prolazi na originalnom usisu
Ima tko je stavljao h7 od ak se ne varam 55w ali se griju i zna topit lecu fara zavisi od skutera no znamo da Peugeot cisti kinez ja bih ti preporucio  h4 35w
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline LeonViva

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Peža vivakiti razni problemi
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2021, 11:08:46 »
Hvala puno na odgovoru, što se tiče sata i ja isto to brijem ali mislio sam ga rastavit i pogledat ima li šta izgoreno itd pa odnjet električaru ako ima spasa...
Ako možda znaš što je do volana i ovo za usis je po tvom mišljenju nepotrebno bacanje novca.  :toothy10:

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1157
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peža vivakiti razni problemi
« Odgovori #3 : 14 Svibanj, 2021, 20:36:38 »
Ako imas takvog sposobnog elektrica Bog s tobom ;D
Bilo bi dobro da testiras akumulator s multimetrom koliko Volti daje na leru i punom gasu, elektronika je osvjetiljiva pa se zna zblesat ako je kriva voltaza
Velis da je upadano s skutera tak da mislim  da ti je volan malo smotan u jednu stranu i ne zakljuca do kraja pa neda kljuc van izvuc
dat 500kuna na nesto sto nema ucinka, Peugeot i tuning ne ide jedno s drugim s tim se moras pomiriti  :laughing7:
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pe%u017Ea vivakiti razni problemi
« Odgovori #4 : 17 Svibanj, 2021, 14:46:51 »
Ceko sam dal ce ti pomoc vjerni Pezoista, al njega kao i uvijek boli k**ra* za sve koji voze Peugeot jer je najbolji iskljucivo njegov Peugeot Vivacity trenutno na svijetu sano zato sto mu ga je mama kupila.

Tim vivakitijima su crkavali satovi jos dok su bilo frsiki skuteri na trzistu. Cim ti je francuz krenuo trpat elektroniku u vidu digitale na satovima, to je sve u pravilu krenulo rikavati, vecinom.
Zatim kad su ubacili immobilizez, kod kljuca pa nije htio paliti, pa je ekipa prebacivala komplet paljenja. S druge strane, cuclali su akumulatore.


Nije mi jasno odakle toliko problema na skuteru koji izgleda kao monocikl, gdje je stalo toliko problema ako te pogledam s 50m udaljenoati i vidim 1 kotac, i covjeka vertikalno iznad svega toga?


Pokusati cu pomoci kao hejter tog smeca od skutera koji je jedan od najlosije izbalansiranih 2tockasa u povijesti takvih vozila, dakle monocikl je, i mnogi su se spi*kali zbog prelaganog prednjeg kraja koji ne moze pritisnuti prednju gumu od podlogu. Ima tu nesto i zeru pozitive, ali mora se gurati u extremnu krajnost jer je to pametnije, veoma opasno vozilo bez kontrole na prednjem kraju, kad te odigne neravnina ti si lezeci, jer ima i pretvrdu prednju vilu na prelagan prednji kraj. Dakle, sigurnost u voznji cista nula. To je ovako za kaskadere do ducana i nazad u 2 godine.


1. Kad provrte navoji, moras francuske grokutaste specijalne serafe zamjneiti obicnima zeru duzima, i mogao bi se spastiti. Ja sam trpao Piaggio duze 8ice i islo je.

2. Kad das kontakt, jebiga, kvari im pokazivac brzine te goriva, pa je to upitno dal ce se popravit, ili je jeftinije uzet drugi sat. Preporucujem downgrade s digitale na potpuno analogiju. Da si uzmes staru verziju sata s kmh sajlom za brzinomjer i kazaljkom goriva. Tako se to radi kod francuza, ides uvijek prema elementarnom i obavezno moras skidati neke dijelove kako bi imao skuter s 4 komponente, jer ako imas 4 dijela, ne moze te jebati 5 stavki izlstovremeno.

