Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skidanje remena, širina remena  (Posjeta: 641 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Skidanje remena, širina remena
« : 12 Svibanj, 2021, 19:02:06 »
x9 200 evolution, remen mi je napravio 18,400km, danas sam ga izmjerio i vidim da je u širini iznad 21mm, po dimenzijama to mislim ne bi trebalo mijenjati? ali napravio je dosta kilometara i zadnjih dana kao da mi škripi/cvili nešto iz zadnjeg dijela pa sumnjam na njega...ima li netko komentar s obzirom na širinu i broj prijeđenih km
Također kojim alatom bi i kako skinuo ovaj prednji dio variomata ispod bendixa pošto se okreće u smjeru kad ga pokušam otpustit, šaraf koji ide iznad zvona kvačila sam skinuo bez problema držanjem kočnice, koristim pištolj podesive jačine do 32NM.

https://i.postimg.cc/4yWw6F41/20210512-180158.jpg

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Skidanje remena, širina remena
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2021, 19:28:08 »
Pištolj nije dovolnjo jak. Snađi se. Ja bi stavijo recimo pilu izmedju zupčanik i kućište/blok motora i onda sa običnim ključem ili gedorama. :icon_scratch:

Remen promjeni, jer ako je prešao 18400km sigurno je star. Ja bi ga mjenjao na oko 4-5 godine, nema veze na potrošenost. Malo gledam oem piaggio je (831x21mm) za kratki blok. Dayco za njega je (826x22mm) znači i nije potrošen za te kilometre.
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2021, 19:51:14 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: Skidanje remena, širina remena
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2021, 20:16:20 »
Pištolj nije dovolnjo jak. Snađi se. Ja bi stavijo recimo pilu izmedju zupčanik i kućište/blok motora i onda sa običnim ključem ili gedorama. :icon_scratch:

Remen promjeni, jer ako je prešao 18400km sigurno je star. Ja bi ga mjenjao na oko 4-5 godine, nema veze na potrošenost. Malo gledam oem piaggio je (831x21mm) za kratki blok. Dayco za njega je (826x22mm) znači i nije potrošen za te kilometre.

To mi je malo nezgodno, strah me da se ne polomi nešto...remen nije star nego sam ja igrom slučaja napravio dosta kilometara od zadnje promjene prije dvije godine...ponovno sam ga izmjerio u biti je na 20mm i pametnije je promjenit svakako.