3. Prije da te zeza digitala s gorivom, a zice od plovka kratko spoji pa ces vidjeti jel u fullu ili na rezervi.

4. Ako ti zmigavci ne rade onda moras provjeriti relej zmigavaca, cini mi se da bijase ispod plastike volana.

5. Trebalo bi uskladiti rupu na stupu volana s klipicem koji izlazi iz brave prilikom kljucanja. Zasto se to desilo, to se ne bi smjelo desiti bez kambola, ali to je ono sto nilad ne rikava, na njemu ce te sprcit. Problem se rijesava turpijom tako da prosiris malo tu rupu da pase bravici.

6. Prednji kraj opcenito ti se raspadne skoro sam od sebe, nedo bog da ga posere malo veca ptica, odmah se zdrobe nosaci orednjeg kraja. Tako da ti se to ne isplati radit, nego uvezi plasticnim vezicama i stajati ce jos ljepse nego original. Rasturacini prednjih plastika pridonosi i prelagan prednji kraj, tj. ta katastrofalna neisbalanisranost i onda ti doslovno stema prednji kraj. Zato i cesto crkavaju zarulje na tom skuteru, a jedino se na tom skuteru raspala led zarulja dok ista moja iz para dan danas vozi.

7. To ces lako naci, a trebat ce dosta vremena, a za danasnje pojmove i previse vremena.

8. Gurtner je majka, ostavi to u originalu inace ces se na orginal vratiti. Bez veze ces utuci hrpu love i sve ce ti se izraspadati. Imali smo takav slucaj, ali je covjek pobjegao i rasprodao citav skuter u dijelove jer je izludio. Ali, i dalje ga hvali iako to vise ne postoji i iako ppstoji hrpa slika hlgdje krpari po cesti kao da vozi neki les kojeg nitko nikada nije odrzavao, a vozio ga je i Mojsije. Dakle, mozes zaraditi ozbiljan poremecaj i to ce svi primjetiti, ali uzalud.

9. Za Vivakiti postoje 3 verzije cilindara, imas neke oznake na njemu i broj, 1, 2 , 3. 3 je najotvorenija verzija. Ako imas 2, a vjerojatno je. Onda to treba naturpijat i ici ce 100.
Za to kontaktiraj slucaj pod brojem 8, Suhog naci, mozda te ipak ne odjebe kao sto sam naveo u samom pocetku.

10. Ne diraj nista za boga miloga!!! Suhi je reko kako je serijka balonka najbolja zarulja na svijetu u Vivakitijem faru m to je svetinja, jer nemas ti sta traziti s boljom rasvjetom ako ti je prosjecna brzina kretanja ispod 30kmh. Jedino ces ih cesce mijenjati jer se od vibracija prekine zarna nit.


Peza je najbolja u originalu. Cim stavis nesto eto ti problema. Stavis sportki vario, on se pohaba i razvali. Stavis tu frgu, vuce falseve, frga strsi sa strane kao onaj policar na staklarevom caddyu, krene se raspadat getriba iz nepoznatoh razloga, a di su jos tekuci kvarovi. Treba se odrec zivota i zavriat za Peugeot i svaki dan rokat po njemu pa se onda jos i nekako mozes negdje provozat, ali nakon svake duze voznje, garantirano, slijedi jedan dobar remont, to je cinjenica!
Ugledaj se na one koji su lupali para i para u Peugeit, pa pitas sta danas voze. Ili nista, ili osnovnu serijalu od Peugeota.

Nije bezveze taj skuter po soma, soma i pol kuna na raspolaganju.
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2021, 14:53:38 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline LeonViva

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Peža vivakiti razni problemi
« Odgovori #5 : 18 Svibanj, 2021, 14:42:22 »
Hvala na hejtu i pomoći haha, slažem se s tobom ne branim pežola ali je meni suviše dobar od točke A do točke B.
Što se tiče plastika to ću vidjet da riješim vezicama, u banani sam jer su nosači prednje maske popucali svi. Ma e plastike su mu gole kurč***
Više se osjećam kao da sjedim na svojoj MTD staroj kosilici jer mu mješanac dajem nema uljnu hahahha.....
Njega cu još habat pa ukoliko dođe prilika preći na nešto poznatije i kvalitetnije.
Najjačeg Vivakitija sam vidio kod radomir.g
Suhiii javi see ;)
« Zadnja izmjena: 18 Svibanj, 2021, 14:44:03 LeonViva »